Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dariusz_INFRA

Dariusz_INFRA

The Weatherman

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 343 postów
  • GG: : ]

Napisano 12 kwietnia 2010 - 21:51

W sobotę będąc u swoje dziewczyny i siedząc na kompie dostałem na gg informacje o pewnym komentarzu napisanym przez jakąś dziewczynę na pewnej stronie. Ów komentarz napisany został 05 Stycznia 2010r, i brzmiał mniej więcej tak ->

gość
Jezeli mi nie wierzycie, to zapamietajcie moje słowa, ŻE W KWIETNIU TEGO ROKU OGŁOSZONA BEDZIE ŻAŁOBA NARODOWA.
W LIPCU ZNOWU, a WE WRZESNIU UMRZE KTOS BARDZO ZNANY i CENIONY!

Faktycznie taki komentarz znajdował się pod tekstem na tej stronie: http://www.samosia.p...olery_uwierzy/5

Czemu piszę że znajdował się? Otóż wszystkie starsze komentarze zamieszczone tam zostały usunięte, niestety również ten z oryginalnymi słowami napisanymi przez tę dziewczynę (Wraz z datą i godziną jego napisania). Szczerze powiedziawszy czytając oryginał w sobotę byłem z lekka oszołomiony. Bo data jasno wskazywała iż było to pisane kilka miesięcy wcześniej, dziwnym trafem wszystkie posty jak wcześniej pisałem zostały skasowane. Dodam iż co niektórzy czytający ten post z dnia 05 Stycznia 2010, przypomnieli sobie o nim dopiero po tragicznej katastrofie w Smoleńsku. Ta informacja znajduje się tutaj -> http://www.samosia.p...zaloba_bedzie/5

Udało mi się uzyskać screen tego komentarza. Zrobiony przez tego kolegę, zamieszczam go poniżej.
Dołączona grafika

Dodatkowo przeszukałem internet i zauważyłem że temat ten istnieje na kilku forach o różnej tematyce. Niżej kilka linków do odpowiednich tematów. Na zakończenie napiszę tak, nie zajmę w tej kwestii żadnego ostatecznego stanowiska, zostawiam wam ocenę tego przypadku. Sam jestem w tym momencie "Neutralny. Ale w gwoli wyjaśnienia, być może ktoś bawił się kodem strony, być może nie. Pozdrawiam

http://board.counter...d32fac4abf05bbb

http://forum.gazeta....la_zalobe_.html

http://www.gry-onlin...ID=10183939&N=1

#2 Infinity

Infinity

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisano 12 kwietnia 2010 - 22:44

http://2km.viphost.pl/blog/?cat=1 <---- to jest niby jej blog

#3 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 13 kwietnia 2010 - 08:24

Samosia Jackowska.
Kolejna internetowa pseudo-legenda, gdzie udowodnić cokolwiek będzie bardzo trudno.
Proroków, którzy coś "wiedzieli" pojawiło się jednak znacznie więcej. Sam wczoraj słyszałem od znajomego źródła, wysoce wiarygodnego, że znajoma bawiąca się w Majów i ich kalendarz również miała to przewidzieć.

Przypomnijmy, że o tym według kolejnej internetowej legendy miał wiedzieć sam Nostradamus.

"Nostradamus jest najbardziej znanym profetą na świecie. Jego przepowiednie są często bardzo ogólnikowe i luźno osadzone w czasie. Dzięki temu nadają się do luźnej interpretacji i przypisania faktom.

Francuz odczytywał przyszłość z gwiazd i spisywał proroctwa w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto, zwanych centuriami. W jego pracach doszukano się m.in. kariery Napoleona, obu wojen światowych, zabójstwa JF. Kennedy'ego i śmierci księżnej Diany.

Teraz w sieci pojawił się cytat:

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie,
a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego,
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,
wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..."

Oraz jego uzupełnienie: "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"

Bardzo trudno znaleźć ten cytat w "Wielkich przepowiedniach Nostradamusa" i na stronach internetowych sprzed tragedii w Smoleńsku. Powód jest prosty, cytat został zmyślony, a ludzie szybko go podłapali. Na jego bazie tworzone są już filmiki i dalsze teorie na temat wypadku prezydenckiego samolotu.
" Źródło

#4 Korybut

Korybut

13.0.0.0.0

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisano 13 kwietnia 2010 - 09:01

Ja zauważyłem, że ludzie widzą w tej tragedii coś więcej niż wypadek. W sieci szukają mnóstwo informacji o końcu świata, apokalipsie i przepowiedniach. Skąd wiem? Oglądalność mojej strony od 10 kwietnia wzrosła 10-cio krotnie :excl:

