Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mediumizm to inny „stan umysłu”?

mediumizm medium paranormalne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4444 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 21:49

Dołączona grafika

Eksperyment amerykańskich uczonych uchyla wrota do badań nad mediumizmem. Udało im się nie tylko zbadać aktywność mózgu medium w czasie transu, ale również natrafić na inny intrygujący fenomen. Wyniki sugerują, że samo myślenie o zmarłych wywołuje specyficzną reakcję mózgu…

WIĘCEJ W SERWISIE INFRA

#2 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5157 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:32

Dziwna zbieżność. Właśnie dziś  również napisałam temat o mediumizmie, ponieważ ze względów osobistych ogólnie frapuje mnie ten temat.

Jest to bardzo ciekawe i istotnie. Zgadzając się z tym poglądem( o czym wiele razy sama pisałam), że mózg pełni rolę odbiornika informacji, a nie wytaczarza owych( jedynie przetwarza wszelkie docierające do niego bodźce) to umiejętność przestrojenia go na inne fale czasami może być tak dobra, że potrafi odczytywać informacje z poza ustalonego za normę zasięgu.

#3 Ronin

Ronin

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:04

Słabe tłunaczenie na polski, ale moim zdaniem warto zapoznać się z filmem:

#4 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 00:22

. W opinii eksperymentatorów może to sugerować, że myślenie o nieżyjących osobach może wyzwalać w mózgu mechanizmy odmienne od normalnego odbioru rzeczywistości.

Jeżeli tak to jest to ten odmienny kanał pozwala na kontakt z czymś co jest z innego świata, więc jest kanałem do zmarłych, chyba dobrze zrozumiałem?

Czakrawartin.

Myślę że może to sprawa treningu i wiary, jeżeli ktoś jest sceptycznie nastawiony to na pewno ma osłabioną zdolność. Myślę że ci którzy  byli poddawani eksperymentom  nie byli zwykłymi ludżmi przypadkowo wybranymi ale takimi  co  uważali że wchodzą w takie kontakty z zmarłymi

#5 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 00:58

Co konkretnie w naszych artykułach napisała Pani Dr Rutkowska na ten temat :

"Pod koniec lat 60. znany neurolog z RPA, dr Gordon Nelson, opublikował wyniki badań elektroencefalograficznych (EEG) u tzw. mediów transowych. Wykazywały one charakterystyczne odchylenia od normy w rejonie płatów skroniowych, chociaż żadna z tych osób nie chorowała na epilepsję, powodującą występowanie podobnych efektów w tym obszarze. Wyniki te zapoczątkowały całą serię badań zmierzających do ustalenia roli płatów skroniowych w zakresie biologicznych uwarunkowań związanych z występowaniem zjawisk anomalnych."....

".....Warte uwagi są jednak przede wszystkim liczne prace psy­chiatry i neurologa, prof. dr. Vernona M. Neppe, wykazujące ścisły związek tych fenomenów z proce­sami zachodzącymi w jednym lub obu płatach skroniowych kre­somózgowia ... Podsumowanie uzyskanych wyników badań wykazało, że przepływem wszelkich odbieranych ze środowiska informacji steruje pień mózgu. Za jego pośrednictwem informacje (w tym także podprogowe) docierają do płatów skroniowych, gdzie zostają chwilowo zatrzymane, a następnie poddane procesowi „filtracji” w hipokampie przed przesłaniem ich do obszarów mózgu pełniących funkcje rozpoznawcze. Okazało się, że komórki w tych obszarach modyfikują swoje późniejsze działanie na skutek silnego stresu, co zgodne jest z relacjami osób o uzdolnieniach anomalnych, które nabyły swoje zdolności często po przeżyciu psychicznego wstrząsu."

#6 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 01:05

Dzięki temu być może udaje się tym osobom wychwycić informacje, które są przefiltrowywane i odrzucane przez innych, co skutkuje u nich, czyli u większości, lub w tzw. normalnych warunkach brakiem ich zarejestrowania.

#7 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1541 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 20:29

No i na co komu to gadanie o pniach mózgu, skoro przyczyna zjawisk paranormalnych są zawsze ciała niefizyczne. . Pewnie pojawi się kiedyś jakiś gościu, co napisze o sensacyjnym odkryciu jakiejś polaryzacji, bla bla bla,- a będzie opisywał ciałka subtelne, stare jak świat.
To jak sie w sobie wykrywa te ciala? Wie kto co?

