Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kuliste UFO sfilmowane nad Jastrzębiem-Zdrojem (2012)

ufo kule film

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4 444 postów

Napisano 20 marca 2014 - 20:59

Dołączona grafika

W sierpniu 2012 r. w Jastrzębiu-Zdroju udało się sfilmować grupę niezidentyfikowanych kulistych obiektów, które - na co wszystko wskazuje relacja i nagranie - zmieniły barwy. Ten fakt wyklucza możliwość, by były to balony lub lampiony. Co w takim razie udało się zaobserwować?

MATERIAŁ Z ARCHIWUM UFO-SKYWATCHING

#2 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 21 marca 2014 - 19:59

Szkoda, że technicznie to nagranie nie wyszło najlepiej, w zasadzie większość czasu to poszukiwanie obiektów, ale to nie dziwne z uwagi na wysokość, na jakiej się znajdowały, z resztą miałem to samo we wrześniu 2013 ;)

Na pewno wyszłoby to lepiej, gdyby ostrość była na nieskończoność, ale i tak uważam to nagranie za całkiem przyzwoite.

Pan Mariusz Buzek powinien się uczyć.

#3 observator

observator

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 21 marca 2014 - 20:24

Pospolite błędy filmowania obiektów punktowych, na granicy rozdzielczości kamery. Te ułamki sekund kiedy widać je w miarę ostro nasuwają proste skojarzenie, że lepiej mieć do takich celów teleskop z aparatem (najlepiej Newton o lustrze minimum 200 mm. lub większy) i wtedy wyszłoby dokładnie co to za obiekty, czy zwyczajne baloniki, czy coś poważniejszego. Jeśli już kamera, to obowiązkowo trzeba mieć przy sobie silną lornetkę, bo nawet dziesięciokrotna ma lepszą rozdzielczość. Niestety wiara w moc kamery jest zupełnie bezpodstawna.

Użytkownik observator edytował ten post 21 marca 2014 - 20:25

#4 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 21 marca 2014 - 23:07

Pospolite błędy filmowania obiektów punktowych, na granicy rozdzielczości kamery. Te ułamki sekund kiedy widać je w miarę ostro nasuwają proste skojarzenie, że lepiej mieć do takich celów teleskop z aparatem (najlepiej Newton o lustrze minimum 200 mm. lub większy) i wtedy wyszłoby dokładnie co to za obiekty, czy zwyczajne baloniki, czy coś poważniejszego. 

Może i lepiej ale co z tego? Chyba nie będziesz chodził po mieście z teleskopem? Autor flimu zrobił to najlepiej jak umiał.

Jeśli już kamera, to obowiązkowo trzeba mieć przy sobie silną lornetkę, bo nawet dziesięciokrotna ma lepszą rozdzielczość. Niestety wiara w moc kamery jest zupełnie bezpodstawna.

Nie ma tu żadnej wiary, na filmie wyraznie widać, że przynajmniej jeden z obiektów zmienia kolor i to jest fakt.

Acha, muszę się poprawić, ponieważ autor filmował nie telefonem, a aparatem fotograficznym.

#5 observator

observator

Full Active

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 22 marca 2014 - 09:31

Ciągła utrata ostrości i zoomowanie mnie tylko irytują i zniechęcają do oglądania takich filmów, jest tego od groma w sieci. Miał aparat i zamiast zrobić serię ostrych fotek na maksymalnej ogniskowej, to bawił się w filmowca. To moja rada na przyszłość. O teleskopie z aparatem wspomniałem względem tych co robią takie przydomowe, czy balkonowe obserwacje UFO, czy wszystkiego co się pojawia w atmosferze.

#6 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 083 postów

Napisano 22 marca 2014 - 10:02

Dlatego ja np. w czasie ostatniej obserwacji wolałem zrobić ze statywu fotkę niż tracić czas na ostrość, czy zoom kamerą. Zgadza się, masa filmów w sieci jest pozbawiona wartości, ale musimy pamiętać nie każdy nosi na ulicy lustrzankę, czy lornetkę a UFO jest niestety ulotnym zjawiskiem tylko przypadek i szczęście decyduje o dobrym nagraniu lub zdjęciu. Teleskop jest dobry w połączeniu z aparatem/kamerą widziałem gdzieś w sieci takie połączenie zwykła kamera oraz IR a zjawiska świetlne bardzo dobrej jakości.

#7 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 22 marca 2014 - 12:10

Ciągła utrata ostrości i zoomowanie mnie tylko irytują i zniechęcają do oglądania takich filmów, jest tego od groma w sieci. Miał aparat i zamiast zrobić serię ostrych fotek na maksymalnej ogniskowej, to bawił się w filmowca. To moja rada na przyszłość.

