Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

PRACA Z CZAKRAMI


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dresden_89

Dresden_89

  The Wizard

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 502 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 20:15

Wszystkie zamieszczone tutaj ćwiczenia są całkowicie bezpiecznie i o ile są prawidłowo wykonane nie powinny wyrządzić żadnych szkód. Mimo tego czytelnik wykonuje je tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność!


Czym są czakry?

Czakry są to główne centra energetyczne w organizmie człowieka, które są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Siedem głównych czakramów biegnących wzdłuż kręgosłupa, związanych jest z najważniejszymi gruczołami wydzielania wewnętrznego. Pierwszy znajduje się u jego podstawy, siódmy na czubku głowy. Energia w czakrach znajduje się w ruchu wirowym i następuje tu ciągła wymiana z energią kosmiczną. Blokada przepływu energii, a także przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha człowieka. Dlatego też tak ważne jest harmonizowanie czakr, co pozwoli nam zachować równowagę, spokój wewnętrzny oraz zdrowie.


Umiejscowienie 7 czakr głównych (od dołu)

Dołączona grafika

CZAKRA PODSTAWY (KORZENIA)
położona między odbytnicą a genitaliami, otwiera się ku dołowi
BARWA: czerwona

CZAKRA SAKRALNA (PŁCIOWA, SEKSU)
położona dwa palce poniżej pępka
BARWA: pomarańczowa

CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO
położona na szerokość trzech palców powyżej pępka
BARWA: żółta

CZAKRA SERCA
położona na środku klatki piersiowej
BARWA: zielona na obrzeżach, w środku różowa

CZAKRA GARDŁA
położona między jamą gardła a krtanią (środek gardła)
BARWA: błękitna, jasno-niebieska

CZAKRA TRZECIEGO OKA
położona na szerokość palca nad nasadą nosa
BARWA: granatowa, indygo

CZAKRA KORONY
położona na czubku głowy
BARWA: fioletowa, biała


[źródło: aquarius.4me.pl]


Mudry, praca z czakrami

W tej oto skromnej pracy zamieściłem kilka sposobów pracy z poszczególnymi czakrami głównymi. Miłych doznań. Nie trzymajcie się sztywno tego, co poniżej przeczytacie. Potraktujcie to jako wskazówki, ogólne nakreślenie tego, co możecie robić - resztę powierzcie intuicji, a wszystko będzie podążać ku najlepszemu.

Może na początek pokrótce o poszczególnych formach pracy z głównymi centrami energetycznymi przedstawionymi niżej.


MUDRY:

Specjalny układ rąk mający pobudzić do działania, oczyścić, aktywować, energetyzować, uspokajać, wzmacniać i jeszcze wiele, wiele tym podobnych właściwości.
Pytanie – czy to działa i na jakiej zasadzie? Działać, działa z pewnością. :) Jest to zasada wiary oraz oddziaływania na odpowiednie meridiany i centra energetyczne powodując ich aktywizację. Myślę, że orientujecie się, o co chodzi. :)

MANTRA:

Mówcie, powtarzajcie w myślach, śpiewajcie... pisać może lepiej byłoby afirmacje związane z cechami urzeczywistnienia danej czakry. Są to formuły istniejące i powtarzane z wiarą od tysięcy lat i mają potężną moc. Wystarczy sięgnąć po nie.
Wiara, wiara, koncentracja, dostrojenie się.
Sposób wymowy: mówcie fonetycznie jak na początek. Potem możecie odpowiednio zmieniać ją i róbcie to bez obawy, że moc mantry się uszczupli.
Próbujcie, aby powstał możliwie największy rezonans, czyli aby wibracje mantry i danej czakry nałożyły się i wzajemnie wzmacniały. Zmieniajcie modulacje, natężenie głosu itp... Zresztą róbcie, co chcecie – ważne, aby był efekt.

GŁOSKA:

Wystarczy intonować daną głoskę. Np: "Aaaaaaaaaaaaaaaa...". :) Proste, łatwe, skuteczne. Działanie niemal natychmiastowe. Wskazówki odnośnie rezonansu i modulacji również i tu są aktualne. Możecie również posiłkować się afirmacjami dla poszczególnych czakr. Np. dla czakry serca: "Ja jestem zawsze w pełni otwarty/a na miłość." Proste, poradzicie sobie zapewne. Może kiedyś coś napiszę o tym dokładniej. :)


Czakra podstawy

MANTRA: LAM
GŁOSKA: U
MUDRA: Łączymy kciuk oraz palec wskazujący tak, aby stykały się opuszkami.
Delikatnie, nie na siłę, nie przyciskajmy z całej siły palców do siebie.
Detale, napięcia niech będą indywidualną sprawą każdego, zasada jest taka, aby odczuć subtelne oddziaływanie (choć może nie być żadnych odczuć – i tak oddziaływanie zachodzi więc bez obaw) i nie zastanawiać się za długo nad detalami.
Tyczy się to wszystkich kolejnych mudr i już nie będę powtarzał o tym, więc zapamiętajcie.
Ma to wyglądać tak jak na zdjęciu:

