Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trole

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mist

Mist

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • GG: 4301640

Napisano 09 lutego 2011 - 19:07

Witam ostatnio w sieci pojawił się film pt. "Łowcy troli" zaciekawił mnie ten film ponieważ wierzę w istnienie mitycznych istot opisywanych w legendach i mitach. Film przedstawia grupę młodzieży która w raz z jednym z członków JBT tropi i zabija trole które stwarzają zagrożenie dla ludzi. Poniżej podaje linki gdzie można pobrać film, film ma wbudowane polskie napisy. Po obejrzeniu filmu zapraszam do dyskusji.

#2 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 09 lutego 2011 - 22:43

Kup trzy-cztery kilogramy srebra, idź do kowala, wykuj miecz, przefarbuj włosy na biały kolor i zostań wiedźminem. Skoro wierzysz w trolle, to z pewnością, jako wiedźmin, będziesz miał dużo roboty z topielcami, leszymi, strzygami, kikimorami i innymi bobłakami...

#3 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4 444 postów

Napisano 09 lutego 2011 - 22:50

Kup trzy-cztery kilogramy srebra, idź do kowala, wykuj miecz, przefarbuj włosy na biały kolor i zostań wiedźminem. Skoro wierzysz w trolle, to z pewnością, jako wiedźmin, będziesz miał dużo roboty z topielcami, leszymi, strzygami, kikimorami i innymi bobłakami...

Orson a oglądałeś te filmy? Ja jeszcze nie i na razie się nie wypowiadam. Kolega prosił o opinię o filmach.

#4 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 10 lutego 2011 - 19:05

Orson a oglądałeś te filmy? Ja jeszcze nie i na razie się nie wypowiadam. Kolega prosił o opinię o filmach.

Rysiek, a wypowiedziałem się na temat filmów, czy na temat pozostałych informacji zawartych w poście?
Film ten oglądałem, już kiedyś- niskobudżetowy horror a la wiedźma z Blair, w stylu szwedzkim, czyli nie-gore, dużo przyrody i dużo biegania. Film i fascynacje autora wątku tylko utwierdzają mnie w poprzedniej opinii, która może i była ironiczna, ale z drugiej strony, jeśli ktoś wierzy ,, w istnienie mitycznych istot opisywanych w legendach i mitach" czemu nie miałby zostać wiedźminem?:)

Użytkownik Orson edytował ten post 10 lutego 2011 - 20:39

#5 Kinga

Kinga

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 05:11

Moja kuzynka twierdzi że widziała trola, u siebie w domu. Problem w tym,że pozostali domownicy nic nie widzieli. Nawet go opisała. Taki ok. 30 cm wzrostu.

#6 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 11 lutego 2011 - 12:40

Moja kuzynka twierdzi że widziała trola, u siebie w domu. Problem w tym,że pozostali domownicy nic nie widzieli. Nawet go opisała.

Dla niektórych to akurat żaden problem za uznanie tego za dowód...;)

#7 PASTOR

PASTOR

Grisza z Ossona

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 228 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 23:42

W legendach i mitach zawsze jest ziarenko prawdy. Ale najlepiej od razu powiedziec NIE, nic nie ma:) tia, najlatwiej

#8 Guest_Orson_*

Guest_Orson_*
  • Goście

Napisano 12 lutego 2011 - 00:00

W legendach i mitach zawsze jest ziarenko prawdy.

Pusty slogan, z którego nic nie wynika. Przysłowia nie są mądrością narodów, chociażby ze względu na ich sprzeczność: na ,,Nie szata zdobi człowieka" można odpowiedzieć ,,Jak Cię widzą, tak Cię piszą", a na ,,Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" znajdzie się ,,od przybytku głowa nie boli". Tak samo na ,,W każdej legendzie jest ziarnko prawdy" możemy odpowiedzieć ,, od każdego bajania, wiedza się słania".
Bo i gdzie jest ziarenko prawdy w legendzie o skandynawskich bestiach, zamieniających się w kamienie, mogących być olbrzymimi, wielogłowymi pożeraczami chrześcijan, jak i małymi psotnikami? Nigdzie, bo i jest to legenda!
Znacznie prościej od zainteresowania się tematyką wierzeń, legend, mitów, religioznawstwa i religiologii, jest powtarzać ludowe przysłowia, które do niczego nie prowadzą.

#9 ADAX

ADAX

The King of Madness

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 462 postów
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 12 lutego 2011 - 16:10

Nie wiem jak administracja, ale uważam, że umieszczanie linków do ściągnięcia filmów na tym forum to nieporozumienie. Druga sprawa jest taka, że jest to po części nielegalne. Co do filmu, nie widziałem, ale wiem, że to zwykły film typu BWP i nie widzę w tym niczego prawdziwego.

Według Filmweb
Stylizowany na dokument film opowiada historię grupy studentów, którzy odkrywają, że norweski rząd ukrywa istnienie trolli na północy kraju.

