Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ludzie cienia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Horror666

Horror666

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisano 22 czerwca 2009 - 22:49

Wreszcie znalazłem coś na ten temat, bo na necie to trochę ciężko mi było znaleźć. To bardzo ciekawy temat, tym bardziej, że takie "cieniste postacie" są widziane przez wielu ludzi. Ja miałem podobne zdarzenie, o którym z resztą opisywałem na forum. Znam jeszcze przypadek postaci w kapturze bez oczu o białej twarzy widzianej za dnia na cmentarzu żydowskim...

#2 dynio1986

dynio1986

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 stycznia 2011 - 16:30

Ja ludzi cienia widywalem w przeszlosci 3 razy za kazdym razem w trakcie burzy lub tuz po niej. Za kazdym razem wydawalo mi sie ze to tylko jakies omamy wzrokowe. Pierwszy raz widzialem "to" zaraz po tym jak piorun uderzyl w drzewo na podworku. Nastepnym razem widzialem "to" jak poszedlem z ojcem na nocke do pracy. Byla zajefajna burza i gdy stalem przed przeszklonymi drzwiami zauwazylem to jak stalo ok4-5m przedemna. Ostatnio raz widzialem to dziadostwo jak wchodzilem do domu.Niestety nie jestem w stanie stwierdzic jednoznacznie czy to naprawde tam bylo czy to byly tylko jakies zludzenia. Pozdrawiam:)

#3 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 02 stycznia 2011 - 00:11

Pierwszy raz widzialem "to" zaraz po tym jak piorun uderzyl w drzewo na podworku.

Naprawdę uważasz, że nie stało za tym złudzenie?

Nastepnym razem widzialem "to" jak poszedlem z ojcem na nocke do pracy. Byla zajefajna burza i gdy stalem przed przeszklonymi drzwiami zauwazylem to jak stalo ok4-5m przedemna.

Naprawdę uważasz, że nie stało za tym złudzenie i zmęczenie wzroku?

Sprawa z tak zwanymi ,,ludźmi cienia" jest dosyć prosta.
Najczęściej ludzie twierdzą, iż widzieli ,,człowieka cienia" w nocy, co z kolei rodzi podejrzenie o omamy wzrokowe, specyficzne rzucenie cienia, przez jakieś drzewo, czy budynek, czy nawet własny cień. Wracając do domu, wchodząc na osiedlę, często mam do czynienia z różnymi imponującymi układami cieni. Nie raz się wystraszyłem, mają wrażenie, że ktoś idzie za mną, albo że ktoś ,,czai się" tuż za rogiem. Zawsze okazywało się, że albo mi się zdawało, albo tajemniczym napastnikiem był po prostu układ cieni:). Nie jest przypadkiem, że wzmożona ilość relacji o ,,ludziach cienia" pojawia się na wiosnę i zimę.

Innymi razy stoi za tym zmęczenie, czy jakieś zaburzenia snu.

Największym sojusznikiem tego typu omamów jest wyobraźnia. Widzimy coś, co przypomina cień człowieka, czujemy to dziwne uczucie skurczu w okolicach szyi i rozlewający się pot, a następnie staramy się wycofać. W tym czasie nasza wyobraźnia mocno pracuje. Jeśli wcześniej czytaliśmy o ,,ludziach cienia", nie jest ciężko podciągnąć przeczytane opowieści pod nasze wyobrażenie.

#4 dynio1986

dynio1986

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 02 stycznia 2011 - 13:20

NIe twierdze ze nie bylo to jakies zludzenie. Jestem nawet tego pewien. Ale najciekawsze jest to jak te wszystkie "cienie" odbiera nasz umysl.