Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak to jest z tą fotografią aury?

aura fotografia kirlianowska nauka wyjaśnienie bujda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3243 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 08:26

"Katarzyna_1 - filmiki z tej serii, co ten z Teslą są ciekawe, ale raczej w kategorii bajeczek czy fantasy, bo dokumentem, nawet sfabularyzowanym, ciężko to nazwać"

Zgadza się, dlatego napisałam s-fabulazryzowanym jak widać wyżej. :Silly: Moze i Kirljan s-fabrykował fotki. :)

#22 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:28

A tak, taka s-fabularyzacja, czy raczej s-fabrykacja jest najprawdopodobniejsza. W ten sposób uzyskuje się takie ciekawe historyjki:)

#23 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:27

Jakob von Narkiewicz-Jodko: Effluvia from an Electrified Hand Resting on a Photographic Plate, 1896, Société Astronomique de France, Paris
Dołączona grafika

#24 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 11:35

Zacytuję aż ten fragment

"Zasta­nówmy się logicz­nie: w myśl teo­rii postu­lo­wa­nych w związku z opi­sy­wa­nym efek­tem foto­gra­fie kir­lia­now­skie mają uka­zy­wać obraz usu­niętych frag­men­tów liścia. Ale sam liść jest prze­cież także frag­men­tem całej rośliny! Czy w takim razie na zdjęciach nie powin­ni­śmy otrzy­my­wać obrazu całej rośliny, nie zaś jedy­nie "uzu­pełn­io­nego" frag­mentu liścia? Głęb­sze zasta­no­wie­nie się nad sprawą ujaw­nia sprzecz­no­ści tkwiące w samej isto­cie rze­ko­mego efektu. Aż dziwne jest, jak nie­wielu ludzi zwraca na to uwagę w odnie­sie­niu do tej sprawy."  - jak wyjaśnić ten argument nie tworząc nowej, nijak nie udowodnionej teorii?

Katarzyna_1 - filmiki z tej serii, co ten z Teslą są ciekawe, ale raczej w kategorii bajeczek czy fantasy, bo dokumentem, nawet sfabularyzowanym, ciężko to nazwać :)

Nie dostrzegasz Anusiu złożoności zjawisk jakie mogą wpływać na taki lub inny wynik rejestracji.W tym przypadku może chodzić o różnice potencjałów spowodowanych upływem ładunków.To może powodować wymuszenie kierunku poruszania się ładunków elektrycznych w określonych poprzez emisję koronalną.W takim przypadku część obiektu nie objęta będzie środowiskiem zjonizowanym pozwalającym na miejscowe świecenie gazu.Ale to tylko gdybanie.

#25 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 13:03

Andrzej 58 napisał:

"Nie dostrzegasz Anusiu złożoności zjawisk jakie mogą wpływać na taki lub inny wynik rejestracji.W tym przypadku może chodzić o różnice potencjałów spowodowanych upływem ładunków.To może powodować wymuszenie kierunku poruszania się ładunków elektrycznych w określonych poprzez emisję koronalną.W takim przypadku część obiektu nie objęta będzie środowiskiem zjonizowanym pozwalającym na miejscowe świecenie gazu.Ale to tylko gdybanie." - No własnie, gdybanie. Ogólnie się przyjęło jednak, że aby uznać coś za rzeczywiste, to trzeba dowieść istnienia tego. Jak na razie więcej dowodów jest przeciwko "fantomowemu" listkowi, a nie na jego korzyść. Nie ma więc co gdybać i układać jakichś wydumanych, pseudonaukowych wyjaśnień zaciemniających problem.

#26 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 13:39

Te zjawiska , o których piszę Anusiu są w fizyce doskonale znane..Coś mi się zdaje ,że pomykasz na skróty .Stawiasz tezę a potem wyciągasz z tego co piszą inni błędne wnioski.lub raczej zbyt pochopne.Zdam Ci proste pytanie.Z jakiego powodu ludzie podający takie informacje o możliwości powstawania obrazów fantomowych mieliby kłamać?Czy hologramy są fikcją.Czy podobne zjawiska nie mogą w pewnych okolicznościach powstawać w sposób naturalny.Tu i tam występują zjawiska elektromagnetyczne.Pewnie nie znasz relacji Kasi_1 , gdy na tle drzwi pojawił się obraz wazonu z kwiatami , który stał w innym miejscu.Zbieg okoliczności ,że układ przedmiotów (miska , lustro i tło- drzwi) spowodował efekt diaposkopowy.

#27 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 15:20

Co to jest efekt diaposkopowy? Czy nie miałeś raczej na myśli zasady działania diaskopu? Bo o ile wiem, nie istnieje żaden efekt diaposkopowy.

