Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Baba Vanga - ciekawa wizja przyszłości


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 madpuppet

madpuppet

  Początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 12 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 09:58

W sieci znalazłem ostatnio dość ciekawy artykuł dotyczący przepowiedni pewnej Bułgarskiej jasnowidz. Przytaczam go poniżej w całości:

Baba Vanga

Chciałbym dziś przybliżyć wam, pewną mało znaną w Polsce postać - Babci Vangi - Bułgarskiej jasnowidz, która za życia, przez ponad 50 lat pomogła, jeśli wieżyć źródłom, prawie milionowi osób. Przepowiedziała też wiele wydarzeń o skali międzynarodowej, z których ponad 3/4 okazało się prawdą. Aż dziw, że na codzień w kontekście przepowiedni i losów świata mówi się o Nostradamusie czy Edgarze Cayce a ją zupełnie pomija. Pora to nadrobić! Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszam do lektury.

Biografia
Urodziła się 3 października 1911 w Strumicy (na terenie dzisiejszej Bułgarii). Jej prawdziwe nazwisko to Vangelia Pandeva Dimitrova. Była wcześniakiem i niewiele brakowało aby nikt nigdy o niej nie usłyszał. Z jej narodzinami wiąże się również dość ciekawa historia.

Zgodnie z lokalną tradycją, która mówiła, że nie należy nadawać dziecku imienia dopóki nie będzie pewności, że przeżyje, Vanga nie otrzymała swojego. Kiedy wreszczcie usłyszano jej płacz, pokojówka wybiegła na ulicę i zapytała pierwszego napotkanego przechodnia o imię. Obcy zaproponował "Andromeda", jednak było to imię zbyt greckie więc zostało odrzucone. Drugi przechodzień wskazał na Vangelia (z greckiego - "zwiastun dobrej nowiny") i to imię, z uwagi na lokalną popularność zostało wybrane.

W dzieciństwie Vanga była zwykłym dziwczynką o niebieskich oczach i blond włosach. Wyróżniała się jednak nieprzeciętną mądrościa. Życie jej jednak nie oszczędzało. Jej ojciec został wcielony do armii podczas Pierwszej Wojny Światowej, matka zaś umarła, kiedy Vanga była jeszcze młoda. Przez długie lata była zależna od swoich sąsiadów, którzy opiekowali się ją i jej bratem.

Jej specyficzne skłonności zaczęły się ujawniać podczas zabaw zwanych uzdrawianiem. Vanga przepisywała zioła swoim przyjaciołom, którzy, jak się wydawało, byli chorzy.

Istotnym punktem jej biografii jest historia o silnym huraganie (nie potwierdzonym przez meteorologów), który to uniósł Vangę wysoko ponad ziemię a następnie zrzucił na ląd. Po długich poszukiwaniach znaleziono ją śmiertelnie przestraszoną. Jej oczy były pokryte pyłem i z uwagi na ból nie była w stanie ich otworzyć. Poźniejsze leczenie nie przynisło rezultatu, toteż Vanga bezpowrotnie straciła wzrok.

W 1925 roku przeniosła się do Serbii, do domu dla osób ociemniałych w mieście Zemun, gdzie spędziła kilka lat ucząc się Braille'a i samodzielnego życia. Po śmierci jej macochy wróciła do domu by zająć się swoimi krewnymi. W 1939 roku zachorowała na zapelenie opłucnej. Diagnoza była krótka - niedługo umrze, jednak na przekór wszystkiemu szybko wróciła do zdrowia.

Podczas Drugiej Wojny Światowej Vanga zyskiwała co raz więcej zwolenników. Ludzie odwiedzali ją pytając o wskazówki odnośnie ich przyszłego życia a także śmierci.

10 Maja 1942 roku poślubiła Dimitar Gushterova, człowieka który poprosił ją wcześniej o wskazanie ludzi, którzy zabili jego brata, zaznaczając jednak, że nie będzie szukał zemsty. Po ślubie razem przenieśli się do miasta Petricz w Bułgarii. Jej maż niedługo później został wcielony do armii i musiał przenieść się do Grecji, gdzie następnie zachorował, popadł w alkoholizm i, jak się twierdzi, zmarł 1 kwietnia 1062 roku. Sama Vanga zmarła 11 sierpnia 1996 zbierając na swoim pogrzebie wielkie tłumy oraz wielu wysokich rangą polityków... ale to nie koniec historii a dopiero początek.

