Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syreny i rusałki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devilman

Devilman

  Astralny Wędrowiec

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 323 postów
 • GG: 6787594

Napisano 10 lipiec 2008 - 11:40

Syreny i rusałki

Dołączona grafika

Pewni mieszkańcy wyspy Hebridean (Benbecula) podczas zbierania wodorostów w roku 1830 zauważyli stworzenie wyglądające jak kobieta, bawiące się w pobliżu morza. Jeden chłopiec, chcąc schwycić stworzenie, rzucił w nią kamieniem. W kilka dni później odnaleziono martwe ciało czegoś, co wyglądało na dobrze odżywione dziecko z rozwiniętymi piersiami i długimi włosami. Co było najbardziej zadziwiające i zagadkowe - dolna część ciała przypominała (jak to świadkowie określili) łososia! Na oczach licznego tłumu, stworzenie zostało pochowane w długo zapomnianym grobie.

MIT LUDZI RYB

Powyższy przykład to klasyczne spotkanie z syreną, których widzenia odnajdujemy w historii, a która zazwyczaj opisuje je jako pół człowieka i pół rybę. Chociaż takie istoty są dla nas niemożliwe, by istniały jednak są one bardzo popularne i często spotykane w mitologii. Babilończycy mieli ogoniastą rybę Boga, Oannes, który żył w morzu ale przybył na ląd by nauczać ludzkość. Jego żona, Damkina, miała z nim kilkoro dzieci ryb. Grecy mieli w swej mitologii pół kobietę i pół ptaka, która kusiła pięknym śpiewem marynarzy prowadząc ich zawsze do katastrofy. Ulysses wraz z załogą zdołali uciec syrenie przez zatkanie uszu woskiem i przywiązanie się do masztu łodzi.

ZAPISY HISTORYCZNE

Nawigator Henry Hudson udokumentował widzenie syreny w 1608 roku przez jego dwóch marynarzy w pobliżu pewnej wyspy daleko od północnych wybrzeży Rosji. Wielkością przypominała dorosłego człowieka, miała również długie włosy i ... ogon jak morświn. Często spotyka się z przekonaniem, że ludzie, którzy zaginęli na morzu padli ofiarą syren. Znana opowieść mówi o kornwalijskim chórzyście, Matthew Trewhella, który rzekomo został zwabiony przez syrenę, w której się zakochał i z którą miał kilkoro dzieci.

RACJONALNE TEORIE

W jaki sposób wyjaśnić ten fenomen jakim jest syrena? Najbardziej sceptyczni ludzie zaprzeczają ich istnieniu. Twierdzą oni, że widzenia tyczą się raczej bliżej nam znanych ssaków, takich, jak manaty. Potrafią one przybrać wyprostowaną postawę, a młode ssają mleko na wyraźnie widocznych piersiach. Rybie łuski na ludzkim ciele mogą być pewnego rodzaju dolegliwością. W 1694 roku, dziesięcioletni chłopiec, Peter Consiglio, został wystawiony na pokaz w Londynie. Był całkowicie pokryty łuskami.

Szkielety domniemanych syren były często wystawiane na pokaz w XIX wieku. Przyrodnik, Frank Buckland, widział dużą rybę, która posiadała jak gdyby tors i ręce małpy. Inna teoria, która w pewien sposób tłumaczy pochodzenie syren jest autorstwa Heleny Morgan. Twierdzi ona, że ludzkość rozwinęła się z "małpiego wodnego zwierzęcia". Czy syreny są gałęzią w łańcuchu ewolucyjnym?

Pisarka, Dorothy Dinnerstein, czyni aluzje, iż syreny i inne krzyżówki człowieka i zwierzęcia takie, jak minotaury, są odległymi wspomnieniami naszej ewolucyjnej przeszłości. Pewni naukowcy są zdania, że syreny znajdują wyjaśnienie w psychologii dawnych marynarzy. Starożytne mity opisują rusałki i syreny kuszące marynarzy i prowadzące do ich zagłady. Morskie podróże w tych czasach były bardzo długie, a seksualne zapotrzebowania marynarzy były silne. Czy syreny nie były niczym innym, jak halucynacjami opartymi na seksualnych pragnieniach mężczyzn? Jest to wielcy prawdopodobne, chociaż pewne przekazy ludzi, takich, jak Krzysztof Kolumb, tego nie potwierdzają. Opowiadali oni, jak bardzo brzydkie były te stworzenia.

www.dziwnyswiat.com

#2 asiatko31

asiatko31

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1939 postów

Napisano 10 lipiec 2008 - 13:22

No właśnie legenda o syrenach pochodzi z dwóch źródeł: mitologii babilońskiej oraz doniesień o morskich stworach, które mylnie brano za istoty ludzkie, ale znalazłam taki fragment, który mieści się na prawie na samym dole tej strony. Jedno zdjęcie miałam już z swoim albumie drugie zdjęcie jest z właśnie z tej strony. http://www.przebudze....php?t4102.html

W japońskiej świątyni Karukayado w Hashimoto przechowywane są zmumifikowane zwłoki syreny, liczące sobie 1400 lat i 65 cm długości. Badania medyczne wykazały, że nie jest to fałszerstwo, sztuczna „składanka", jak uważają sceptycy. Górna część ciała jest rzeczywiście ludzka, dolna zaś wykazuje genetyczne cechy ryby. Czy takie istoty to rezultat „pomyłki natury" - podobnie jak rodzące się niekiedy dzieci z wadami genetycznymi (na przykład z dwiema głowami), czy tez stanowią może dowód na to, że nasi praprzodkowie prowadzili eksperymenty genetyczne?

