Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

Dwa s這鎍a?

• Zaloguj si, aby doda odpowied
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczy鎍a

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3241 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 19:02

毒鏚這: Salon24
<h1 class="cqi_s_no cqi_t_post cqi_oid_272141">Drugie S這鎍e jeszcze w tym roku? To nie jest 瘸rt</h1> I nie chodzi o S這鎍e Peru Mistrza Bajeru.

Do陰czona grafika

Astronomowie zapowiadaj, 瞠 pod koniec 2011 roku b璠ziemy 鈍iadkami niezwyk貫go zjawiska. Nad nasz planet zaja郾iej dwa s這鎍a, a przez dwa tygodnie nie zapadnie zmrok – podaje australijski serwis „Now”.

Betelgeza to jedna z najja郾iejszych gwiazd na niebie. Le篡 w gwiazdozbiorze Oriona, w odleg這軼i 427 lat 鈍ietlnych od Ziemi. Astronomowie zaklasyfikowali j do tzw. czerwonych nadolbrzym闚 – jej masa ma r闚nowarto嗆 14-15 mas S這鎍a, a 鈔ednica jest a 345 wi瘯sza od 鈔ednicy naszej dziennej gwiazdy!

Betelgeza jest jedn z ulubienic astronom闚 – amator闚 fascynuje jej dostrzegalna go造m okiem czerwona barwa, naukowc闚 - jej niezwyk貫 w豉軼iwo軼i m.in. zmiany wielko軼i oraz jasno軼i. Obserwacja ujawni豉, 瞠 Betelgeza mo瞠 rozszerzy si z 290 mln do 480 mln km, a ze zmian 鈔ednicy wynika tak瞠 zmiana temperatury oraz jasno軼i a do 100 000 razy silniejszej od S這鎍a. Jednak najciekawszym aspektem zwi您anym z Betelgez jest zbli瘸j帷a si wielkimi krokami spektakularna eksplozja.

Australijski astronom przewiduje, 瞠 pod koniec 2011 roku lub na pocz徠ku 2012 nast徙i pot篹na eksplozja Betelgezy, w wyniku kt鏎ej ten czerwony nadolbrzym przestanie istnie. Zanim to jednak nast徙i, pojawi si niezwyk豉 supernowa.

Przypominam, 瞠 wed逝g wielu przepowiedni w 2012 roku ma nast徙i przewidywany koniec 鈍iata, a przynajmniej 篡cia na Ziemi.
Eksperci jednak dementuj pog這ski jakoby wybuch Betelgezy m鏬 w jakikolwiek spos鏏 zagra瘸 Ziemi – nie dojdzie do 瘸dnego zderzenia ani wyrzutu meteor闚. Eksplozja nie b璠zie w 瘸dnym stopniu odczuwalna na Ziemi, poza nastaniem kilkutygodniowego dnia. Niekt鏎zy naukowcy twierdz nawet, 瞠 eksplozja przyniesie Ziemi korzy軼i. Do atmosfery naszej planety dotrze drobny py, z這穎ny z wa積ych dla naszego przetrwania pierwiastk闚.
http://odkrywcy.pl/g...riazdjecie.html

#2 jasny punkt

jasny punkt

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 345 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 22:59

czyzby przepowiednie zaczely sie spelniac???....

#3 soudak

soudak

Weteran Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 23:02

czyzby przepowiednie zaczely sie spelniac???....

Od jutra zaczynam w ogr鏚ku bunkier kopa... :lol:

#4 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczy鎍a

• U篡tkownicy
  • 3241 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 23:09

To 鈍ietna wiadomo嗆 dla tych co lubi by r闚no opaleni i od przodu i od ty逝 na raz :lol:

#5 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• U篡tkownicy
  • 5154 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 23:17

A ja za s造sza豉m, 瞠 kr捫y w Drodze Mlecznej niewidzialna planeta X i b璠zie trach...A tu przypuszczalnie do takiego zjawiska, o jakim mowa moze doj軼 nawet za tysi帷 lat, no ale .. przecie trzeba, 瞠 to b璠zie oko這 2012.. nag這郾ic, a n騜...?

#6 spacemaster92

spacemaster92

Homo Infranius Plus

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 720 post闚

Napisano 24 stycze 2011 - 23:28

Na pewno pi瘯nie by to wygl康a這. Czyli jak to ma by na prze這mie 2011/2012 to znaczy, 瞠 ta gwiazda ju od nieca造ch 500 lat nie istnieje??

#7 ADAX

ADAX

The King of Madness

• U篡tkownicy
  • 1462 post闚
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 24 stycze 2011 - 23:53

Eksperci jednak dementuj pog這ski jakoby wybuch Betelgezy m鏬 w jakikolwiek spos鏏 zagra瘸 Ziemi

Czy ja wiem, nie ma tak, 瞠 jak co w kosmosie wylatuje "w powietrze" to nic sie nie dzieje. Mo瞠 nie zagra瘸, ale kto to wie.

