Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Xion80

Xion80

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisano 15 maj 2009 - 12:40

Na niektóre z tych pytań można jeszcze odpowiedzieć, ale są też pytanie, których w ogóle nie powinno się brać pod uwagę, bo są troszkę dziwne :)

Odpowiedz na pytanie nr 3.

Przede wszystkim szatan został wypędzony z Nieba, a nie strącony do piekła, a Bóg odmówił mu powrotu do Nieba, za bunt i sprzeciwienie się Bogu.

Odp. na pytanie nr. 6
Tu tylko jedna odpowiedz przyszła mi na myśl - Naprawdę, zastanawiam się, czy to pytanie zadała myśląca osoba :D

Które pytanie według was jest najtrudniejsze żeby na nie odpowiedzieć ?

#22 Aelreda

Aelreda

Weteran Infranin

• Goście
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1163 postów

Napisano 15 maj 2009 - 15:00

A może spróbujmy na miarę naszych wszystkich sil odpowiedzieć na te pytania? W końcu nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi :)

#23 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1978 postów

Napisano 15 maj 2009 - 18:30

Myślę,że dobrze byłoby przy podchodzeniu do tematyki religijnej starać się zmieniać punkt patrzeniana .
Starać się w rozważaniach przyjmować różne stanowiska jako swoje,a następnie konfrontować z dostępnymi
żródłami weryfikując fakty.pozwala to uniknąć zarzutu nieznajomości problematyki,która stanowi punkt
wyjściowy do dyskusji.Ludzie o światopoglądzie wynikającym z dogmatycznego przyjmowania rzeczywistości
opartego na owczym pędzie, rozpoczynają duskusję od środka tematu ,albo unikają dyskusji jak ognia.
Wiedza przeciętnego wiernego sprowadza się do tego ,co usłyszy w świątynii i zakłada on ,że jest to wiedza
pełna i skończona.Dość,że w większości przypadków nie znają oni podstaw własnego wyznania,nie znają znaczenia
podstawowych terminów używanych w trakcie obrządków,nie interesują się odkryciami naukowymi,w najlepszym
przypadku tłumaczą się kultywowaniem tradycji.Kto z wiernych wie ,że Biblia - podstawa religii chrześcijańskich
znalazła się na watykańskim indeksie ksiąg zakazanych. Wielowiekowe nawarstwienia interpretacyjne,spuścizna
soborów i oczywiste błędy kopistów ,dają podstawę do zadania tych osiemdziesięciu pytań( dla mnie retorycznych)
Zyjemy w kraju ,gdzie często wymagane jest deklarowanie się w kwestiach światopoglądowych od czego zależy
możliwość pełnienia wielu funkcji publicznych(a co na to konstytucja?)-efekt-kraina hipokrytów.

#24 Adrian744

Adrian744

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisano 16 maj 2009 - 11:26

16
21
23
24
25
29
34
37
39
46
47
61
62
64
67
72
73

Najbardziej głupie pytania.
Ogólnie to takie "łapanie za słowa", i pytania na poziomie dzieci.
Te amerykańskie nazwyska utrwalają mnie w poglądzie, że amerykanie są jedynm z najgłupszych narodów świata...

#25 UFOWORLDNEWS

UFOWORLDNEWS

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 1543 postów

Napisano 16 maj 2009 - 17:53

Ktoś kiedyś powiedział, że U.F.O to kwestia wiary.A czym jest wiara kwestią zaangażowania???Dla mnie BÓG był jest i będzie choć nie jestem katolikiem praktykującym w każdą niedzielę........ :angry :(

Użytkownik UFOWORLDNEWS edytował ten post 16 maj 2009 - 17:54

#26 Dariusz_INFRA

Dariusz_INFRA

The Weatherman

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 343 postów
  • GG: : ]

Napisano 16 maj 2009 - 19:39

to ja tutaj dodam krótko - Wiara to inaczej pewność bez dowodu - co za tym idzie jeśli w coś wierzymy to znaczy iż jesteśmy gdzieś głęboko w sobie przekonani o tym że mamy rację. Nie da się łatwo powiedzieć iż wiara jest pewną rzeczą.. Dla tego każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć czy wierzy czy nie ;)

#27 Fox Mulder

Fox Mulder

Vide Veritatis Pustelnik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 85 postów
  • GG: 6276892

Napisano 16 maj 2009 - 20:27

Heh... bo ja wiem czy takie ciężkie te pytania...

Wystarczy góra 10 minut, by zbyć te trudniejsze ;p
Prawdziwy zestaw pytań na zrobienie z kogoś ateisty, był by tak zagmatwany i przepełniony filozofią, że mało kto z wierzących by go zrozumiał ;)

#28 Guest_jozef_62@nieznanyswiat.pl_*

Guest_jozef_62@nieznanyswiat.pl_*
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2011 - 14:20

Życie to gra i wieczne zadawanie pytań ???.Nie znam na wszystkie odpowiedzi .To dobrze. Nie musze.To nie ja ,stworzyłem ten świat i zasady tej gry. Co warta jest gra , kiedy znam każdy krok w tej grze???Choć wielu znaczonymi kartami gra , staram sie nie łamać zasad tej gry .Kto znaczonymi kartami gra ,nie pozna zasad tej gry.....Ani ja.

