Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

安iat豉 w Oceanie Spokojnym

• Zaloguj si, aby doda odpowied
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertcb

robertcb

Zaanga穎wany Infranin

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 365 post闚

Napisano 31 sierpie 2014 - 23:29

Wysokość można odczytać na flightradar24, tylko trzeba by znać dokładny czas UTC, numer lotu i w miarę dokładne współrzędne miejsca obserwacji.

#22 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 post闚

Napisano 07 wrzesie 2014 - 00:20

Arek 1973, dnia 29 Sie 2014 - 23:06, napisał:Do陰czona grafika

Mnie też to wygląda conajmniej  na kilometr, ale raczej  więcej, takie samoloty latają  dość wysoko

Nie określimy rozmiaru - nie ma żadnego punktu odniesienia: ani nie znamy rzeczywistej wysokości lotu samolotu, ani nie mamy w polu widzenia nic o znanych rozmiarach do porównania.

Ależ  AnusMundi, piloci  są  w stanie dobrze oszacować wielkość, oni nieraz przelatują  na tej samej  wysokości  wyspę np: Majorkę albo  inną  i  wiedzą jaka ona ma wymiary  z wysokości 10 000 metrów. Ja nawet nie mogę stanąć  z nimi  do rywalizacji ponieważ nie mam takiego doświadczenia  co  oni,  ale nawet ja  który spędziłem tylko niewiele godzin w życiu  w samolocie mogę z pewnością  powiedzieć że te zjawisko nie rozściągało się na zaledwie  10 na 10 metrów kwadratowych, chyba myślisz podobnie?. Albo  jak  według Twojej oceny było  wielkie to zjawisko?

#23 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 post闚

Napisano 07 wrzesie 2014 - 17:16

Jeśli samolot był na przelotowej, to było to ok.12tys km, więc wydaje mi się, że te światła były rozrzucone na parę ładnych kilometrów.

#24 AnusMundi

AnusMundi

Infrzak

• U篡tkownicy
  • PipPip
  • 94 post闚

Napisano 08 wrzesie 2014 - 07:33

Oczywiście nie rozciągało się na kilka metrów. Obszar o wymiarach rzędu kilku kilometrów wydaje się bardziej prawdopodobny. To ciągle pasuje do podmorskiego wypływu lawy.

#25 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 post闚

Napisano 08 wrzesie 2014 - 14:55

Pilot Duńczyk myśli  tak  samo, na swoim  blogu  nawet żartował  że gdyby z tego powstała jakaś wyspa to może pozwolili by mu   przynajmniej  ja nazwać :)