Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 10 październik 2012 - 18:22

Abstrahując od całej tej bitewki na słowa - Marku odpowiedzialem Ci na Twoj komentarz na mym blogu, moglbys odpowiedziec i podeslac mi podobne zdjęcie chętnie zobacze :)

#42 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 10 październik 2012 - 19:56

Marcinkowski z mojego blalkonu zapewniam Cię nie widać żadnej anteny satelitarnej bo żadnej takowej na dachu sąsiedniego bloku zwyczajnie nie ma, są ale radiówki a to coś innego niz satelitarna jakbyś nie kumał. Ja nie cytowałem lecz gazeta sobie pobrała z mojego bloga za moim pozwoleniem informacje a konkretnie Twoją opinię to kolego różnica. Panie Marcinkowski Ty jesteś jednak zakompleksionym człowiekiem, a próbujesz grać wielkiego fachowca tu na forum od fotek. I jeszcze jedno od kiedy byłeś członkiem CBUFOiZA bo tak pisujesz o sobie na swojej stronie. Nigdy Ciebie nie było w tej organizacji nigdy na liście nie istniałeś, nigdy nic nie zrobiłeś dal tej organizacji, ale chcesz sobie dodać otoczkę kogoś wyjątkowego. To kolejne kłamstwo. Nie wszystko było badziewne dobrze wiesz, że ceniłem Twoją pracę, ale mam prawo się nie zgadzać ze wszystkim czego Ty nadal nie kumasz i to jest Twój problem.

Ty pokazałeś tutaj, że inni czy ja, nic nie wiedzą o fotkach tylko Ty - Marcinkowski z mgr, ja nie muszę wiedzieć ja jestem amatorem bez mgr, fotki robię dla przyjemności, wybacz, ale brzydzę się takim wydętym bufonem jak Ty. Zatem kończ'' zawodowcu'' wstydu i rób ten swój doktorant od UFO byle dalej od tego forum...

#43 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • GG: 2524212

Napisano 10 październik 2012 - 20:11

Abstrahując od całej tej bitewki na słowa - Marku odpowiedzialem Ci na Twoj komentarz na mym blogu, moglbys odpowiedziec i podeslac mi podobne zdjęcie chętnie zobacze :)

Tak, tak czytałem i już podjąłem w tym kierunku kroki. Zrobiłem szybką analizę Twojej foty i wskazałem argumenty za tym, że widać tam pozostałości po smudze kondensacyjnej. Na moje przykłady proszę jeszcze poczekaj gdyż wciągłem się w dyskusję z Arkiem i mam jeszcze sporo innej roboty. A archiwum zdjęć mam sporo i troszkę mi zajmie znalezienie tych odpowiednich.

Arku - nawet piszesz już tak jak koleś z Wawy, odnosząc się do mnie po nazwisku. Mam Twoje zdjęcia z pól gdzie robiłeś fotę z budynkiem i myślałeś że coś dziwnego unosi się nad ziemią. Zrobię oddzielny temat odnoście Twojej fachowości jeśli tylko moderatorzy dopuszczą do tego. Masz bardzo krótką pamięć. W CBUFOiZA byłem możesz zapytać Pawła Polzera, fakt nie byłem tam długo bo akurat pod koniec działalności tej organizacji ale trochę pomogłem. To nie czyni ze mnie kogoś wyjątkowego tak samo jak i Ciebie, Bo jeśli chodzi o fotografię to słaby jesteś.

Jeśli mamy skończyć tą rozmowę to już skończmy bo to będzie niekończąca się spirala odpowiedzi odwetowych. Moja pierwsza próba końca tej rozmowy.

#44 Scoobany

Scoobany

Ktoś znikąd

• ROOT Admin
  • 337 postów
  • GG: 10444335

Napisano 10 październik 2012 - 20:17

Panów kosmitek oraz azor, proszę o przeniesienie swojej rozmowy na tereny prywatne, gdyż kilka ostatnich postów nijak ma się do tematu przewodniego, a jednocześnie rodzi niepotrzebne spięcia. Odnośmy się do siebie z szacunkiem, oraz trzymajmy się głównego tematu tego wątku.

