Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • GG: 10940891

Napisano 04 maj 2011 - 19:20

Dokładnie był to 27 czerwca 2007 roku. Mieszkałem wtedy w bloku we wsi Mosty zachodniopomorskim. Ok. 2 w nocy gdy jeszcze nie spałem coś rozświetliło mój pokój. MYślałem że takie pulsujące światło wysyła śmieciarka jedna ów było dużo jaśniejsze. Gdy wstałem by podejść do okna dostrzegłem że ów światło nie wydobywa sie z ulicy lecz przebija sie przez gęste chmury (chwile wcześniej padał ostry deszcz). Zaciekawiony wpatrywałem sie w migające jasno pomarańczowe światło. Trwało to kilka minut gdy zacząłem nagrywać telefonem. I nagle światło zgasło. Jadący ulicą obok samochód ciężarowy zatrzymał sie w chwili gdy światło jeszcze było widoczne i kierowca wysiadł by sie mu lepiej przyjrzeć. Jak mieszkałem tam 9 lat nic podobnego nie spostrzegłem na niebie. Niedaleko mnie jest lotnisko jednak wcześniej przelatywał samolot i nie wysyłał tak mocnych świateł wręcz prawie nie było ich widać i z resztą tamto pomarańczowe sie nie poruszało.
Pozdrawiam.

#2 Scoobany

Scoobany

Ktoś znikąd

• ROOT Admin
  • 337 postów
  • GG: 10444335

Napisano 04 maj 2011 - 19:44

Czyż nie jest to podobne do tajemniczych świateł z Fukushimy?

#3 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 04 maj 2011 - 20:55

Film i zjawisko bardzo ciekawe. Czy był jeszcze jakiś inny świadek tych efektów świetlnych i czy brałeś pod uwagę, że być może był to moment upadku meteorytu?

#4 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2011 - 22:56

O meteorycie raczej było by wiadomo chociaż by po śladach jakie mógł by pozostawić a dane błyski pojawiły sie nad cześcią wsi gdzie są same domki jednorodzinne... Ciekawym może być również fakt że kilkanaście lat temu jeden z mieszkańców Mostów opisał spotkanie z NOl em. I nawet ukazqał sie o tym artykuł w gazecie Goleniowskiej... NIe mam pojęcia cóż to mogło by interesuje sie przede wszystkim Kryptozoologią i nie znam sie na zjawiskach tego typu.

#5 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 05 maj 2011 - 12:13

Autor powyższego nagania swój film i opis przesłał również i mnie z zapytaniem czym była owa pulsacja ? Nie potrafię na podstawie tego ciekawego nagrania powiedzieć co odpowiadało za emisję tego światła interesuje mnie czy inne osoby to również zauważyły, szkoda że zdarzenie tak późno zgłoszono ponieważ można by zapytać w pobliskim lotnisku itp. Widoczne na filmie ciemne kontury to drzewa przed blokiem.

#6 PASTOR

PASTOR

Grisza z Ossona

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 228 postów

Napisano 06 maj 2011 - 08:34

Tak, cieszy mnie fakti iz kolega napisał o tym do Arka i do mnie. Relacja kolegi jest wysoko autentyczna. Musimy zwrócić uwagę iz film jest ciekawy, a pulsujące światła nie są równomierne. Przypomina mi się moja obserwacja z Ossona. Obiekt emitował ze środka kuli pomarańczowym światłem pulsacyjnym. Problem w tym, że za cholere nie możemy z chłopakami z IPI tego filmu zaanalizować, na wypukleniu(filtr) wychodzą tylko kontury drzew i coś jeszcze,ale raczej to juz pikseloza robi swoje....naprawdę dobry materiał. Jak ktoś ma dobry program to do roboty, może komuś z was się uda coś tam wyłapać.
G.T

#7 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2011 - 17:28

Może odrobine lepsza jakość była by gdybym wysłał wam filmik na maila "prosto z telefonu" który nie jest po przejściach z you tube.

#8 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 06 maj 2011 - 17:56

Zapewne tak a masz jeszcze oryg. w telefonie ?

#9 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2011 - 22:59

Uwaga! Troche wertowałem internet i znalazłem artukół z tego samego dnia! Ktoś tego samego dnia ztrobił zdjęcia nad goleniowem 10 km od mostów dziwnemu obiektowi!! Ale to dziwne uczucie...
http://www.ufoinfo.p...x.php?artid=159

UFO NAD GOLENIOWEM

Mieszkanka Goleniowa Małgorzata Kopiecka jest przekonana, że widziała coś nieziemskiego. 27 czerwca "około godziny 1:26 zauważyłyśmy wraz z moją cioteczną siostrą zmiany zachodzące na niebie", relacjonuje pani Małgosia. "Na niebie pojawił się obiekt ciągle zmieniający barwy. Podczas zmiany na kolor blado-żółty na ulicach zrobiło się ciemno, a później, w momencie gdy niebo uzyskało kolor seledynowy, ponownie zapaliły się latarnie na ulicach, a ów obiekt zniknął. Zrobiłyśmy aparatem telefonicznym cztery zdjęcia, które odzwierciedlają to, co zobaczyłyśmy. Później zadzwoniłyśmy na Komisariat Policji w Goleniowie, żeby się upewnić czy nie były to race świetlne lub czy w związku z mocnym wiatrem nie wybuchł gdzieś pożar. Posterunkowy, który odebrał telefon, uprzejmie nam podziękował za zgłoszenie i oznajmił, że o żadnych tego typu zdarzeniach nic nie wie. Ze zdjęć wynika, że obiekt ma kształt zbliżony do talerza odwróconego do góry dnem. Czy to jest tzw. UFO - sami możecie ocenić. Może to, co sfotografowałyśmy było rzeczywiście spodkiem latającym?"

