Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dwa stożki zwrócone podstawami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 leonzawodowiec

leonzawodowiec

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 21:46

mam jeszcze zdjęcie, przedstawiam je poniżej. Nigdy nie widziałem takiego naszyjnika, wie ktoś co to może oznaczać??

Dołączona grafika

Użytkownik Yan_Volskee edytował ten post 01 lipca 2010 - 16:47

#2 ADAX

ADAX

The King of Madness

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 462 postów
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 29 czerwca 2010 - 23:14

jak dla mnie nie jest to żaden niezwykły naszyjnik. Szczerze się nie chwaląc i nie będąc taki oh ah, to mam lepszy :D

#3 Lilith

Lilith

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 09:24

Po głębokim wpatrzeniu się w powyższą fotkę ;) odkryłam ,że naszyjnik ten chroni przed NUDĄ jak sobie taki sprawisz to od razu spłynie na Ciebie natchnienie i już będziesz wiedział co ze sobą począć w te wakacje.
A tak na poważnie chociaż nie wiem czy w ogóle ten temat można traktować poważnie!? Jak interesujesz się symboliką znaków przedmiotów to zajmij się poszukiwaniem wiedzy na w/w temat chociażby w necie.

#4 leonzawodowiec

leonzawodowiec

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 14:38

no właśnie w necie szukałem i nie ma nic. Kolega podsunął mi pomysł, że może to być związane z teoriami Einsteina, ale dokładniej nic nie wiem:(

Użytkownik leonzawodowiec edytował ten post 30 czerwca 2010 - 14:39

#5 ADAX

ADAX

The King of Madness

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 462 postów
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 30 czerwca 2010 - 15:09

Szczerze widziałem już gdzieś coś podobnego. Analogią może przypominać dwie połówki czegoś tam.

#6 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 01 lipca 2010 - 14:06

Takie naszyjniki noszono za czasów sumeryjskich, potem przejęła je tradycja żydowska, następnie wczesnochrześcijańska.
Okrągłe kamyki naplecione na sznurek, wraz z dwoma fragmentami drzewa cedrowego, lub fragmentami mającymi imitować drzewo cedrowe.
W Sumerze cedr był symbolem nieśmiertelności i siły, podobnie, jak u Słowian i Celtów dęby. Drzewo jest ogromne, dlatego też rodziło takie skojarzenia. Cedr libański jest wspomniany w Biblii, jako symbol majestatu. Ogólnie, wiąże się z długowiecznością i siłą witalną, dlatego też u niektórych starożytnych ludów wykorzystywano go, w sposób symboliczny, do tworzenia co ważniejszych budowli- sięgał po niego Fidiasz, Rzymianie rzeźbili w nim popiersia cesarzy, Świątynia Salomona miała mieć fundamenty z cedru.
Fragmenty cedru symbolizowały też Jezusa Chrystusa. Wcześnichrześcijanie, wcześniej ludy na bliskim wschodzie nosili takie naszyjniki- Ci pierwsi, jako symbol Jezusa (krucyfiks pojawił się znacznie później), Ci drudzy, po to, aby udzieliła im się moc cedru.
Obecnie, sporo osób nosi taki wisiorek, z pewnością głównie względy estetyczne biorą górę. Wątpię, czy ktokolwiek interesuje się jego symboliką. Ale nawet jeśli, proszę nie zapominać, że to tylko sfera wierzeń, podań, legend.

Użytkownik Orson edytował ten post 01 lipca 2010 - 14:11

#7 leonzawodowiec

leonzawodowiec

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 lipca 2010 - 16:53

Ale te stożki są wyraźnie z metalu! Fotografiua jest niewyraźna, ale można zauważyć, że one są metalowe bo się błyszczą jak metal i są na łańcuszku, z pewnością złotym bo ja miałem do wglądu inne zdjęcia, ilustrujące sam łańcuszek dość dobrze.

#8 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 01 lipca 2010 - 19:49

Ciężko o to, żeby producenci, czy raczej chałupnicy starali się oddać dokładną symbolikę. Tak jak z wieloma innymi tradycyjnymi ozdobami, tak jak i ten symbol się skomercjalizował- liczy się wzór i jest różnie powielany. Ja widziałem z drewnem jasnym, z cedrem też, z metalem, z bursztynem. Obecnie, nikt nie patrzy na to, co symbolizuje ozdoba, a czy ładnie wygląda. Nawet krzyże czy krucyfiksy, niektórzy traktują w ten sposób.
Jeśli chciałeś wiedzieć, co oznacza taka ozdoba, to tak jak wyżej.

Użytkownik Orson edytował ten post 01 lipca 2010 - 19:49