Gdyby tylko ustawiony był manualny focus, wówczas wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej i na pewno lepiej niż seria fotek. Ale to nauczka dla wszystkich na przyszłość, by zawsze w przypadku wysoko lecących NOLi stosować manual.

O teleskopie z aparatem wspomniałem względem tych co robią takie przydomowe, czy balkonowe obserwacje UFO, czy wszystkiego co się pojawia w atmosferze.

Rozumiem ale tutaj autor zupełnie przypadkiem zaobserwował obiekty i chyba nie prowadzi takich rejestracji.

#8 mandarin

mandarin

Zbanowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 22 marca 2014 - 21:24

Brat, ojciec i żona brata obserwowali te obiekty i przez lornetke. Najpierw była więc lornetka, dopiero później brat pobiegł po aparat gdy nawet patrząc przez lornetke, nie udało im sie zidentyfikować tych obiektów. Ojciec mówi że jeden z tych obiektów jakby przewodził tym pozostałym, i że one sie ustawiały figury i litery: trapez, Y, trójkąt itp. Mówi "one nie latały tak sobie" mówi jakby one dawały tym swoim zachowaniem jakąś informacje, ale nie wie jaką. Poza tym jest jeszcze pewna dziwność związana z tą obserwacją - była tam i moja mama, która ma lepszy wzrok na duże odległości niż mój ojciec, no i oni jej pokazywali gdzie te obiekty są - a ona ich wcale nie widziała. Probowala je zauwazyc i sie nie dalo, w koncu na nagraniu oryginalnym nawet mowi ze to chyba jakies duchy skoro ich nie widzi.
To mi przypomina te sytuacje z Warszawy w latach 80, gdzie z grupy ludzi tylko trzech widzialo UFO ktore tez udalo sie sfotografowac.

Co do nagrania to dobrze że wogule brat pobiegł po aparat, bo znam przypadki gdy ludzie dopiero po obserwacji  UFO przypominają sobie że mieli iść po aparat :) Aparat gubi ostrość ale są sekundy gdy obiekty są wyraznie ujęte, poza tym widać jak sie poruszają.
Nie wiem czy ten aparat ma funkcje recznego ustawiania ostrosci,

Brat nie bada UFO, ani moi rodzice. Wcześniej wprawdzie sporadycznie widzieli zagadkowe obiekty, ale nie 'łykneli bakcyla' by na nie polować. Wrzuce na internet oryginalne nagrania i podam tu link, by jesli ktos jest zainteresowany, moglby zobaczyc oryginal ktory jest dłuzszy. 

Po tej obserwacji pisalem do wujka który jest blisko związany z lotnictwem. Pytalem czy mozna by sprawdzic na radarach co to za obiekty. Jemu tez ciezko bylo je zidentyfikowac gdy ogladal te nagrania. Pózniej sie troche wykrecil z tej sprawy, powiedzial tylko ze jesli na radarach je zlapano to trzeba pytac w Krakowie. 

Użytkownik mandarin edytował ten post 22 marca 2014 - 22:04

#9 mandarin

mandarin

Zbanowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 23 marca 2014 - 10:53

Gdyby ktoś kiedyś chciał badać UFO nad Jastrzębiem to podaje jeszcze pare szczegółów,
W 1996 r. moi rodzice widzieli przelatującą nad ogrodem seledynową kule. Leciała na wyciągnięcie ręki od nich - gdy byli w oknie na 1 pietrze w naszym domu. W tym samym czasie kuzynka wracająca z pracy a mieszkająca nieopodal, także ją widziała ale z innego miejsca.
Przed paroma laty:
- sąsiad Mariusz z domu na zachód od naszego, widział niebieski mglisty obiekt jak latał po nocnym niebie w różnych kierunkach,
- Kuzynki Natalia i Ewelina dwa domy na północny zachód, widziały najpierw spadającą gwiazde, która nagle nadleciała nad ich dom i z okna na pierwszym piętrze było widać połowe dysku (bo druga połowa była nad dachem) ze światełkami w okół. Obiekt po chwili szybko odleciał.
- Kuzyn Adam z domu na północ od naszego widział jakieś dwa kuliste obiekty, jeśli pamiętam to czerwone, które dziwnie sie zachowywały nisko nad ziemią. Mówi też że widział je i nasz wujek Jurek, z którym jednak o tym nie mówiłem.
- Kolejny sąsiad Roman - na północny wschód od naszego domu, w latach 80 kopiąc ziemniaki na polu, razem z innymi obserwowali na niebie olbrzymią czerwoną kulę.
- czasem i w wiadomościach o Jastrzębiu, pojawiają sie wzmianki o innych obserwacjach:

Tu jest nagranie chwili przed uchwyceniem tych obiektów:

#10 mandarin

mandarin

Zbanowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 23 marca 2014 - 16:41

Właśnie trafiłem na opis od Arka który zdaje się mówić o tym samym...