Tutaj zwiastun dla tych, którzy chcą luknąć:

#10 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4 444 postów

Napisano 12 lutego 2011 - 16:43

Nie wiem jak administracja, ale uważam, że umieszczanie linków do ściągnięcia filmów na tym forum to nieporozumienie. Druga sprawa jest taka, że jest to po części nielegalne. Co do filmu, nie widziałem, ale wiem, że to zwykły film typu BWP i nie widzę w tym niczego prawdziwego.

Słuszna uwaga, linki skasowane.

#11 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 10 września 2014 - 16:02

02.07.2014 Pensylwania. Kamera wykonała  trzy zdjęcia czegoś dziwnego

http://www.earthfile...ory=Environment

#12 katarzyna89

katarzyna89

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 10 września 2014 - 16:35

Mi to wygląda na rudzika na gałązce.

#13 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 11 września 2014 - 15:46

Naprawdę?

Autor pisze  że   z ojcem robili  próby   by ustalić wysokość  i  doszli  do wniosku że to  coś  musiało  być wysokie na 113cm.

Proponuję w powyższym art.  kliknąć  1 lub  drugie zdjęcie trola, przy tym zdjęciu  pisze na czerwono  " THIS IS A MOVING GIF"  ważne jest żeby  je kliknąć a wtedy się powiększy i zmontuje się z trzech fotek  w krótki "film"

Autor wyjaśnia to w taki sposób  że trol zauważył  że coś nie tak  gdy aparat wykonał pierwsze zdjęcie  wię szybko  zawrócił i  następne fotki  pokazują  już tylko  jego  plecy

#14 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 11 września 2014 - 17:54

Ja tam nie widzę ani ptaka ani trola... ale może jak wytężę wzrok... :)  Napewno przeczytam co tam piszą.

#15 chmura

chmura

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 06 października 2014 - 14:38

Napewno to nie ptaszek na galezi  :kekeke:. Wyglada jak skulony czlowiek gdyby nie te ceniutkie nozki, slaba jakosc. Pewnie fake. Nawet jesli to jakas tajemincza istota nic z tego nie wynika.

Jest napisane, ze kamera reaguje na ruch i temperature a facet filmuje tak od 20 lat. Przy okazji zakreklamowal swoje ksiazki.

Jak z tych zdjec mozna wydedkuowac ze to trol nawet znajac jej wysokosc ???

#16 Sandra

Sandra

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 534 postów

Napisano 06 października 2014 - 20:30

Mnie się tam film podobał :) a  tak w ogólne można by się zastanowić, skąd w ogóle wziął się wizerunek trrola, krasnala, gmona itp.

Dla podróżników astralnych nie będzie to dziwne, bo różne cuda niewidy można tam spotkać, kiedyś spotkałam ludożerców, którzy zajadali nogę, wielkości mojego wzrostu  :Surprised:  ;)

#17 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 06 października 2014 - 20:50

Po przyjrzeniu się ewidentnie widać, że to jakaś postać i to nie ludzka. Ale nie jestem specjalistą więc nie mogę powiedzieć czy to fabrykat czy nie.

#18 Perun

Perun

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 października 2014 - 09:30

02.07.2014 Pensylwania. Kamera wykonała  trzy zdjęcia czegoś dziwnego

http://www.earthfile...ory=Environment

Interesujące ujęcia, dzięki Arku za podzielenie się linkiem.

Gdy znajdę wolną chwilę, postaram się obrobić te zdjęcia, tak z czystej ciekawości. Może uda mi się wyłapać "coś" więcej.

Dawno temu, na portalu którego nazwy już nie pamiętam ktoś umieścił zdjęcie, oraz sekwencję kilku z nich, które utworzyły gifa rzekomo przedstawiającego Satyra tańczącego na polance, nieopodal skraju lasu.

Przypominam sobie, że zdjęcia były podobnej jakości, nieco rozmazane (autor wyjaśnił, że było to spowodowane trzęsącymi się rękoma)

Z opisu autora wynikało, że chichoczący "Satyr" podczas radosnego tańca usłyszawszy dźwięk migawki aparatu spłoszył się i uciekł.

Na miejscu autor tych zdjęć znalazł tylko ślady kopyt i rozgałęziony patyczek owiązany sznureczkiem, zrobił zdjęcia (te były idealnej jakości)

Czytałem już wiele postów oraz relacji świadków o rzekomych spotkaniach z mitologicznymi stworzeniami, ciekawe zjawisko, że takie podania nadal występują.

#19 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 15 października 2014 - 00:21

Jakbyś  miał te fotki  to wstaw je tutaj do tematu.

A fotki powyższe  obrabiaj, może coś  uda się wyjaśnić.

witamy na forum

#20 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 083 postów

Napisano 19 października 2014 - 21:28

Rewelacyjny materiał  Czakrawartin skoro Ty tam widzisz ptaszka to masz naprawdę sporą fantazję ;) ale kiepski wzrok niestety.  Piszę spory artykuł o takich istotach i brak mi słów dla osób które tak interesujące fakty   istot/skrzatów zwał jak zwał wyśmiewają....