Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zaburzenia czasowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#101 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1978 postów

Napisano 28 maj 2012 - 21:41

To z Wikipedii-"Reinkarnacja (również: metempsychoza, transmigracja) – pogląd, według którego dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowonarodzonego dziecka lub zwierzęcia czy nawet według niektórych poglądów rośliny. Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie."
Zgadza się, to tylko pogląd.Ja myślę o ciągłości z pominięciem tej powyższej definicji.Nie wcielenie a przeniesienie dorobku świadomości zamagazynowanego w pamięci.Technicznie możliwe i bez przesunięcia czasowego.To przy zachowaniu ciągłości dla danej osoby(bez tych podmianek)jest jedyną formą nieśmiertelności.To nie kwestia wiary a wiedzy.Ludzie pozbawieni tej wiedzy skazani są na wiarę.Tu ksiądz Sauniere miał rację pisząc nad wejściem do swojej świątyni słowa -spadek Syjonu oznacza śmierć i wyposażając wnętrze w diabelskie elementy.

#102 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 28 maj 2012 - 22:08

Cyt. Andrzeja58 "Nie wcielenie a przeniesienie dorobku świadomości zamagazynowanego w pamięci.Technicznie możliwe i bez przesunięcia czasowego.To przy zachowaniu ciągłości dla danej osoby(bez tych podmianek)jest jedyną formą nieśmiertelności.To nie kwestia wiary a wiedzy.Ludzie pozbawieni tej wiedzy skazani są na wiarę."
Ja zapytam wprost. Czy chodzi Ci Andrzeju np. o to, że ktoś stary, albo mocno schorowany przed fizyczną śmiercią, a znający "tę wiedzę" przenosi swój magazyn pamięci do innej osoby, np. młodej, pięknej, zdrowej aby sobie dłużej pożyć? A co będzie jak ta osoba sfiksuje na "amen"? albo także stanie się dzięki opatrzności posiadaczem tej "wiedzy" i przetrąci na "amen" intruza? Wprawdzie to brzmi jak S-F, ale odpowiedz jeszcze jak to jest "technicznie możliwe i bez przesunięcia czasowego"

#103 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 29 maj 2012 - 17:34

Ciałko się wymieni na nowe.Pamięć ściągnie na nośniki .Powiem Ci Kasiu ,że wiem kiedy i jak to się robi.Sfiksowany sposób odbioru rzeczywistości można łatwo naprawić,no i nie trzeba będzie uczyć się wszystkiego od nowa.Jest tylko problem z przekonaniem ludków do nowej formy rozmnażania się :( .

#104 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 29 maj 2012 - 18:04

W ten sposób Andrzeju zamknęłoby się świadomości ludzkie tylko w obrębie tej znanej nam rzeczywistości i czyż to nie dlatego walczy się z poglądem o prawdziwym istnieniu tych innych rzeczywistości, aby się ludzie na to zgodzili?? Według mnie, kiedy to zrobią spełnią się słowa:"Ten kto zapragnie zachować życie - straci je, a ten kto je straci ten je zachowa"..

#105 arkadjusz

arkadjusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 29 maj 2012 - 20:47

wiem kiedy i jak to się robi.Sfiksowany sposób odbioru rzeczywistości można łatwo naprawić,no i nie trzeba będzie uczyć się wszystkiego od nowa.Jest tylko problem z przekonaniem ludków do nowej formy rozmnażania się :( .

Co ma Pan na myśli mówiąc te słowa?

#106 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:18

Cyt Danusia:"W ten sposób Andrzeju zamknęłoby się świadomości ludzkie tylko w obrębie tej znanej nam rzeczywistości i czyż to nie dlatego walczy się z poglądem o prawdziwym istnieniu tych innych rzeczywistości, aby się ludzie na to zgodzili?? "
Dlaczego walczy Danusiu?Istnieje tylko jedna rzeczywistość.Świadomość wcale nie zniknie przy braku innych rzeczywistości jeśli zachowa się ciągłość ciała.Technicznie już wykonalne.A kto jest największym krytykiem metody klonowania?-Własnie orędownicy bytu w postaci duszy.Czy ktoś potrafi zdefiniować duszę(ducha)?Z czego zbudowana jest dusza?Pewnie wielu stwierdzi ,że widzieli ducha.Sam Arkadiusz widział siebie bez nóg -jak nic duch.Teraz się zastanawia ,czy On współczesny jest inkarnacją tego człowieka.Zna jego odczucia i myśli.I zauważył jednak ,że to dotyczy tylko pewnego okresu.I tu jest sedno sprawy.To tylko urywek całości,ale za to super dokładny.To odtworzenie zapisu zdarzenia a nie pamięć własna.
Arkadiuszu -sfiksowany oznacza ,że dotyczy to przypadków wprowadzenia kogoś w błąd.Przy" nasycaniu "w starą pamięć pominie się nieprawdziwe doświadczenia i po sprawie.

#107 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:32

Skąd takie stwierdzenie, że - nie istnieją i że jedyna rzeczywistością jest ta, którą znasz ? Jest na to zbyt wiele doświadczeń, spostrzeżeń, wydarzeń, pytań i niespotykanych nie rozpoznanych zdarzeń. Czyli zamkniecie się na nie- bo już wszystko wiem? Nic z tego, stanie się jak napisałam wyżej. Wybór będzie należał do nas, kto i za czym się opowie.Także dotyczy to prawidłowego rozpoznania- czym jest pamięć własna, a która jest czyja i jak daleko to sięga.

