Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

O wampirach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 26 września 2009 - 19:50

Dołączona grafikaNazywa się je różnie i znane są od wieków. Niezależnie od tego, czy wstępują pod mianem alpdrück, alp, nosferatum, wupi, vorvolakas, chodzi o ciało zmarłego człowieka, które wstaje z grobu, by pić ludzką krew. Chodzi o revenanta, rodzaj trupa powracającego do życia po śmierci, często szukającego zemsty. To także elegancki arystokrata z ponurego zamczyska skrywający jeszcze bardziej ponurą tajemnicę. Chodzi o wampira...

więcej...

A co ty sądzisz o wampirach?

#2 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 27 września 2009 - 14:56

Po części Pantanalu masz rację. Ci, o których piszesz, to najczęściej uczestnicy wampiriad w byłej Tomba Tomba, ale z kolei mają niewiele wspólnego z tymi, o których pisałem. Oni zdają sobie sprawę z całej istoty wampiryzmu, lecz najśmieszniejszym jest to, że posiadając tę wiedzę, za wampiry się uważają. Jak powiedział mi jeden z nich, dzielą się na łagodnych i łowców. Łowcy chasają, w szczegolności po Mokotowie, obezwładniają ludzi i siorbią ich krew, ale według mojego rozmówcy to niepoważne, bo można się tak nawabić choroby. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że przecież sam twierdził, że jako wampir jest nieśmiertelny, więc żadna choroba się go nie ima. Mój rozmówca wtedy zamilkł i zmienił temat.
Podobnie ma się z ludźmi twierdzącymi, że są likantropami, ale o tym kiedy indziej:).

#3 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 939 postów

Napisano 27 września 2009 - 21:47

No właśnie jeśli to jest skrzywienie psychiczne. Też proponuje Zamknąć temat. Przecież to jest wszystko jasne ze takim istotką psychika siada.

#4 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 27 września 2009 - 21:52

Przeanalizowałem twoje ostatnie wypowiedzi. Jeśli to ironia, to bardzo fajnie. Natomiast rzeczowa dyskusja wymaga czegoś jeszcze. Nie zapomnij o tym.

#5 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 27 września 2009 - 22:05

Asiu, nie rozumiem:). Możesz jaśniej? Po co zamykać temat? Z jakiej okazji?

#6 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 27 września 2009 - 23:07

Z takiej okazji ze jeśli kilka istotek twierdzi ze wampiry nie istnieją, ze to skrzywienie psychiczne, ze psychika im siada ( czy jak to woli ) to chyba wszystko zostało wyjaśnione. Dlatego proponuje aby zamknąć temat a ty jako Moderator globalny zrobisz jak zechcesz.

#7 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 27 września 2009 - 23:15

Być może jest ktoś, kto ma odmienne zdanie. Ostatecznie dyskusja jest o artykule, nie bezpośrednio o wampirach. Jeśli go przeczytałaś, to wiesz o czym mówimy.

#8 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 27 września 2009 - 23:18

Tak czytałam i wiem o czym jest mowa. Szanuje ze ktoś ma odmienne zadnie.Bo ma do tego prawo. Ile jest gwiazd tyle jest opinii ;)

#9 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 28 września 2009 - 02:02

Szanuje ze ktoś ma odmienne zadnie.Bo ma do tego prawo. Ile jest gwiazd tyle jest opinii ;)

No właśnie. Więc czemu optujesz za zamknięciem tematu?

#10 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 28 września 2009 - 09:02

Artykuł jest ciekawy ale zostało wyjaśnione ze to jest obłęd, bzdura, wymyślić sobie coś, skrzywienie psychiczne, wampiry nie istnieją itp. Jako moderator Globalny zrobisz jak zechcesz

#11 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 28 września 2009 - 11:07

Masz prawo myśleć ze mój zamysł się nie powiódł. I to nie jest żaden atak na sceptycznie podejście. Tylko propozycja zamknięcia tematu. Przecież to jest jasne i proste ze to sobie wymyślili jest to bzdura. Za to Moderatorzy zrobią jak zechcą. Przecież mogą moją propozycje zamknięcia tematu zlekceważyć.....

#12 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 28 września 2009 - 11:27

Idąc tym tokiem myślenia, można dojść do wniosku, że sama idea forum jest bezsensowna i w ogóle należy zlikwidować internet

To jest twoja opinia. Z ręką na sercu nawet tak nie pomyślałam. Za to wyraźnie napisałam i chodzi mi o to ze jak coś się wyjaśniło i jest wiadome np. 100% ze to są bzdury, ze to nie istnieje to można zamknąć temat. I założyć jakiś inny temat np. Zakazana archeologia czy starożytna historia itp itd

bo ludzie najczęściej kłócą się o głupoty

Tak to prawda ze ludzie kłócą się o głupoty, drobiazgi ale to pewne istotki prowokują do tego. Ja sama osobiście uważam ze my wszyscy mamy swoje ważniejsze osobiste problemy.

#13 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 28 września 2009 - 11:41

Nie wiem, co miałaś na myśli, ale widze, że się wykręcasz. Na tym forum jest tyle tematów, że aż można się pogubić. Dlatego wciąż nie rozumiem twojej intencji. A przecież dyskutować można, nie tylko o korzeniach wampiryzmu, ale i współczesnej modzie.

Jeśli chcesz dalej rozmawiać na ten temat. Proponuje przejść na PW. Bo to jest temat jest o wampirach Ale mogę ci jedno napisać. To jest twoja opinia ze się wykręcam........

#14 Niekwestionowany96

Niekwestionowany96

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 505 postów
  • GG: 10161210

Napisano 28 września 2009 - 19:56

Czy ten temat to jakaś cwana propaganda ? Czemu Pantanalu nalegasz wypowiadania się Asi w tym temacie ? Czekasz na to aby znów kogoś wyśmiać ?

#15 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4 444 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:43

Nie rozumiem tej dyskusji. Asiu sugerujesz, że skoro Orson napisał artykuł wyrażając pewną koncepcję dotyczącą wampiryzmu to nie ma o czym dyskutować? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Więc przestańcie debatować czy zamykać temat czy nie tylko wyraźcie swoje zdanie w związku z artykułem :)

#16 asiatko31

asiatko31

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 939 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:48

O Matko i córko a mówcie sobie co chcecie.......
Drogi Rysiu wybacz mi ze wyraziłam swoją opinie na ten temat.