Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

USA: ujawniono akta na temat tajemniczej Strefy 51

area51 strefa51 tajne

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 RysiekINFRA

RysiekINFRA

  Administrator Forum INFRA

 • ROOT Admin
 • 4444 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 10:05

Strefa 51 w Stanach Zjednoczonych od dawna jest tematem wielu teorii spiskowych, głównie wśród entuzjastów zjawisk paranormalnych. Jednak - jak informuje CNN - niedawno ujawnione oficjalne dokumenty CIA sugerują, że obszar ten, położony na południu stanu Newada, służył do znacznie mniej niezwykłych celów, niż wielu przypuszczało.
 
Z ujawnionych akt wynika, że Strefa 51 była jedynie miejscem do testowania samolotów w ramach projektów U-2 i OXCART.
 

Strefa 51, położona w odległości około 200 kilometrów na północny zachód od Las Vegas, jest w kulturze popularnej synonimem głęboko ukrywanej tajemnicy rządowej. Według wielu entuzjastów teorii spiskowych, miejsce to zawiera odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań dręczących ludzkość: czy naprawdę jesteśmy sami we wszechświecie? Jednak - jak donosi CNN - ujawnione dokumenty nie wspominają ani słowem o pokojach autopsji ufoludków czy parkingu statków kosmicznych.

Akta zostały ujawnione w odpowiedzi na wniosek organizacji walczącej o wolny dostęp do akt, założonej przez Jeffrey'a T. Richelsona, byłego pracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, amerykańskiej wewnętrznej agencji wywiadowczej. Richelson złożył wniosek o ujawnienie akt w ramach jego badań nad programami nadzoru powietrznego.

Wszystko wskazuje na to, że lokalizacja Strefy 51 nie była szczególnie dobrze strzeżoną tajemnicą. Jej koordynaty pojawiły się w publikacjach dotyczących nadzoru powietrznego. Także w kulturze popularnej było wiele odniesień do lokalizacji tej bazy wojskowej. W rzeczywistości, mapy opublikowane przez CIA potwierdzają tylko to, co można wyszukać w internecie, wpisując hasło "Area 51" w wyszukiwarce Google Maps.

Strefa 51 została również wymieniona w amerykańskich dokumentach rządowych w przeszłości. Jednak ta najnowsza wersja akt jest pierwszą, która potwierdza jej istnienie i położenie w celowy sposób. Zdaniem Richelsona ujawnienie tych dokumentów może oznaczać zmianę polityki rządu, który może w przyszłości opublikować kolejne informacje na temat bazy wojskowej.

Ujawnienie następnych dokumentów może spowodować obalenie wszystkich teorii o kosmitach i latających spodkach. Jednak może to nie wystarczyć, by uciszyć prawdziwych "wyznawców" istnienia UFO.

 

onet.pl za cnn.com

 #2 robrep

robrep

  Homo Infranius

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 424 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 11:34

Ujawnienie następnych dokumentów może spowodować obalenie wszystkich teorii o kosmitach i latających spodkach. Jednak może to nie wystarczyć, by uciszyć prawdziwych "wyznawców" istnienia UFO.

Z całą pewnością armia USA opublikuje wszystkie tajne dokumenty. Ten kto wyskrobał ten artykuł ma pojęcie o świecie jak dziecko w gimnazjum.#3 UFOWORLDNEWS

UFOWORLDNEWS

  Homo Infranius Alfa

 • Moderatorzy globalni
 • 1543 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:37

Z całą pewnością armia USA opublikuje wszystkie tajne dokumenty. Ten kto wyskrobał ten artykuł ma pojęcie o świecie jak dziecko w gimnazjum.

