Strona 1 z 1

Re: Tajemnica Księżycowej Jaskini

: ndz mar 01, 2009 3:45 pm
autor: xedos
Z przyjemnością informuję o tym, że ustalono położenie wejścia do jaskini. Za dwa miesiące ruszy wieloosobowa wyprawa Polsko - Słowacka. W tej chwili trwają przygotowania do niej. Ze strony BSN zapewniony będzie sprzęt do poszukiwań (nawigacja GPS, georadar, detektory metali, liczniki promieniowania, sprzęt p-gaz, radar konwencjonalny mobilny przenisiony wyjątkowo na nadwozie auta terenowego). Zapewnię również udział wyspecjalizowanej grupy poszukiwawczej skupionej przy Stowarzyszeniu, które mam zaszczyt współprowadzić oraz wojska. Wyprawa zostanie sfinansowana z prywatnych środków. Podczas prac dwie niezależne agencje filmowe, które zamówiłem dokonają rejestracji na zewnątrz i jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem wewnątrz górotworu. Materiał ten zostanie spieniężony aby złagodzić skutki finansowe.



Wsparcie logistyczne zapewnią nam na miejscu autorzy książki o jaskini, panowie Jesenski i Leśniakiewicz oraz strona niemiecka (zdjęcia satelitarne) i holenderska (dodatkowy sprzęt laboratoryjny).



Wyprawa według założeń potrwa ok. dwóch tygodni. Obecnie trwają rozmowy z władzami strony słowackiej, która jak mam nadzieję da nam kart blansz na wstęp do rezerwatu. W razie niepowodzenia wyprawy spenetrujemy na zaproszenie jednej z grup kompleks Osówka (prace podwodne).





W związku z tym będę miał dla Państwa propozycję, która nadejdzie drogą oficjalną.



Pozdrawiam

m.

Re: Tajemnica Księżycowej Jaskini

: pn mar 02, 2009 8:09 pm
autor: spacemaster92
bardzo jestem ciekaw co kryje ta jaskinia. a może to jej zwyczajna nic nie znacząca jaskinia? czas pokaże

Re: Tajemnica Księżycowej Jaskini

: sob sty 15, 2011 7:53 pm
autor: witold4
Wygląda na to że wyprawa nie wypaliła :( a szkoda bo byłem bardzo ciekawy wyników