Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Przepowiednie Mitara Tarabića


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Yan Polskee

Yan Polskee

    Homo Infranius Alfa

  • ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 10:19

Mitar Tarabić - jasnowidz z Kremnej

Od kilku lat po Europie krążą proroctwa Mitara Tarabića ? żyjącego pod koniec XIX w. niepiśmiennego chłopa z serbskiej wsi Kremna, który ponoć trafnie przepowiedział burzliwe losy swej ojczyzny i dwie wojny światowe. Czy wypełnią się również jego słowa o trudnej przyszłości świata i ?trzeciej wojnie??

We wsi Kremna w Zlatiborze ? górskim regionie Serbii ? mieszka rodzina Tarabićów, których przodkowie przybyli tam z Bośni. W XIX stuleciu jej członkowie zasłynęli z przepowiadania przyszłości. Pierwszym Tarabićem ? jasnowidzem był Miloš (1809-1854) ? epileptyk, który stronił od ludzi. Nadprzyrodzone umiejętności ujawniły się u niego około dwudziestego roku życia, a jako jedną z pierwszych rzeczy przewidział on swą przedwczesną śmierć. Choć Miloš Tarabić nie pozostawił po sobie potomka, moc jasnowidzenia odziedziczył jego bratanek, Mitar (1829-1899).

Czytaj całość...

#2 TrueLobo

TrueLobo

    Infranin

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 264 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 11:26

W samym artykule piszą, że te "przepowiednie" były co jakiś czas uaktualniane. Zawsze jest łatwo wyskakiwać z przepowiedniami za pięć dwunasta, albo 5 po.

co do

Mówi się, że Tarabić przepowiedział też koleje następnej wojny światowej: „Na początku Rosja nie wejdzie do wojny, ale kiedy zaatakuje ją wroga armia, zacznie walczyć. Na rosyjskim tronie będzie siedział czerwony car”. Interpretatorzy serbskiego profety nie mają wątpliwości, że odnosi się to do Planu Barbarossa i postaci Stalina.


Doprawdy Stalin przystąpił do wojny dopiero jak go Niemcy zaatakowali. A wcześniej co robił, zbierał kwiatki na łące?

Widać komunizm miał zbyt duży wpływ na "Interpretatorów serbskiego profety" i ich interpretacje, bo rozjechali się z prawdą. W ogóle jeśli mowa o interpretacji to co, to za przepowiednia. Lepszą definicją jest paplanina, którą da się podpiąć prawie do wszystkiego. Bo poco być bardziej dokładnym, przecież można nie trafić i będzie wtopa.