Dlaczego mieliby kłamać? Z prostej przyczyny: niektóre typy osobowości ciągną przyjemność z wprowadzania innych w błąd. Trudno to sobie wyobrazić, ale tacy osobnicy by mieli olbrzymią satysfakcję widząc ilu zacietrzewionych zwolenników pozyskali, bez żadnych dowodów, bez żadnych prawdopodobnych wyjaśnień itp.

Nie stawiam żadnej tezy, ani nie wyciągam żadnych ostatecznych wniosków. Ukazuję jedynie swoje przemyślenia i argumenty. Myślę, że inni forumowicze mogą sobie w ten sposób wyrobić zdanie.

#28 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 15:25

".Pewnie nie znasz relacji Kasi_1 , gdy na tle drzwi pojawił się obraz wazonu z kwiatami , który stał w innym miejscu.Zbieg okoliczności ,że układ przedmiotów (miska , lustro i tło- drzwi) spowodował efekt diaposkopowy."

Dzisiaj  z tego zjawiska diaskopowego, które  mną trochę wstrząsnęło się śmieję. Było to na jesieni, a powtórzyło się na wiosnę. Czyli ten sam układ kąta padania promieni słonecznych na kryształową miskę otoczoną "miedzianym srebrem". No dobra..., Kirjany to kłamczuchy. :D

#29 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 16:01

Zwykła optyka fizyczna Kasiu.Anusia jednak nie przyjmuje do wiadomości ,że przy zaistnieniu jednocześnie kilku zjawisk jest to fizycznie możliwe.W sumie jest to nieistotne.Są ciekawsze tematy Kasiu.Jak dobrze pójdzie to uda się udowodnić to co tak rozbawiło wiecznych krytyków.Zwróciłem się o pomoc do jednej z ambasad.Może się postarają Kasiu  a wtedy będzie szok :D

#30 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 16:39

Uuu, podano do stołu. Czekamy na jakieś  godne zaufania dowody:)

#31 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 12:06

I co? Ni widu - ni słychu?

To wydaje się być symptomatyczne dla takich spraw, że kiedy zwolennicy "duchowej"strony fotografii kirlianowskiej mają podac jakieś sprawdzone, czy choćby sprawdzalne argumenty, to zalega cisza.

#32 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 13:20

A gdzie Anuś mowa jest ,że to duchowa sfera..Cały czas podaję znane zjawiska fizyczne , które mogą wpływać na rejestracje tego typu.O czym chcesz dyskutować? O dowodach ?.Przecież negujesz wszystko co można powiązać z fotografią Kirlianowską.Jeśli biopole jest mierzalne , to o czym mowa.Naukowcy z SGGW , muszą się mylić, albo dziennikarz nie zrozumiał.Nobel za metodę pozwalającą mierzyć prądy między komórkowe do zwrotu - do zwrotu?.Zdjęcia to fałszywki , bo Anuś nie zna praw elektrotechniki..Granie naukowca i specjalisty ogranicza się do popisów na temat zjawisk zachodzących w komórce.Tu mamy do czynienia ze zjawiskami wysokonapięciowymi i możliwością sterowania polem elektromagnetycznym przy pomocy mikrego pola bio.To żadna nowość dla znających zasady fizyki elektrotechnicznej.

#33 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 14:06

"A gdzie Anuś mowa jest ,że to duchowa sfera..Cały czas podaję znane zjawiska fizyczne , które mogą wpływać na rejestracje tego typu.O czym chcesz dyskutować? O dowodach ?.Przecież negujesz wszystko co można powiązać z fotografią Kirlianowską.Jeśli biopole jest mierzalne , to o czym mowa.Naukowcy z SGGW , muszą się mylić, albo dziennikarz nie zrozumiał.Nobel za metodę pozwalającą mierzyć prądy między komórkowe do zwrotu - do zwrotu?.Zdjęcia to fałszywki , bo Anuś nie zna praw elektrotechniki..Granie naukowca i specjalisty ogranicza się do popisów na temat zjawisk zachodzących w komórce.Tu mamy do czynienia ze zjawiskami wysokonapięciowymi i możliwością sterowania polem elektromagnetycznym przy pomocy mikrego pola bio.To żadna nowość dla znających zasady fizyki elektrotechnicznej." - to co piszesz jest mieszanina odrobiny prawdy, sporej ilości bzdur i niezrozumienia. A część prawdy to g... prawda, jak wiadomo.

- Biopole? Nie ma czegoś takiego. Istnieją jedynie pola magnetyczne i elektryczne generowane przez organizm żywy (grawitacyjne można pominąć).