Dołączona grafika

Czakra sakralna

MANTRA: VAM
GŁOSKA: O (zamknięte)
MUDRA: Kładziemy ręce na udach tak, aby jedna dłoń spoczywała swoim spodem na wierzchu drugiej oraz aby dłonie stykały się również kciukami. Luźno dociskamy do miejsca, gdzie znajduje się czakra sakralna (kilka centymetrów pod pępkiem).
Powinno to wyglądać w ten sposób:

Dołączona grafika

Czakra splotu słonecznego

MANTRA: RAM
GŁOSKA: O (otwarte)
MUDRA: Unosimy ręce na poziom czakry splotu słonecznego (ponad pępkiem, ale bliżej zakończenia mostka niż pępka). Delikatnie bardzo, najdelikatniej jak można złączamy opuszki wszystkich palców z wyjątkiem kciuka, tak jakbyśmy mieli się modlić nie złączając jednocześnie podstawy dłoni, tylko opuszki – tak, że złączone dłonie utworzą coś na kształt litery "V".
Zakładamy kciuk na kciuk; który na który – to możecie zmieniać w trakcie używania tej mudry, jak wam wygodniej akurat.
Zdjęcie rozjaśni wszelkie wątpliwości:

Dołączona grafika

Czakra serca

MANTRA: YAM
GŁOSKA: A
MUDRA: Siad skrzyżny (po turecku). Plecy wyprostowane. Obie ręce złączamy tak jak przy mudrze dla czakry podstawy. Lewą rękę kładziemy na lewym kolanie. Prawą nieco poniżej czakry serca, powiedzmy w okolicach miejsca gdzie kończy się mostek, ale jeszcze na mostku, ew. zaraz pod mostkiem – tam, gdzie lepiej czujecie.

Dołączona grafika

Czakra gardła

MANTRA: HAM
GŁOSKA: E
MUDRA: Krzyżujemy palce bez kciuków. Te złączamy najwyżej jak możemy, ale bez zbędnego wysiłku.
Niech wygląda to tak:

Dołączona grafika

Czakra 3 oka

MANTRA: KSHAM
GŁOSKA: I
MUDRA: Ręce układamy w miejscu zaraz pod mostkiem tak, aby kciuki były po naszej stronie. Palce oprócz palców małych i kciuków stykamy górną częścią, tak jak na zdjęciu poniżej. Palce małe unosimy do góry jak tylko możemy. Niech stykają się opuszkami. Kciuki wychylić należy w dół i złączyć, również opuszkami. Obrazek:

Dołączona grafika

Czakra korony

MANTRA: OM
GŁOSKA: M
MUDRA: Rece przed brzuch. Palce sedeczne wyprostowane i dotykają się opuszkami. Resztę palców krzyżujemy, lewy kciuk pod prawym.
W praktyce tak to wygląda:

Dołączona grafika

Chciałbym dodać jeszcze, że najlepsze efekty osiągnie się łącząc stosowanie mudr w połączeniu z mantrami czy używaniem głosek do pobudzenia czakr. Innowacje z waszej strony jak najbardziej wskazane, wszelkie wizualizacje itp. ...


Medytacja kolorów dla czakramów

Pamiętajcie, aby nie otwierać czakr!

"Zacznij od pierwszego czakramu. Skup uwagę na tym obszarze ciałam, na którym jest zlokalizowany. Wyobraź sobie kolor czakramu na tym obszarze – z przodu i z tyłu. Stwórz z koloru dysk o średnicy 15 centymetrów. Jeśli potrafisz wizualizować trzy wymiary, utwórz z dysku lejek, wydłużając jego wąski koniec aż dotknie kręgosłupa. Zacznij obracać dyskiem albo lejkiem w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (mężczyźni) lub odwrotnym do ruchu wskazówek zegara (kobiety). Wraz z wdechem wciągaj do ciała kolor dysku / lejka. Gdy wydychasz powietrze, kolor nadal wpływa w głąb ciała. Wyobraź sobie, że wypełnia organy wewnętrzne właściwe dla każdego czakramu. Po jakimś czasie przejdź do następnego czakramu. Obracaj go jednak w stronę przeciwną od poprzedzającego. Wykonaj kilka wdechów i wydechów dla każdego czakramu.
Zacznij od pierwszego czakramu i przejdź przez wszystkie, posuwając się w górę ciała. Zwróć szczególną uwagę na te obszary ciała, które są chore lub osłabione.
By zapewnić przepływ energii, musisz odczuć każdy kolor. Musisz stać się kolorem. W tym celu musisz wejść w stan czucia tego koloru."
(Świetnie do tej medytacji nadaje się muzyka – "Czakroterapia".)


