Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Potrzebuje pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MałyLolo

MałyLolo

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • GG: 11442207

Napisano 16 stycznia 2012 - 18:27

Witam

Szukam ludzi którzy dobrze znają się na ogólnej symbolice , runach itp . Wiem , że dwa symbole na które ostatnio natrafiłem już gdzieś widziałem , może wy je znacie .Proszę o pomoc !

#2 Alyna

Alyna

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 161 postów
  • GG: 7528105

Napisano 16 stycznia 2012 - 18:35

Aha... A może jakieś zdjęcia byś wrzucił. Bo jak na razie to widzę tu runy niewidzialności. Charakteryzują się ogólnym brakiem widzialności i przez to są niewidzialne, więc nikt dokładnie nie wie jak one wyglądają. :kekeke:

#3 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 946 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 20:20

Ale zawsze możesz też pójść do ksiegarni i przejrzeć książki o runach .Z reguły są tam rysunki .Tylko w przypadku run niewidzialności taki sposób nie pomaga.O bibliotece nie wspominam bo to straszne miejsce.

#4 MałyLolo

MałyLolo

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 stycznia 2012 - 21:02

http://imageshack.us.../846/runya.png/ to było coś takiego .

#5 Alyna

Alyna

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 161 postów
  • GG: 7528105

Napisano 17 stycznia 2012 - 21:48

OK, a teraz napisz, gdzie widziałeś te symbole to może da się ruszyć z tego punktu.

#6 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2 946 postów

Napisano 17 stycznia 2012 - 21:55

runa po lewej stronie to moze byc runa
rozstajne drogi (odwrócona) - czyli uważaj by szczerościa nie zranic uczuc innych
lub
podróż (odwrócona) - czyli świat nie jest takim jakim go postrzegasz

runa po prawej częśc runy to
woda - w znaczeniu wszystko płynie
pozostała częśc (koło) nie wiem co moze oznaczac , wiele wyjasniłby opis znalezienia .

iterpretacja run wg.Jan-Ove Sundberg artykuł z "nieznanego świata"

#7 MałyLolo

MałyLolo

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 stycznia 2012 - 22:22

Dzięki wielkie ! A mogą być różne znaczenia takich run ? np ten sam sybol ale dwa różne znaczenia ?

#8 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2 946 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:32

dwa różne znaczenia tego samego symbolu ,to zależy od tego jak leżała litera gdzie jest góra gdzie dół .
Jest tak że w jedną stronę jest tak i tak ale jesli jest zapisana odwrotnie znaczenie jest przeciwne .Ja podałem ci opis do liter tak jak je narysowałeś .Z tym ,że to jest wróżebna symbolika ,najprawdopodobniej była też inerpretacja do użytku codziennego gdzie wyryte litery mogły oznaczac brody w rzekach ,bezpieczne postoje ,kierunki dróg do okreslonych osiedli .Dlatego ważny jest opis gdzie to znalazłeś ,w czym wyryte były symbole.

#9 MałyLolo

MałyLolo

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 11:31

I właśnie to wszystko mi sie kupy nie trzyma . Symbole sa wyryte na starych drewnianych drzwiach , a jak sie w nocy do nich zbliżysz słychac ryki itd.

#10 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2 946 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 12:39

opisz proszę więcej ,jak stare są te drzwi ,gdzie się znajdują , w jakim budynku .Jesli jest to w Polsce to watpie by były to runy ,nie znam miejsca gdzie drzwi toja od co najmniej 700 lat .Mogą to byc natomiast składowe herbu .Jesli możesz zrób zdjęcie ,nagraj dźwieki każdy telefon ma takie możliwości .

#11 PASTOR

PASTOR

Grisza z Ossona

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 228 postów

Napisano 24 stycznia 2012 - 17:43

hmm...ryki to Pan maciej "wrózbita" z wzo tv by coś wiedział na ten temat :D A tak na serio, znaki runiczne sa bardzo silnymi symbolami, stosowane na drzwiach w celu zabezpieczenia przed złem! Znasz historię domu(mieszkania)? drzwi? Trzeba wszystko poskładac w całośc inaczej jak mamy pomóc?????????????