Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

安iat豉 w Oceanie Spokojnym

• Zaloguj si, aby doda odpowied
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 reso

reso

Pocz徠kuj帷y

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 13 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 18:39

Do陰czona grafika

Dwóch pi­lo­tów prze­la­tu­ją­cych nocą nad Oce­anem Spo­koj­nym w oko­li­cach Kam­czat­ki było świad­ka­mi ta­jem­ni­cze­go wy­da­rze­nia. Za­uwa­ży­li dziw­ne świa­tła na dnie oce­anu, od któ­rych biła czer­wo­na łuna. Jak na razie nikt nie wy­tłu­ma­czył tego zja­wi­ska, ale mogła to być erup­cja pod­wod­ne­go wul­ka­nu.

Pi­lo­ci Bo­ein­ga 747-8 le­cą­ce­go z Hong­kon­gu na Ala­skę, po około 5 go­dzi­nach lotu za­uwa­ży­li dziw­ne świa­tło. Po­cząt­ko­wo my­śle­li, że łuna była wy­ni­kiem bły­ska­wi­cy, która ude­rzy­ła w wodę nie­opo­dal. Jed­nak im bli­żej znaj­do­wa­li się źró­dła świa­tła, tym bar­dziej prze­ko­na­ni byli, że nie jest to efekt wy­ła­do­wa­nia at­mos­fe­rycz­ne­go.

Zdję­cia wy­ko­nał jeden z pi­lo­tów, Duń­czyk JPC van He­ijst w miej­scu wcho­dzą­cym w skład tzw. pa­cy­ficz­ne­go pier­ście­nia ognia. Z jego re­la­cji wy­ni­ka, że bły­ska­wi­ca nie mogła być wy­ni­kiem burzy, gdyż ni­g­dzie na ho­ry­zon­cie nie było chmur bu­rzo­wych. Świa­tła na­to­miast, czer­wo­ne i po­ma­rań­czo­we plamy, nie mógł po­cho­dzić z łodzi ry­bac­kich. Pi­lo­ci nie spo­strze­gli na po­wierzch­ni wody żad­nych stat­ków.

Je­dy­nym sen­sow­nym wy­tłu­ma­cze­niem jest erup­cja pod­wod­ne­go wul­ka­nu. Pi­lo­ci do­wie­dzie­li się wcze­śniej przez radio o trzę­sie­niach ziemi na Is­lan­dii, w Chile i w San Fran­ci­sco, jed­nak mimo tego, że na ich tra­sie le­ża­ło kilka pod­wod­nych wul­ka­nów, nie do­sta­li żad­nych in­for­ma­cji o ja­kiej­kol­wiek ak­tyw­no­ści sej­smicz­nej w tym re­gio­nie.

Pi­lo­ci oba­wia­li się, że mogą na­tra­fić na chmu­rę pyłów, jed­nak oka­za­ło się, że ich obawy nie były uza­sad­nio­ne. W oko­li­cy nie było in­nych sa­mo­lo­tów, któ­rych pi­lo­ci mo­gli­by po­twier­dzić to zja­wi­sko, jed­nak po­dob­ne zgło­sze­nia o dziw­nej czer­wo­nej łunie roz­świe­tla­ją­cej wodę i niebo po­cho­dzi­ło od kilku stat­ków prze­pły­wa­ją­cych w tej oko­li­cy.

Ktos cos wiecej o tym slyszal?

Do陰czona grafikaDo陰czona grafikaDo陰czona grafika

#2 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 19:28

Niezły aparat, że z lecącego samolotu wyszły takie zdjęcia rozgwieżdżonego nieba, wręcz zagadkowo niezły:P

Ze zdjęć to rzeczywiście wygląda na podmorski wulkan, co w tamtym rejonie miałoby sens.

A jeśli nie?

#3 reso

reso

Pocz徠kuj帷y

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 13 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 21:17

http://www.pbase.com...acific_eruption

pod tym adresem jest więcej zdjęć i wypowiedzi samego pilota (flying dutchman). ciężko mi uwierzyć w wulkan, łodzie rybackie odpadają, sam nie wiem co o tym myśleć. strasznie ciekawa sprawa.

