Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

HAARP i kontrola pogody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nowokaina

Nowokaina

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maja 2012 - 20:03

Ostatnio trochę myślałam nad tym zjawiskiem i ciekawi mnie co o tym myślicie.

W tym roku w Polsce mieliśmy wyjątkowo ciepłą zimę, po czym, w lutym zalała nas fala mrozów. Z jednej strony nie jest to nic nadzwyczajnego w naszej strefie klimatycznej, z drugiej strony wspominano o efekcie cieplarnianym i coraz gwałtowniejszym zmianom pogody w ostatnich latach.
Zastanawia mnie czy to naturalna kolej rzeczy, w końcu nasza planeta przeżywała już gorsze katastrofy naturalne niż obecnie, czy ma to jednak związek z działalnością człowieka.
Ostatnio miałam okazję przeprowadzić poważną (jak na majówkowego grilla z dużą ilością kiełbasy i piwa) rozmowę o tym, czy cała koncepcja ocieplania się klimatu, spowodowaną industralizacją, nie jest przykrywką dla skutków prób sterowania pogodą.
Wśród kilku wróżb i przepowiedni występuje wątek sterowania pogodą oraz wojen prowadzonych w ten sposób. W połowie lat 40 ubiegłego wieku Amerykanie podjęli próby tworzenia chmur deszczowych, badania rozwijały się i powstał projekt HAARP High Frequency Active Auroral Researh, po Polsku projekt Wysokoczęstotliwościowych Aktywnych Badań Zorzy Polarnej.
Jednak w wielu artykułach można spotkać informacje o tym, że projekt ma na celu kontrolę pogody.
ONZ stworzyła w 1997 konwencję ENMOD (Environmental Modification Convention) o zakazie modyfikacji środowiska. Pełna nazwa to: Convention on the Prohibition of Military or Any Other Hostile Use of Environmental Modification Techniques - konwencja o zakazie militarnego lub innego wrogiego używania technik modyfikacji środowiska naturalnego.
Ciekawy krótki artykuł o HAARP
http://www.eioba.pl/...oda-w-kajdanach

Oficjalna strona projektu, która wygląda dość ubogo
www.haarp.alaska.edu

#2 Nowokaina

Nowokaina

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maja 2012 - 20:08

Dopiero po dodaniu tego tematu zauważyłam, że wątek był wcześniej już poruszony. Wcześniej mi nie wyszukiwało :/

#3 kropka

kropka

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 06 maja 2012 - 20:15

Wpisz na youtube ,,dziwne chmury" i pooglądaj je sobie.
Potem zawołaj mamę tatę albo babcię i dziadka.
Zapytaj ich.. bo żyją dłużej niż ty ,, pamiętacie takie chmury... widzieliście takie kiedykolwiek na naszym niebie?"
Wiem co Ci odpowiedzą... A wnioski wyciągniesz sam / sama
Takie chmurki nie powstały same. Całą resztę można sobie dośpiewać. Pozdrawiam

#4 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 07 maja 2012 - 12:32

http://www.prisonpla...amy,p1235632826

News od doradcy naukowego Obamy odnosnie rozpylania chemii na niebie

#5 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 083 postów

Napisano 07 maja 2012 - 14:58

Ciekawość jak teraz odnoszą sie sceptycy którzy wyśmiewali tą teorię a swoją drogą coraz bardziej oficjalnie mówi sie o tym nawet wśród polityków czyżby to taki powolny proces w informowaniu ?

#6 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 09 maja 2012 - 00:00

czyżby to taki powolny proces w informowaniu ?

Z pewnoscią, to takie oswajanie ludzi z tematem...
Ktory notabene wogóle nie powinien byl zaistnieć...

#7 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 09 maja 2012 - 06:19

Pisali czy będą ratować tym tylko USA czy też cały świat? :D bo Niemcy swoje lodowce w Alpach ratują już od lat przykrywając je jakąś folią która nie przepuszcza promieni słonecznych

#8 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 09 maja 2012 - 10:11

Pisali czy będą ratować tym tylko USA czy też cały świat?

