Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Absurdy związane z 21.12.2012

kuniec śfiata

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Scoobany

Scoobany

  Ktoś znikąd

 • ROOT Admin
 • 337 postów
 • GG: 10444335

Napisano 21 grudnia 2012 - 22:22

Do czego to ludzie zdolni są w obliczu katastrofy? Do pomocy innym? Do użalania się nad sobą? A może do chęci zarobienia...

 

 

 

Biskup miasta Punta Arenas w chilijskiej Patagonii, Bernardo Bastres, zachęcił w tych dniach wiernych, którzy wierzą w zbliżający się koniec świata, aby zapisali swe dobra doczesne Kościołowi.

- Słyszałem, że pewien Chińczyk i pewien Japończyk budują coś w rodzaju Arki Noego. Skoro jest wielu takich, którzy wierzą, że 21 grudnia nastąpi koniec świata, my jako Kościół nie mamy nic przeciwko temu, aby ci ludzie zapisali nam w testamencie swe dobra doczesne - zażartował biskup w rozmowie z dziennikarzami.

 

Dołączona grafika#2 Sandra

Sandra

  Dobroczyńca

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 534 postów

Napisano 22 grudnia 2012 - 21:34

Ręce opadają i słów brakuje, ale wreszcie nastał spokój, niestety ludzie i tak wymyślą coś następnego, bo nuda ich załatwi i dopiero będzie koniec świata.#3 UFOWORLDNEWS

UFOWORLDNEWS

  Homo Infranius Alfa

 • Moderatorzy globalni
 • 1 543 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 13:51

Dołączona grafika#4 danut

danut

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5 157 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 20:37

Absurdem wydają się, nie same przepowiednie, ale ustalanie wydarzeń dotyczących tragicznych sytuacji, mogących się wydarzyć na jeden dzień. Zagłębiając się, chociażby w temat, czym mogłyby być owe wizje, których co niektórzy doświadczali, spisując je, narzuca się coś bardzo istotnego- oni mieli wgląd w jakiś horyzont zdarzeń, będący poza czasem, gdzieś, gdzie to wszystko tworzyło zbiór jakichś scen,a nie zaś konkretną ułożoną, logiczną całość, jaka towarzyszy życiu w czasie, z następstwem jednego momentu po drugim. Podgląd, jakby na przyśpieszonej, przewijającej się taśmie filmowej, z przeskokami. Za protoplastę wszystkich wizjonerów, należy, tak mi się wydaje uznać Jana z Biblii i on to wyraźnie przedstawia, przecież :"Wstąp tu, a pokaże ci co jeszcze musi się stać.." Wyraźne wskazanie na coś, co zachodzić będzie stopniowo, a czas takich procesów z naszego miejsca w nim jest niesamowicie długi i rozciągnięty w czasie, w porównaniu do kosmicznej wieczności, "bo o owym dniu nikt nawet nie będzie wiedział", nawet go nie sposób jest wychwycić, wytypować, bo jest nieustalony. Drugim absurdem jest wyobrażanie sobie tego według własnych pomysłów co to niby ma się wydarzyć, sceny, migawki, nałożone na siebie uparcie podporządkowuje się wybranym sytuacjom, a przecież opisy są tak mało konkretne, wręcz symboliczne, że można je do bardzo wielu rzeczy na siłę dopasować- i to są spekulacje. Nie pisze już o tych absurdach, gdzie tworzy się kody Biblii, kody da Vinci, a nawet Nostradamusa, ostatnio mi doszły takie słuchy. To istna plaga tworzenia fałszywych teorii, a prawdy poprzez tak wytworzone rozwiązania, na pewno się nie odkryje i nie odnajdzie. A zapomniałabym o najważniejszym tym na czasie.- Majowie są oburzeni, w ich kulturze nie było czegoś takiego jak przepowiadanie końców świata, oni czas postrzegają jako koła odtwarzających się cyklów, a obok daty 2012 udało się badającym tą cywilizację od korzeni odczytać tylko jedno słowo, bo reszta znaków jest zniszczona- "Ceremonia". :)  Znowu ktoś chciał wiedzieć lepiej co wykuł, napisał ten co napisał od tegoż samego autora?#5 Andrzej 58

Andrzej 58

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1 978 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 22:29

Danusiu - Zbyszek coś wyczuł (na shoutboxie).Jeśli poczytać na temat Majów i ich cykli ,to z zapisków wynika ,to samo co na temat katastrof pisali inni historyczni pisarze.To ,że nic się nie wydarzyło to dobry znak ,że tym razem cykl nie zakończył się katastrofą.Ktoś mocno napracował się ,żeby do tego nie doszło.Pożyjemy ,zobaczymy czy proces zmian pójdzie w odpowiednim kierunku.Wspomniałaś Nostradamusa to wlepię fragment z Listu do Cesara ,gdzie wskazuje na warunkowość losów w przyszłości:
"Należy uwzględnić, że w końcu przyszłość ludzkości jest niepewna, ponieważ wszystko jest sterowane i kierowane..."
Czy tak pisze jasnowidz ?

#6 Andrzej 58

Andrzej 58

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1 978 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 23:22

Widzę Czakro ,że mitologia Majów ,kodeksy Mezoameryki są Ci raczej słabo znane.Polecam Popol Vuh.Platon i jego Kritias i Timajos mówią o du... Marynii.Święte księgi Dżinizmu ,chińskie Tandżur i Kandżur pewnie mówią o niemieckich krasnalach.

#7 Andrzej 58

Andrzej 58

  Homo Infranius Alfa

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1 978 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 00:13

Zapewniam Cię Czakro ,że to nie ja starałem się ,żeby ludzie wiedzieli z kim i czym mamy do czynienia.Co chcesz interpretować ?.Tu nie ma miejsca na interpretacje.Na temat 2012 roku powiedziano tak wiele głupot w oderwaniu od źródeł pisanych,że się w głowie nie mieści.Nie zauważyłeś ,że media mówiły tylko o jednej steli(meksykańskiej).To ta niekompletna.Oprócz niej istnieją jeszcze dwie kompletne.Kodeks drezdeński też mówi wprost o co chodzi.Te źródła mówią o powrocie braci bliźniaków ,twórców pierwszego serca.A teraz z tej perspektywy popatrz na wypowiedzi w temacie z Miedwiediewem,,na apokalipsę Jana ,przekazy z innych kultur itd.