Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 17:37

Druga część rozmowy jaką przeprowadziłem z Dariuszem Cichockim nie tak dawno temu. Pierwsza część zostanie opublikowana pózniej i dotyczyć będzie sprawy emilcińskiej.

http://ufoskywatchin...-cichockim.html

#2 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 18:15

Tak ciekawy materiał acz krótki ponieważ bardzo przyjemnie odbiera się Darka w czasie rozmowy. Tutaj Dariusz nadmieniał fakt iż większość zdjęć była jego autorstwem  z zokolic górki czerniakowskiej nawet nie tyle Bzowskiego co jego, choć Pan Kaziu często podpisywał Darka fotki swoim autorstwem, co też wiem z rozmowy z Dariuszem. Swoją drogą jutro jest 9 rocznica śmierci Bzowskiego. Możesz Przemku pokazać wczorajszą fotkę jego grobowca.

Wracając jeszcze do wywiadu mam nieco inne zdanie na temat kręgów niż Darek, bo ja nie wiążę ich z ''przesłaniam obcych'' . Natomiast Dariusz wspominając o piktogramie przed Wylatowem miał chyba na myśli Kielanówkę bo tam 1 lipca 2000 pojawił się pierwszy piktogram w Polsce nie całe 25 km od mojej miejscowości.

#3 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 01:24

Wie ktoś z was w którym roku powstał w Polsce pirewszy typowy piktogram? Piszę typowy żeby od razu wykluczyć wygnioty które mógł spowodować wiatr

#4 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 06:59

Wie ktoś z was w którym roku powstał w Polsce pirewszy typowy piktogram? Piszę typowy żeby od razu wykluczyć wygnioty które mógł spowodować wiatr

Najprawdopodobniej w 1992 roku we wsi Podwilk (małopolska) . 

Trzy powstałe piktogramy w trawie .

#5 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 07:57

czekam na pierwszą część

#6 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:07

Jeśli mowa o piktogramie nie pojedynczych kręgach bo to nie piktogramy, to jak pisałem powstał 1 lipca 2000 roku w Kielanówce k/Rzeszowa.

#7 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 11:58

Jeśli mowa o piktogramie nie pojedynczych kręgach bo to nie piktogramy, to jak pisałem powstał 1 lipca 2000 roku w Kielanówce k/Rzeszowa.

1 kręg czy to w zbożu czy w trawie będzie piktogramem . 

Nie powiesz ''obrazek'' złożony z 1 , 2 ... n  kręgów , tylko piktogram złożony z 1 , 2  ... n  kręgów .

Na pewno piktogramy czy agroglify w postaci kręgów ukazywały się we wcześniejszych latach lecz nikt tego nie katalogował było to małym wydarzeniem lokalnym .

Nawet Piechota i Rzepecki w swoim UFO kwartalniku nie zajmowali się tą tematyką . 

#8 arek

arek

WETERAN

• Użytkownicy
  • 2946 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 12:28

Nikt nie wiązał powstawania kręgów z ufoludkami czy czymś ponad naturalnym. Czarcie kregi przypisywano wiatrowi , tak zwane Michałki , jak z wierszyka "tańcowały dwa Michały... " , zwierzętom, samce saren gonią za samiczkami w kółko tworząc kółka średnicy kilku lub nawet kilkunastu metrów, miejscowym przenawożeniem , traktorzysta z PGR by zaoszczędzić na paliwie zwiększył dawkę nawozu i stanął w miejscu i włączył rozrzut .

I w sumie po zainteresowaniu prazy agroglifami angielskimi, prasa nasza zaczęła tropić nasze rodzime anomalia. Przyczynilo sie do tego również "lato z radiem" tropiąc "Zegrzyńska Paskudę" i szukajac w sezonie ogórkowym inne anomalie.

#9 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:01

Hybrid  kręgi to kręgi a nie  piktogramy, które składają się z innych szczegółów, korytarzy etc. i tak było i jest przyjęte u badaczy, którzy zajmują się tym problemem, niestety wiele osób przeinacza nazwy robiąc z kręgu piktogram. Bodaj na UFO Forum niegdyś o tym też wspominał Pan Repecki o prawidłowym ich nazywaniu tak jak z kategoriami obserwacji NOL.