To nie jest podkreślone akurat, ale ogólnie padło stwierdzenie, ze rozpylanie uratuje planetę więc napewno chodzi o tzw zabezpieczenie całego globu

#9 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 10 maja 2012 - 05:49

Kolega w pracy mówił jakiś czas temu ,że chińczycy coś kombinowali w chmurach ( coś tam mieli rozpylać) żeby deszcz padał ale zamiast deszczu śnieg poleciał.
Słyszeliście coś o tym?

#10 UFOWORLDNEWS

UFOWORLDNEWS

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 1 543 postów

Napisano 10 maja 2012 - 16:49

Kolega w pracy mówił jakiś czas temu ,że chińczycy coś kombinowali w chmurach ( coś tam mieli rozpylać) żeby deszcz padał ale zamiast deszczu śnieg poleciał.
Słyszeliście coś o tym?

Masz tu linki poniżej faktycznie Chinczycy są w stanie próbowac zrobic wszystko dla zysku.

Link1
Link2

#11 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 15 maja 2012 - 06:10

Tak, też bym się nie zdziwił jak kiedyś z powodu pogody wybuchną zbrojne konflikty.
Jak już chińczycy coś takiego próbują to tylko czekać aż dostaną upragniony deszcz.... a potem Korea Płn. się oburzy że to przecież były ich chmury....wszystko możliwe...a potem poślą Chinom chmurę w kształcie grzyba

#12 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 08:44

Hej, wiem że to odświeżanie starego tematu, ale obecna pogoda coraz bardziej mnie niepokoi. Ostatnio coraz bardziej przyglądam się chemtrailsom (kiedyś uważałem to za bzdurę), bo jestem pewien, że coś tu nie gra. Mieszkam w UK, w promieniu ok. 30 mil ode mnie jest - uwaga - 11 baz lotniczych RAFu. Oczywiście nie we wszystkich stacjonują samoloty, ale wszystkie mają pilotów... są też, co najmniej dwa samoloty chyba meteorologiczne (takie z wielkim grzybem na plecach), czasem się je widuje w powietrzu, ale do rzeczy:

Jakieś dwa tygodnie temu, w niedzielę wstałem ok 5 rano (z przyzwyczajenia), niebo czyściutkie, niebieskie zapowiadał się piękny dzień. Około 5:20 przyleciały samoloty - 4 sztuki - i przez ok. pół godziny robiły przeloty, potem odleciały, a chemtrailsy zostały. Przez kolejne 4 godziny po tym nie było ani jednego samolotu w powietrzu, co samo w sobie jest podejrzane, bo ruch lotniczy jest chyba bardziej płynny. Zdjęcie jest cyknięte o 07:18, czyli 2 godziny po przelotach. Idealnie równoległe linie.

To co zostało po przelotach do godziny 11 rozmyło się w powietrzu i przykryło niebo białą chmurą nad calutkim miastem. Oczyściło się dopiero pod wieczór i też nie do końca. Teraz za każdym razem się temu przyglądam i za każdym razem jak widzę chemtrailsy, to przez następne 2, 3 dni całe niebo zasnute jest burą chmurą, tak, że nic nie widać na niebie.Do tego te temperatury - 10 st z rana w prawie połowie czerwca, to przez całe życie nie widziałem chyba. Nie wiem, co o tym sądzić, ale czuję się kurewsko zaniepokojony...

Załączone pliki

#13 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 08:55

A czy to były komercyjne samoloty czy jakieś nieoznaczone?

#14 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 243 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 09:36

Jako, że dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu, często patrzę w niebo. Dziwne, ale tej wiosny w słoneczne dni nie zaobserwowałam ani razu "chemtrailsa". Owszem w ubiegłych latach było ich b.dużo.

#15 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 11:10

A czy to były komercyjne samoloty czy jakieś nieoznaczone?

Nie mam bladego pojęcia, były za wysoko, a lornetki nie mam. Tamtej niedzieli, po południu równiez widziałem samoloty, ale ogony za nimi znikały.

Może w PL jest tego mniej, ale w UK widzę to cały czas. W piatek byłem u kolegi na grillu, piękne słoneczko itd. a na niebie chemtrailsy. Od soboty rano nie widziałem słońca, bo całe niebo przykryła ta pieprzona bura chmura. Coś jest grane, jestem tego coraz bardziej pewien.