#8 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 post闚

Napisano 25 stycze 2011 - 19:37

Hmm, czy 鈍iat這 takiej gwiazdy b璠zie na tyle mocno u nas wida 瞠 sprawi wra瞠nie drugiego s這鎍a?
Na nocnym niebie jako "super nova" to ok, ale w dzie widoczna????
Wola豚ym 瞠by taki scenariusz jak na obrazku powy瞠j lepiej nie zaistnia, na m鎩 gust powiem 瞠 taki widok nie wygl康a przyja積ie

#9 nied德ie

nied德ie

Homo Infranius

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 post闚

Napisano 25 stycze 2011 - 19:50

Fakt - wygl康a obco, ale 瞠by nieprzyja幡ie?

#10 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 post闚

Napisano 25 stycze 2011 - 21:55

Wed逝g kolejnej wersji mitu o czekaj帷ym nas nied逝go roku przemian, w 2012 na niebie maj pojawi si dwa s這鎍a: jedno dobrze nam znane, drugie w postaci supernowej. Do wybuchu szykuje si bowiem od dawna Betelgeza, jednak zdaniem astronom闚 nic nie wskazuje na to, aby do eksplozji gwiazdy doj嗆 mia這 w豉郾ie w roku wyznaczonym przez kalendarz Maj闚.

WI犴EJ Z SERWISU INFRA

#11 robertcb

robertcb

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 365 post闚

Napisano 26 stycze 2011 - 11:00

Dwa s這鎍a - zupe軟ie jak w "Odysei kosmicznej 2010" ;-)

#12 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 post闚

Napisano 26 stycze 2011 - 18:00

Tak, to moje odczucie, ju nasza planeta i tak ma wystarczaj帷o ciep豉 s這鎍a a ludzie jeszcze swoje dok豉daj, (wysychanie rzek, ubywanie lodowc闚, d逝gotrwa貫 susze) to tylko cz窷 problem闚.
Jeszcze jedno dodatkowe 廝鏚這 ciep豉 to mo瞠 by troszk za du穎

#13 Scoobany

Scoobany

Kto znik康

• ROOT Admin
  • 337 post闚
  • GG: 10444335

Napisano 04 marzec 2011 - 22:59

Dwa s這鎍a w Chinach:

Dzisiejsza informacja dnia. Posiadamy nagranie od cz這wieka, kt鏎y twierdzi, 瞠 widzia dwa s這鎍a a na dodatek je sfilmowa. "S這鎍e wydaje si odbija od chmur powoduj帷 z逝dzenie optyczne, lecz m篹czyzna, kt鏎y to wszystko widzia zapiera si, 瞠 widzia dwa prawdziwe s這鎍a".
"Wiem, 瞠 mo瞠 to zabrzmie absurdalnie, ale gdy filmowa貫m swoj rodzin zobaczy貫m dwa s這鎍a. Nie wiem jak to wyja郾i. "

#14 Kinga

Kinga

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 36 post闚

Napisano 06 marzec 2011 - 03:29

Dok豉dnie, zjawisko optyczne zwane s這鎍em pobocznym polegaj帷e na za豉maniu 鈍iat豉 w kryszta趾ach lodu.

#15 Maria

Maria

TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

• U篡tkownicy
  • 1831 post闚
  • GG: 11799180

Napisano 08 marzec 2011 - 17:23

08 listopad 2007 na tym forum opisywa豉m swoj sen......ciekawe.
Pozwole sobie wklei caly post ;

W zwiazku z tym, ze ostatnio rzad Australii przeprosil Narod Aborygenow za proby Ich asymilacji, duzo zaczelam czytac na Ich temat. Dowiedzialam sie ze sen u Aborygen闚 jest stanem postrzeganym jako stan realny, byt sam w sobie. Szkoda, ze i my przestalismy patrzec w ten sam sposob, bo wtedy wiele bysmy potrafili przewidziec i zrozumiec. Wlasnie ostatnio artykul o wizjach Indianina - Skradajacego sie Wilka, przypomnial mi sen , ktory snil mi sie juz dawno. W tym snie widzialam, zaczerwienione / dziwnie /niebo a na nim dwa slonca. Jedno zachowywalo sie normalnie, natomiast drugie zachowywalo sie dziwnie / chodzi mi o ruch/. To drugie slonce w jakis dziwny sposob wplywalo na ludzi, ktorzy po prostu padali martwi na ziemie. Z tym wszystkim zwiazane bylo tez jakies dziwne zjawisko, ktorego nie potrafilam zrozumiec. Nie wiem co moze oznaczac pojawienie sie dwoch slonc, moze ktos mial podobny sen ?

Rozmawia豉m niedawno nt tego snu z r騜nymi osobami i okazuje sie, 瞠 nie tylko ja mia豉m taki sen a wi璚ej os鏏.