 

Dokładnie no ale żyjemy w świecie gdzie informacje podawane metodą kopiuj wklej nikogo nie dziwią. Najważniejsze to wyrobić sobie samemu opinię a nie polegać na pseudo dziennikarzach z tvn-u cnn itd.#4 arek

arek

  WETERAN

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2946 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 08:31

Wszystko zależy od tego w która stronę pójdzie przemysł wojenny. Jesli chodzi o smoloty to w sumie jest kres możliwości przy zastosowaniu tradycyjnych napędów pchających. Pozostalo wytlumienie chałasu i pełna niewidzialność. To może zmienić nieco konstrukcję ,ale w niewielkim stopniu. Samo to , że wciąż w ekploatacji jest B-52 ,świadczy o tym ,że niczego nowego w tym kierunku nie nalezy się spodziewać. Np. raptor nie przekracza w locie poziomym bariery dźwięku .Zatem f-16 może byc 2 razy szybszy od niego a migi i suchoje nawet 2,5 razy.

 Mniej wazne jest zatem jak lata a co ze soba zabiera w powietrze. Lasery ? broń impulsowo-elektryczną? Mikrofalową ? (w sumie mikrofale wykańczają elektronike a napromieniowanie ziemi uniemozliwia poslugiwanie sie na tym terenie takimi urządzeniami ,przekonaliśmy sie o tym badajac kręgi)

 Nawet rakiety powietrze-powietrze staja sie przestarzałe bo skoro nie można namierzyć to jak mają trafić.

 Mimo tego w strefie 51 Pojawiły się nowe pasy startowe. Sądzę że powstały z myślą o bezzalogowych wahadłowcach.Mieliśmy krótkie wzmianki ,że lata i że wylądował.

 Sadzę ,że ta strefa jest juz skansenem, prawdziwą przyszlosć kreuje się w innych miejscach. Jesli nawet są tam jakieś spodki, to stoją gdzieś zapomniane . Jesli popatrzymy na hełmy bojowe pilotów , poruszanie sie i "rozmowę " z Howkingiem to to co mozna było z nich pozyskać zostało pozyskane.#5 RysiekINFRA

RysiekINFRA

  Administrator Forum INFRA

 • ROOT Admin
 • 4444 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 08:49

Ale przecież pewna polska fundacja twierdzi, że to "najbardziej niesamowite miejsce na Ziemi". Ktoś z głową do interesów zarobi niebawem miliony na turystach.#6 arek

arek

  WETERAN

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2946 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 09:24

Ta , nawet tam byli i maja zdjęcia ... wszystkich chyba znaków drogowych z tamtej okolicy. A ! i jeszcze zaginął im bagaż na lotnisku. l na pewno tajne służby przejżały co nagrali. :) :) :) I pewnie wykasowały (te niecne służby) wartościowe materiały.

 A tak wogóle to lecą z pogadanką do Chin, pewnie beda mówili po Polsku o Zdanach , wiec nikt nie zada głupich pytań, nawet jak zada to to kto ich tam zrozumie,  chyba,że przyniosa im miskolot włanej produjcji ze sklepu AGD a w przyszłym roku ustawiać pomniki na Wyspie Wielkanocnej. I wyjaśniło sie kto zbudował Stonehange, po prostu F.N. tam była. Jesli ktoś chce leciec wystarczy kupic sobie bilety i zarezerwować i wykupić noclegi. Podróz w towarzystwie załogi Tytanica - bezcenne.#7 LEMARI

LEMARI

  Full Active

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 609 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:17

Coś ciekawego tym razem ujawnili czy może USAF z powodu cięć zdecydowała się na szerszą turystykę?#8 Arek 1973

Arek 1973

  Homo Infranius Alfa

 • Moderatorzy globalni
 • 3642 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:03

Ciekawe czy  autor artykułu  ma w ogóle jakąś szerszą wiedzę na ten temat  albo tylko skrobnął coś  tylko po to żeby resztę wolnego miejsca w gazecie zakryć?, bo  właśnie tak  wygląda mi to.#9 arek

arek

  WETERAN

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2946 postów

Napisano 02 luty 2014 - 22:19

Jak się wydaje mamy koniec "strefy 51"

 Końcówka tego filmu -

 

 

 

tak od 45 minuty. Zmiana zapotrzebowania armii ,nagłośnienie ,radiacja . Hmm warto  przemyśleć.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: area51, strefa51, tajne