#108 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:44

Skąd Danusiu takie stwierdzenie-ano dlatego ,że ktoś się mocno starał przekonać mnie do tego drugiego świata a ktoś inny w tym realu prostował te manipulacje..Nie szukam odpowiedzi na zdarzenia.Ja już bardzo dawno wybrałem-Prawdę ,która wyzwala.

#109 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:50

Ja też wybrałam prawdę, która wyzwala;
"Ten kto zapragnie zachować życie - straci je, a ten kto je straci ten je zachowa"..
Tak więc można sobie klonować nawet samego Lenina, Breżniewa, hgw co jeszcze
i co z tego? :(

#110 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 30 maj 2012 - 19:19

To z tego ,że to o czym piszę to pewnik a nie obietnice bez pokrycia.Pamiętacie film Kingsajz i hasło -"kingsajz dla każdego"Parafrazując -Nieśmiertelność dla każdego :) i nie tylko dla wybranych posiadaczy tej zniewalającej innych wiedzy.

#111 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 30 maj 2012 - 20:24

To z tego ,że to o czym piszę to pewnik a nie obietnice bez pokrycia.Pamiętacie film Kingsajz i hasło -"kingsajz dla każdego"Parafrazując -Nieśmiertelność dla każdego :) i nie tylko dla wybranych posiadaczy tej zniewalającej innych wiedzy.

Jasne.., że... Wszystkie filmy z czasów PRL-u niosły jakieś przesłania. Misie, seksmisie, kingsfajzy, alicje i inne nie będę wymieniać. Ale czy to coś znaczyło? Czy twórcy scenariuszów wybiegali na przód? Chyba nie?
Oj, Andrzej, Andrzej odwracasz chyba kota ogonem bo przechodzisz od sztuk da Vinci, jakichś tam tajnych "manuskryptów" do sztuki końca XX wieku. A gadaj chłopie wprost,
a nie "metaformami".

#112 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 30 maj 2012 - 22:08

Widzę Kasiu m,że pamiętasz Leonarda.Centurie przetłumaczone.Manuskrypt Voynicha całkiem czytelny.Księga(ta odnaleziona )Nostradamusa pokazuje planowany przebieg zdarzeń związanych ze zmianami w kościele.A Kingsajz to taka nazwa związana z królewskim rozmiarem.Co istotne to czas wszędzie jest w tych opracowaniach liniowy .Nie ma żadnych zaburzeń.

#113 arkadjusz

arkadjusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 30 maj 2012 - 22:55

A tak z ciekawości zapytam: Panie Andrzeju, a czytał Pan może apokryfy? Mam tu głównie na myśli Ewangelie Tomasza.

#114 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 31 maj 2012 - 15:46

Oczywiście ,że czytałem Arkadiuszu.Dla tych,którzy nie czytali link:
http://www.mr_all.re...a.pl/ewToma.htm
Moim zdaniem najciekawsza jest Ewangelia wg Piotra.Dla mnie bomba mimo ,że niekompletna.
http://bragus.republ...y/ew Piotra.pdf
No i ta najbardziej kontrowersyjna Marii Magdaleny
http://www.macierz.o...-z-magdali.html
Jest Judasz:
http://ogrodowe1.rep...lia_Judasza.pdf
Ale do czego zmierzasz Arkadiuszu?

#115 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 31 maj 2012 - 16:38

To z ewangelii Judasza:
"A Dwunastu mężczyzn,
których zobaczyliście, to wy
(25) właśnie, a trzoda tych, których
przyprowadzają do ofiary ()
to ci, których widzieliście. Jest to
tłum, który wprowadziliście w błąd ()
(40,1) przy ołtarzu ()
tamtym, bo (przy nim) stanie
[władca () tego świata ()]

I 
w ten oto sposób będzie korzystał ()
z mojego imienia, zaś w gotowości
() czekać będą pokolenia ()
pobożne (). Następnie
inny człowiek przedstawi ()
6
rozpustnika () a inny
(10) przedstawi zabójców
dzieci, a inny takich, co śpią
z mężczyznami, (ale także takich), co
poszczą () a inny będzie
oczyszczał () od bezprawia () i błędu
(15) (). I ci mówią (o sobie):
„my jesteśmy równi aniołom” (  ).
I ci są gwiazdami, doskonałymi
w każdej rzeczy. Powiedziano więc
ludzkim pokoleniom ():
(20) „Oto Bóg przyjął waszą
ofiarę () z rąk ich
kapłanów, on, który jest sługą ()
błędu (). Pan zaś, który
rozkazuje, on jest panem
(25) nad Pełnią: w ostatnim dniu
zostaną w hańbie odrzuceni”.
(41,1) Rzekł [im] Jezus: „zaprzestańcie
waszych ofiar () [...] tych (?)
które wy [...] na
ołtarzu (), a które
(5) są o waszych gwiazdach i waszych
aniołach () i właśnie zostały dokonane.
Niech staną się przeciwne (?)
wobec was i niech przemijają..."

#116 arkadjusz

arkadjusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 19:50

Dziękuje za linki. Lubię zgłębiać się w apokryfy i to jeszcze w takiej ilości! Tożto uczta do dla ducha!

#117 Rew

Rew

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • GG: 4542771

Napisano 29 lipiec 2014 - 17:36

A zastanawialiście się może nad faktem, że to ludzie napisali biblię? Zwykli, omylni ludzie. Owszem, można bronić, że byli natchnieni duchem świętym... ale ileż razy potem przepisywali to dzieło! I za każdy razem robili kolejne błędy. I kłócili się nawet pomiędzy sobą, która wersja jest poprawna. Ba! Nawet się o to zabijali! I nadal to robią! Zatem zapytuję się was: Czy nie lepiej jest kierować się logiką i obserwacjami?