Użytkownik Zbyszek edytował ten post 21 grudzień 2013 - 20:32

#8 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 20:34

hehe Zbyszku a Ty potrafisz przedstawić to skąd się takie ciałko ( w dodatku niefizyczne to jak moze być ciało?) :InLove: - wzięło, udowodnić że ono istnieje i czym jest??

#9 robrep

robrep

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 00:36

No ja też tak myślę. Po drugie, zjawiska paranormalne to nie jest coś, co jak niektórzy myślą, staje się na zawołanie. Mnie się tylko zdaje, że tym nie dysponuje każdy. Ciekawe, dlaczego niektórzy się z tym rodzą, a inni nie... To musi być jakaś predyspozycja mózgu po prostu.

Zjawiska paranormalne, to nazwa do której wrzuca się dużo, od bzdur po zjawiska które po prostu jeszcze nie są poznane. Jak ktoś ma takie zdolności, to dla mnie jest logiczne że potrafił by wyćwiczyć się tak,  aby osiągać dużą skuteczność. Może nie 100%, ale potrafił by udowodnić, że je posiada.

".....Warte uwagi są jednak przede wszystkim liczne prace psy­chiatry i neurologa, prof. dr. Vernona M. Neppe, wykazujące ścisły związek tych fenomenów z proce­sami zachodzącymi w jednym lub obu płatach skroniowych kre­somózgowia ... Podsumowanie uzyskanych wyników badań wykazało, że przepływem wszelkich odbieranych ze środowiska informacji steruje pień mózgu. Za jego pośrednictwem informacje (w tym także podprogowe) docierają do płatów skroniowych, gdzie zostają chwilowo zatrzymane, a następnie poddane procesowi „filtracji” w hipokampie przed przesłaniem ich do obszarów mózgu pełniących funkcje rozpoznawcze. Okazało się, że komórki w tych obszarach modyfikują swoje późniejsze działanie na skutek silnego stresu, co zgodne jest z relacjami osób o uzdolnieniach anomalnych, które nabyły swoje zdolności często po przeżyciu psychicznego wstrząsu."

Te prace świadczą o procesie zapamiętywania, a nie jakichkolwiek zdolności. Tak działa pamięć, hipokamp i płaty skroniowe odpowiadają za zapamiętywanie informacji, a stres też odgrywa tu ważną rolę. Gdy organizm jest zestresowany lepiej zapamiętuje takie sytuacje, nieświadomie przywołanie wspomnień powoduje reakcję stresową. Nie są to zjawiska paranormalne tylko dawno odkryta fizjologia. Jądro migdałowate odpowiada za reakcje lękowe. Uzdolnienia anomalne też są znane np: wyzwolenie dużej siły u matki w przypadku zagrożenia dziecka itp. To też jest potwierdzone naukowo, że w ekstremalnych sytuacjach ludzie wykazują zdolności, których wcześniej nie mieli, ale są to zdolności fizjologiczne.

#10 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 00:45

roberp - no dokładnie, ale świadczy o tym, że mogą w tych stanach więcej zarejestrować w pamięci niż normalnie, więcej odebrać, przecież o tym napisałam. Dochodzą więc wiadomości, których ludzie nie odbierają na co dzień.

Użytkownik danut edytował ten post 22 grudzień 2013 - 00:46

#11 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1541 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 10:33

Podprogowe ? A co to jest?  Pod progiem, pod podestem, pod deklem, pod pod, pod. Chyba znaczy, ze  nie widac, bo zakryte a jest.

Ciekawostk!!. Gdy czlowiek umrze, to zabiera choroby z soba. Bola go nogi w kolanach i jeczy jak za zacia a hipokampy  juz nie ma. Nie ma ukladu nerwowego przy sobie a czuje , mysli i jest. Chyba z nudy tak robi:)))

To jest ciekawostka!!! Szur , szur, plyna informacje dwoma kanalami. Przewodami nerwowymi, czestotliwoscia plynow  i podprogowo niewidocznymi  kanalami. Rownoczesnie to robia. A co jak sie umrze? Ktore wazniejsze? Ciezko rozmawiac z ludzmi o tych podprogowych, gdyz mowi sie ze sa, ale malo kto je slyszy i czuje.

