Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

UFO nad Polską: 2013

ufo polska 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 01 październik 2013 - 08:53

UFO nad Polską: 2013 (aktualizacja 30.09.2013)

Dołączona grafika

Prezentujemy kolejną aktualizację prowadzonej od kilku lat ewidencji spotkań z UFO w Polsce. Gdzie w tym roku pojawiły się dziwne obiekty? Do przypadków, które znają państwo z naszych łamów dołączają także te dotąd niepublikowane. Do najciekawszych należy sprawa startującego trójkąta z Elizówki, dysku, który zawisł nad drogą w okolicach Ozorkowa, czy latającego trójkąta widzianego niedawno w okolicach stołecznego lotniska Okęcie. Warto zwrócić również uwagę na relację z minionych lat, które w tym roku trafiły do naszego archiwum, w tym przypadek z Wadowic, kiedy obserwacji wielkiego rombu towarzyszyła awaria prądu... Nowe przypadki zaznaczono [color=#0000ff;]na niebiesko[/color].

ZOBACZ TABELĘ

#42 RysiekINFRA

RysiekINFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 05 październik 2013 - 12:13

Dziwny obiekt nad Gdańskiem (08.09.13)

Dołączona grafika

Czym był obiekt sfilmowany przez mieszkańca Gdańska? Wyglądem przypominał nieco ustawiony w pionie walec. Do zdarzenia doszło 8 września 2013 r., ok. 13:45. Świadkowi udało się nagrać film z przelotem obiektu, jednak ten jest dobrze widoczny dopiero na powiększonych kadrach.

WIĘCEJ W SERWISIE INFRA

#43 RysiekINFRA

RysiekINFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 16 październik 2013 - 14:16

Otrzymaliśmy zgłoszenie o obserwacji grupy niezidentyfikowanych obiektów, do której doszło wczoraj (15.10.13) ok. 20:00 w Katowicach. Niestety informacje pochodzą z tzw. "drugiej ręki" i nie da się ustalić więcej szczegółów. Niewykluczone, na co wskazuje charakter obserwacji, że były to lampiony. Czy ktoś z Was słyszał o tym incydencie?

#44 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 16 październik 2013 - 19:05

Iv. jest  z Katowic, może  on dotrze do źródła?

#45 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1530 postów

Napisano 25 październik 2013 - 16:48

Na blogach naszych przyjaciół pojawiły się dwie sprawy godne uwagi:

Wrocław: Latający dysk nad Nowym Dworem

Obserwacja z sierpnia. Więcej na Czas Tajemnic.

Metaliczna kula i "czynnik Oz" w Rzeszowie

Intrygujący incydent z 1989/90 r. Więcej na Spotkania z nieznanym.

Sprawa z Katowic to raczej lampiony. Typowa charakterystyka, a ponadto lokalizacja, z której otrzymywaliśmy wcześniej relacje o lampionach.

#46 RysiekINFRA

RysiekINFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 19:27

UFO nad Polską: 2013 (aktualizacja z 5 grudnia)

Dołączona grafika

Oto kolejna aktualizacja naszego unikatowego rejestru polskich obserwacji UFO w 2013 r. Pojawiają się w nim kolejne doniesienia o latających trójkątach-bumerangach. Na szczególną uwagę zasługuje też zdarzenie spod Tarnobrzega z sierpnia tego roku, kiedy motocyklista zauważył przed sobą dwa niewielkie obiekty. Ciekawe są również doniesienia z lat poprzednich, w tym historia ze Słupska, gdzie świadek widział obiekt „jasny jak drugie słońce”, czy kolejne zgłoszenie z częstochowskiej Góry Ossona. Nowe obserwacje zaznaczone [color=#0000cd;]na niebiesko[/color].

CAŁA TABELA W SERWISIE INFRA

#47 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 22:37

29 listopada 2013r. około pierwszej w nocy kamera pana Gröschela zarejestrowała nad Wylatowem dziwny obiekt który się rozdzielił  na dwa obiekty by po krótkim locie znów złączyć się w jeden.

Przy tej aparaturze  znajdują się czujniki pola grawitacyjnego które kiedy dochodzi do zaburzeń włączają następną kamerę, w tym przypadku jednak nic nie wykryły więc obraz  zarejestrowała tylko jedna kamera:

#48 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 16:42

Tak Arku oglądałem to ciekawe nagranie, światła są raczej dość, odległe, ale jak piszesz ciekawostką jest to, że się rozdzielają i łączą co wyklucza jakieś śmigłowce/samoloty dodam, że kamera rejestruje obraz w kierunku na lotnisko WP w Powidzu.

Tutaj jeszcze jeden materiał z Wylatowa. Duże świetliste zjawisko i widoczna pod spodem Wenus co daje wyobrażanie o wielkości pozornej ''zjawiska''.