#29 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 15:59

Życie to gra i wieczne zadawanie pytań ???.Nie znam na wszystkie odpowiedzi .To dobrze. Nie musze.To nie ja ,stworzyłem ten świat i zasady tej gry. Co warta jest gra , kiedy znam każdy krok w tej grze???Choć wielu znaczonymi kartami gra , staram sie nie łamać zasad tej gry .Kto znaczonymi kartami gra ,nie pozna zasad tej gry.....Ani ja.

Nie mam zielonego pojęcia o czym mówisz, ale cokolwiek brałeś - chcę dwie sztuki.

Religia jest dla głupich i ślepych.

#30 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3242 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 18:49

Niedźwieciu,
w tym poście J-62 nie ma ani słowa na temat religii.
Gdyby religia była dla głupich i ślepych to nie było na uniwersytetach i to tych z dużą renomą np. UJ takich dzien nauki jak religioznawstwo czy teologia. Wiedza ta niezbędna jest dla studentów filozofii, psychologii i nie ma znaczenia, czy są to osoby wierzące wyznające jakąś religię. Muszą sie zapoznać z podstawowymi systemami religijnymi bo bez ich znajomości studiowanie w/w kierunków staje się bez sensu. :)
(w trzecim wierszu winno być dziedzin nauki)

#31 ADAX

ADAX

The King of Madness

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 12 kwiecień 2011 - 19:44

Religia jest dla głupich i ślepych.

Źle sprecyzowane, ja bym raczej napisał, że największe.

Gdyby religia była dla głupich i ślepych to nie było na uniwersytetach i to tych z dużą renomą np. UJ takich dzien nauki jak religioznawstwo czy teologia.

Bo tam się ją bada, a nie w nią wierzy i wyznaje.

Wiedza ta niezbędna jest dla studentów filozofii, psychologii i nie ma znaczenia, czy są to osoby wierzące wyznające jakąś religię. Muszą sie zapoznać z podstawowymi systemami religijnymi bo bez ich znajomości studiowanie w/w kierunków staje się bez sensu.

Proste. Trzeba poznać zachodzące procesy społeczne, oraz wpływ człowieka i jego kształtowanie za pomocą religii i wiary. Jeśli chce sie zostać księdzem, to nauka w tym kierunku jest niezbędna, w końcu to pasterz ma sprawować pieczę nad "owieczkami" a nie owieczki nad pasterzem...

#32 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 20:05

Źle sprecyzowane, ja bym raczej napisał, że największe.

Moim zdaniem każda. Bo każda religia ma gotowe odpowiedzi (pomijam ich wartość) na każde pytanie, ale nie zadaje pytań.

Dla mnie religia=polityka. Nie szanuję ani religii, ani polityki - żadnej. Wszyscy politycy i przywódcy religijni to banda wszawych oszustów, bandytów i złodziei z małymi fiutami i parciem na władzę. Każdy pogląd religijny, czy polityczny w XXI jest dziurawy, jak sito, albo ma drugie dno. Najwyższy czas, żeby ustąpić miejsca nowoczesnej nauce, która nie boi się nowego. Ale to nadejdzie. Kwestia czasu.

Użytkownik niedźwieć edytował ten post 12 kwiecień 2011 - 20:08

#33 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3242 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 20:39

Lubię jak jest choć trochę wesoło. A to parcie na władzę to głównie przez tych, co szczycili się kiedys małymi fiatami na talony zresztą. Bo ci drudzy, to już wtedy mieli lepsze i wieksze niż F-126p :rolleyes:

A the end bo nie na temat.

#34 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3242 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:59

Pantanalu,
o co mnie posądzasz?
niemalże od dziecka wiem, że katechezę od religioznawstwa należy odróżniać. Tak byłam nauczona przez mojego ojca, niby komunitę, ale takiego, który do mszy służył jako ministrant w czasie okupacji.
Do trąb na 100% nie należę, chyba, że jako artefakt jako jeryhońska trąba. ;)

#35 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3242 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 07:58

To nie średniowiecze wali sie drzwiami i oknami, tylko najbardziej opinitwórcze portale infromacyjne pochają się przez okna komputerów do naszch domów ze zmanipulowanymi, fałszywymi informacjami. "A co tam..? głupie ludziska.., chcecie to macie swoje cacka.., a nawet gwóźdź do trumny.., cieszta się jak chceta.." :)

#36 Fanar

Fanar

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 15:47

1) Bóg nie powierzył nikomu swojej misji! A "my" nie jesteśmy dziećmi lecz doskonałymi i równymi aniołom duchami! (z amnezją :)

2) Jahve to demon :)

3) W "piekle" jest tylko Bestia 666 :) Szatan jest na Ziemi!

4) Szatan recenzował Biblię :)

5) Teiści mają i mieli wolną wolę i tak wybrali kiedyś a teraz zbierają żniwa :)

6) nikt tego nie pamięta :)

7) Bo ciało to kreacja i wola ducha - jak duch zechce to ciało bez skrzydeł pofrunie!

8) nikt nie rozmawiał z Nim więc gdybanie o gdybanie równa się również gdybanie (a my mamy obecnie amnezję!).

9) kto powiedział, że jest niezmienny? Imię Nazwisko proszę!

już mi się odechciało - jestem w stanie obalić każdego przedszkolaka!