Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

UFO na świecie - 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 UFOWORLDNEWS

UFOWORLDNEWS

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 1543 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:34

Dołączona grafika

Świadek z Teksasu z Cotulla komentuje jedną klatkę nagrania wykonanego w firmie naftowej kamerą bezpieczeństwa prezentuje ona "dysk" UFO na lub w pobliżu ziemi 05 stycznia 2013, , twierdząc, że obraz już krąży wśród pracowników firmy, według zeznań pochodzących również z Mutual UFO Network (MUFON) która sprawę bada.Więcej informacji w linkach sprawa w toku...

Źródło:http://www.examiner....landed-disc-ufo

Źródło:http://www.abovetops...hread915488/pg1

#2 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 02 luty 2013 - 02:29

Od miesiąca nad New South Wales w Australii mają być obserwowane dziwne światła zmieniające kolory

Z Nowego Meksyku, świadek chciał nagrać zbliżającą się nawałnicę

#3 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 05 luty 2013 - 22:30

Härnösand - Szwecja  (24. stycznia 2013)

i jeszcze raz ta sama miejscowość  3 dni wcześniej

#!

#4 observator

observator

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 05 luty 2013 - 22:50

Jakie to podobne do nieostrego obrazu jasnej gwiazdy albo planety nisko nad horyzontem, kiedy to turbulentna atmosfera rozczepia światło na wszystkie możliwe składniki. Na dodatek brak kontekstu, więc uważam że to kit domorosłego fałszerza.

#5 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1530 postów

Napisano 20 luty 2013 - 20:46

UFO czy balony nad Opopeo?

15 lutego mieszkańcy Opopeo w meksykańskim stanie Michoacan zaobserwowali coś takiego:

#6 flying humanoid

flying humanoid

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisano 20 luty 2013 - 21:45

Filmy z tego typu obserwacjami często gościły na łamach programu Jaime'go Maussan'a. Na jednym z obcojęzycznych forów, natknąłem się na zarzut, że obserwację tego typu bardzo łatwo sfingować. Wystarczy napompować kilkadziesiąt balonów, i przy sprzyjającym, silnym wietrze wypuścić. Inna osoba ustawiona w odpowiedniej odległości nawet kilku kilometrów od miejsca wypuszczenia, jest w stanie wykonać takie nagranie. Grupa debunkerów z Meksyku podważająca dokonania Maussana wykonała z powodzeniem taki eksperyment.

Postaram się dotrzeć do tego nagrania

Użytkownik flying humanoid edytował ten post 20 luty 2013 - 21:47

#7 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 luty 2013 - 15:40

Witam,

Chciałabym przedstawic wydarzenie, które miało miejsce w Norwegii niedaleko Oslo wczoraj wieczorem. Obserwacji dokonała moja siostra i jej chlopak około godziny 22:15 z okna swojego mieszkania. Ich uwagę zwrócił świecący obiekt, który wyrózniał sie na tle innych gwiazd. Był zdecydowanie wiekszy, wydawał sie nie ruchomy i zmieniał kolory. Raz był pomaranczowy, potem niebieski, zielony. Siostra widziała przelatujące '' obok '' samoloty pasazerskie, nie umiała okreslic przypuszczalnej wysokosci i odległosci obiektu od ich miejsca zamieszkania ale była znaczna. Obserwacja trwała jakies 45 minut, ponieważ obiekt zmienił swoje połozenie i nie był juz widoczny z okna.

Z poczatku pomyslałam, ze może byc to planeta, ale wykluczja to zmieniajace sie kolory tego obiektu. Załączam pare fotek, mam nadzieje, że moze ktos pomoze nam to wyjaśnic :)

ps.

Siostra niegdy nie wierzyła w UFO, to ja jestem fanka zielonych ludzików :P takze relacja jest jak najbardziej wiarygodna :) mam wiecej fotek w razie jakby ktos był zainteresowany

Załączone pliki

#8 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 luty 2013 - 16:01

Siostra zobaczyła filmik z poprzednich postów ze Szwecji, podobno tak to własnie wygladało.

#9 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 25 luty 2013 - 21:03

Zdjęcia robią wrażenie (dziękuję za te przesłane na e-mail) ale wydaje mi się, że to jasna gwiazda, być może Wenus lub Jowisz - tym bardziej, że zjawisko jest powtarzalne. Natomiast zmiany kolorów i migotanie mogą być spowodowane ruchami powietrza w atmosferze.

#10 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 luty 2013 - 21:55

Zdjęcia robią wrażenie (dziękuję za te przesłane na e-mail) ale wydaje mi się, że to jasna gwiazda, być może Wenus lub Jowisz - tym bardziej, że zjawisko jest powtarzalne. Natomiast zmiany kolorów i migotanie mogą być spowodowane ruchami powietrza w atmosferze.