#45 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 10 październik 2012 - 20:18

Jeśli mamy skończyć tą rozmowę to już skończmy bo to będzie niekończąca się spirala odpowiedzi odwetowych. Moja pierwsza próba końca tej rozmowy.

Będę wdzięczny bo w przeciwnym wypadku temat zostanie zamknięty.

#46 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 10 październik 2012 - 20:23

A co wstydzisz się nazwiska bo ja nie ? A pokaż bo nie wiem o co Ci biega chłopie, zrób sobie caly wątek na forum/stronie o mojej osobie jak jeden z Panów z W-wy mi to nie przeszkadza, dla mnie i tak jesteś spalony. Jak byłeś pokaz legitymację bo każdy ją miał w tym czasie kiedy piszesz ta organizacja chyliła sie ku upadkowi może byłeś u Pawła, ale nie w CBZA a to różnica. Mogę być słaby bo nie jestem profesjonalistą tylko amatorem. Niestety Ty na razie pomimo papierku nie dorosłeś do rangi zawodowca musisz nauczyć się pokory wtedy będziesz zawodowcem. To kończmy...

#47 dino_24

dino_24

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 559 postów

Napisano 11 październik 2012 - 03:20

I jeszcze jedno od kiedy byłeś członkiem CBUFOiZA bo tak pisujesz o sobie na swojej stronie. Nigdy Ciebie nie było w tej organizacji nigdy na liście nie istniałeś, nigdy nic nie zrobiłeś dal tej organizacji, ale chcesz sobie dodać otoczkę kogoś wyjątkowego. To kolejne kłamstwo.

A to 100% prawda ... ani Robert , ani
Marcin Mioduszewski [zajmujący się kwestiami administracyjnymi] nie przypominają
sobie aby kosmitek był członkiem CBUFOiZA :D
Takowy wpis na blogu kosmitka ... pojawił się w połowie listopada 2011 roku .
Przypomnij sobie Arku naszą rozmowę tel. i co ci sugerowałem w niej .

Jeszcze raz mocno i wyraźniej podkreślam - To są rozbłyski z burzy oddalonej o ponad 100km. I jeśli ktoś powie, że takich nie widać, bo za daleko mam dowody na to by taką tezę obalić.

Nie do końca jest to prawdą , co dobitnie sugerujesz .
Aby zobaczyć poświatę/poblask wyładowania , dalekiej burzy , choćby oddalonej
od nas o te 100 km , muszą być spełnione pewne warunki widokowe . Kota i
miejsce obserwatora zawsze ''wyżej'' ... niż obserwowany teren .
I to też nie zawsze się sprawdza .

W mojej okolicy to taki ''taras'' widokowy na drodze 637 , Roguszyn - Liw , na
wysokości wsi Połazie . Jest to Wysoczyzna Kałuszyńska , zasięg widokowy na
wsch. , sięga po Siemiatycze ... to w lini prostej ponad 120 km .
Będąc obserwatorem burzy , która ma miejsce nad Siemiatyczmi będę nie tylko
widział poświatę/poblask wyładowania , lecz i ścieżkę wyładowania .

Jest też miejsce różniące sie od poprzedniego . To droga 703 , Piątek - Łowicz , za
wsią Piotrowice rozlega się przepyszna panorama w kierunku płd. Łódż oddalona
w lini prostej w granicach 65 km .
Będąc obserwatorem , burzy , nad Łodzią będę widział tylko poświatę/poblask
wyładowań ... o zobaczeniu ich ścieżki mogę zapomnieć .

Proszę bardzo jest i trzecie miejsce tu w W-awie , całkowite przeciwieństwo dwóch
poprzednich .
Ulica Szeligowska , od Połczyńskiej z bardzo dobrą panoramą widokową w kierunku
zach.
Stawiam pół królestwa Nibelungów abyś udowodnił , że z tego miejsca będzie widać
poświatę/poblask wyładowań z burzy która ma miejsce nad Kutnem ... w lini
prostej 105 km . :D xD
Oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych tu w W-awie .

To jeden aspekt sprawy , pora się przyjrzeć drugiemu .

