Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

"KLĄTWA PŁACZĄCEGO CHŁOPCA"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 29 czerwca 2009 - 13:29

Nie wiem na ile jest to miejski mit, a na ile seria niefortunnych zdarzeń, ale miałem obraz ,,Płaczącego Chłopca" prze pół roku na ścianie i nic mi nie spłonęło:).

#2 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 29 czerwca 2009 - 19:30

Dokładnie, Beksiński, a konkretnie jego dzieła, mogą być nowym źródłem mrożących krew w żyłach opowieści:). Tak na marginesie, uwielbiam jego obrazy, jak i osobę artysty.
Aukcjoner z E-bay przyznał się sam do stworzenia legendy ,,The hands of resist him". Przecież zabójczy, nawiedzony, ładny obraz jest znacznie cenniejszy od ładnego obrazu:).

#3 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 04 lipca 2009 - 13:08

Możliwe, w każdym razie Bill Stoneham, twórca ,,Hands of resist him" był mocno zdziwiony tym, że obraz wzbudza takie sensacje. Stwierdził, że chłopiec mu się przyśnił i jest nikim innym, jak właśnie samym artystą z czasów dzieciństwa. Przyśniła mu się też lalka trzymająca to ,,coś" w ręku, a szybę w odciskami dłoni dodał sam, gdyż jak przyznał bał się tego od zawsze. Możliwe, że zestawienie tak nieciekawych wizulanie i niepokojących elementów pobudza ludzką podświadomość, ale jak napisałeś- przecież są inne, o wiele bardziej demoniczne obrazy. Niech za przykład posłużą tu nasze niektóre rodzime dzieła, choćby Malczewskiego.