"Dar"
Vanga była analfabetką (lub częściowo analfabetką). Pewne jest, że nigdy nie spisała swoich przepowiedni. Swoje przesłania wygłaszała bardzo skomplikowanym językiem, w dodatku mówionym bardzo specyficznym dialektem (zachowały się pewne nagrania z jej wypowiedziami wraz z bułgarskimi napisami). To co powiedziała, bądź rzekomo powiedzała zostało zebrane przez naocznych słuchaczy. Z czasem pojawiło się też kilka pozycji książkowych opisujących jej życie i przepowiednie (patrz - źródła).

Vanga twierdziła, że jej zdolności są wynikiem obecności pewnych stworzeń o bliżej nieokreślonym pochodzeniu. Utrzymywała, że owe stworzenia przekazują jej wiedzę na temat innych ludzi i otaczającego ich świata. Według słów Vangi, życie każdego człowieka ukazywało jej się przed oczami, od narodzin aż po śmierć i mimo, że była w stanie powiedzieć później, co czeka daną osobę, zamiana biegu wydarzeń była poza jej możliwościami.

Poza zdolnościami prekognicji, Vanga wierzyła również, że ma zdolność uzdrawiania ale tylko przy pomocy medycyny ziołowej. Według niej (lub tak ją zrozumiano), każda osoba jest w stanie się wyleczyć tylko przy pomocy ziół pochodzących z jej rodzimego kraju. Vanga nie odrzucała tradycyjnej medycyny. Twierdziła jednak, że branie zbyt dużej ilości leków "zamyka drzwi, przez które natura potrafi odzyskać równowagę organizmu dzięki ziołom".

Przepowiadała przyszłość dzieciom - zarówno tym narodzonym jak i nienarodzonym. Twierdziła, że widzi i rozmawia z ludźmi, którzy żyli setki lat temu (lub ze zmarłymi - zależnie od interpretacji). Nie dawały jej spokoju - twierdziła. - Kiedy tylko zasnę, krzyczą: Wstawaj! Czas do pracy! - narzekała. Gdy przekazywały jej złe wieści, na przykład o czyjejś śmierci, stawały się agresywne i niebezpieczne: - "Powiedz mu, powiedz, powiedz!" - krzyczały na Vangę. Wtedy odwracała głowę i szeptała, by pacjent nie usłyszał. Gdybym nie wyrzuciła z siebie strasznych wieści, mogłabym umrzeć - mówiła.

Twierdziła też, że bliski jest dzień, kiedy rak i AIDS będą "skute żelaznymi łańcuchami". W składzie leku znajdzie się żelazo, którego brakuje w ludzkich organizmach.

Vanga mówiła o przyszłości świata, choć bardzo niechętnie. Twierdziła, że ludzkość już za około 200 lat uzyska namacalny kontakt z inteligentnymi istotami pozaziemskimi a cześć z nich już od wielu lat żyje na ziemi. Pochodzą oni z planety, która wg. Vangi (znowu: lub tak została zrozumiana), jest trzecią planetą od Ziemi.

Choć słynęła z gościnności i z natury nie odmawiała pomocy, miała bardzo negatywny stosunek do ludzi złych i kłamców, których potrafiła rozpoznawać dzięki darowi, który posiadała. Tych (złych) od razu "wyrzucała nie przebierając w słowach".

Ludzie, którzy śledzili życie Vangi, twierdzili, że zna też datę swojej śmierci i na krótką przed, w 1996 roku, oznajmiła, że pewna 10-letnia, niewidoma dziewczynka z Francji odziedziczyła jej dar i że ludzie niedługo o niej usłyszą.

Co przepowiedziała?
Bardzo wiele choć niektóre przepowiednie się nie sprawdziły (lub, z uwagi na bardzo trudny język - zostały źle zinterpretowane). Wśród najbardziej popularnych z naszego okresu, czy powiedziałbym, typowych dla większości jasnowidzów, znajdują się:
- śmierć Stalina
- dojście do władzy Hitlera i początek drugiej wojny światowej
- pojawienie się na scenie politycznej Michaiła Gorbaczowa i jego istotny wpływ na zapewnienie pokoju na świecie (1988 r.)
- rozpad ZSRR
- zatopienie okrętu Kursk - tu przepowiednia jest niejasna i wieloznaczna - "Kursk zostanie zalany a cały świat będzie po nim płakał" - i przez to ignorowana przez ludzi, którzy oczekiwali... powodzi (?!) (Kursk to również mało znaczące miasto, położone w południowo-zachodniej części Rosji, niedaleko granicy z Ukrainą i raczej daleko od morza).
- wojna w Nikaragui oraz Libanie
- ataki na WTC - 1989 rok - "Amerykańscy bracia upadną po ataku stalowyh ptaków. Wilki będą wyć w krzewie, tryskać będzie niewinna krew." ("z krzaka" - krzak to po angielsku Bush - przyp. ja).