Kosmitek ... jak zawsze , pokrętnie manipulując , stwarza ''problemy'' .
Podejrzewam , że jego filmik był dłuższy niż te 2-3 sekundy ... został ''przycięty'' tylko
dla potrzeb jemu znanych .
Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy , że gościu wycelował sobie bezwiednie okular
obiektywu ... i akurat w tym miejscu i w tym czasie doszło do zarejestrowania ''zjawiska'' .
Niestety , cuda ... rzadko się zdarzają ... ''cosik'' musiało go zainteresować , więc to
nagrywał , więc filmik był dłuższy ... a resztę możemy sobie dopowiedzieć .

Zajarzenie łuku w spawarce transformatorowej czy induktorowej też nie da takich
dalekosiężnych efektów świetlnych .
Widać wyrażnie , że światło ... niejako podświetliło nam chmurki od góry ... więc
jego żródło znajdowało się dosyć wysoko .

Bolidy czy meteory ... wolne żarty , by dały taki efekt poblasku/poświaty .

Jak dla mnie [nie experta :D ] ... to poblask/poświata wyładowań burzowych bez
pokazania ich ścieżki ... i nie tak odległej ... świadczy o tym wysokość kątowa , zasięgu
poświaty nad linią horyzontu .

#48 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 11 październik 2012 - 08:23

Dino oczywiście, że pamiętam i to co napisałem o CBUFOiZA jest prawdą - bardzo proszę Pana Marcinowskiego o nie przesyłanie mi na PW niechcianych wiadomości i jakiegoś pokrętnego szantażowania.

#49 dino_24

dino_24

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 559 postów

Napisano 11 październik 2012 - 08:47

Arku ... miej swój honor ,
godność i ambicję ... ''chociaż dupa obszarpana , ale zawsze Proszę Pana'' ...
Pomyłki w życiu się zdarzają ... co niektórzy wieszali na tobie psy , lecz dali sobie
siana ... dostrzegli nowe ''zabawki'' ... i rajcują się ''nowym'' ...

Pozdrawiam

#50 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 11 październik 2012 - 19:13

Kosmitek ... jak zawsze , pokrętnie manipulując , stwarza ''problemy'' .
Podejrzewam , że jego filmik był dłuższy niż te 2-3 sekundy ... został ''przycięty'' tylko
dla potrzeb jemu znanych .
Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy , że gościu wycelował sobie bezwiednie okular
obiektywu ... i akurat w tym miejscu i w tym czasie doszło do zarejestrowania ''zjawiska'' .
Niestety , cuda ... rzadko się zdarzają ... ''cosik'' musiało go zainteresować , więc to
nagrywał , więc filmik był dłuższy ... a resztę możemy sobie dopowiedzieć .

Nie masz racji dino. Filmiki trwają tyle ile trwało zjawisko. Monitorowałem niebo w celu rejestracji Perseidów. Jak widać na pierwszym ujęciu kamerę miałem ustawioną wysoko w niebo. Kątem oka zauważyłem błyski które na ujęciu lekko widać w postaci podświetlonych chmur w lewym dolnym rogu kadru. Zaraz po nich przestawiłem kamerę w miejsce które obejmowało już horyzont (lasy i nawet kawałek mojego auta). A że program UFOCapture jest automatem (rejestruje tylko te momenty w których coś się dzieje, np ujęcia meteorów trwają 2-3 sekundy) to zarejestrował następną porcję błysków przez taki czas ile one trwały. Kamerę skierowaną w tym kierunku miałem potem jeszcze przez następne 10 minut ale nic więcej się nie zarejestrowało (bo nic nie było). Nie chcąc tracić zjawisk meteorytowych skierowałem kamerę ponownie w niebo. Jednak, że błyski były w kierunku północnym (w tym samym co radiant Perseidów) patrząc w niebo nie widziałem już do 4 rano ani jednego błysku. Tyle, cała relacja. Wierzcie lub nie, tak było i nie mam zamiaru wchodzić z Tobą dino w dyskusję czy kłamię czy nie, bo nie mogę więcej nic na ten temat napisać. Jak chcesz to sobie sprawdź historie burz z tamtej nocy czy coś było. Kropka.

