Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kręgi zbożowe , sezon 2014

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 01:34

Z Anglii doniesiono o pierwszym piktogramie na  ich terenach: 16.-go kwietnia  2014. | Copyright: Joel Freeman / cropcircleconnector.com

Dołączona grafika

Jak widać  w terenie, wykonanie  nie jest najlepsze

http://www.cropcircl...roundshots.html

#2 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 19:37

Ciekawe są małe kamyczki mogą wiele powiedzieć na nacisku na glebę, choć fotki strasznie kiepskie ;)

#3 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 00:18

Te kamyczki sprawiają wrażenie że są wciśnięte w glebę.....Bez odpowiedniego  sprawdzenia na miejscu  i porównania  z  kamykami spoza piktogramu pozostają tylko  spekulacje

#4 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 00:47

Mam jakieś nieodparte wrażenie, że czas piktogramów, kiedy ludzie się nimi zachwycali i dziwili się im, dawno minął

Tak,   masz  rację. Widzę po blogach ludzi  którzy kiedyś latali za każdym wygniecionym wzorem (nawet marnym) i głosili  teorie  o bóg wie czym, dawali  się nawet nabrać na wzór kawałka pizzy  i bez  sprawdzenia co i jak przypisywali  "od  ręki" że to  sprawka nieznajomej siły....A teraz po latach stali  się bardzo  ostrożni  i  dużo  więcej krytykują niż się zachwycają.

Ale to dobrze, z jednej strony dlatego  ponieważ stali się bardziej krytyczni , a  po  drugie czym mniej takich urojonych entuzjastów tym mniej chętnych  do deptania fejków.

Oczywiście nie wyklucza to że prawdziwe agroznaki pojawiały się  i  będą się pojawiać,  w to nie wątpię. Ja nawet wolę jak  zostanie parę dobrych (z krytycznym spojrzeniem) grup z wielkim doświadczeniem które badają  agroznaki, niż jakieś "new ©age" które chcą zniewolić ludzi  w swoich dziwnych  spojrzeniach  na te  zjawisko

#5 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 20:41

to,że jest mniej kręgów to oznacza tylko to, że duza ich ilośc była spowodowana tylko ludzka pracą nad nimi. W momencie gdy temat przestał byc cool, pozostana tylko te prawdziwe. Powiedzmy w większości. Bo nie sadze by powstawały falami (te orginalne). Mozliwe ,że moda na deptanie dotrze do krajów w których tego nie było .

#6 Froncek

Froncek

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 02 maj 2014 - 13:03

Ja również uważam że te wzory z pierwszego posta zostały po prostu wydepatne przez ludzi. Tania sensacja.

#7 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 06 maj 2014 - 10:10

Czakrawartin widziałem prawdziwe piktogramy/kręgi i nie dziwie się że właściciele pola np. pobierają symboliczną kwotę 2-5 zł i pilnują uwierz mi ludzie zachowują się jak dzicz , właśnie z takich osób próbowano zrobić oszustów co nie jest prawdą np. nas jako badaczy wpuszczano zawsze ulgowo ;) Pamiętam z roku 2003 sytuację jak do jednego piktogramu grupki z FN nie pozwalały nam wejść,  ale nasza wizyta u właściciele tego pola rozwiązała ten problem a sam właściciel był wściekły, że FN uprawia sobie na jego ziemi monopol. Ot takie wspomnienia z Wylatowa, zresztą R.Fiejtek z UFO wspominał o tym fakcie.

Agroznaki się już przejadły, więc możliwe to co się pojawi będzie prawdziwe ?

#8 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 13 maj 2014 - 00:26

Hambledon Hill, Dorest, odkryty 30-tego  kwietnia. Jak widać wykonanie nie za bardzo przekonuje

Dołączona grafika

Były w tym roku jesze chyba ze trzy w trawie  które odkrył ten Robert  van den Broeke z  Holandii, ale nie wiem czy warto  wogóle  o tym dyskutować?

#9 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 23 maj 2014 - 23:10

podobno to pierwszy w Polsce krąg w tym roku ,http://www.nautilus....artykul&id=2794 ma być bardzo regularny czego raczej na zdjęciu nie widać.

#10 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 23 maj 2014 - 23:58

Tak, z tej  jednej fotki trudno coś wywnioskować

#11 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 24 maj 2014 - 12:33

Szkoda, że tak mało fotek ponieważ kręgów/piktogramów trawiastych w Polsce było bardzo mało.

#12 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:52

Worcestershire,26. maja 2014

http://www.cropcircl...treet2014a.html

#13 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 29 maj 2014 - 15:44

Nocą z  16-tego na 17-tego maja powstała owa formacja w Marsciano , Włochy.

http://www.cropcircl...ciano2014a.html

#14 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 15:17

Bylismy na wizji lokalnej kregu w trawie o którym wcześniej pisałem. Wszystko wskazuje na to, że był on oryginalny. Niestety bylismy juz po skoszeniu trawy, niemniej nasz radiesteta potwierdził wzrost energii witalnej i nakreślone przez niego kształy zgadzaly sie a tymi które ja pozyskałem od właścicielki łąki .

Oddziaływał, krótkotwale, też na pierwszych obserwatorów - poczuli sie źle ,ból głowy i ogólne osłabienie. Ciekawy przypadek. Jest w trakcie opracowania.

#15 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 16:58

A są jakieś zdjęcia/dokumentacja ?

#16 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 17:41

Są zdjęcia zrobione przez córke właścicielki pola ,jest film ,ale na razie jest niedostępne , czekamy na meila ze zdjęciami po prostu.

Na naszych zdjeciach jest tylko skoszona łaka i my jako ozdoba. Bogdan pisze raport , czekamy na zdjecia.

#17 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 17:57

Super chętnie przeczytam ;)

#18 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3640 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 01:16

Zastanawiam się jak wiele  z opisywanych piktogramów wykazuje takie anomalia jak zdeformowane (wydłużone) kolanka kłosów, niekiedy też z  dziurami, niekiedy te kolanka były także  wykrzywione,,, gdy w tym  samym polu   zboże spoza  piktogramu  już nie wykzywało  takich anomali.

W Edmonton , Kanada w 1999r. były między innymi  takie anomalia plus skrystalizowana gleba ale tylko  w obrębie piktogramów,  a czym mniejsze wygniecione kółko w zbożu  tym bardziej wyniki odchodziły od normy w porównaniu  z  resztą pola .

Jak myślicie ?  ile innych piktogramów  wykazuje podobne anomalia,,,,,hmmm 5% ?

#19 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:41

Ja uważam, że to bardzo mała ilość. Tylko raz widziałem na własne oczy tzw. otwory w kolankach kłosów w PZ Połajewko 2003 co ciekawe otwory znajdowały się tylko w kłosach na obrzeżach pierścienia nigdzie indziej. Mam  video z tym nagraniem. Piktogram był autentyczny i leżał bardzo daleko od zabudowań niemal w lesie, był ciężko zauważalny. Kolanka wykrzywione da się wyjaśnić wzrostem rośliny ku słońcu, możecie sami zrobić takie doświadczenie. Zauważyłem, także iż najwięcej takich anomalii mają zwykłe koła nie piktogramy, które w 95 % sa dziełem ludzi.

#20 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 18:17

W Doroszewie mieliśmy Piktogram gdzie były spieczone mikrokuleczki żelaziste, ,przyciagał je magnes.