Vanga miała też także inne, choć mniej wiarygodne jasnowidzenia, głównie z uwagi na jej dość silne koneksje z siłami politycznymi Bułgarii, przez co można je poddawać w wątpliwość. Ona po prostu mogła znać pewne fakty.
- śmierć cara Bułgarii Borysa III
- dojście komunistów do władzy w Bułgarii
- Praska Wiosna w 1968 roku

Co najciekawsze, dopiero jednak przed nami. Vanga przepowiedziała losy ludzkości na kolejne 3000 lat!
Zostały one spisane przez świadków i na pewno nie raz przekręcone więc należy je traktować z ogrmoną dawką rezerwy, szczególnie jeśli chodzi o daty. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe inne zaś, z naszej perspektywy śmieszne czy wręcz idiotyczne... należy jednak pamiętać, że sama Vanga mówiła o nich wiele lat temu, używając trudnego, często niezrozumiałego języka, opisując wydarzenia, które nam, nawet dziś trudno byłoby właściwie opisać. Pamiętajcie też, że przepowiednie nigdy nie spełniają się tak, jak nam się wydaje. Dopiero po czasie można skojarzyć pewne fakty czy zinterpretować użyte frazy (patrz przykład WTC i okrętu Kursk). Dodatkowo ja starałem się tłumaczyć część tekstów z języka Rosyjskiego na Angielski a później z Angielskiego na Polski. No to lecimy:

2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.
2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.
2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.
2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.
2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzłumańska".
2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.
2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.
2076 - "Bezklasowe społeczeństwo" (Komunizm powraca?).
2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.
2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!
2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.
2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).
2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.
2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.
2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.
2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".
2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".
2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.
2170 - Wielka susza.
2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.
2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.
2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.
2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.
2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.
2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.
2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.
2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.
2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.
2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.
2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".
2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.
2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".
2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.
2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.
2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.
2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.
2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.
2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.
2371 - Wielki głód.
2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.
2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.
3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.
3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.

3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata - przyp. ja).
3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.
3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.
3815 - Koniec wojny.
3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.
3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.
3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.
3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.
4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.
4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.
4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.
4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.
4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.
4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.
5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.
5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.
5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

I na koniec, jej ostatnie słowa, wypowiedziane przed śmiercią:

"Nadejdą czasy cudów, kiedy nauka poczyni wielkie odkrycia w dziedzinie tego, co niematerialne. Będziemy świadkami nadzwyczajnych odkryć archeologicznych, które zasadniczo zmienią wiedzę o świecie starożytnym. Całe ukryte złoto wyjdzie na powierzchnię, opuszczając wody. Tak postanowiono z góry."

Źródło - [my.opera.com/arti040/blog/baba-vanga]

#2 becia78

becia78

  Infrzak

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 68 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:30

Ciekawe przepowiednie, o Babie Vandze jest też dziś artykuł na Onecie.

#3 madpuppet

madpuppet

  Początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 12 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:48

Wiem, czytałem. Dlatego pogrzebałem nieco w sieci i znalazłem takie, można rzec, zestawienie przepowiedni z datami ;)

Swoją drogą, wizja dość ciekawa, utrzymana w mrocznym klimacie sci-fi :P

Użytkownik madpuppet edytował ten post 27 sierpnia 2009 - 10:49


#4 becia78

becia78

  Infrzak

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 68 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 13:33

Pantanal, a masz może pod ręką jakieś linki do artykułów o Vandze? Byłabym wdzięczna, bo zaciekawiła mnie ta postać. Pogrzebałam trochę na bułgarskich stronach i wychodzi na to, że wciąż ma liczne grono swoich 'wyznawców', a na jej grobie codziennie palą się świeczki...Za to bułgarska cerkiew uznała jej przepowiednie za efekt działania demonów, które miały nad jasnowidzką władzę w trakcie, kiedy ona wchodziła w trans.

#5 Jul

Jul

  Infrańczyk

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 109 postów
 • GG: 3864152

Napisano 27 sierpnia 2009 - 16:05

Interesująca postać.
Niestety im bardziej dokładnie jasnowidz próbuje określić przyszłość, tym mniej się to sprawdza. Jej przepowiednie wykluczają się z innymi (np. Klimuszki-on twierdził, że przed Polską dopiero nadchodzą najlepsze lata, więc Europa nie może się raczej wyludnić), ale trochę zgadzają się z Nostradamusem (wspólną mają także ogromną długość czasową wizji).
Tak czy siak do kosza można wyrzucić teorię roku 2012 :)

2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.


To mnie rozbawiło - "wcześnie" się obudzili :)

Smutne jest, że dwa tysiące lat będą trwać jeszcze wojny, jeśli brać całość na poważnie.

Użytkownik Jul edytował ten post 27 sierpnia 2009 - 16:14