Takie były moje pierwsze podejrzenia, ale nie ukrywam ze miałam mała nadzieje, że jest to cos bardziej tajemniczego ;) Dziekuje za analize i odpowiedz.

#11 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 25 luty 2013 - 22:12

Trzeba sprawdzic czy w tamtym miejscu jest lub byla widoczna jakas planeta i bedzie wiadomo.

Wygląda ciekawie

#12 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 luty 2013 - 22:46

Trzeba sprawdzic czy w tamtym miejscu jest lub byla widoczna jakas planeta i bedzie wiadomo.

Wygląda ciekawie

Próbowałam to sprawdzic na samym początku jak sie dowiedziałam o tej obserwacji ale nie moge znalesc nic na temat nieba Norwegii, ale nie daje za wygrana i jeszcze poszukam :)

#13 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1530 postów

Napisano 25 luty 2013 - 22:55

Wystarczy wprowadzić współrzędne Oslo na portalu Heavens Above, aby przekonać się, że to raczej Jowisz. Mimo to dziękujemy za zainteresowanie i przesłanie zdjęć i relacji również na pocztę. Reszta wyjaśnień przebiega po linii, którą przedstawił Rysiek. U nas też przy sprzyjających warunkach można zaobserwować obiekty astronomiczne, które sprawiają wrażenie "czegoś innego". Kluczem do racjonalnego wyjaśnienia jest regularna obecność obiektu. Jeśli pojawi się przez kolejne dni, sprawa wyjaśniona.

#14 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1978 postów

Napisano 25 luty 2013 - 23:14

Tu Moniu masz widok nieba w lutym tego roku dla godzin bliskich północy .Jedna część.dotyczy południowej części ,druga północnej.

http://zdjecia.astro...15-23h00m-s.gif

http://zdjecia.astro...15-23h00m-n.gif

Jak widać tylko Jowisz i Saturn mogą wchodzić w grę.Myślę jednak ,że nie było to żadne z tych ciał niebieskich.

#15 observator

observator

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 26 luty 2013 - 09:26

Jakim sprzętem robiono te fotki? aprat, komórka, teleobiektyw? Jaka ogniskowa, jaka migawka. Jowisz raczej nie daje efektów migotania, bo ma duże rozmiary kątowe ok. 40". Gwiazdy zmieniają barwy w szybkim tempie, kilka razy na sekundę, planety na ogół nie migoczą z racji obserwowalnych rozmiarów kątowych, za wyjątkiem kiedy są widoczne nisko nad horyzontem, przez silnie turbulentną atmosferę.

#16 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 luty 2013 - 10:39

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie ta sprawa, na pewno dzis jeszcze zamieszcze info na temat tego czy obiekt znów sie pojawił, bo jezeli tak to sprawa chyba przesądzona ;)

Siostra pisała, ze zdjecia robione były aparem z duzym zoomem, wiecej szczegółów poda pozniej bo jest w pracy.

#17 observator

observator

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 26 luty 2013 - 18:06

Jowisz w Oslo o tej godzinie był ok. 32 stopnie nad zachodnim horyzontem. Saturn jeszcze nie był widoczny, bo wschodził ok. godz. 1 po północy. Tylko gwiazda może dawać takie przebarwienia, a w tym czasie na południowym kierunku były widoczne następujące jasne gwiazdy: Syriusz(najjaśniejsza gwiazda nieba -1,44m) Procjon -alfa Małego Psa +0,4m, Rigel-beta Oriona +0,25m i Betelgeuse-alfa Oriona+0,57m, ale ona jest wyraźnie czerwonawa. Warto określić kierunek i wysokośc nad horyzontem, wtedy można ustalić czy to ktoraś z nich, ale od przypadkowych obserwatorów nie spodziewam się dokladności. Można było zrobić też ujęcie w szerszym kącie dla uwidocznienia kontekstu nieba i horyzontu, wtedy są jakieś punkty odniesienia.

Użytkownik observator edytował ten post 26 luty 2013 - 19:28

#18 MONIUTEKKK87

MONIUTEKKK87

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 luty 2013 - 21:16

Odpowiadając na pytanie na temat sprzetu jakim zrobiono zdjecia - jest to samsung Wb650. Dzis obiekt znów jest widoczny takze juz po sprawie, która jak widze wzbudziła nie małe emocje :) u mnie z reszta tez. Jedno jest pewne, moja siostra która nigdy ''w te rzeczy'' nie wierzyła juz teraz uwazniej bedzie obserwowac niebo tak jak ja to zawsze robie :)

#19 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 16 maj 2013 - 07:55

Liczba zgłoszeń obserwacji ufo  w Kanadzie podwoiła się w zeszłym roku

http://survey.canadianuforeport.com/

#20 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni