Skocz do zawartości

- - - - -

Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Egipt Piramidy Inskrypcja Gwiazdy Pas Oriona

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Oak18i6_*

Guest_Oak18i6_*
  • Goście

Napisano 07 marca 2014 - 20:22

Witam,

tak jak w temacie:

z góry dzięki za pomoc

Dołączona grafika

#2 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 07 marca 2014 - 21:08

Ja gdzieś to widziałem w książce, ale  nie pytaj gdzie :/, chyba Denikena

#3 janusz

janusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 08 marca 2014 - 22:43

Witam,

tak jak w temacie:

z góry dzięki za pomoc

Dołączona grafika

To jest chyba z książki Bouvala.Nie ma takiej inskrypcji,przynajmniej ja o niej nic nie słyszałem. Postulowane w tej książce idealne odwzorowanie pozycji trzech piramid:Cheopsa,Chefrena i Mykerinosa na trzy naijaśniejsze gwiazdy konstelacji Oriona,bo chyba tego dotyczy ten rysunek,nie ma miejsca.Róznice nie są duże ale są i nie wytłumaczy ich precesja,itp.Pomysł autora był przedni ale po bliższym zaznajomieniu się z tematem okazuje się przekłamaniem faktów astronomicznych.

#4 Lilith

Lilith

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 09 marca 2014 - 08:52

był jakiś odcinek "starożytnych kosmitów" poświęcony związkom różnych budowli na świecie z gwiazdozbiorem Oriona..ale teraz nie pamiętam,który ..w każdym razie wynikało z niego,że wśród bardzo wielu starych kultur na ziemi można znaleźć nawiązania do tego właśnie gwiazdozbioru

#5 janusz

janusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 09 marca 2014 - 11:17

Janusz, możesz rozwinąć tą koncepcję w ogóle?? Bardzo ciekawe masz wnioski. Proszę, powiedz mi, jak myślisz, dlaczego akurat pewne kultury wiązały akurat tak wiele wagi z Orionem albo Syriuszem?? Podzielasz wnioski zwolenników Ancien aliens?

Syriusz jako najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba nic dziwnego że przykuwał powszechną uwagę,choćby kalendarz egipski oparty o heliakalny wschod tej gwiazdy.W wypadku konstelacji Oriona mamy trzy jasne gwiazdy praktycznie w jednej linii.Ja nie odrzucam hipotezy o odwiedzinach naszej planety przez inne cywilizacje,może to miało miejsce wielokrotnie w historii Ziemi.Może "oni" są tutaj obecni cały czas ? .

#6 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1 530 postów

Napisano 09 marca 2014 - 23:31

Panie Januszu, bardzo dziękujemy za tak ciekawe wypowiedzi i zachęcamy do aktywności :)

Ja może dorzucę w tej kwestii 3 grodze, a mianowicie Plejady - ich zagadka rzeczywiście ma coś w sobie. Nie wiedzieć czemu, były obecne w tak wielu kulturach i kojarzone z liczbą 7. Co ciekawe, znany mit o ściganych Plejadach ma swoje odpowiedniki w innych kulturach, nawet w mitach aborygeńskich.

#7 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 10 marca 2014 - 00:18

Pamiętam że Marcel Griaule  i Germaine Dieterlen w swoich badaniach ustalali że plemiona Dogów (Dogon) znali  niewidocznego dla ludzkiego oka Canis Mayor (grupa Plejad)  i że przybysze  stamtąd mieli przyczynić się do gwałtownych w rozmachu początków cywilizacji egipskiej 4500 i 3500 przed n. e.

#8 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 10 marca 2014 - 11:37

Polecam:

http://hufu3.republi...ojekt_giza1.htm

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

"żyj - długo - zdrowo i szczęśliwie"

#9 Drzewo18i6

Drzewo18i6

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 marca 2014 - 17:27

Ten hieroglif różni się od większości, dlatego pytam, gdzie się znajduje.