Użytkownik niedźwieć edytował ten post 10 czerwca 2013 - 11:12

#16 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 16:07

Tamtej niedzieli, po południu równiez widziałem samoloty, ale ogony za nimi znikały.

To czy smugi znikają szybko czy nie w głównej mierze zależy od warunków meteo na danej wysokości.

Niemniej rozrastanie się smugi do rozmiarów chmury faktycznei jest dziwne choć w Polsce tego nie zauważyłem.

#17 Elowen

Elowen

Full Active

• Moderatorzy globalni
  • 518 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 20:05

To co zostało po przelotach do godziny 11 rozmyło się w powietrzu i przykryło niebo białą chmurą nad calutkim miastem. Oczyściło się dopiero pod wieczór i też nie do końca. Teraz za każdym razem się temu przyglądam i za każdym razem jak widzę chemtrailsy, to przez następne 2, 3 dni całe niebo zasnute jest burą chmurą, tak, że nic nie widać na niebie.Do tego te temperatury - 10 st z rana w prawie połowie czerwca, to przez całe życie nie widziałem chyba. Nie wiem, co o tym sądzić, ale czuję się kurewsko zaniepokojony...

Niedźwieć. Ja również mieszkam w UK i to grubo ponad 7 lat i również niedaleko bazy lotniczej, ale biorąc pod uwagę rozmiary brytyjskiej floty powietrznej i samej wyspy, to kto tam nie mieszka blisko jakiegoś lotniska? ;) . Dlatego smug na niebie i samolotów widuję masę codziennie. Niepokoi mnie trochę ilość tych smug, ale niestety nie potrafię odróżnić chemtrails (jeśli w ogóle jakieś są) od zwykłych, "niewinnych" powietrznych śladów, jakie zostawiają samoloty. Czy ktoś z Was naprawdę to potrafi? Dla mnie wszystkie wyglądają tak samo. W każdym razie, z tą pogodą to troszku przesadziłeś Niedźwiećiu ;). Nie wiem, jak długo mieszkasz w UK, ale sądząc po Twoich poprzednich postach nie od wczoraj. Przypomnij sobie lato z zeszłego roku – prawie wcale go nie było. I poprzednie lata. Jakiś tydzień, dwa ciepła i znów pochmurno, deszcz i mgła. Więc to nie żaden HAARP w UK, tylko taki jest na wyspie klimat – pory roku się kompletnie rozmywają. Zawsze tak było ;)

#18 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 21:06

Mieszkam tu od przeszło pięciu lat, w okolicy Nottingham - pogoda w tym roku jest dużo bardziej gówniana, niż w zeszłym. Jest dużo zimniej i wietrzniej. Co do chemtrailsów to po prostu poobserwuj jak się rozmywają. Zwykły contrail znika po paru sekundach, z reguły zaraz za samolotem, a to dziadostwo wisi w powietrzu godzinami i powoli się rozprzestrzenia. 

Jak już wposminałem - w piątek po południu rozpylali na czyściutkim niebie i teraz od 3 dni jest ta dziwna chmura. To nie wygląda naturalnie. Po prostu polecam poobserwować - zamarznięta para wodna się tak nie zachowuje. Uwierz mi - chciałbym, żeby to było nic, bo mam dzieci, ale to na pewno jest coś.

#19 Elowen

Elowen

Full Active

• Moderatorzy globalni
  • 518 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 21:31

No widzisz, czyli pogoda w UK, to kwestia opinii, bo ja uważam, że w zeszłym było gorzej ;) . Ale mieszkam ok. 170 km od Ciebie, więc nasze mapy pogodowe mogą się bardzo różnić.

Obserwowałam, obserwowałam i nic mi z tych obserwacji nie wyszło, zwłaszcza, że po obserwacjach czytałam sobie np. takie teksty :http://www.twojapogo...-smugi-lotnicze

#20 niedźwieć

niedźwieć

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 11 czerwca 2013 - 07:51

Nie chcę was zaśmiecać kolejnymi fotami, ale wczoraj wróciłem z lotniska do domu około północy i było czyściutkie niebo, tylko po to, żeby wstać dzisiaj o 6 rano i zobaczyć częściowo już przykryte niebo i kolejne samoloty dokładające swoje działki. W tej chwili całe niebo jest już trupio blade. Jak chcecie mogę wrzucić parę zdjęć.