#4 przemek79

przemek79

Infrzak

• Zbanowany
  • 50 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 21:54

Ciężko Ci uwierzyć w wulkan, bo ?

#5 azor

azor

King of Podkarpacie

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 23:25

Skoro to wulkan/wulkany muszą być zapisy pomiarów fizycznych czy takie są ? Druga sprawa piloci latają od lat nocami i dopiero teraz pierwszy raz coś takiego widzą ? Tak czy inaczej piękny widok i wg. mnie z UFO to nie ma nic wspólnego ?

#6 Adamus

Adamus

Pocz徠kuj帷y

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 7 post闚

Napisano 28 sierpie 2014 - 23:36

Być może są to te fluorescencyjne meduzy, które możemy zobaczyć na tych pięknych zdjęciach m.in u wybrzeży Japonii? Czytałem gdzieś również, iż wędkarze zarzucają świecące sieci, które wabią ryby - bądź co bądź ciekawe zdjęcia i wątpię w to, że szybko uda się jednoznacznie wyjaśnić co to jest.

#7 SebaSan1981

SebaSan1981

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 37 post闚
  • GG: 579389

Napisano 29 sierpie 2014 - 04:13

Szkoda że owe światła nie zostały nagrane kamerą. Wtedy można by było zobaczyć je niejako "w ruchu" czyli stwierdzić czy np. zmienia się fluktuacja blasku. Ale zdjęcia rzeczywiście sa zadziwiająco dobrej jakości. Czekam na więcej wiadomości na ten temat.

#8 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 09:35

Ciężko Ci uwierzyć w wulkan, bo ?

Wylewająca się gorąca lawa do wody powoduje jej wrzenie!

Na pierwszy rzut oka to fejk.  Podstawe pytanie, dlaczego każde zdjęcie uwiarygadnia obraz z kabiny pilota????

Z kabiny pilata nie da sięzrobić zdjęcia tak żeby nie było refleksów?

Czy to był samolot towarowy, że nikt inny nie widział zjawiska?

Biorąc pod uwagę wysokość samolotu rozswietlony obszar jest ogromiasty.

Dla mnie prezentowane zdjęcia nie są wiarygodne.

U篡tkownik Ciekawski Jasiu edytowa ten post 29 sierpie 2014 - 10:09

#9 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 09:51

Ale tutaj najprawdopodobniej właśnie widać efekty owego wrzenia.

#10 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 10:14

A gdzie kondensacja pary?

Na dodatek, z tak ogromnej erupcji powinna wydobyć się ogromna ilosć trujących gazów, które jeśli dotarły by do lądu mogłaby być tragiczne w skutkach.  Jakoś nik nie wczyna alarmu??

U篡tkownik Ciekawski Jasiu edytowa ten post 29 sierpie 2014 - 10:20

#11 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 10:23

"          A gdzie kondensacja pary?

Na dodatek, z tak ogromnej erupcji powinna wydobyć się ogromna ilosć trujących gazów, które jeśli dotarły by do lądu mogłaby być tragiczne w skutkach.  Jakoś nik nie wczyna alarmu??"

Już odpowiadam.

To wcale nie wygląda na "ogromną erupcję". Raczej na spokojne wydobywanie się lawy. W takim przypadku nie obserwuje się ani "ogromnych ilości trujących gazów", ani wydobywających się dymów wulkanicznych. Dodatkowo, większość powstałej pary wodnej skrapla się przed wydostaniem na powierzchnię.

Nikt nie wszczyna alarmu bo to niewielka erupcja, najwyraźniej nie powodująca wstrząsów sejsmicznych o większej wartości niż to normalne w tamtych rejonach.

U篡tkownik AnusMundi edytowa ten post 29 sierpie 2014 - 10:25

#12 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 10:49

Większość pary się skrapla, a to ciekawe, to z jakiej głębokości wg Ciebie te białe i zielone światło świeci przez taflę wody?