PS. Te Twoje teksty typu " nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy..." są tak żałosne, że śmiać się chce albo płakać. Kolejny raz pokazujesz swój brak wyobraźni i bezmyślność.

Użytkownik kosmitek edytował ten post 11 październik 2012 - 19:17

#51 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 11 październik 2012 - 19:24

A to 100% prawda ... ani Robert , ani
Marcin Mioduszewski [zajmujący się kwestiami administracyjnymi] nie przypominają
sobie aby kosmitek był członkiem CBUFOiZA
Takowy wpis na blogu kosmitka ... pojawił się w połowie listopada 2011 roku .
Przypomnij sobie Arku naszą rozmowę tel. i co ci sugerowałem w niej .

Lepiej z tym skończ. Z Mioduszewskim wielokrotnie rozmawiałem na różne tematy, także na tematy zdjęć które opiniowałem. Na UFO Forach także kilka razy się widzieliśmy. Data wpisu na moim blogu nie ma znaczenia, co za koleś. Przecież mogę pisać o rzeczach z przed nawet 15 lat. Jak już pisałem pytajcie jak chcecie Pawła Polzera, z nim miałem najwięcej kontaktu i nadal mam kontakt. Kończę ten wątek. Dodam, że o dino_24 nikt nigdy nie słyszał :)

Zajarzenie łuku w spawarce transformatorowej czy induktorowej też nie da takich
dalekosiężnych efektów świetlnych .
Widać wyrażnie , że światło ... niejako podświetliło nam chmurki od góry ... więc
jego żródło znajdowało się dosyć wysoko .

Po pierwsze chmury były ewidentnie podświetlone od dołu, widać to wyraźnie i dlatego też dałem klatkę generowaną przez program o miejscach w kadrze które się zmieniły.

Bolidy czy meteory ... wolne żarty , by dały taki efekt poblasku/poświaty .

Nie wiem czy kawałek "wolne żarty" mówi o tym, że bolidy nie dałyby wg Ciebie takiego efektu czy dałyby? Tak owszem ale wystąpienie dwóch bolidów z takimi efektami jest wysoce mało prawdopodobne. Poza tym, nikt z sieci bolidowej nie zaobserwował takich zjawisk w tym czasie.

Użytkownik kosmitek edytował ten post 11 październik 2012 - 19:30

#52 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 31 październik 2012 - 08:47

Witam. oto treść maili z dyskusji członków PKiM-PFN dotycząca obserwacji błysków wieczorem 23.10.2012, dodam, że warunki pogodowe uniemożliwiały utworzenie się burzy, oto treśc emaili:

Hej ;)

Dzwonił Marcin S. Opowiadał że o godzinie 17:31 UT błyskało się
południowe niebo, przez około 3 sekundy. Błyski widział jadąc samochodem
w okolicach Serocka (lekko na północ od Warszawy). Czy któraś stacja
potwierdza te błyski ;)?

Przemek

------------------------------------------------------------------

PAV56 gapi się na południe i tyra od 17.00UT ;)

Nic jednakże nie błyskało - chmurwy zasłaniają...

-------------------------------------------------------------------

pogody niet :/

Tomek

Ale to o to chodzi że chmury się błyskały ;)

On 23.10.2012 21:20, Tomek wrote:

Pewnie się wieś spawarką bawiła na świeżym powietrzu :)

KONIEC

Mam nadzieję, że koledzy z PFN nie będą mieć mi za złe, że wstawiłem te treści.

Niestety nawet w takim środowisku takie relacje są bagatelizowane. Jak już wcześniej pisałem: spawać przez 3 sekundy to trochę dziwne :)

#53 margon

margon

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • GG: 10940891

Napisano 18 maj 2013 - 01:06

Witajcie.

Już dużo czasu minęło od mojej obserwacji ale ostatnio pojawiły sie nowe fakty.

Mój sąsiad przy normalnej rozowie o "niczym" powiedział że kilka dni  temu (teraz już około miesiąc) razem z matką obserwował niezidentyfikowane światłą w okolicach Goleniowa (10 km od mojej obserwacji). Czas obserwacji opisywał na ok 5 minut. Światło znajdowało siew jednym miejscu a następnie sie przemieściło sie w inne miejsce i po kilku sekundach zniknęło.

pozdrawiam

#54 robrep

robrep

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 18 maj 2013 - 14:41

Ja tam widzę dyskotekę. Światło miga w dziwnie regularnych odstępach.