[color=#ee82ee;] Przenieśmy się jednak do Warszawy gdzie 25 czerwca 1981 r. najprawdopodobniej setki osób obserwowało dwie czerwone kule na tle pokrytego chmurami nieba tuz po 21. Zdarzenie dokumentował śp. Kazimierz Bzowski, który sam osobiście obserwował świetliste obiekty.[/color]

[color=#ee82ee;]"Jeden ze świadków, wiarygodny i sprawdzony p, Tadeusz X. z warszawskiego Ursynowa w dniu 25 czerwca był jednym z dwudziestu siedmiu świadków przesłuchiwanych przeze mnie. Opowiadał, że tego dnia wieczorem około godziny 21 był na spacerze z matką i ojcem. Nagle na niebie , daleko nad miastem pojawiła się malinowa kula. Ursynów jest najdalej na południe wysuniętą dzielnicą Warszawy i do UFO od tego miejsca było około piętnastu kilometrów. We troje wpatrywali się jak zafascynowani w spektakl, które dały im te obiekty. Na początku jeden z nich, później dwa.. Inni ludzie będący stojący tuż obok nich pytali czy coś widzą. Okazywało się bowiem, że z kilkunastoosobowej grupy widział tylko p.Tadeusz i jego rodzice i jeszcze parę innych osób, natomiast kilka innych, mimo wpatrywania się w bezchmurne niebo niczego nie widziało i...pukali się palcem w czoło." [/color]
źródło:

#11 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1 418 postów

Napisano 23 marca 2014 - 17:07

Wygląda na to, że ta okolica jest jakoś "podatna" na te manifestacje. A ten opis kojarzę z bloga Bzowskiego "UFO nad nami" bodajże.

#12 mandarin

mandarin

Zbanowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 23 marca 2014 - 18:20

Osobiscie mysle ze to przez to ze w Jastrzebiu i miastach pobliskich było pełno czarownic. Dawniej tajemnicze zjawiska wystepowaly w tych okolicach tak czesto, ze jak moja ciotka mowi  była tu z nimi "Sodoma i Gomora". Podobnie w okolicach miasta Rybnik. Mozliwe ze te czarownice otworzyly jakies portale ktore do dzis są uchylone. Nie wiem czy te wnioski są dobre, ale nie ignoruje słów ludzi pamiętających dawne czasy i ich słów że wszytsko tu było "zaklęte".

Zwykle tam gdzie pojawiaja sie duchy, pojawiaja sie i UFO i na odwrot. Kilka kilometrow za Jastrzebiem, na Boryni, jedna świadek z którą rozmawiałem widziała UFO pod dziwną postacią bo w kształcie kryształowego zegara lecącego w powietrzu, Była jakoś 2 w nocy i na tym zegarze też były takie wskazówki wskazujące godzine. Ona to widziała i z innym świadkiem. Zjawisko sie zatrzymało obok kapliczki. W okolicy też w tym czasie byla awaria prądu.

Wg. mnie coś spowodowało pojawienie się zjawiska pod tą postacią, ale jeśli ktoś ma lepszy pomysł to chętnie wysłucham

#13 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 23 marca 2014 - 19:38

mandarin "Podobnie w okolicach miasta Rybnik. Możliwe, że te czarownice otworzyły jakieś portale, które do dziś są uchylone. Nie wiem czy te wnioski są dobre, ale nie ignoruje słów ludzi pamiętających dawne czasy i ich słów że wszystko tu było "zaklęte"." - Trudno jest, aby taka właśnie refleksja nie przychodziła nam na myśl. Skoro od bardzo dawna tak ludzie postrzegali te sprawy,  rozpoznawali i wiedzą, jak kończą się niektóre zabawy z magią.  Chociaż teraz tylko próbując odżegnać od siebie te myśli obierają kierunek techniczny, tamto nazywając zabobonem nic nowego i jasnego w tej sprawie nie przynoszą.

Zainteresowały mnie te okolice, o jakich wspominasz. Właśnie, gdy u mnie zachodziły te dziwne zjawiska miałam kontakt z osobami stamtąd. Z kim tam się komunikowali tego nie wiem, jednak przebywały tam w okolicach, aż trzy osoby, jedna przyjezdna.