A co z mniejszością pary??  Każdy kto, choć trochę interesuje się światłem wie, że białe a tymbardziej zielone światło ulega szybko rozproszeniu we mgle, którerj na takim obszarze powinno być mnóstwo i zaobserwowanie białego czy też zielonego światła nie powinno mieć miejsca.

Żeby para się skropliła to głębokość wylewu lawy musi być znaczna, na tyle znaczna, że światło nie będzie świecić przez wodę, tymbardziej że tworzące się pęcherze pary skutecznie je rozproszą.

#13 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 11:15

Mistrzu Jasiu, tutaj właśnie widać to rozproszenie światła.

#14 Andrzej 58

Andrzej 58

Homo Infranius Alfa

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1978 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 13:42

mogło to być to:

http://www.sfora.pl/...i-w-nocy-g37902

#15 Froncek

Froncek

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 45 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 14:01

To miało miejsce niedaleko Kamczatki. Może Ruscy realizują jakiś swój tajny projekt :? :Surprised:

#16 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 15:57

C. Jasiu

Nie wiem dlaczego jesteś aż  tak  przekonany że to  fejk?

Podstawe pytanie, dlaczego każde zdjęcie uwiarygadnia obraz z kabiny pilota????

Zdjęcia  i  relacja pochodzą  od tej samej osoby, trudno by było inaczej :D

Z kabiny pilata nie da sięzrobić zdjęcia tak żeby nie było refleksów?

tu się udało

http://www.pbase.com...image/157146418

Tak, to  naprawdę musiało  być gigantyczne. Pilot  mówi też  że gdzieś  tam były chmury na niskim pułapie i także  te były  podświetlone  od dołu przez zjawisko

#17 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 15:58

Mistrzu Jasiu, tutaj właśnie widać to rozproszenie światła.

Oblukałem sobie mapę okolicy i kilka filmików z podwodną erupcją. Wg mnie tak podwodna erupcja nie wyglą. Z głębin no powierzchnię wody zświatło rozgrzanej lawy nie ma prawa sie wydostawać i świecić tak intensywnie w idealnym niemal okręgu,  dlatego zgłaszam swoje wątpliwości.   Niech każdy sam to rozważy.

Nawet wiązka lasera w końcu ulega rozproszeniu ale nie o takim rozproszeniu piszę.

#18 Ciekawski Jasiu

Ciekawski Jasiu

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 16:11

C. Jasiu

Nie wiem dlaczego jesteś aż  tak  przekonany że to  fejk?

Nie,  nie jestem przekonany, że to fejk.

Tylko, jak ja bym chciał coś takiego zfotografować to przysunął bym obiektyw do szyby, żeby nie powstawały refleksy.

A tak, to wygląda, jakby ktoś chciał mnie przekonać, że zdjęcie jest naprawdę robione z samolotu. Nie wiem, może tam się nie da i zdjęcia są prawdziwe. W linku są dane obrazu ale zdjęcie jest chyba ruszone, bo te napisy chyba są wklejone w zdjęcie....

Trudno cokolwiek powiedzieć bez oryginału.

Jeśłi to prawdziwe zjawisko to naprawdę niezła zgwozdka.

Arek, jaką średnicę szacujesz?  Mi to wygląda na kilometr conajmniej.

U篡tkownik Ciekawski Jasiu edytowa ten post 29 sierpie 2014 - 16:18

#19 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 post闚

Napisano 29 sierpie 2014 - 23:06

Mnie też to wygląda conajmniej  na kilometr, ale raczej  więcej, takie samoloty latają  dość wysoko

#20 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 31 sierpie 2014 - 07:43

Mnie też to wygląda conajmniej  na kilometr, ale raczej  więcej, takie samoloty latają  dość wysoko

Nie określimy rozmiaru - nie ma żadnego punktu odniesienia: ani nie znamy rzeczywistej wysokości lotu samolotu, ani nie mamy w polu widzenia nic o znanych rozmiarach do porównania.