#55 gosiakop1

gosiakop1

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:58

Powiem tak... samoloty, odbicia swiatla... ja wszystko rozumiem ale, jak my obserwowalysmy to zjawisko zrobilo sie nagle ciemno na ulicach. Zapadl mrok a niebo cudownie zmienialo kolory ;-)

#56 _Maciej_

_Maciej_

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 03:21

Powiem tak... samoloty, odbicia swiatla... ja wszystko rozumiem ale, jak my obserwowalysmy to zjawisko zrobilo sie nagle ciemno na ulicach. Zapadl mrok a niebo cudownie zmienialo kolory ;-)

ufo i tyle :) proste .

#57 gosiakop1

gosiakop1

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 październik 2014 - 13:29

Jak na razie szukałem tej dziewczyny, pytałem znajomych, nauczycieli, nic... Nikt nigdy o niej nie słyszał...
Trudno bede szukać dalej aż do skutku.

Zglaszam sie, czy poszukiwania juz nie trwaja? Pozdrawiam Goska

Zglaszam sie, czy poszukiwania juz nie trwaja? Pozdrawiam Goska

#58 kosmitek

kosmitek

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 17 luty 2019 - 20:50

Myślę, że można odgrzać temat. Poczytajcie: http://www.twojapogo...yeDR5Nk98JYPixA

#59 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 27 luty 2019 - 05:50

Elektryczna jest Ziemia . Elektryczne jest Słońce . Elektryczne jest niebo . Elektryczne jest życie . 

.....  W nocy z 5-go na 6-go lipca 1989 grupa badaczy pod kierunkiem Johna Winklera z Uniwersytetu Minnesota sprawdzała działanie czułej kamery , która miała być użyta w rakiecie badawczej . Skierowali kamerę ku gwiazdom a tak się złożyło , że kierunek obiektywu wycelował w porcję nieba znajdującą się niewiele ponad aktywną strefą burzową na horyzoncie . Na dwóch klatkach z zarejestrowanego filmu znaleziono potężne błyski ciągnące się na przestrzeni dziesiątek kilometrów ponad obszarem wyładowań atmosferycznych .    .....

D. Sentman z Uniwersytetu Alaska w Fairbanks nazwał je potem duszkami (sprites) . I tak się zaczęło . Odtąd badacze zjawisk elektrycznych górnych warstw atmosfery wprowadzili w obieg całą gamę chwilowych zjawisk świetlnych (Transient Luninous Events) duchów , krasnoludków , elfów i trolii – wziętych ze Snu Nocy Letniej Szekspira . Różnie się to na polski tłumaczy .

Nie jest prawdą to co zamieścił portal ''twojapogoda.pl'' .

Wszystkie wyładowania elektryczne zachodzące w Ziemskiej atmosferze są związane tylko i wyłącznie z chmurami burzowymi .

Doziemne wyładowania atmosferyczne - te które widzimy - zachodzą między chmurą burzową a powierzchnią Ziemi ... mogą też zachodzić pomiędzy chmurami  burzowymi .

Te najbardziej spektakularne o których pisze ''twojapogoda.pl'' tworzą się pomiędzy chmurą burzową a jonosferą .

Wszechświat jest elektryczny

warto sobie uświadomić, że oddziaływania elektromagnetyczne są

10000000000000000000000000000000000000000 ( 10²¹ )

razy silniejsze od oddziaływań grawitacyjnych .

– rola plazmy jest wciąż niedoceniana . Kosmologowie mają oczy skierowane na jakąś tam  grawitację , jakieś tam niewidoczne czarne dziury , jakiś tam niezidentyfikowany Wielki Wybuch a zapomnieli o zjawiskach w  Śnie Nocy Letniej .

Literatura:

Alejandro Luque, Ute Ebert, Lightning above the Clouds, Europhysics News 41/5 (2010)

Red Sprites and Blue Jets, witryna Uniwersytetu Alaska Fairbanks