[źródło: przebudzenie.net]


Życzę miłej i owocnej pracy nad sobą :-)
Czekam nie tylko na Wasze opinie i sugestie, ale także na przedstawienie rezultatów ;-)
Pozdrawiam


Matt


#2 poprawa

poprawa

  Infrzak

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 61 postów
 • GG: 5677319

Napisano 16 kwiecień 2008 - 14:19

Dzięki człowieku, w końcu jakieś sensowne objaśnienie! :)

#3 Devilman

Devilman

  Astralny Wędrowiec

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 323 postów
 • GG: 6787594

Napisano 13 lipiec 2008 - 10:48

Czakry - opis 7 głównych czakr

Czakry i meridiany to centra i kanały energii , które spotykają się w określonych punktach w ciele. Ich zadaniem jest gromadzenie, magazynowanie i promieniowanie energii o wibracjach właściwych dla ich funkcji.

Czakry została odkryte nie inaczej jak poprzez praktyke a wizerunki czakr powstały gdyż pierwsi praktykujacy którzy osiagali doświadczenie czakr nie znali język ktorym można by opisac. Wizerunki te są jakby wizualnymi metaforami.

Mimo że liczba czakr w ciele człowieka jest szacowana na kilkadziesiąt tysięcy, filozofie wschodu wyróżniają 7 głównych czakr wokół których skupiaja rozwój. Każda czakra główna ma posiadać określoną funkcję i być przyporządkowana do określonej płaszczyzny percepcji. Czakry cały czas mają wirować raz w jedną, raz w drugą stronę, przy czym u mężczyzn kierunek dominujący dla poszczególnych czakr jest odwrotny niż u kobiet. Ta sama czakra u mężczyzny ma wirować na przykład zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, a u kobiety odwrotnie. Czakry parzyste wirują w kierunku przeciwnym do czakr nieparzystych.

Czakry są elementami ciała energetycznego człowieka, dlatego ich rozmiar nie jest ograniczony do rozmiaru ciała fizycznego. W literaturze spotyka się czasem opisy czakramów o dużym rozmiarze, ale należy ten opis odnosić do pola energetycznego czakramu. Rzeczywisty rozmiar czakramu ma być porównywalny do wielkości piłeczki ping-pongowej, a mimo to siła promieniowanej przez niego energii może podobno sprawiać, że będzie on postrzegany jako kula wykraczająca poza obrys człowieka. Ma to funkcjonować w podobny sposób jak żarówka, która chociaż jest mała, może świecąc z dużą mocą sprawić, iż nie widzimy samej żarówki, lecz jedynie jej świetlną poświatę.

Poniżej znajduję się opis siedmiu głównych czakramów wraz z fragmentami RA odnoszącymi się do poszczególnych czakr. Należy jednak wspomniec iż czakry w rzeczywistości nie przypominają rysunków, za pomocą których się je przedstawia - lotosów, które otwierają się i zamykają, o określonym zabarwieniu i liczbie płatków. Takie wizerunki są jedynie symbolicznym wsparciem dla umysłu (podobnie jak mapy), których używamy jako pomocy przy koncentrowaniu uwagi na formach energii, które znajdują się w miejscu czakr.


Czakra podstawy [Muladhara]

Dołączona grafika

Znajduje się u podstawy kręgosłupa pomiędzy odbytem a genitaliami.

Otwiera się w kierunku ziemi.

Promieniuje ona kolorem czerwonym.

Czakra ta odpowiada za ilość fizycznej energii i woli życia. Kiedy siła życiowa funkcjonuje prawidłowo dzięki temu ośrodkowi, człowiek posiada potężną wolę życia w świecie fizycznym.

Kość ogonowa działa na poziomie eterycznym jak pompa energetyczna, pomaga energii wspinać się w górę po kręgosłupie, wzdłuż kanału centralnego.
To doświadczenie fizycznej mocy, połączone z wolą życia, daje człowiekowi odczucie siły i witalności.

Kiedy czakra jest zablokowana albo zamknięta, większa część fizycznej witalności, siły życiowej pozostaje zablokowana, a człowiek nie zaznacza zbyt wyraźnie swojej obecności w świecie fizycznym. Ma mało energii, unika aktywności fizycznej, brakuje mu sił.

