Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

UFO wg Salvadora Freixedo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yan Polskee

Yan Polskee

Homo Infranius Alfa

• ROOT Admin
  • 1530 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 14:26

Salvador Freixedo to hiszpański badacz UFO, eks-jezuita, który został wydalony z Kościoła za jego krytykę. Zajmując się badaniem zjawisk anomalnych oraz spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami, poszukiwał prawdy na ich temat ich źródeł. Porównując relacje, doszukiwał się podobieństw i paraleli związanych z celami i intencjami inteligencji stojącej za spotkaniami z UFO, zjawiskiem „kontaktowców” a także niektórymi innymi fenomenami określanymi jako „paranormalne”. To, do czego doszedł może zaskoczyć wielu…

Czytaj całość...

#2 s_virus

s_virus

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 17:39

Proste, sensowne wnioski. Podpisuję się obiema rekami. Dodałbym jedynie, że narzucenie religii miało jeszcze na celu zagłuszenie naturalnych zdolności człowieka do operowania energią, dzięki czemu byliśmy groźnym przeciwnikiem na wypadek konfrontacji.

#3 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3243 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 18:55

Jezuici to wyselekcjonowani, inteligentni ludzie, którzy otrzymywali dużo wiekszą i zakamflowaną wiedzę niż świeccy na najbardziej renomowanych uniwersytetach.

Wyciągam wniosek, że albo Freixedo był jednostką wybitną?, albo "hipisując" w latach 60-tych przekroczył dawkę, albo zbyt dużą mu jej podano.

#4 Drakoncjusz

Drakoncjusz

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 20:19

Przykład ufologa o ambicjach naukowych. Autor dąży do stworzenia ogólnej teorii, psychologicznej i socjologicznej na podstawie danych, które są przedmiotem badania tych nauk.
Warto podkreślić, to co zostało napisane w artykule, że autor
dostrzega, że "badanie jednostkowych przypadków ma drugorzędne" jak nie obojętne znaczenie. Tej tezy najwidoczniej nie rozumieją nasi rodzimi badacze ponieważ do dostrzegania analogii potrzebny jest odpowieni horyzont poznawczy. Natomiast badanie pojedynczych faktów nie mające prowadzić do uogólnienia jest jałowe i bezprzedmiotowe, jak też absurdalna jest metoda polegająca na negacji wszystkiego co nie da się "udowodnić". Jeżeli chodzi o wątek ex-jezuicki, to myślę że warto może byłoby omówić książkę Malachi Martina "Zakładnicy diabła".

#5 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 20:44

Malachi Martin to ten od intronizacji diabła w Watykanie w poczatkach lat 60-tych ub. wieku oraz ten,  który nie zdążył dokończyć książki n.t. demonicznych objawień w Medjugorie bo go utłukli?

#6 Drakoncjusz

Drakoncjusz

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:15

Malachi Martin to ten od intronizacji diabła w Watykanie w poczatkach lat 60-tych ub. wieku oraz ten,  który nie zdążył dokończyć książki n.t. demonicznych objawień w Medjugorie bo go utłukli?

Według mojej opinii to było tak, że pod koniec życia był ubeswłasnowolniony i uwięziony, dlatego te ostatnie ksiązki ktoś inny napisał dla sensacji i wydał pod jego nazwiskiem. Najlepsze jego ksiażki, które czytałem to "jezuici" i "zakładnicy diabła".

#7 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:51

A wedlug mnie było inaczej, tylko skąd ja to wiem skoro nie przeczytałam żadnej jego książki? bywa i tak?

#8 s_virus

s_virus

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 16:54

Czy są jakieś książki Salvadora Freixedo przetłumaczone na polski?

#9 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 19:46

Dopiero do mnie dotarło, że Salvador Freixedo żyje i ma 91 lat. Piękny wiek. Jak dożyje 102 lat niczym Albert Hofmann, to moja powyższa hipoteza może być trafiona :D

Ciekawe ile lat żył by Lennon, gdyby jakiś szaleniec go nie zastrzelił?

#10 Drakoncjusz

Drakoncjusz

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 19:52

A wedlug mnie było inaczej, tylko skąd ja to wiem skoro nie przeczytałam żadnej jego książki? bywa i tak?

To niech Pani napisze, jak Pani wie lepiej.

#11 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 20:08

To niech Pani napisze, jak Pani wie lepiej.

Napiszę na pw.

#12 Ronin

Ronin

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 23:45

Myslę, że chłop może mieć rację, ale co z tego ? Jesteśmy trochę za ciency, aby cokolwiek z tą wiedzą zrobić, chyba, że ci dobrzy nam pomogą... W sumie to chyba już nam pomogli (nie wszystkie systemy religijne są destrukcyjne dla ludzkości)...

#13 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:00

Zacytuję Freixedo:

"Jeśli one są między nami i są bardziej inteligentne od nas, a także dobrze nas znają, wydaje się logiczne, że jakoś nami manipulują, tak samo jak bardziej rozwinięte kultury manipulowały w historii tymi prymitywniejszymi. Dlatego zastanawiam się, czy rozpatrywanie intencji tych inteligencji nie jest czasem ważniejsze od ciągłego prezentowania nowych przypadków. Gdy ludzkość ostatecznie uświadomi sobie stopień manipulacji, trzeba będzie porzucić wszystkie przyjęte czy nawet święte wartości (podział na rasy, religie, narody), które w głębi rzeczy inicjują jedynie konflikty, niesprawiedliwość i podziały. "- BINGO.

#14 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 15:38

Większość jego teorii to tak jakby cytował Keel'a , zamieniając  niektóre słowa na inne ale nie zmieniając znaczenia.

Artykuł bardzo ciekawy.