Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

trojkat ufo goldap wmgu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 25 maj 2014 - 12:22

Z tego co wiem nic takiego nie widywano, chyba żeby się coś zmieniło w ostatnim czasie ?

#22 ADAX

ADAX

The King of Madness

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów
  • GG: --> 11253349 <--

Napisano 29 maj 2014 - 01:28

Ok jesteśmy w NATO więc

Dołączona grafika

Wygląd dronów... jak widąć niektóre są całkiem spore i wymyślne.

Równie dobrze mogły to być przelatujące myśliwce w takiej formacji... choć nie wiadomo. Ogólnie, skoro było to w czasie dość sporych napięć na linii Rosja Ukraina i Reszta Świata, to tajne wojskowe projekty, lub też plany, są możliwe. Na pewno w 100% można powiedzieć, że to UFO. O ile człowiek to naprawdę wojskowy i  nie ściemniał, albo trochę podkolorował.

#23 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 29 maj 2014 - 09:09

Warto podkreślić, że to jest zapewne tylko mała część ze wszystkich latających dronów. Nie ma tutaj na przykład pojazdu, który obserwowałem parę lat temu tuż przed wizytą Obamy w Polsce.

#24 snackman

snackman

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 01:35

Ja ze swej strony bardzo dziekuje wojskowemu, ze podzielil sie z mami ta obserwacja. A takie dogadywanie z jakiej formacji on jest i na czym sie zna lub nie jest absurdalne i do niczego nie prowadzi, a moze zniechecic kolejnych obserwatorow do mowienia o obserwacji. Wystarczy, ze jest czlowiekiem wyksztalconym i zdaje sobie sprawe o czym mowi. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze kiedy zobaczy sie cos nie z tej ziemi, to sie wie od razu, bo cos jest nie tak. Mam tylko jedna watpliwosc co do opisu obserwacji. Mianowicie porownywanie obiektu do przelatujacych samolotow pasazerskich, biorac pod uwage podobna predkosc przelotu obiektu, jest błedem. W takim wypadku roznica wysokosci przelotow zaciera sie w płaszczyznie. Uwazam, ze opisywany obiekt był wiekszy i leciał wyzej, a nie jak sugeruje to Pan wojskowy. Pozdrawiam

#25 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 20:55

Zabrali nam zimę, zabrali nam lato...... i teraz zapłacą za to.

#26 Ronin

Ronin

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:45

Po przeczytaniu opisu na myśl przyszło mi to co widziałem 1-ego kwietnia tego roku, chociaż w tej relacji kształt tego czegoś wydaje się być inny. Obiekt który obserwowałem wg mnie też był większy od samolotu pasażerskiego, lub leciał o wiele wiele niżej (ale też nic nie słyszałem). Wkleje opis który zamieściłem na podobnym forum.

1 Kwietnia ok. godziny 22-40 nad Ustką (Pomorze Środkowe) na nocnym niebie zauważyłem nietypowe światła. Od razu wykluczyłem samolot pasażerski, ponieważ te zazwyczaj migają pulsującym światłem - ja natomiast widziałem wyraźne stale świecące trzy żółto-pomarańczowe światła ułożone poziomo w linii prostej. (W stosunku do standardowego "swiatelka" samolotu pasazerskiego były one dosyć spore, albo obiekt był bardzo blisko - choć w ogóle go nie słyszałem). Obserwacja trwała dosłownie kilkanaście sekund - obiekt oddalał się w kierunku wschodnim, choć przez pierwsze sekundy miałem wrażenie, że stoi w miejscu, dopiero po chwili światła zaczynały robić się coraz mniejsze. Nie chcę tutaj wymyślać na siłę nie wiadomo czego - po chwili namysłu i skojarzeniu faktów uznałem, że może być to natowski samolot (widywany ostatnimi czasy na terenie całej Polski). Trochę pogrzebałem i znalazłem taki filmik https://www.youtube....?v=nmGmudRLo5E. To mniej więcej oddaje to co widziałem, z tym, że światła były wg mnie 3, ale właśnie rozstawione w taki sposób. Ponadto od razu sprawdzilem flightradar i akurat w mojej okolicy zaden pasazerski lot nie mial miejsca. Tutaj moje pytanie - obserwowal moze ktos tego awacsa noca i potwierdzi moja teorie? Generalnie odnioslem wrazenie, ze obiekt byl sporych rozmiarow, albo musial byc bardzo blisko, a to ze wzgledu na to, ze swiatla "zajmowaly" stosunkowa spora czesc nieba. (Mysle, ze wiecie co mam na mysli). Byc moze akurat jest tutaj ktos z Ustki lub okolic i tez widzial wtedy ten samolot? (No chyba, ze to jednak bylo cos innego - bardziej tajemniczego Dołączona grafika ).

Mały samolot pasażerski, podchodzący nocą do lądowania z zapalonymi wewnątrz światłami, widziany z boku mógł dać podobny efekt. Z racji tego, że dość często podróżuje samolotami rejsowymi, miałem wielokrotnie okazję, siedząc o różnych porach dnia i nocy obserwować, startujące i lądujące samoloty różnej maści (obserwacje z okolic lotnisk z samych lotnisk itd.). Czasami, przy niskich chmurach, samolot z zapalonymi wewnątrz światłami (najlepiej nocą, lub nad ranem), widziany pod specyficznym kątem dawał złudzenie jakby leciał bokiem (przesuwające się szybko chmury itd.). Tak więc widywałem często nietypowo rozświetlone obiekty, szerokie, bez skrzydeł itd... Ludzkie oko jest często zawodne, a umysł często ulega iluzji.