Fragment z Ra:

RA: Energia podstawowa czerwonego promienia – ten promień jest podstawowym promieniem wzmacniającym dla każdej gęstości. (K2, 77)
RA: Biegun południowy (czakra korzenia) jest tym, który ciągnie. On ciągnie do siebie te rzeczy, które są z nim powiązane. Ten czerwony promień będący najniższym centrum fizycznego pojazdu (nosiciela), będzie miał jako pierwszy okazję zareagować na jakiekolwiek doświadczenie. On ma okazję zadziałać najpierw i dlatego łączy się z przeżyciem. Gdy jest zrównoważony i odblokowany, wiele otwiera się przed poszukującym. (K2, 128)
RA: Pierwszym równoważeniem jest Malkuth czyli Ziemia, kompleks wibrującej energii nazywany kompleksem czerwonego promienia. Zrozumienie i zaakceptowanie tej energii jest podstawowe. (K1, 144)


Czakra krzyżowa [Svadhisthana]

Dołączona grafika

Czakra ta znajduje się w dole brzucha nad kością łonową.

Promieniuje kolorem pomarańczowym.

W dwóch punktach, gdzie ośrodek przedni i tylny stykają się ze sobą, w sercu czakramu, w kręgosłupie, siła życiowa okazuje swój drugi co do intensywności popęd i cel - pożądanie seksualnego zjednoczenia. Ta potężna siła pokonuje narzucane sobie przez ludzi ograniczenia i przyciąga ich do siebie.

Tak więc seksualność człowieka, wiąże się z jego siłą życiową.
(Tak samo jest oczywiście z innymi czakramami: zablokowanie któregoś z nich, blokuje również siłę życiową na danym obszarze).

Zablokowanie czakramu krzyżowego może spowodować niemożność osiągnięcia orgazmu u kobiety, która nie potrafi otworzyć się i odebrać seksualnego podarunku od swojego partnera.
Pod wpływem łagodnej, cierpliwej troski i akceptacji ze strony partnera, kobieta taka może po woli, stopniowo otworzyć swój czakram na przyjmowanie i dawanie zadowolenia.

Jeśli chodzi o mężczyznę, to u niego blokada w tym czakramie wyraża się poprzez przedwczesny wytrysk albo niemożność osiągnięcia erekcji. Mężczyzna na jakimś poziomie boi się oddać całą swoją siłę seksualną, więc ją wstrzymuje. Przepływ energii jest u niego często zakłócony, energia zapycha się albo kieruje w tył uciekając przez czakram krzyżowy.

Fragmenty z Ra:

RA: Następny kompleks energii, który może być zablokowany, jest kompleksem emocjonalnym lub osobistym, znanym także jako kompleks pomarańczowego promienia. Jego blokada będzie się często przejawiać jako dziwactwa lub zniekształcenia związane z rozumieniem siebie samego czy akceptacją siebie. (K1, 145)

RA: Pomarańczowy promień jest tym, który oddziałuje lub jest wzorcem wibracyjnym, w którym kompleks umysł/ciało/duch wyraża swą moc na indywidualnym podłożu. Władza nad jednostkami może być postrzegana jako promień pomarańczowy. Ten promień był dosyć mocny wśród waszego ludu na indywidualnym podłożu. Możecie ujrzeć w tym promieniu traktowanie innych jaźni jako nie-istot, niewolników czy własności (rzeczy), w ten sposób odbierając innym jaźniom jakikolwiek status. (K2, 38)


Czakra splotu słonecznego [Manipura]

Dołączona grafika

Czakra ta znajduje się ok. dwóch centymetrów powyżej pępka

Kolorem tej czakry jest żółty.

Związana jest z wielką przyjemnością, pochodzącą z głębokiej świadomości własnego miejsca we wszechświecie. Czakra ta bezpośrednio wiąże się z życiem emocjonalnym człowieka. Jeśli czakram ten jest otwarty, człowiek ma głęboko spełnione życie emocjonalne, które go nie przytłacza. Kiedy jednak czakram jest otwarty, ale ochronna membrana wokół niego uległa uszkodzeniu, człowiek odczuwa nie kontrolowane, ekstremalne emocje. Mogą na niego wpływać źródła astralne.
Jeśli ośrodek jest zamknięty, człowiek blokuje swoje uczucia, może nawet nic nie czuć.

Często czakram ten działa jak blokada pomiędzy sercem a seksualnością. Jeśli są one otwarte, a czakram jest zablokowany, to będą funkcjonowały oddzielnie, inaczej mówiąc seks nie będzie połączony z miłością i vice versa.
Ośrodek splotu słonecznego ma wielkie znaczenie dla ludzkiej umiejętności tworzenia związków. Kiedy człowiek tworzy związek z innym człowiekiem, pomiędzy ich czakramami wyrastają więzy podobne do pępowiny. Im związek jest silniejszy, tym silniejsze i liczniejsze będą te więzy. Gdy związek dobiega końca, więzy rozłączą się powoli.