Co mogą jeszcze tu wtrącić... kapliczka. Pisałam tu jak jedną z tych osób mocno coś wystraszyło w jej miejscu zamieszkania, to małopolska.

Błyski, trzykrotne silne mocne światło, złota kula wychodzące jakby z kapliczki na skraju lasu. Przełom lat 70/ 80, też tak gdzieś po północy. Ta sama osoba spotkała dziwnego pana w długim płaszczu i kapeluszu wcześniej na moście. Coś za nią chodziło, coś straszyło, ale z czym się wcześniej skumała to mogę się tylko domyślać. :D

#14 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3 083 postów

Napisano 23 marca 2014 - 20:06

Mandarin są tam jakieś kopalnie, elektrociepłownie, itp itd. nie sądzę, że to sprawka ''czarownic''' ale właśnie terenu i tego co na nim jest. Obserwacji całkiem sporo a jak wiadomo duża ilość zakładów przemysłowych = obserwacje UFO/UAP. Interesuje mnie  obserwacja seledynowej kuli ? Możesz coś bliżej o tym napisać ?

#15 mandarin

mandarin

Zbanowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 24 marca 2014 - 10:27

Tu jest orginal do sciagniecia, strona jest slowacka ale sciagac i zamieszczac na niej mozna za darmo:

http://uloz.to/xoK8X...fo-mariusza-zip

Aby sciagnac owe nagrania:

1. Po wejściu na link wcisnąć napis na żółtym tle: "Stachnut" (czyli "ściągnąć")
2. Później otworzy się wybór z trzema "oknami" - wybrać więc to środkowe o nazwie "Omedzene stachovani" (ograniczone ściąganie) i tam wpisać kod z okienka do ramki pod owym kodem, a następnie znów nacisnąć "Stachnut".
3. Następnie tylko zatwierdzić zapisanie książki klikając na "zapisz".

Odpowiadam na pytania:

Danut.

Napisz mi prosze gdzie dokladnie jest ta kapliczka o ktorej mowisz i opisz mi to wszystko co sie obok niej dzialo. Mam sporo relacji zwiazanych z dziwnymi zjawiskami oprocz kapliczek, jesli pozniej bedziesz chciala to ci je przesle.

Azor.

Jesli chodzi o te seledynową kule, to moi rodzice i kuzynka widzieli ją jakoś około Bożego Ciała w 1996 roku. Jakoś 2 dni później było w śląskich gazetach głośno o wielu manifestacjach UFO. Ludzie opisywali sznur kul lecących nad Sląskiem. Do obserwatorium w Chorzowie miano zgłaszac te obserwacje. Pozniej gazety pisaly o wielu zgloszeniach. Moi rodzice tez im dzwonili ze jedna z tych kul przelatywala tez w Jastrzebiu. Ojciec mowi ze jak przelatywala naprzeciw nich to mial wrazenie jakby ona ich obserwowala.

Po kilku miesiacach dzwonilem do planetarium w Chorzowie i rozmawialem telefonicznie z dyrektorem. Pytalem co w związku z tą obserwacją, ile zgloszen naplynelo itp. Gosc zaczął kręcić i sie wymigiwać! W końcu mi powiedział że to nie było UFO ale koniunkcja planet! Chamstwo! A jak mu powiedzialem ze na astronomii sie troche znam i zadne planety nie latają nisko nad ziemią, to w sluchawce byla cisza bo nie wiedzial co powiedziec. A pozniej sie wykrecił z pokorą z tej rozmowy i nic sie wiecej nie dowiedziałem. 

Oni mogli otrzymać dziesiątki a może nawet setki zgłoszeń - bo w jednej z gazet pisało że telefony sie urywały, a utajnili to.

Dwa dni po obserwacji rodziców widzieliśmy z bratem coś podobnego, ale już na wysokości satelit. Coś leciało po niebie i wyglądało jak jasna gwiazda, a towarzyszyło temu z sześć obiektów ustawionych jeden za drugim gęsiego, z przerwą po trzecim.

Jeśli ktoś z was ma jakieś wycinki z gazet odnośnie tego głośnego wtedy przelotu nad Slaskiem, to bede wdzieczny za podzielenie sie nimi.