Nie zajmowali się ponieważ nigdy nie dokumentowali takiego kręgu do 1998 roku, choć mieli pojedyncze sygnały z drugiej ręki, ale dopiero krąg w Polance k/ Myślenic był pierwszym udokumentowanym kręgiem przez polskich ufologów następna była Pigża i Kielanówka.

Dla mnie najciekawsze są zwykłe koła/pierścienie niż bajeranckie twory, które poza ładnym widokiem nic w sobie nie mają ;)

W wywiadzie Darek mógłby więcej wspomnieć o tym CE-2 w Michalinie, które było jednym z ciekawszych CE-2 w Polsce a ślad po UFO był widoczny cztery lata od zdarzenia z tego co wiem był widoczny przez 10 lat.

#10 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 22:04

Tak to właśnie te najprostsze kręgi są tymi najwartościowszymi :) No i racja piktogram to nie krąg :)

#11 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 15:25

Nawet w niektórych zwykłych wygniotach o jakich myślimy że powstały w skutek wiatru odkryto takie anomalia jak w tych pierwszorzędnych kręgach i piktogramach. Mam na myśli  rozszerzone kolanka łodyg a nawet ciemne dziurki  na kolankach przy już wyschniętym zbożu. Widocznie ta "siła" która robi  kręgi robi niekiedy też mniej udane a my myślimy że to tylko wiatr

#12 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 16:51

Hybrid  kręgi to kręgi a nie  piktogramy, które składają się z innych szczegółów, korytarzy etc. i tak było i jest przyjęte u badaczy, którzy zajmują się tym problemem, niestety wiele osób przeinacza nazwy robiąc z kręgu piktogram.

Ciekawe   :(

W innym temacie masz całkiem inny pogląd  :/

Szkoda, że tak mało fotek ponieważ kręgów/piktogramów trawiastych w Polsce było bardzo mało.               post nr 13 z 24 maja 2014 roku

i 

Czakrawartin widziałem prawdziwe piktogramy/kręgi                                                                                               post nr 9 z 06 maja 2014 roku

Więc jak to jest  , Panie kolego . Raz piktogram = kręg , to uciebie :D 

Lecz u mnie twierdzisz , że piktogram to piktogram a kręg to kręg . W czym wtóruje ci kolega Przemek .

Zaprawdę zabawne podejście do zagadnienia i inerpretacji .

#13 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • 3083 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:01

Widzisz przykro mi to pisać, ale nie rozumiesz tego co piszę? Gdy pisałem kręgi/piktogramy chyba rzecz jasna chodzi  o kręgi i piktogramy wykonane w trawie, ale tam jest pomiędzy nimi znak ukośny / jest , zatem nie pomijaj go w słowie ponieważ ma znaczenie. Nie rozumiem jak tak prostej rzeczy  można nie zrozumieć i nie wiem czemu czepiasz się Przemka, tylko dlatego że napisał rację  - polecam dawne periodyki Świat UFO/Czas UFO ( znów znak /) tam nikt z polskich dokumentatorów piktogramów nie nazywał ich kręgami polecam ich raporty i prace m.in Rzepeckiego, Leśnakiewicza, Treli i innych. Zabawne jest to, że właśnie ludzie mają braki w tak podstawowych nazewnictwach.

Tak Arku masz rację, ludzie często przyzwyczaili się, że piktogram/krąg musi być jak w regulaminie, a z doświadczenia wiadomo, że jest często inaczej - sam Arku odkryłem taki dziwny twór koło ZM, ale nie znalazłem tam żadnych anomalii widocznych wzrokowo.

#14 Ivellios

Ivellios

Full Active

• ROOT Admin
  • 643 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:37

Mnie się wydaje, że Hybrid nie tylko nie zrozumiał cytowanych przez siebie wypowiedzi, ale też dokonał karygodnej wręcz nadinterpretacji.