Fragment z Ra:
„A. POWIĄZANIA Z GRUPAMI

RA: Żółty promień dotyczy istoty w relacjach z grupami i społeczeństwami. Jest on w centrum wrogich działań, w których jedna grupa istot czuje konieczność i słuszność zdominowania innych grup istot, aż nie nagną ich woli do woli mistrzów. (B2, 38)
RA: Zwykłą naturą interakcji seksualnych, jeśli ktoś jest żółty lub pomarańczowy w podstawowych (głównych) wzorach wibracyjnych, to jest zablokowany i wtedy (towarzyszy mu) nienasycony głód z powodu tej blokady. Kiedy oboje są w tym wzorcu, jedna istota doświadcza przyjemności z upokarzania się i poddaństwa oraz niewolnictwa, druga doświadcza przyjemności panowania i kontroli nad inną istotą. W ten sposób jest doświadczany transfer seksualnej energii o negatywnej polaryzacji. (K2, 39)


B. BLOKADY ZWIĄZANE Z EGO

Trzecia blokada najdokładniej przypomina to, co nazwaliście ego. Jest to żółty promień lub centrum splotu słonecznego. Blokady w tym centrum będą się często manifestować jako zniekształcenia w kierunku manipulacji władzą i innych zachowań społecznych, odnoszących się do tych bezpośrednio związanych z kompleksem umysł/ciało/duch. Ci, którzy mają blokady tych trzech pierwszych centrów energii, czyli splotów (tj. czerwonego, pomarańczowego, żółtego), będą mieli ciągłe trudności związane ze zdolnością dalszego poszukiwania przez nich Prawa Jedynego. (K1, 145)

C. PO RAZ PIERWSZY WYSTĘPUJE W NIEKTÓRYCH ROŚLINACH I ZWIERZĘTACH

PYTANIE: Co jest najprostszym bytem, który ma zarówno pomarańczowy, jak i żółty promień centrów energii?

RA: Te mające natury zwierzęce i roślinne, które stwierdzają konieczność reprodukcji przez techniki biseksualne, czy które uważają za konieczne zależeć w jakiś sposób od innych, by przeżyć i wzrastać. (K2, 89)”

Czakra serca [Anahata]

Dołączona grafika

Czakra ta znajduje się na wysokości serca.

Kolorem jakim emanuje ta czakra jest zieleń (czasami z dodatkiem różu).

Przez ten ośrodek płynie energia połączenia ze wszystkim co żywe. Im bardziej jest otwarta ta czakra, tym większa zdolność kochania.

Czakram serca jest najważniejszym czakramem przy uzdrawianiu. Wszystkie energie przetwarzane przez czakramy płyną pionowym strumieniem energii poprzez korzenie wszystkich czakramów i do czakramu serca, zanim opuszczą ręce albo oczy uzdrowiciela. W procesie uzdrawiania serce przeistacza energię planu ziemskiego w energie duchowe i vice versa, umożliwiając korzystanie z nich przez pacjenta.

Fragmenty z Ra:

A. PUNKT ZWROTNY

RA: Z transferem energii zielonego promienia dochodzisz do punktu zwrotnego w seksualności, jak i w innych rodzajach doświadczenia. Zielony promień może być zwrócony na zewnątrz, wtedy istota chętniej daje niż bierze. (K2, 39)

DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PROMIENIA POLEGA NA WSZECH-WSPÓŁCZUJĄCEJ MIŁOŚCI, KTÓRA NIE WYMAGA ODWZAJEMNIENIA. (K4, 77)


B. TRAMPOLINA DO NIESKOŃCZONEJ INTELIGENCJI

RA: Centrum serca czy zielony promień jest ośrodkiem, z którego istoty trzeciej gęstości mogą – powiedzmy – odbić się (wyekspediować) do nieskończonej inteligencji. Blokady w tej sferze mogą manifestować się jako trudności w wyrażaniu tego, co możecie nazwać uniwersalną miłością lub współczuciem. (K1, 145)

C. MOŻLIWE ZWROTY

RA: Aktywacja zielonego promienia jest zawsze narażona na (oddziaływanie) żółtego lub pomarańczowego promienia posiadania. Strach (wypływający) z posiadania, pragnienie posiadania, strach przed byciem własnością, pragnienie, by być własnością: są one zniekształceniami, które będą powodować dezaktywację przekazywania energii zielonego promienia. (K2, 43)

RA: Wpływy prawdziwego koloru zieleni, działające na istoty żółtego promienia, skłoniły wiele istot do zwrócenia się bardziej w stronę rozważania (zabezpieczenia) siebie, niż do postępowania naprzód w stronę szanowania innych istot lub zielonego promienia. To może nie być postrzegane jako mające naturę negatywnej polaryzacji, jako że istota o negatywnej polaryzacji pracuje bardzo intensywnie z najgłębszą manifestacją energii grupy żółtego promienia, szczególnie nad manipulacjami innymi jaźniami dla służby sobie. Ci zwracają się do pomarańczowego promienia, a my musimy dodać, że jest wielu w tym czasie na waszym poziomie, którzy odczuwają wibracje prawdziwego koloru zieleni i dlatego odpowiadają przez odrzucanie działań związanych z rządem i stowarzyszeniami jako takimi i ponownie poszukują siebie. (K2, 88)


Czakra gardła [Vishuddha]

Dołączona grafika

Znajduje się na wysokości gardła.