Z zona moge rozmawiac o widzeniach, jedynie w aucie przy duzej predkosci, gdyz  nie ucieknie..Spoglada z ukosa, glowe spusci i slucha. Uczynic nieswiadome swiadomym, jak u Junga! Da sie tak?

No da sie,  ale mi  ciagle uciekaja:)))

Dla mnie caly ten fizyczny kram to spowolniacze przeplywu informacji.  Te uklady nerwowe jedynie hamuja i spowolniaja; uslyszenie , zobaczenie, odczucie.  Bo te  percepcje   sa  zdolnosciami ducha, wynikle z wlasciwosci dymensji,  w ktorych egzystuje jednoczesnie i rownoczesnie i ktorymi wplywa  na ewolucje, wyksztalcajac fizyczne organy zmyslu. Wszystkie organizmy tak zrobily. W najodleglejszych galaktykach rowniez.

W asortymencie duch  ma znacznie  wicej,( dla nas  podprogowe)  Kiedys sie te zdolnosci rowniez przebija w cialach fizycznych.

Użytkownik Zbyszek edytował ten post 22 grudzień 2013 - 11:04

#12 robrep

robrep

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 13:44

Podprogowe ? A co to jest?  Pod progiem, pod podestem, pod deklem, pod pod, pod. Chyba znaczy, ze  nie widac, bo zakryte a jest.

Ciekawostk!!. Gdy czlowiek umrze, to zabiera choroby z soba. Bola go nogi w kolanach i jeczy jak za zacia a hipokampy  juz nie ma. Nie ma ukladu nerwowego przy sobie a czuje , mysli i jest. Chyba z nudy tak robi:)))

Może poczytaj najpierw o percepcji podprogowej, bo to jest czysta nauka, potwierdzona doświadczalnie, z resztą tak samo jak o procesie zapamiętywania. A to w jaki sposób miałby człowiek pamiętać coś po śmierci jest tylko jakimś pomysłem. Co prawda pamięć jako energia była by dużo bardziej efektywna od tradycyjnego mózgu, ale korzystanie z takiego banku pamięci wymaga być może egzystowania w formie energii. Gdyby dało się łatwo zapamiętać bez mózgu informacji, było by to genialne, języka obcego uczył by się człowiek w kilka kilkanaście dni.

#13 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:04

Dla mnie to wygląda troszkę inaczej - "Dla mnie caly ten fizyczny kram to spowolniacze przeplywu informacji."

Cały świat wszechświat i istnienie oparte jest o tworzenie i przepływ informacji, komunikację, wymianę płyt, to nie duch ma tą większą zdolność, ale niekiedy nasze inne ciało w innym niewidocznym dla nas świecie, teleportacja czy wymiana informacji musi zachodzić z obiektu do obiektu, stąd pomysł na wielowymiarowość naszego istnienia i wielopoziomowość.

Zbyszku bez odbiornika np. tv jaki sens miałoby nadawanie??

Użytkownik danut edytował ten post 22 grudzień 2013 - 14:05

#14 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1541 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:41

Robrep a co ja ci poradze, ze bez mozgu mozna tez gadac, zapamietywac, odczuwac i takie tam. Mam czytac?  Ze nauka ? A wypinam sie na nia. Dlaczego? Bo zywkle dzieciaki na zlocie obe wyczaily ciala niefizyczne a wielkie labolatoria nie daja sobie z tym rade.  Testowales nieswidome zjawiska, czy sie naczytales? 

Dzieciaki daly rade a labolatoria nie. Hm,- trzeba czekac, az sie umrze, wtedy prosciej sie polapac. Na uczenie bez mozgu nie licz, bo nauczonego bez niego, w waskich palcach nie utrzymasz.

I tu Danut pokonalas mnie moja wlasna bronia, Hi, bez pozostalych cial , nie bedzie wymiany informacji, ale to do czasu, az jazn sie rozbudzi w swietle, wtedy energia cial, dymensji,-  zastapiona zostanie czyms innym.