Tego właśnie typu monitoringi to przyszłość ufologii, i badacze/ufolodzy powinni nie tylko skupiać się na ciągłym spisywaniu obserwacji bo jak sam przyznaję zaczyna to nic nie dawać oprócz statystyki ;)

Dodam, ze wczoraj będąc na wieczornej obserwacji koło ZM zauważyłem coś podobnego światło pomarańczowe nieco mniejsze od Wenus jakie dwa razy pojawiło się zza magnezytami  i trwało około 7 sekund - miałem pecha bo nie udało się zarówno kamerą jak i aparatem uchwycić tego zjawiska przez co jestem sam na siebie zły :/

#49 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:58

Azor ten film który wstawiłeś,,,,, tak , ciekawe, szkoda że ludzie nie meldują takich przypadków  z Wylatowa, gdyby były meldunki a kamera też by jednocześnie zarejestrowała , byłoby ciekawiej.

Co  do nagrania  z  29-tego listopada, chcę się zapytać Gröschela jak w ogóle doszło do nagrania tego  filmu, bo myślałem że tak  jak w innych przypadkach gdzie są umieszczone jego kamery to one dopiero włączają się gdy czujniki podnoszą alarm. On pisze że druga kamera  się nie włączyła bo czujniki pola grawitacyjnego nie zareagowały,  ale na jakiej podstawie  włączyła się ta która nagrała ten film?

Macie może też jakieś zapytania do niego?

#50 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 18:30

Z tego co ja wiem, ale mogę się mylić jedna kamera cały czas rejestruje obraz ? Swoją drogą zauważyliście kompletny brak obserwacji z Wylatowa i okolic meldowanych przez mieszkańców, aż jest to dziwne ? Arku mam jedno zapytanie do Gerharda, ale napiszę Ci to na Pw.

Co jest grane, że nie mogę wysłać wiadomości ?

#51 RysiekINFRA

RysiekINFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:05

Co jest grane, że nie mogę wysłać wiadomości ?

Może masz przepełnioną skrzynkę?

#52 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:09

Chyba tak, muszę posprzątać heee - Arku na maila Ci info wysłałem ;)

#53 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 01:56

Dostałem, jutro mu napiszę

#54 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 23:30

A więc,,,,,Ta kamera z Wylatowa nie posiada UFO-czujnika który miałby ją uaktywnić. Ta kamera leci non stop  i robi jedno zdjęcie co sekundę

#55 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 23:47

W sumie nie wiem dlaczego używa takich kamer, która robi'' fotkę'' co jedną sec, choć on potem to przyspiesza i jest ciągłość obrazu. Ciekawość dlaczego nie stosuje kamer IR oraz HD szczególnie za dnia ?

#56 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 00:35

To dlatego żeby nie zapełnić zbyt szybko dysków komputera.
Zapisywane jest tylko jedno zdjęcie co  sekundę.  Bezpośrednie odtworzenie filmu wygląda tak że film ten jest przyspieszony w taki sposób że 24 godziny takiego zapisu można obejrzeć w około 1 godzinę.
To dobry pomysł ponieważ zaoszczędza czas, chyba nic w ufologii nie jest tak nudne jak godzinami przeglądać nagrania które co tu  wiele gadać w 99% nic niezwykłego nie pokażą.
Dlatego także te mierniki pola elektromagnetycznego i grawitacyjnego które gdy coś wykryją to automatycznie włączają czułe kamery które filmują już w normalnym trybie a nie 1zdjęcie/sekundę

#57 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 00:50

Dziś o 22:45 ( 27.12.2013) w Słocinie dzielnicy Rzeszowa doszło do obserwacji nietypowego obiektu/ zjawiska jakie pojawiło się w okolicy domu znanych mi osób. Obiekt był znacznych rozmiarów niezwykle jasny, posiadał kształt kopuły - ‘’parasola’’ z nie wielkimi światłami na całej jego powierzchni dosłownie jak'' biedronka'', który przechylał się na boki. Według świadków obiekt był dosłownie nad latarniami ulicznymi w odległości około 200 metrów co kwalifikuje zdarzenie do  kategorii CE-1. Obiekt odleciał w stronę A 4 w kierunku na Łańcut. Podjęte zostały czynności rejestracyjne tego zdarzenia.

#58 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 12:51

Tak świadkowie określają  odległość na około 100 metrów, ale na miejscu wszystko ustalę, tak próbowano, niestety nic z tego nie wyszło za słabe aparaty w telefonie,dlatego gdy na miejscu będę zostawię im  jeden z trzech aparatów jakie mam. Obserwacja trwała około 2 minut.  Jest to przypadek bardzo ciekawy a za razem ''dziwny''  o ile się wszystko na miejscu potwierdzi być może nawet Ce- 2 ? Obiekt był niezwykle pomarańczowy, ale nie rozświetlał otoczenia. Po Nowym Roku odwiedzę świadków  i przeprowadzę dokumentacje.

#59 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 17:29

To znaczy ogólnie mało było obserwacji z Podkarpacia, ale już po Wigilii dostałem zgłoszenie o obserwacji ''trójkąta'' nad jednostką wojskową w Rzeszowie, choć nie traktuję tej obserwacji poważnie, natomiast w ten sam dzień co obserwacja w Słocinie ktoś inny przed 8 rano zauważył z Tyczyna jasny ''prostokąt'' przez kilka sekund, który nagle znikł, ale była to obserwacja daleka. Wszystko wskazuje ,że w 2013 doszło do trzech obs. typu CE to dużo jednak !

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ufo, polska, 2013