#27 _Maciej_

_Maciej_

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:28

Bla bla bla to forum powinno nazywać się "forum sceptyczne".

Powiem wam, że teraz po tej akcji z taśmami jestem w stanie uwierzyć w to, że oni mogli nas po prostu sprzedać jako tajny poligon dla Jankesów. Politycy z PO to zdrajcy i oszuści do tego stopnia, że  byliby w stanie to zrobić.

Tak, jest to możliwe oczywiście w ramach "partnerstwa" :).

#28 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 13:43

Zabrali nam zimę, zabrali nam lato...... i teraz zapłacą za to.

Zapłaci - cynamonem z gaci :D

#29 snackman

snackman

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 02:48

Właśnie takie relacje nie są skierowane do osób, które nie były świadkami manifestacji UFO, z uwagi na ograniczone horyzonty myślowe. Jeśli świadek obserwacji relacjonuje to co widział, wraz z innymi osobami, to sugerowanie że był to samolot jest robieniem debila ze świadka i jednoczesnie z siebie. Może faktycznie lepiej było by trzymać takie rzeczy w tajemnicy i nikomu nic nie mówic, zeby społeczeństwo żylo w ciemnocie, a przy tym suchych komentarzy nie pisało.

#30 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 15:23

Może faktycznie lepiej było by trzymać takie rzeczy w tajemnicy i nikomu nic nie mówic, zeby społeczeństwo żylo w ciemnocie, a przy tym suchych komentarzy nie pisało.

Myślę, że społeczeństwo mimo publikacji jest ciemne w tym temacie, a Ci, którzy tematem się interesują oraz podchodzą do tych spraw z takim zdrowym sceptycyzmem przynajmniej są na bieżąco jeśli chodzi o obserwacje z Polski.

#31 snackman

snackman

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:18

Dziękuje za dobre słowo i życzliwość dla poparcia moich uwag. Chętnie bym podyskutował na te arcyciekawe tematy, ale odechciewa mi sie czytając suche posty, które jakby reprezentują Ciemnogród, co nazywa się Polska. Pozdrawiam.

#32 snackman

snackman

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 15:56

Oto kilka przykładów komentarzy na forum, dotyczącym obserwacji UFO, na stronie regionalnej miasta :Blush: ;

Zeta;      To nie prima-aprilis, ale sezon ogórkowy jak najbardziej.....

Marian;        Już dziś takiej Maryśki nie kupisz nie ta jakość

Ktoś;       Chyba udaru ktoś dostał i omamy ma

Alf;                A poza tym palenie szkodzi...

hh;          Impreza musiała być dobrze zakrapiana

bella;            Żeby chociaż ta panorama miasta przypominała. Lipa jak nic

#33 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 03:03

Ludzkie oko jest często zawodne, a umysł często ulega iluzji.

Ronin, powiem ci że masz niestety wielką rację, miałem taki przypadek  ostatnio: robiłem coś  w garażu  gdy nagle w oknie śmignęła mi  głowa żony :D ,  a że chciałem  ją  o coś zapytać to wyszedłem na zewnątrz a tu klapa żony nie ma, póżniej  okazało się że w tym czasie wcale jej tam nie było. Może jakiś  ptak przeleciał czy cosik a mój umysł  podał mi  informację że to żona przeszła pod  oknem co już nieraz  się zdarzało że tamtędy przechodziła . Czyli  była podsunięta wiadomość  z podświadomości bez potrzeby kontroli czyli  świadomym patrzeniem za tym co  śmignęło. To takie ugodnienie ze strony  umysłu  ale tym razem było  błędne....czyli  iluzja

#34 Wojtek_Lodz

Wojtek_Lodz

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 23:30

Witam. Jestem tu nowy. Jestem tez pilotem i coś nie coś wiem o tym co lata. Chciałbym w związu z tym zapytac tego "wyszkolonego" pana żołnierza jakim to cudownym sposobem potrafił bez problemu ocenić wielkośc obiektu całkowicie nie mając pojęcia co to jest a już tym bardziej, co z tego wynika, jego wysokość. Prosze wybaczyć , ale to wbrew logice. Broń Boże nie zarzucam nikomu kłamstwa, ale proponowałbym troszke ostrożniej z tą wielkością i odległośćia. Pozdrawiam

#35 gregor13

gregor13

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:04

Ja się zawsze dziwię określaniu rozmiarów lub odległości "na oko", nie mając żadnego odniesienia.

#36 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 09:45

Czytajac artykuł i zeznanie pilota wyraźnie on stwierdza.

''Wielkość trójkąta ocenił na ok. 5 wielkości rejsowego samolotu pasażerskiego. Nie było słychać przy tym żadnego dźwięku.''

To m.in jedyny ze sposobów oceny wielkości a chyba ten człowiek z racji zawodu, miał pojęcie jaką wielkość ma przeciętny samolot pasażerski w sprawie wysokości to już kwestia dyskusyjna. Generalnie tego typu właśnie obiekty są z reguły bardzo dużych rozmiarów.

#37 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 19:01

Wysokość od biedy można ocenić przy pomocy podobieństwa trójkątów.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trojkat, ufo, goldap, wmgu