#5 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 13 kwietnia 2010 - 09:26

Wydaje się, że poszukiwanie zapowiedzi tego co ma nadejść u osób rzekomo widzących przyszłość jest skutkiem tego, że katastrofa była nagła i niespodziewana. Jeśli trudno znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie, często w grę wkraczają wyjaśnienia natury paranormalnej. Czy rodzi się nam kolejna teoria spiskowa? Chyba tak. Nie wierzę również w słowa tych janowidzów, którzy mieli ją rzekomo przewidzieć. Oni po prostu zapowiadają coś podobnego co roku. Potem trzeba tylko urobić ludzi wokół, aby w to uwierzyli.
Tym, którzy chcą przeszukać Nostradamusa w celu znalezienia wersu, polecam aby poszukiwań dokonać - tutaj - Często jest tak, że autorzy często ubarwiali jego słowa, albo wnosili do interpretacji coś, co odpowiadało ich scenariuszom. Tutaj mamy czysty tekst, bez przypisów. Dodam, że w Centuriach brak śladu nt. "żelaznego ptaka" i dwóch braci. Zresztą, sam wers jest jakiś nienostradamusowy - za bardzo pretensjonalny i płytki, toteż widać, że ktoś chciał zabawić się w proroka.

#6 Korybut

Korybut

13.0.0.0.0

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisano 13 kwietnia 2010 - 09:36

Działanie takich pseudo proroków i "jasnowidzów" ma podobną technikę jak mityczna wyrocznia Delficka. Są pewne elementy (niejednoznaczne), oraz zdarzenia który mają miejsce zawsze, albo dosyć często. Odbiorca układa sobie to w głowie po swojemu i nagle znajduje to w niedalekiej przyszłości. Katastrofy samolotów zdarzają się ostatnimi czasy dosyć często. Więc jeśli powiem, że w 2011 czeka nas katastrofa lotnicza, oraz dodam: zaraz po niej będzie silne trzęsienie ziemi; to szanse na tego rodzaju zdarzenie są i tak bardzo duże. Może nawet pół na pół. Niech znajdzie się taki co przewidział ilość osób, dokładną datę albo chociaż miesiąc i rejon w którym to się zdarzyło to wtedy uwierzę.

#7 Niekwestionowany96

Niekwestionowany96

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 505 postów
  • GG: 10161210

Napisano 13 kwietnia 2010 - 17:47

No Korybut prosiłeś o miesiąc no i jest miesiąc podany. Kwiecień :). A co ja o tym wszystkim myślę ? Nasuwa mi się wiele pytań bez odpowiedzi. Może z czasem coś będzie więcej wiadomo na temat tej tragedii. Nie chce się wypowiadać tak szybko bo jedyne co mógł bym napisać to przemyślenia bez podstawionych oczywistych dowodów dowodów.

Użytkownik Niekwestionowany96 edytował ten post 13 kwietnia 2010 - 17:48

#8 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 13 kwietnia 2010 - 21:16

Obok wszelkich przepowiedni pojawiają się także autorzy różnego rodzaju równań mających uwidaczniać liczbowe prawdy ukryte w datach, ich sumach, zbieżnościach etc.
W każdym bądź razie historia "Samosi Jackowskiej" wydaje się być prawdziwą forumową sagą. Otóż ów ktoś, choć nie wiadomo do końca kto, bo całkiem dobrze się kryje, według lektury tego dość miernego forum miał dokonać trafnych przepowiedni już wcześniej i nie był to jedyny post.
Jak na ironię, podobne równania, zapowiedzi i odkrycia pojawiają się zawsze po fakcie. Wielu z nas pamięta przecież słynne równanie papieskie czy czcionkowy trik dotyczący ataku na WTC.

#9 spacemaster92

spacemaster92

Homo Infranius Plus

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 720 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 08:17

Korybut właśnie przewidziałeś trzęsienie ziemi po katastrofie lotniczej ale na ten rok w Chinach było 300+ osób zginęło. Dobry jesteś czekam na następne wizje :D

#10 Korybut

Korybut

13.0.0.0.0

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 09:06

^^ Jestem w lekkim... szoku. Może lepiej abym nie wróżył tutaj jakiś wizji, bo zaraz i mój post zacznie po necie krążyć :P

Co by nie było to trzęsienie ziemi w Chinach potwierdziło tylko moją teorie, że nawet takie rozbieżne zdarzenia można "przewidzieć" jedno po drugim z dużą szansą powodzenia.