Kolorem jakim emanuje jest niebieski.

Czakra ta pozwala brać odpowiedzialność za osobiste potrzeby. Noworodek zostaje przybliżony do piersi, ale musi ssać, by się nasycić. Ta sama zasada działa przez całe życie. Gdy człowiek dorasta, spełnienie potrzeb zależy coraz bardziej od niego samego. Osiąga dojrzałość i czakram pracuje prawidłowo, jeśli człowiek przestaje winić innych za niepowodzenia życiowe i zaczyna sam tworzyć to, czego potrzebuje i pożąda.

Gdy człowiek otwiera czakram gardła, stopniowo przyciąga coraz więcej pozytywnych wibracji, aż wreszcie jest w stanie brać tak dużo, że może utrzymywać ośrodek gardła w pozycji otwartej przez większość czasu.

Fragment z Ra:

RA: Kiedy zielony promień został osiągnięty, zdolność przejścia do niebieskiego promienia jest natychmiastowa i wymaga tylko wysiłków jednostki. (K2, 43)

RA: Pierwszym dawaniem poza zielonym promieniem jest dawanie akceptacji (uznania) lub wolności, w ten sposób pozwalanie na (zaistnienie) sposobności odczucia akceptacji u odbiorcy przekazu energii niebieskiego promienia, a więc pozwalanie, aby inna jaźń wyrażała samą siebie dawcy promienia. (K2, 39)

RA: Centrum niebieskiego promienia przepływu energii jest tym centrum, które po raz pierwszy jest odprowadzającym, jak również wprowadzającym. Ci, którzy są zablokowani w tym obszarze, mogą mieć trudności w uchwyceniu kompleksów duch/umysł ich własnej istoty i dalszą trudność w takim wyrażeniu zrozumienia siebie.

Istoty zablokowane w tym obszarze mogą mieć trudności w zaakceptowaniu przekazów od innych kompleksów umysł/ciało/duch. (K1, 145)

RA: Istota niebieskiego promienia jest współ-Twórcą. (K2, 92)


Czakra trzeciego oka [Adjna]

Dołączona grafika

Kolorem tej czakry jest indygo.

Czakra ta znajduje się na wysokości czoła, pomiędzy brwiami.

Ośrodek ten związany jest z umiejętnością wizualizowania i rozumienia koncepcji myślowych. Są to zarówno osobiste koncepcje rzeczywistości i wszechświata, jak i sposób, w jaki człowiek widzi świat i przewiduje jego reakcje. Jeśli czakra ta pracuje w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, człowiek doświadcza pomieszania pojęć albo tworzy nieprawdziwe i negatywne wyobrażenia wszechświata. Następnie na ich podstawie kreuje swój świat.
Jeśli natomiast czakra ta jest słaba albo zablokowana, człowiek nie potrafi myśleć twórczo, ponieważ ilość energii przepływająca przez ten ośrodek jest po prostu zbyt mała.

Fragmenty z Ra:

RA: PROMIEŃ INDYGO MOŻNA OTWORZYĆ TYLKO PRZEZ POWAŻNĄ DYSCYPLINĘ I TRENING W DUŻEJ MIERZE ZWIĄZANY Z AKCEPTACJĄ SIEBIE NIE TYLKO JAKO SPOLARYZOWANEJ I ZRÓWNOWAŻONEJ JAŹNI, ALE JAKO PRAWDZIWEGO TWÓRCY, JAKO ISTOTY O NIEOGRANICZONEJ WARTOŚCI, TO OBUDZI FUNKCJONOWANIE PROMIENIA INDYGO. (K2, 43)

RA: Centrum energii promienia indygo jest karmione, jak wszystkie centra energii, przez doświadczenie – ale zdecydowanie więcej, niż inne, jest karmione przez to, co nazwaliśmy zdyscyplinowaniem osobowości. (K3, 160)

RA: PROMIEŃ INDYGO JEST PROMIENIEM ŚWIADOMOŚCI STWÓRCY JAKO SIEBIE.