Brak mi skromnosci? Nie szanuje nauki,- wspolnego wysilku czlowieka, ktory wyrywa wiedze na cierniowej drodze. A wiecie co znam takich kolesi z zaswiatow, przy ktorych uczeni to zwykle  flaki z olejem, kolesi co robia te swiata a nie tylko straja sie  zrozumiec jak je zrobiono.

Nic dodac ani ujac. trzeba czekac az sie umrze, wtedy widac co i jak:))

Użytkownik Zbyszek edytował ten post 22 grudzień 2013 - 16:56

#15 robrep

robrep

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:52

A internetu używasz, a wypinasz się na naukę. Ciekawe. :D

#16 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1541 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:59

A co ma piernik do wiatraka, wypinam sie na bogactwo a chodze do roboty. Nie lubie wody  a pije ja litrami. patrz jakim zly i niekonsekwentny:))

Napisz lepiej cos sam wykryl podprogowego:)))

Użytkownik Zbyszek edytował ten post 22 grudzień 2013 - 17:00

#17 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:26

Zbyszku Ty masz rację :InLove:  Za nic naukowcy i nauka nie dowiedzą się tego co konkretna indywidualność, świadomość człowieka poprzez jego osobiste doznania, doświadczenia i poza zmysłowe poznanie.

Przecież tego ani nie uda im się wgrać komuś, czy sobie, ani nagrać na taśmę, jedynie co mogą, to zaobserwować jak działają w tych stanach mechanizmy ludzkiego postrzegania, pooglądać sobie je, lub z boku się im przyglądać, ewentualnie wysłuchać czyichś relacji.

Odczuwać za nikogo nie odczują, zobaczyć nie zobaczą, dotrzeć też nie będą tam potrafić za przyciśnięciem guzika.

#18 robrep

robrep

Homo Infranius

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:42

Zbyszku Ty masz rację :InLove:  Za nic naukowcy i nauka nie dowiedzą się tego co konkretna indywidualność, świadomość człowieka poprzez jego osobiste doznania, doświadczenia i poza zmysłowe poznanie.

Przecież tego ani nie uda im się wgrać komuś, czy sobie, ani nagrać na taśmę, jedynie co mogą, to zaobserwować jak działają w tych stanach mechanizmy ludzkiego postrzegania, pooglądać sobie je, lub z boku się im przyglądać, ewentualnie wysłuchać czyichś relacji.

Odczuwać za nikogo nie odczują, zobaczyć nie zobaczą, dotrzeć też nie będą tam potrafić za przyciśnięciem guzika.

A jak świat wyglądał sto lat emu. Byli tacy co się zarzekali że nie da się latać. A jeszcze wcześniej palili na stosie jak ktoś powiedział, że to Ziemia krąży wokół słońca. Co ma piernik do wiatraka, a to że używacie technologii co dziennie, ale naukowcy są beee. My pewnie tego nie dożyjemy, ale kiedyś osobowość może będzie można wgrać taj jak instaluje się system operacyjny na komputerze. Tak samo wspomnienia. I wtedy ludzie już nie będą umierać, bo do nowego ciała po prostu zostanie wgrany.

#19 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5157 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:47

Pewno do tego dojdzie, duże inwestycje i prace nad tym zachodzą, tylko ja się pytam- Po jakie to co? Skoro taki proces właśnie naturalnie zachodzi i wszystko na to wskazuje, więc po jakie co nam te sztuczne ciała ;)???

#20 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1541 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 22:50

ale kiedyś osobowość może będzie można wgrać taj jak instaluje się system operacyjny na komputerze. Tak samo wspomnienia. I wtedy ludzie już nie będą umierać, bo do nowego ciała po prostu zostanie wgrany.

Nie wyrzekam sie technologii a wspieram ladna forma.. Otarles sie bokiem o duchowosc, nie rozumiejac jej istoty i patroszysz teraz kury do kosci w imie rozsadku.  My tu mowimy o zjawiskach duchowych a nie o osobowsci , czy wgrywaniu wzorcow zachowania. Jeszcze powiedz, ze tacy jak ja podpalali te stosy, a Hitler byl papiezem, to jajo zniose:)

Użytkownik Zbyszek edytował ten post 22 grudzień 2013 - 22:57

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mediumizm, medium, paranormalne