Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Zmarł dr William Roll


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Yan Polskee

Yan Polskee

    Homo Infranius Alfa

  • ROOT Admin
  • 1530 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:37

Zmarł dr William G. Roll

Jak informuje serwis parapsych.org, William George Roll zmarł 9 stycznia 2012 r. w domu opieki w Normal w Illinois. Urodził się 3 lipca 1926 r. w Bremie (Niemcy), gdzie jego ojciec pełnił funkcję wicekonsula USA. Jego matka była z pochodzenia Dunką. Studiował w uniwersytetach Berkeley i Oxford, doktorat uzyskując w Lund University. Podczas II Wojny Światowej był zaangażowany w duński ruch oporu.

Roll był znanym badaczem zjawisk paranormalnych. W 1957 r. wraz z rodziną przeniósł się do Durham w Północnej Karolinie, gdzie miał objąć posadę w Laboratorium Parapsychologii J.B.Rhine'a. Pozostał tam do 1964 r. W tym czasie zaczął interesować się zjawiskiem poltergeistów, przez lata czyniąc ogromny wkład w zrozumienie tego fenomenu. Był autorem kilkunastu publikacji poświęconych temu zagadnieniu (ich lista znajduje się tutaj)

W latach 1964-1985 był on dyrektorem Fundacji ds. Badań Zjawisk Paranormalnych, gdzie kontynuował badania nad zjawiskiem OBE oraz postrzeganiem pozazmysłowym. Znany był m.in. z zaangażowania w kontrowersyjny przypadek poltergeista z Columbus.