W ten sposób ten, którego wibracje promienia indygo zostały aktywowane, może ofiarować przekaz energii Stwórcy do Stwórcy. (K2, 40)

RA: Promień indygo, pomimo cenności, jest tym promieniem, nad którym pracuje tylko adept (biegły), jak byście to określili. Jest on bramą do inteligentnej nieskończoności przeprowadzającą inteligentną energię. Jest to tym centrum energii, które jest rozważane przez tajemne nauki i okultyzm, ponieważ jest to ten promień, który ma nieograniczone możliwości. Ci, którzy uzdrawiają, nauczają i pracują dla Stwórcy w każdy sposób, który może być postrzegany jako zrównoważony, są tymi od promienia indygo. (K2, 77)

RA: Ci, którzy są zablokowani na tym (promienia indygo) centrum mogą doświadczać zmniejszenia się dopływu inteligentnej energii z powodu manifestacji, które ukazują się jako niegodziwość... Zrównoważenie promienia indygo jest całkowicie centralne dla rodzaju pracy zwracającej się w stronę kompleksu duchowego, który wtedy wpływa na transformacje lub transmutacje trzeciej gęstości w czwartą gęstość, to jest centrum energii przyjmujące najmniej zniekształcone wypływy miłości/światła z inteligentnej energii, jak również potencjał dla klucza do bramy inteligentnej nieskończoności. (K1, 145)


Czakra korony [Sahasrara]

Dołączona grafika

Kolorem tej czakry jest fiolet oraz perłowa biel.

Znajduje się na czubku głowy i otwiera się do góry.

Czakram ten związany jest z duchowością człowieka i integracją całej jego istoty - fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej.
Jeśli ten ośrodek jest zamknięty, to człowiek nie doświadcza łączności ze swoją duchowością.

Jeśli natomiast ta czakra jest otwarta, człowiek doświadcza duchowości na swój własny, bardzo indywidualny sposób. Jest to duchowość nie ograniczona poprzez dogmat i nie poddająca się łatwo słowom. To raczej stan bycia. Duchowość taka wykracza poza świat fizyczny i daje człowiekowi poczucie pełni, pokoju i wiary, a także poczucie sensu życia.

Fragmenty z Ra:

PYTANIE: Kiedy jest odczucie w czakrze korony podczas medytacji, co się dzieje?

RA: Istota doświadcza wpływów w tym centrum energii, by je użyć w któryś z wymienionych sposobów:

(1) do odblokowania tego centrum

(2) do jego dostrojenia, by dopasować jego harmonię do innych centrów energii

(3) lub do aktywowania bramy do inteligentnej nieskończoności. (K3, 32)

RA: (Centrum fioletowego promienia) jest po prostu całkowitą ekspresją wibracyjnego kompleksu umysłu, ciała i ducha istoty. Jest, jakim będzie, „zrównoważone” czy „niezrównoważone” nie ma znaczenia na tym poziomie energii, gdyż ono przekazuje i odbiera w swej własnej równowadze. Jakimkolwiek zniekształcenie może być, nie może być manipulowane, jak to może być z innymi centrami i dlatego nie posiada szczególnej wagi dla oglądu równowagi istoty. (K3, 31) Wstępowanie energii kończy się na indygo (czakrze wewnętrznego oka). Fioletowy promień jest termometrem lub wskaźnikiem całości. (K3, 31)


Źródła: http://pl.wikipedia.org/
http://www.reiki-usui.pl/
Przewodnik po materiale Ra"
thelinked.pl


#4 Lothar

Lothar

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 311 postów
 • GG: 5373745

Napisano 13 lipiec 2008 - 16:12

Ja mam pytanie odnośnie kierunku wirowania.

Zacznij obracać dyskiem albo lejkiem w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (mężczyźni)


Jak to rozumieć? Patrzę na zegar wiszący na ścianie, stoję / siędzę na przeciw niego, jego wskazówki obracają się w prawo. Jednak gdybym miał zegar na sobie (np. wisiorek z zegarkiem) to zachowując tą samą perspektywę, wskazówki kręcą się w lewo.

Jak więc powinienem odebrać zacytowany przez mnie fragment?

#5 Dresden_89

Dresden_89

  The Wizard

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 502 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 21:04

Punktem odniesienia jest tutaj 'zegar wiszący na ścianie', jak to określiłeś.