Użytkownik Korybut edytował ten post 14 kwietnia 2010 - 09:16

#11 hoobertoos

hoobertoos

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów
  • GG: 1773681

Napisano 14 kwietnia 2010 - 15:34

dzisiaj kumpel z klasy mi powiedział odnośnie tych przepowiedni z latajacym ptakiem, że odnaleziono jakąś księge z rysunkami to przedstawiającymi i gdzieś jest na jutubie filmik z tym. jak znajde to sie pochwale ;]

#12 Ardai

Ardai

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 15:36

http://www.kyo.pl/cz...dii-w-smolensku
Cache Yahoo
Kiedyś:
Dołączona grafika
Teraz:
Dołączona grafika

Znamienne, że nawet tak żałosna i nieprecyzyjna przepowiednia jest oszustwem.

#13 hoobertoos

hoobertoos

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 15:41

http://www.mendhak.c...ostradamus.aspx
znalazłem ;] spójrzcie na 4 fotografię; według niektórych tam można zobaczyć analogię do tej katastrofy jak np: łódka symbolizująca samolot; kałuża łez i głowy pary prezydenckiej. Co o tym sądzicie? Wogole to co to za księga xD? Musze poszukać coś odnośnie jej wiarygosności...

#14 Niekwestionowany96

Niekwestionowany96

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 505 postów
  • GG: 10161210

Napisano 14 kwietnia 2010 - 17:55

hoobertoos bez przesady... taka w tym analogia... jak w .... nie dokończe...

#15 Sandra

Sandra

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 534 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 18:38

Mnie zawsza zastanawia fakt, że najpierw musi nastąpić jakieś znaczące wydarzenie, a później dopasowuje się różne wypowiedzi, malowidła, sny itp. do danego wydarzenia.

Nigdy na odwrót. Najpierw nieszczęście, a później szukamy i dopasowujemy na siłę.

Przynajmniej, ludziom się nie nudzi, mają zajęcie, a kto się na to złapie, to już trudno. :)

#16 hoobertoos

hoobertoos

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 19:55

no przecież ja też w tym nie widze jakichś trafnych spostrzeżeń, tylko napisałem, że na siłę można to tak dopasować ;] I zgadzam się z Sandrą: jest wszędzie tego wróżbiarkiego chłamu po sufit i nic dziwnego, że zawsze znajdzie się coś co może być taką spełniającą się przepowiednią, tym bardziej, że to wszystko opiera się na znaczeniu przenośnym i trzeba się dopatrywać właśnie takiego sensu;]

#17 Wujek Dobra Rada

Wujek Dobra Rada

Wolny Duch

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 23:22

A ja wam mówię, że moje przyjście zapowiedziano już w Statucie Warckim w 1423 jako lokację na Suchym Korzeniu i o to jestem, ha! mnie zapowiedziano z imienia i nazwiska! :D

#18 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 15 kwietnia 2010 - 07:15

Ardai, i brawo, uprzedziłeś mnie, ja to chciałem wkleić :P

#19 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 11:26

Kolejne rozdziały z Wielkiej Internetowej Księgi Mądrości. Tak niestety kończy się "zbytnia twartość umysłu".

1. NOSTRADAMUS O KATASTROFIE (i najlepsza interpretacja rycin ever, jakby to powiedzieli Amerykanie. Radzę zwrócić uwagę na trudną symbolikę koła, które symbolizuje ptaka i bydło, które symbolizuje mord).

2. No i najlepsze, o czym nikt do tej pory nie mówił. K.Jackowski, wspólnie z Lepperem i Maksymiukiem dokonują złowieszczej wizji. Pojawia się pytanie, gdzie jest Łyżwiński!. Dodam tylko, że interlokutor (daje tu mądre słowo) pana Jackowskiego jest prezenterem wiadomości Polsat News i usilnie wmawia mu, że stara wizja o katastrofie samolotu na Ukrainie odnosi się do katastrofy w Smoleńsku. 

3. A na koniec, najlepsza z wszystkich teorii spiskowych, czyli Bomba Jądrowa w Trumnie (i zagłada wszechświata):

#20 Lazy

Lazy

TYLKO CZASEM

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 984 postów
  • GG: 663186

Napisano 17 kwietnia 2010 - 15:07

Teoria z bombą jądrową w trumnie,ma sens.Zdetonuje ją w odpowiednim czasie (by nikogo nie pominąć) sam Dmitrij Miedwiediew.Pośmiertnie zostanie odznaczony przez Putina-złotą gwiazdę Bohatera Rosji (najwyższe rosyjskie odznaczenie państwowe) i po sprawie. ;)

Ps.Mają ludki nieźle nawalone pod sufitem