Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

nde śmierć życie dowód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 RysiekINFRA

RysiekINFRA

Administrator Forum INFRA

• ROOT Admin
  • 4 444 postów

Napisano 08 października 2014 - 19:28

Dołączona grafika

Uczeni z Southampton University twierdzą, że znaleźli dowody na to, iż człowiek w stanie śmierci klinicznej zachowuje świadomość przez co najmniej kilka minut. Rzuca to nowe światło na zagadkę doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE) i pozwala mieć nadzieję, że neurologia i medycyna przyszłości odpowiedzą na odwieczne pytanie: czy doświadczenia przedśmiertne to jedynie wytwór mózgu czy obiektywna rzeczywistość?

WIĘCEJ W SERWISIE INFRA

#2 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 157 postów

Napisano 08 października 2014 - 19:55

Były już i wcześniej przeprowadzane takie eksperymenty w celu wychwycenia tej możliwości, istnienia świadomości poza mózgiem i poza życiem tu. Będzie o tym w naszej książce, współautorka przywołuje dokładnie, gdzie kiedy i kto je wykonywał. Oczywiście zrealizowane z pozytywnym wynikiem, kiedy to świadomość osoby, która zgodziła się na ten eksperyment już po prawdziwej swojej śmierci odpowiedziała przez swoją aktywność na czujnik.

#3 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 09 października 2014 - 05:37

współautorka przywołuje dokładnie, gdzie kiedy i kto je wykonywał. Oczywiście zrealizowane z pozytywnym wynikiem, kiedy to świadomość osoby, która zgodziła się na ten eksperyment już po prawdziwej swojej śmierci odpowiedziała przez swoją aktywność na czujnik.

Oj , będzie się działo .

Jestem niezmiernie ciekaw jak  Pani dr Danuta A.-R. nam to zapoda na ''talerzykach'' , czy będzie to ''kęs'' do przełknięcia ?

A swoją drogą , obiło mi się o uszy (na ZP) , że książeczka już jest wydana .

Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a .

I gdzie to cacko piszące o takich przeprowadzonych ''eksperymentach'' można nabyć . 

Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty'' .

#4 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3 243 postów

Napisano 09 października 2014 - 10:33

"Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a".

też jestem zainteresowana i chętnie przeczytam.

"Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty''" .

zgadza się.

#5 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 09 października 2014 - 11:24

Oj , będzie się działo .

Jestem niezmiernie ciekaw jak  Pani dr Danuta A.-R. nam to zapoda na ''talerzykach'' , czy będzie to ''kęs'' do przełknięcia ?

A swoją drogą , obiło mi się o uszy (na ZP) , że książeczka już jest wydana .

Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a .

I gdzie to cacko piszące o takich przeprowadzonych ''eksperymentach'' można nabyć . 

Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty'' .T

To plotka :), ukaże się w wersji standardowej najpewniej jeszcze w tym toku, na chwilę obecną jeszcze nie można jej nabyć...

W sumie o tym wyważaniu drzwi masz rację, ale czasem po prostu nie ma innego sposoby, aby ludzie zwrócili na coś bardzo ważnego uwagę, gdy siedzą za mocno wpatrzeni w stare dokumenty za swoimi biurkami, wtedy musi coś huknąć i w ten sposób pokazać oczywiste.. :)

#6 Maria

Maria

TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

• Użytkownicy
  • 1 839 postów
  • GG: 11799180

Napisano 09 października 2014 - 13:14

"Dr Parnia, który jest wiodącym ekspertem od doświadczeń z pogranicza śmieci (tzw. NDE od ang. near-death experiences) mówi, że to samo może przytrafiać się większości ludzi w ciężkim stanie, jednak pamięć o tym jest wymazywana przez środki przeciwbólowe lub uspokajające."

W rodzinie miałam dwa przypadki zatrzymania akcji serca, reanimacji .

Jedna osoba opowiadała póżniej co " widziała " w czasie zatrzymania pracy serca, druga otrzymała 2 dawki morfiny i nie pamieta nic.

Co zastanawiające, osoba opowiadająca swoje " przeżycie"---przestała bać się śmierci, natomiast u drugiej lęk cały czas jest obecny.

Jeśli chodzi o Świadomość to opisałam ja w temacie oobe, gdy podczas spontanicznych wyjść "zobaczyłam" z jakich " ciał " zbudowany jest człowiek.

Co ciekawe nie widziałam tam  polączenia tych ciał " sznurami" o których pisze na blogach ezo .

Zastanawiam się czym one są.

Skojarzyło mi się z pajęczą siecią, tyle że może nią być sieć świetlna, a wszystko  w niej --to zapis .

Świadomość to Impuls

Oczywiście to tylko moje " widzenie" i nie do końca przedstawione.

#7 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 09 października 2014 - 13:23

"Dr Parnia, który jest wiodącym ekspertem od doświadczeń z pogranicza śmieci (tzw. NDE od ang. near-death experiences) mówi, że to samo może przytrafiać się większości ludzi w ciężkim stanie, jednak pamięć o tym jest wymazywana przez środki przeciwbólowe lub uspokajające."

W rodzinie miałam dwa przypadki zatrzymania akcji serca, reanimacji .

Jedna osoba opowiadała póżniej co " widziała " w czasie zatrzymania pracy serca, druga otrzymała 2 dawki morfiny i nie pamieta nic.