Załączone pliki#3 Lothar

Lothar

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 311 postów
 • GG: 5373745

Napisano 10 lipiec 2008 - 15:09

Straszne są te fotki. Brrr...

#4 Bardock

Bardock

  Blanket of Fear

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 667 postów

Napisano 10 lipiec 2008 - 15:47

No tak, te widoki nie są zbyt miłe, ale możliwe, że prawdziwe! Przynajmniej jeśli wierzyć temu tekstowi, to tak jest. Ciekawe, czy to normalne syreny, czy efekt jakichś eksperymentów?

#5 Immortal_girl

Immortal_girl

  Grav3yard Girl

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 512 postów
 • GG: 7511049

Napisano 10 lipiec 2008 - 17:35

Mogą być i prawdziwe.. w końcu ewolucja zmienia wiele gatunków, Ziemia stworzyła tyle dziwnych stworzeń ; ) chociarz szczerze mówiąc nie zdziwiłabym się gdyby były to wyniki jakichś eksperymantów...

#6 Maria

Maria

  TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1834 postów
 • GG: 11799180

Napisano 10 lipiec 2008 - 18:36

Straszne są te fotki. Brrr...

Prawda, straszne ale ludzie dla nich też pewnie nie są najpiękniejsi. Istoty jak każde inne . Myślę, ze to z pewnościa nie są zmiany ewolucyjne - wygląda mi to na eksperymenty genetyczne. Jeśli K.Kolumb widział podczas swoich rejsów podobne Istoty, to może tylko świadczyć o tym, że jakieś wyżej rozwinięte cywilizacje przystosowywały swój gatunek do warunków panujących na Ziemi. Nasza planeta kryje w sobie jeszcze wiele, wiele tajemnic !!!!

#7 asiatko31

asiatko31

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1939 postów

Napisano 10 lipiec 2008 - 19:34

Zgadzam się z tobą Mario w 100% :)

Nasza planeta kryje w sobie, wiele tajemnic i z czasem nam pokaże, co ukrywa. Aż się nie mogę doczekać, kiedy zobaczę, przeczytam o tych wszystkich stworzeniach :P

#8 Lothar

Lothar

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 311 postów
 • GG: 5373745

Napisano 11 lipiec 2008 - 15:07

Autentyczne jest tylko to mniejsze zdjęcie. Ta mumia była badana, o tej drugiej nie mamy żadnego info. Ale wydaje mi się, że ta druga to ściema. Jakim cudem ona/ono ma włosy?? Przecież włosy są strasznie delikatne, kruche. Kości są najtrwalszym elementem u ludzi i podobnie powinno być u syren. Ta sprawa śmierdzi rybą. xD

#9 van

van

  Zbanowany za kryptoreklamę i spam

 • Zbanowany
 • 299 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 04:06

A na temat tego filmu ktoś coś wie? 

Ja tam w syreny nie wierzę, ale film robi wrażenie :)#10 fishbone

fishbone

  Infrzak

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 35 postów

Napisano 08 luty 2015 - 11:09

No i  zagadki   kryptyd czy syren  to  efekt  fałszywego paradygmatu,  gdzie  bogowie /  obcy to postacie z bajek. IMHO  Bogowie / obcy  to   konkretne istoty  i chętnie  bawili  się genetyką - w starożytności płodząc  całe  cywilizacje centaurów  czy  syren i  obecne  hybrydy  są właśnie dowodem  na  to, że robią to nadal, choć na  mniejszą skalę. Jeśli  przyjmiemy praadygmat, że   osoby opowiadające o  spotkaniach z  obcymi i o  obcych, to  nie świry tylko  osoby dobrze poinformowane to wszystko się wyjaśni.  Co do syren to  mutanty   mogą pochodzić z podwodnych baz   obcych do których ludzie nie mają dostępu   Oczywiście  jeśli obcy  mają  technologie   pozwalające na  tworzenie hybryd, to  mają też  technologie pozwalające  na  globlną   kontrolę  umysłową  polityków,  dziennikarzy, naukwców,  co by wyjaśniało unikanie  przez  ludzi  oczywistych wniosków  i zastanawianie  się: Czy  bogowie / obcy  istnieją? A skoro nie, to skąd  biorą się   porwania  ludzi i  zwierząt? Skąd  biorą się  relacje tych widzących  hybrydy?  To musi  być  spisek  świrów,  bo  przecież gdyby  obcy  robili  z ludzi hybrydy to  rządy,  media i  naukowcy  zbadaliby sprawę? Zmiana  paradygmatu  z   antropocentrycznego na obcocentryczny wyjaśnia wszystko nie tylko w  tym forumowym wątku. :Hay:


Użytkownik fishbone edytował ten post 08 luty 2015 - 11:11

beton lekki http://www.sanacja.lodz.pl/ olejek-makadamia.pl