Źródło: http://gazetagoleniowska.com

#10 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2011 - 23:09

http://forum.gs24.pl/ufo-t12332/

KOlejne relacje z goleniowa.

coraz bardziej zaczyna ciekawić mnie ów sytuacja..

#11 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2011 - 23:25

Jak zdam ustną mature to poszukam tej dziewczyny i dokładnie zapytam co widziała. MOże uda sie po 13... POpytam znajomych może ktoś ją zna.

#12 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2011 - 23:51

Dołączona grafikaTaka prowizoryczna mapa w jakich okolicach mogły emanować widziane przezemnie światła.

Użytkownik margon edytował ten post 06 maj 2011 - 23:55

#13 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 08 maj 2011 - 10:48

Tak te obserwacje z 2009 roku to najprawdopodobniej lampiony ale Twoja relacja i tej dziewczyny zasługuje na wnikliwą analizę. Świetnie jak zechcesz się tym zając i dojść do jakiś wniosków. Możliwe że relacja tej dziewczyny będzie kluczowa bo coś co zmienia barwy na niebie raczej nie jest ''normalne'' i te przygaśniecie latarni ! Ce-2 ?

#14 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 28 maj 2011 - 21:47

Jak na razie szukałem tej dziewczyny, pytałem znajomych, nauczycieli, nic... Nikt nigdy o niej nie słyszał...
Trudno bede szukać dalej aż do skutku.

#15 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 29 maj 2011 - 20:46

Obejrzałem sobie okolice Mostów.Myślę ,że istotne jest ,że leżą w lini prostej z pasem startowym lotniska w Goleniowie.Powiększenie czerwonych obiektów wakazuje na zwykłe wrzecionowate chmury.Co do nagrania ,to nie bezznaczenia jest obecność wielu obietów szklarniowych.Sam mam szklarnię i w przypadku gdy sąsiedzi urządzają imprezy przy ognisku widać efekt rozszczepiania na szkle światła z ogniska.Wygląda to tak jakby cała okolica oświetlona była światłem w tonacjach czerwieni o zmieniającym natężeniu.Ale to tylko przypuszczenia.

#16 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 20:01

No tak, ale to trwało bardzo krótko jak na ewentualne ognisko myślę że świadek nagrania również dostrzegłby ten fakt ? To ciężki przypadek do rozwikłania bodaj w latach 80 siątych w Polsce było kilka takich zdarzeń ? Ja osobiście na własnej skórze przeżyłem z kolegą zdarzenie koło ZM w 1998 roku gdzie w szczerych polach przy sporym zachmurzeniu coś nas z góry oświetliło - do dziś nie umiem tego logicznie wyjaśnić ;)

#17 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 23:47

Witam.
Nie było mnie tu jakiś czas a mam kilka przemyśleń co do tej sprawy. Tej dziewczyny jak nie znalazłem tak nie znalazłem... Mimo że szukałem pytałem fiasko... Jednak sam fakt że widziała to inna osoba oddalona o dobrych kilka kilometrów pokazuje, że nie mogło to być ognisko... nie wiem jakie by tomogło być ognisko i czym w nim palono by uzyskać taki efekt... Sprawy tej pewnie nie wyjaśnimy jednak w mojej pamięci pewnie zostanie do końca życia...

#18 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • GG: 2524212

Napisano 06 październik 2012 - 19:22

Chcę dodać swoje "5 groszy" do tego wątku. Kilkukrotnie podczas moich nocnych obserwacji widziałem tego typu błyski. Nie trwały one tak długo ale miały podobny charakter. Niestety nie wiem co było ich źródłem. Wiem że trwały sporadycznie dwa,trzy razy w ciągu ok godziny. Jedno co mogę powiedzieć to, że nie były to błyski oddalonej burzy. Czy mogły to być błyski spowodowane spadkiem meteoru? Bardzo nieprawdopodobne, gdyż aby takie błyski miały miejsce z powodu meteoru to musiałby to być bolid, a żeby takie bolidy zdarzyły się w tak krótkim odstępie czasu to wysoce mało prawdopodobne choć oczywiście nie niemożliwe. W sierpniu podczas rejestracji roju meteorów Perseidy, udało mi się sfilmować te błyski. Oczywiście okoliczności maksimum Roju tym bardziej mogą wskazywać w tym przypadku na spadek bolidu jednak wg mnie to było coś innego. Ujęcia jeszcze dzisiaj zamieszczę na moim kanale YT. Takie błyski są obserwowane od jakiegoś czasu na całej Planecie. Wiadomo,że pewnie spora ich część jest do wyjaśnienia takimi prozaicznymi powodami jak np spawarka. Jednak np w moim przypadku trudno tłumaczyć te błyski spawaniem przez 2-3 sekundy podczas całej nocy :)

#19 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • GG: 2524212

Napisano 06 październik 2012 - 22:11

Oto moje nagranie dziwnych błysków http://www.youtube.c...-NWPEWrNR8eiDTA

Użytkownik kosmitek edytował ten post 06 październik 2012 - 22:12

#20 Kinga

Kinga

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 07 październik 2012 - 23:52

A czy te rozbłyski to nie mogą być tzw. sprites, elfy czy blue jets?