#16 Scoobany

Scoobany

Kto znik康

• ROOT Admin
  • 337 post闚
  • GG: 10444335

Napisano 08 marzec 2011 - 18:32

08 listopad 2007 na tym forum opisywa豉m swoj sen......ciekawe.
Pozwole sobie wklei caly post ;

W zwiazku z tym, ze ostatnio rzad Australii przeprosil Narod Aborygenow za proby Ich asymilacji, duzo zaczelam czytac na Ich temat. Dowiedzialam sie ze sen u Aborygen闚 jest stanem postrzeganym jako stan realny, byt sam w sobie. Szkoda, ze i my przestalismy patrzec w ten sam sposob, bo wtedy wiele bysmy potrafili przewidziec i zrozumiec. Wlasnie ostatnio artykul o wizjach Indianina - Skradajacego sie Wilka, przypomnial mi sen , ktory snil mi sie juz dawno. W tym snie widzialam, zaczerwienione / dziwnie /niebo a na nim dwa slonca. Jedno zachowywalo sie normalnie, natomiast drugie zachowywalo sie dziwnie / chodzi mi o ruch/. To drugie slonce w jakis dziwny sposob wplywalo na ludzi, ktorzy po prostu padali martwi na ziemie. Z tym wszystkim zwiazane bylo tez jakies dziwne zjawisko, ktorego nie potrafilam zrozumiec. Nie wiem co moze oznaczac pojawienie sie dwoch slonc, moze ktos mial podobny sen ?

Rozmawia豉m niedawno nt tego snu z r騜nymi osobami i okazuje sie, 瞠 nie tylko ja mia豉m taki sen a wi璚ej os鏏.
Ciekawe o czym to 鈍iadczy ?

Mia貫m kiedy sen, w kt鏎ym p造n掖em sobie 堯dk ko這 wodospadu gdzie w tropikach a na malutkiej wysepce gdzie zmie軼i這by si kilka os鏏 ta鎍zy豉 naga pani z wiankiem na g這wie. Niestety nigdy ju ten sen si nie powt鏎zy nad czym ubolewam, dodatkowo s康z, 瞠 wiele os鏏 mia這 sny podobne lub nawet identyczne, jednak czy o czym to 鈍iadczy?

#17 Sandra

Sandra

Dobroczy鎍a

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 534 post闚

Napisano 08 marzec 2011 - 19:14

Ja te mia豉m sen o dw鏂h s這鎍ach, o czym to mo瞠 鈍iadczy, 瞠 mo瞠 to by echo wydarze kt鏎e kiedy mia這 miesjce, miliony lat temu, niekoniecznie musi to by przysz這軼iowe. :angry

#18 kropka

kropka

Homo Infranius

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 post闚

Napisano 08 marzec 2011 - 19:39

Mia豉m podobny sen.
Id sobie wieczorem po mojej rodzinnej miejscowo軼i. Widz te majacz帷e postacie innych ludzi. Jest ciemno.Na niebie dostrzegam ksi篹yc w pe軟i a potem drugi. Dziwie si bardzo. Ludzie przystaj ,gapi si w niebo. Ten jeden z nich wygl康a dziwnie. Ma jakby oczy, usta nos. Ludzie to komentuj i patrz z zaciekawieniem. Nagle ten jeden ksi篹yc zaczyna stawa si coraz wi瘯szy... zaczynam rozumie 瞠 on si zbli瘸 do Ziemi. Dzieje si to szybko ,, ro郾ie w oczach" Ludzie zaczynaj ucieka w panice poniewa ten zbli瘸j帷y si ksi篹yc emituje co czego oko nie rejestruje ale szkodz to ludziom, jakby jakie promienie szkodliwe i zabijaj帷e. Zaczynam ucieka. Wiem,瞠 nale篡 si gdzie schowa. Wielki strach.. obawa o bliskich. Budz si. Sen ten mia豉m baaaaaaardzo dawno temu. Sen by o ksi篹ycach... no bo by豉 noc wi璚 tak to odebra豉m. Ale mo瞠 w豉郾ie chodzi這 o ,,dwa s這鎍a" No nie wiem. W ka盥ym razie ja my郵a豉m,瞠 to dwa ksi篹yce.

#19 ADAX

ADAX

The King of Madness

• U篡tkownicy
  • 1462 post闚
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 08 marzec 2011 - 19:40

Wiesz, kiedy swego czasu temu, znalaz豉 sie grupa os鏏, kt鏎e twierdzi造, 瞠 w ich snach pojawia si wizerunek pewnego m篹czyzny, tego samego w snach r騜nych i obcych ludzi. Jak si okaza這 nie by to, 瘸den duchowy przekaz, 瘸dne istoty pozaziemskie, tylko prosta sprawa. Jaka ? A no taka, 瞠 wcze郾iej te osoby widzia造 t twarz i po prostu im si przy郾i豉...

U篡tkownik ADAX edytowa ten post 08 marzec 2011 - 19:41

#20 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• U篡tkownicy
  • 5154 post闚

Napisano 08 marzec 2011 - 20:01

ADAX- tym bardziej, 瞠 na temat dw鏂h s這鎍 juz tr帳i nie wiadomo od jak d逝giego czasu, a i program闚 z obrazowym przedstawieniem mozliwo軼i zaj軼ia takiego zjawiska by這 w tv od liku... ;)

organza z nadrukiem kwiaty sztuczne wrocaw