Co zastanawiające, osoba opowiadająca swoje " przeżycie"---przestała bać się śmierci, natomiast u drugiej lęk cały czas jest obecny.

Jeśli chodzi o Świadomość to opisałam ja w temacie oobe, gdy podczas spontanicznych wyjść "zobaczyłam" z jakich " ciał " zbudowany jest człowiek.

Co ciekawe nie widziałam tam  polączenia tych ciał " sznurami" o których pisze na blogach ezo .

Zastanawiam się czym one są.

Skojarzyło mi się z pajęczą siecią, tyle że może nią być sieć świetlna, a wszystko  w niej --to zapis .

Świadomość to Impuls

Oczywiście to tylko moje " widzenie" i nie do końca przedstawione.

Czym one są - dopiero co zatrzymałam uwagę na określeniu ciała psychiczne w innym temacie - trafne , dobre jest to określenie. Świadomość to impuls a  naładowany uczuciami, sferą duchową człowieka  tworzy odpowiednie sobie obrazy, no cóż jedni po zobaczeniu ich, gdy one są brzydkie po prostu boją się przejść do tej strefy.

#8 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:15

zgadza się.

To już ''oko demona'' ............ Wielkiej ''przedpotopowej'' Hybrydy ! nie razi Cię ???

Droga , Pani Mario , w tej materii nie potrzeba ''doków i profów'' , tytułów i podtytułów , sami jesteśmy w stanie wyciągnąć właściwe wnioski .

Jak dla mnie ''cały Pan dok Parnia'' nie wnosi nic nowego w temat - ''świadomość po śmierci'' . 

Wpatrując się w ''udziwnioną'' kosmologię , zadaję proste pytanko : co było pierwsze , kura czy jajko ......................... , co było pierwsze , Homo sapiens , sapiens czy ś w i a d o m o ś ć ???

#9 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:21

Hybrid - może ja odpowiem na to pytanie "kura czy jajko ......................... , co było pierwsze , Homo sapiens , sapiens czy ś w i a d o m o ś ć ???"- świadomość. Ludzie wiedzą o tym od tysięcy lat, tylko że bardzo lubią udziwniać. :)

#10 Maria

Maria

TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

• Użytkownicy
  • 1 839 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:32

Ku-Ra, Ja-jo.......a nie ATOM ?

"Droga , Pani Mario , w tej materii nie potrzeba ''doków i profów'' , tytułów i podtytułów , sami jesteśmy w stanie wyciągnąć właściwe wnioski ."

Panie " oko demona" i właśnie do takich wniosków doszli lekarze dzieki takim osobistym doświadczeniom i choc sami tego nie " przeżyli" to jednak nie zaprzeczaja iż moze być tak jak opowiadają inni.

Kilka jaskólek wiosny nie czyni, ale dzieki temu zmienia sie nasze postrzeganie .

Użytkownik Maria edytował ten post 09 października 2014 - 19:43

#11 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:38

No nie atom, gdyż to rozbicie atomu pozwoliło zaobserwować ludziom prawdziwą strukturę materii. :)

#12 Hybrid

Hybrid

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:41

A czy , droga Pani , Mario ,  ktoś widział A T O M ???

Jeżeli błądzę , proszę zapytać o to : MUKIEGO , na pewno udzieli wyczerpującej odpowiedzi .

#13 Maria

Maria

TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

• Użytkownicy
  • 1 839 postów

Napisano 09 października 2014 - 19:56

Panie demoniczne oko---Pan podgląda przez dziurkę od klucza...tak mi sie skojarzyło patrząc na avatarek.

o ATOM prosze spytać naukofców......

wiele rzeczy nie widzimy a wiemy ze istnieja.......

Co do Mukiego.....to każdy powinien zapoznać sie z tym co pisze....

http://muki.salon24....-i-atomowka    

Użytkownik Maria edytował ten post 09 października 2014 - 20:28

#14 Katarzyna_1

Katarzyna_1

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • 3 243 postów

Napisano 09 października 2014 - 21:45

"To już ''oko demona'' ............ Wielkiej ''przedpotopowej'' Hybrydy ! nie razi Cię ???:

Jak czytam to zasłaniam to oko karką. :)

#15 danut

danut

Homo Infranius Alfa

• Użytkownicy
  • 5 157 postów

Napisano 10 października 2014 - 12:46

Co do tych badań, to są bardzo ważne moim zdaniem, bo dadzą początek dyskusji. Wiesz to sam, okej, ale wiele ludzi tego nie przyjmie, bo naukowcy są tak ślepi i zadufani, że nie dopuszczają takiej możliwości. Teraz to udowodniono, a jak ktoś chce to wyjaśniać, to niech się męczy, np. niektórzy to wyjaśniają mechanizmem mózgu, ale nie znaleźli takiego. Zresztą po co taki mechanizm, skoro ktoś umiera i tyle.

A niech się męczy, ja się pomęczyłam i wyjaśniłam sobie, znajdując sens.. :). Po co nam taki mechanizm jak mózg, no a po co komu odbiornik telewizyjny, aby obejrzeć film?- Musi być ten mechanizm, aby słowo ciałem się stało, albo inaczej, abyśmy mogli doświadczać życia. Ja nawet dalej się posunę we wnioskach, sama świadomość wykorzystując wiele kosmicznych sił tworzy formy, tworzy kształty tego życia, jest wszystkim - kierownikiem, projektorem, a jednocześnie odtwarzaczem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nde, śmierć, życie, dowód