I tak w okolicach Jastrzebia jest jest duzo kopalni. Jesli wiec chodzi o powiązanie z magią to moge oczywiscie sie mylic i jest to tylko opcja. Powiem tylko co mnie jeszcze sklania do tak dziwnej interpretacji, oprocz tego co wymienilem wyzej:

1. Na Slowacji jest pare Elektrowni Atomowych, ale najwiecej UFO widuje sie w Jaslovskych Bohunicach, gdzie elektrownia powstala na terenach wielu walk, gdzie przelano wiele krwi, i gdzie kiedys widywano czesto rozne zagadkowe zjawiska i w okolicach ktorych bylo tez sporo czarownic.

2. Czeste pojawienia UFO na Ranczu Skinwalkera - gdzie tez teren jest zwiazany z jakimis magicznymi praktykami w przeszlosci, przez ktore otwieraja sie tam i wspolczesnie jakies portale

3. Magiczny glaz w Emilcinie dawniej zwiazany z okultystycznymi uzdrowieniami, a obok ktorego wg. ufologow znaleziono slady i istot ktore zwiazane byly z UFO Wolskiego.

4. Osobiste rozmowy ze swiadkami UFO. Np w Jastrzebiu rozmawialem z jednym facetem ktory pewnej nocy wychodzac z psem na dwór, ujrzał nad domem jednego z sąsiadów olbrzymie UFO. UFO miało kształt spodka, światła dookoła i było większe od samego domu nad którym wisiało. Swiadek opowiadał mi że stał jak oczarowany tym nieziemskim widokiem z pół godziny, i ani nie pomyślał by kogoś zawołać. Nie mógł od tego widoku oderwać oczu. Logicznym jest że gdyby to UFO było widoczne i materialne, byłoby widoczne dla wielu wokół, ale z tego co wiem widział je sam.

Można by te jego obserwacje zlekceważyć, uznać omamem itp. niezaleznie od tego jaka jest prawda, ale gdy mi to opowiadał uderzył mnie pewien fakt: o domie o którym mówił że nad nim wisiało pół godziny UFO, wiedziałem od innych ludzi że tam zajmowano się magią. O tym człowiek który mi opowiadał o tym UFO ani nie wspomnial ani chyba nie wiedzial! Wiem że w tym domu występowały też zjawiska typu poltergeist. I o tym ten człowiek też nie mial prawa wiedziec bo powiedzial mi to w tajemnicy jeden z tamtejszych mieszkancow. Innymi słowy ow swiadek sam od siebie widział właśnie UFO nad domem, który wcale nie musiał być przypadkowo wybrany przez ten obiekt... Z drugiej strony mieszkancy tego domu, wiedzą o rożnych nietypowych "rzeczach" ale nie wiedzą że sąsiad nad ich domem widział UFO. Powiązań jest jeszcze kilka ale nie moge o tym mówić.

Nie musicie mi wierzyć, wystarczy że  i  taką "ewentualność" bierze sie pod uwage. Nie moge zdradzić co to za dom nad którym pojawiło sie UFO z prostych powodów: obawiam sie że powstała by wielka złość, padly by oskarzenia na tych co są niewinni, a ja sam moglbym wpasc w tatapaty. Poza tym owczesni na Sląsku juz często są nie związani z tym co kiedys robiono, i nie chce by oczerniano kogoś za coś co robilł ktoś z ich przodków. Podobnie nie można winić rodziń morderców czy złodziei za to, że kiedyś mieli w rodzinie jakiegoś przestępce.

Wierzcie lub nie ale ogolnie mówiąc, na Sląsku do dziś są jeszcze ludzie parający sie czarami, od wielu ludzi słyszałem o magicznych atakach współcześnie. Nie chodzi tylko o Jastrzebie ale i okolice. 

Ale nikt o tym otwarcie nie chce mówić i mało kto o tym wie spoza grona "zaufanych". To temat tabu...

Ci co żyją dobrze sie ukrywają i normalnie spotykając ich ani byście sie nie zorientowali ze sie "tym zajmują". Z reguły to wiekowe kobiety... Znam ludzi ktorzy byli swiadkami jak ich czary zabily krowe, wywolaly porazenie u czlowieka, spowodowaly gnicie ciala, i inne dziwne choroby o których lekarze niewiele wiedzieli.

Wiem jedno, są wynalazki które technicznie mogą naśladować zdolności duchów np. niewidzialność, ale wcale to nie przeczy temu że prawdziwe duchy i ich magiczne bądź nadnaturalne zdolności istnieją, i mogą być używane bez "technicznych urządzeń".

Użytkownik mandarin edytował ten post 24 marca 2014 - 11:50

#16 Zbyszek

Zbyszek

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1 541 postów

Napisano 24 marca 2014 - 17:21

tez jedno ufo 

http://dailybuzzlive...h.692CdimE.gbpl

#17 Przemekkk666

Przemekkk666