Dołączona grafika

#10 janusz

janusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 10 marca 2014 - 20:12

Pamiętam że Marcel Griaule  i Germaine Dieterlen w swoich badaniach ustalali że plemiona Dogów (Dogon) znali  niewidocznego dla ludzkiego oka Canis Mayor (grupa Plejad)  i że przybysze  stamtąd mieli przyczynić się do gwałtownych w rozmachu początków cywilizacji egipskiej 4500 i 3500 przed n. e.

Plejady leżą w gwiazdozbiorze Byka a nie Wielkiego Psa,czyli Canis Maior.Tu bardziej chodzi o tzw.Syriusza  C,którego istnienie Dogoni postulowali.Miała to być przekazana im wiedza przez przybyszy z Kosmosu.Jak dotychczas tego karła gwiazdowego nie udało się odkryć a i cała koncepcja tych dwóch jegomości jest poddawana bardzo ostrej krytyce.Chodzi o to że inni antropolodzy którzy odwiedzili Dogonów nie potrafili potwierdzić uzyskanych przez tych dwóch autorów informacji.Nie można wykluczyć że posuneli się oni do pewnej nadinterpretacji mitologii dogońskiej.

#11 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3 642 postów

Napisano 11 marca 2014 - 00:30

Masz całkowitą rację, chodziło  o Syriusza,,,,,, to tak  jak się pisze  z pamięci, dopiero teraz poszukałem ten artykuł

#12 janusz

janusz

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 16 marca 2014 - 18:44

Janusz, ja słyszałem inną wersję, że jednak nie do końca potępianie Dogonów to prawda, bo to nie plemionko tylko wielkie plemie, po drugie nie każdego dopuszczają do swoich tajemnic. No i w ogóle to wg mnie próba ich zdyskredytowania. Dokładniej o tym pisze Mostowicz w swojej książce, a krytycy jednak uczepili się tylko jednej wersji.

Moim zdaniem sprawa jest ciągle otwarta i nie można wykluczyć że te ostatnie działania świata nauki mają na celu zdyskredytowanie tej całej histori.Znamienne  jest to że podobnych historii jest rozsianych na całym świecie sporo i nie sposób tego wszystkiego,przynajmniej w moim odczuciu,traktować li tylko jako mity.Prywatnie powiem że ja nie mam wątpliwości co do obecności "obcych" na naszej planecie,choć nie wiem kim są i w jakim celu tu są.Przeszło 40 lat temu sam byłem "wzięty" i odbyłem z "nimi" podróż.Wiem że takie  sprawy są niezwykle kontrowersyjne ale jeszcze trochę z tego zdarzenia pamiętam.

#13 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 18 marca 2014 - 19:31

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Nie ma takiego heroglifu jak obrazek zprezentowany przez Ciebie.

Jesli chodzi Ci o heroglif naniesiony na gwiazdozbiór Oriona to, wydaje mi się, że może znajdować się w wielu inskrypcjach. Niestety nie mam aż tak szerokiego dostępu do inskrypcji egipskich.  Cóż takeigo szczególnego jest w tym znaku, że miałoby mieć znaczenie to, gdzie jest umieszczony?

#14 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 19 marca 2014 - 10:32

To dzisiejszy ''hieroglif'' :

Załączony plik  constellation.jpg   20,71 KB   0 Ilość pobrań

To wymysł i wykonanie (wirtualne) ludzi związanymi z Buhl Planetarium (The Buhl Planetarium and Institute of Popular Science) .

Użytkownik Hybrid edytował ten post 19 marca 2014 - 10:58

#15 Drzewo18i6

Drzewo18i6

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 kwietnia 2014 - 13:03

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Nie ma takiego heroglifu jak obrazek zprezentowany przez Ciebie.

Jesli chodzi Ci o heroglif naniesiony na gwiazdozbiór Oriona to, wydaje mi się, że może znajdować się w wielu inskrypcjach. Niestety nie mam aż tak szerokiego dostępu do inskrypcji egipskich.  Cóż takeigo szczególnego jest w tym znaku, że miałoby mieć znaczenie to, gdzie jest umieszczony?

A to:

Dołączona grafika

#16 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 03 kwietnia 2014 - 09:50

Całkiem niezłe.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Egipt, Piramidy, Inskrypcja, Gwiazdy, Pas Oriona