Nigdzie nie napisałam, że ktokolwiek się myli, oprócz Ciebie Użytkowniku. Po prostu źle interpretujesz wyniki prawdziwych badań i mieszasz je z bajkami Kirliana. To świadczy albo o złej woli, albo o braku odpowiedniej wiedzy by dyskutować na takie tematy. Już nie wiem co lepsze.

Ciekawa jestem zdania innych.

#34 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 15:19

I co? Ni widu - ni słychu?

To wydaje się być symptomatyczne dla takich spraw, że kiedy zwolennicy "duchowej"strony fotografii kirlianowskiej mają podac jakieś sprawdzone, czy choćby sprawdzalne argumenty, to zalega cisza.

Nie wiem czy do mnie czy do A58? jednak uważam, że duchowej strony kirjanów nie ma. Jakie tam czakry i inne głupoty?

Ja w poprzednim poście napisałam o litwińcach i nie miało to związku z fotografia kirjanowską. Taka tam moja odpowiedź na to co napisał A58, ponieważ on zna (nie tylko on) moją historię z "przebierańcem" w kościele w Wilnie. Żeby to zrozumieć musiałabyś prześledzić posty (Rózne!) począwszy od 2010 r.

Pozdrawiam i pisz :InLove:

#35 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 15:32

O kurcze, brakuje mojego posta, o którym wspomniałam wyżej. Być może jest w innym temacie, ale nie chce mi się szukać. Sorry Anus.

post jest w Wojniczu, pomieszało mi sie, za szybko chciałam odpowiedzieć

"Raczej nie oczekuj Andrzeju odpowiedzi od Ambasady Litwy. Litwini nie lubią Polaków. Nawet kaplani litewscy mają do nas zakodowaną nienawiść. Widziałam tę nienawiść 8 lat temu naocznie bo tam byłam Później w 2011 r. .

3 lata temu zwróciłam się z zapytaniem do proboszcza parafii (kościoła)  św. Teresy w Wilnie z zapytaniem które znasz i do dziś nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Oni traktują nas Polaków  jak wariatów.  A niech im będzie.., a nawet niech im będzie, że Mickiewicz to Mickievicius litwin :Oh:":

I am sorry

#36 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 15:33

http://www.eioba.pl/...la-energetyczne

Anuś ,napisała:

"- Biopole? Nie ma czegoś takiego."

No widzisz jakie te profesory są głupie.Od lat badają to czego nie ma.Ty oczywiście dasz im do wiwatu  swoimi twierdzeniami.

#37 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3243 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 16:05

Ja tam po chłopsku.... Był taki filmik na YT gdzie chłopak zrobił sobie żeł do włosów z proszkiem fluorescencyjnym. Łeb mu świecił w ciemności jak żarówka. Kamera w ciemności to pokazała. Niestety teraz nie ma tego filmu naYT. Pamiętam, że na Sb przesłalm  link do niego. Ale tak się zastanawiam? Lampa flesza prawdoppodobnie nie pokazała by tego zjawiska (bo jasno). Więc jak do diabła Kirjany były w stanie sfotografować tę niby aurę? Z fleszem czy bez?  Jeszcze raz; kirljany to kłamczuchy!

#38 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 17:00

Kasiu , Kirliany podłączyły pod obiekt wysokie napięcie i wywołali wyładowania koronowe.Nie jest istotne ,że to nastąpiło , ale ,że w trakcie rejestracji następują zmiany w tym obrazie , który jest rejestrowany na kliszy czy dziś zapisany w pamięci urządzeń.Zauważyli ,że zmiany zależne są od stanu psychicznego czy chorobowego organizmu.

#39 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 17:00

Użytkowniku Andrzej 58... Nie mam słów. Znowu mylisz znaczenia. Wspomniani przez Eiobę naukowcy mieli na myśli pola elektromagnetyczne emitowane przez żywe organizmy. Czytałam ich prace - oni używają określenia "biopole" jako skrótu myślowego i nie mają na myśli tego, o czym myślą parapsycholodzy mówiąc o biopolu.

#40 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 1978 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 17:18

Anuś , a czym piszę od początku , jak nie o wszelkiego rodzaju związkach pól elektromagnetycznych i różnych możliwych zjawiskach prądowych.Teraz znów czegoś nie rozumie. Zdecyduj się Anusiu w końcu o co Ci chodzi.Gdzie w moich postach mowa o parapsychologi.Nie wkładaj w moje wypowiedzi czegoś czego tam nie ma.Tam , gdzie można zmierzyć , zważyć czy zobaczyć(zarejestrować) można zawsze stwierdzić ,że zjawisko ma miejsce.Możemy nie rozumieć zasady działania , ale to nie powód ,żeby zaprzeczać istnieniu takich zjawisk.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aura, fotografia, kirlianowska, nauka, wyjaśnienie, bujda