Pozdrawiam


Matt

#6 Guest_oho_*

Guest_oho_*
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2008 - 12:50

a teraz sedno sprawy: ludzie mają za wiele czasu i tworzą różne teorie, które oczywiście działają, ale kwintesencja tego wszystkiego nie opiera się na tych systemach i teoriach wymyślonych przez człowieka, wystarczy posłuchać własnego serca oraz wsłuchać się w wewnętrzny głos, który podpowiada co powinno zostać uczynione dla dobra własnego i innych;
Auegamma


ot,co... ująłeś sedno sprawy! :) ... ludzie często niepotrzebnie do samej esencji rozwoju duchowego dokładają różnego typu otoczki, które do pewnego momentu nie przeszkadzają, ale prędzej czy później utrudniają lub nawet uniemożliwiają dalszy rozwój... zaskakują mnie ludzie, którzy przeczytali w jakiś książkach, czy w internecie, o czakrach, o poziomach świadomości, o jakiś gęstościach i sądzą, że posiedli wiedzę tajemną... zaskakują negatywnie... skąd mają pewność, że to istnieje, albo jest takie, a nie inne, a są przecież i tacy, którzy w obronie tych teorii mogliby zrobić wiele, mimo iż te teorie niewiele tak naprawdę wnoszą... co z tego, że człowiek pogrupuje sobie świat na jakieś gęstości (choć z znikąd nie wiadomo czym są i czy w ogóle coś takiego jest), jeśli powiedzmy nie żyje w zgodzie z otoczeniem itp. taką wiedzę można zdobyć łatwo i szybko... wystarczy, że kiedyś ktoś być może po śmierci cielesnej nam to wszystko wytłumaczy jak wygląda fizyczna struktura świata... bo teraz to nie jest najważniejsze... najważniejszy jest rozwój duchowy i to, co z nim związane... a wiedza ta nie dotyczy czakr itp. lecz jak rozszerzać dobro, jak współżyć w zgodzie z naturą, jak być jednością... to jest wbrew pozorom wiedza bardziej skomplikowana od tradycyjnej... nie da się jej tak łatwo opisać w książkach czy na forach... każdy musi choć trochę samemu do niej dotrzeć... co z tego, że ktoś siądzie i zacznie wizualizować, że czakry mu się rozszerzają... zakładając nawet, że to co mówi się o czakrach to prawda... jaki jest sens wtedy wizualizować otwieranie kanałów energetycznych (apropo, mówi się ciągle o kanałach energetycznych, a niech ktoś powie czym ta energia jest? hę ;> ) jeśli nie my podlegamy czakrom, ale one nam... nie my odwzorowujemy stan kondycyjny czakr, ale one nasz stan... co komu da rozszerzanie czakr, jeśli nie zmieni swojego postępowania... zmień swoje postępowanie na lepsze, a wtedy rzekome czakry, adekwatnie do Ciebie dostosują swe funkcje, aby służyły Twojemu ciału materialnemu... to nie czakry dyktują warunki, lecz Twoja Dusza...
żeby lepiej zrozumieć, co mam na myśli, posłużę się metaforą...
jeżeli komuś nie podoba się swoje fizyczne ciało (co jest niestety spotykane, choć nie powinno, każde ciało to świetna "maszyna" pozwalająca nam na funkcjonowanie w materii) i chciałby powiedzmy przytyć lub schudnąć, to na niewiele mu się zda poszerzenie/zwężenie ubrań, gdyż w pierwszym przypadku będą one za duże i będzie źle w nich chodzić, ubrania stracą swoje funkcje, zaś w drugim przypadku nie będzie dało się wejść w te ubrania, nie będzie się dało z nich korzystać... chodzi o to, żeby człowiek sam wziął się do roboty, zaczął się zdrowiej odżywiać i albo zaczął więcej jeść, albo więcej ćwiczyć... zależy od sytuacji... podobnie jest w moim mniemaniu z czakrami... one są dostosowane do nas... jeśli je zmienić, bez zmiany nas samych, możemy sobie zrobić niemałe kuku... możemy przestać panować nad funkcjami pewnych czakr... dowodem mogą być rzekomo częste przypadki, w których ludzie, również rzekomo, oszaleli na skutek rozszerzania 3 oka... zachciało im się pewnie umiejętności, potęgi, a takie żądze same świadczą, o tym że taki człowiek nie jest odpowiednio uduchowiony, nie jest gotowy... pierw trzeba zadbać o to, aby pozbyć się tych rządzy, aby umieć spożytkować uzyskane umiejętności nie dla sławy, pozycji społecznej, czy samozadowolenia, ale dla dobra ogułu... to takie naturalne zabezpieczenie, aby nikt kto ma nieczyste intencje nie posiadł tych mocy... bo wyobraźcie sobie co to by było gdyby napady, kradzieże, zabójstwa, wojny itd. dokonywały się z siłą 3 oka itp. ...
no, to tyle ode mnie :P pozdrawiam...

#7 Lothar

Lothar

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 311 postów
 • GG: 5373745

Napisano 15 lipiec 2008 - 22:55

Mądre słowa, dlatego polecam zacząć od medytacji Vipassany.
Dzięki niej możemy pozbyć się ego. Ludzie błędnie utożsamiają siebie z ego.

Pociągnij za sznureczek. :)
http://mybigbox.pl/ http://www.sprawdzamybanki.pl/