Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Powrót "paranormalnych ogni" do Canneto di Caronia


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yan Polskee

Yan Polskee

  Homo Infranius Alfa

 • ROOT Admin
 • 1 530 postów

Napisano 29 października 2014 - 18:59

Paranormalne pożary na Sycylii

Kosz­mar sprzed 10 lat znów za­glą­da w oczy miesz­kań­com Can­ne­to. Wio­skę nę­ka­ły wtedy ta­jem­ni­cze po­ża­ry, któ­rych przy­czyn nikt nie znał. Sprzę­ty do­mo­we za­pa­la­ły się nawet po od­cię­ciu za­si­la­nia, "wa­rio­wa­ły" te­le­fo­ny i kom­pu­te­ry. Spe­cja­li­ści do­szli do wnio­sku, że od­po­wia­da za to za­gad­ko­we od­dzia­ły­wa­nie o sztucz­nym po­cho­dze­niu. Winni mogli być woj­sko­wi te­stu­ją­cy nową broń albo… obcy. Kto­kol­wiek to był, znów dał o sobie znać.

 

Czytaj więcej na Onet Strefa Tajemnic...

 #2 charlie2tango

charlie2tango

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 344 postów

Napisano 29 października 2014 - 19:30

Współczuję. Znowu pewnie ich ewakuują.#3 Tomy M.

Tomy M.

  Początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 21 grudnia 2017 - 19:33

http://infra.org.pl/...-anomalne-ognie

 

http://infra.org.pl/...szy-w-straicach

 

https://wszechocean....di-caronia.html

 

Znalazłem wspólny mianownik tego typu przypadków w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Czechach.

Są nim KOPALNIE ZŁOTA.

W każdej z tych miejscowości lub zaraz obok nich istnieją lub istniały kopalnie złota.

Proszę zwrócić uwagę że np. żarówka pokazana na tym zdjęciu jest oparta na rtęci. Sądzę że pekła dlatego iż w tego typu żarówkach gdy są wyłączone rtęć gromadzi się w postaci kulki płynnego metalu na dnie rurki.

mracek3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W opisach występują samozapalenia różnych przedmiotów, wybuchy termometrów, żarówek jarzeniowych, a nawet np. mokrego ręcznika.

Wspólnym mianownikiem wszystkich podpalonych przedmiotów jest  ... RTĘĆ. Sądzę że gdyby przebadać te nadpalone przedmioty okazałoby się że zawierają sporo rtęci. Nawet mokry ręcznik został zmoczony wodą z wodociągu zanieczyszczonego rtęcią. 

Skąd tyle rtęci w tych miasteczkach? 

 

Z wydobycia ZŁOTA. Od dawna do rafinacji złota używa się rtęci. Na czym to dokładnie polega i dlaczego stosuje się rtęć?  Drobiny złota można "połączyć" za pomocą wysokiej temperatury (wymagana jest około 1300-1400C) jednak proces taki jest mocno odpadowy jeżeli używamy otwartego tygla, po prostu duża część złota się spali i odleci. Złoto można rozpuścić w ołowiu, przy temperaturze poniżej 400C wrzucony np. złoty pierścionek rozpuści się w ołowiu.  Ale najmniej stratna jest technika rozpuszczania złota w RTĘCI. W normalnej temperaturze pokojowej około 20C w rtęci rozpuści się każdy kawałek złota, również złoty pył np. pochodzący ze zmielonej z rudy złota. Następnie destyluje się rtęć i uzyskuje jednolity kawałek złota i oddzielnie z powrotem rtęć w oddzielnym pojemniku po destylacji pary. To właśnie z tego powodu technika ta była powszechna na całym świecie.

 

Załóżmy że mam rację iż zapalenia są związane z obecnością rtęci (również w przewodach miedzianych bo miedź obecna w domu paruje i osadza się na miedzi, poza tym tanie przewody elektryczne zawierają pewne ilości rtęci jako zanieczyszczenie produkcyjne). 

 

W takim razie DLACZEGO RTĘĆ tak się nagrzewa?

 

Mam podstawy przypuszczać, że na Ziemi istnieje system bezprzewodowego zasilania i komunikacji bazujący na metalicznej płynnej RTĘCI. Nie napiszę Wam na czym to polega, na razie nie chcę tego ujawniać, ale wmrożenie pola magnetycznego w płynnej rtęci ma z tym spory związek. Wmrożenie takie występuje w plaźmie ... oraz tylko w jednej znanej nam materii: rtęci. Podczas wirowania rtęci przewodzącej prąd wytwarzane jest bardzo mocne promieniowanie, tak mocne że próby filmowania kończą się uszkodzeniem matryc kamer i aparatów cyfrowych.

 

Sądzę że z tego powodu rtęć jest wycofywana z rynku. Dlaczego tak uważam? Prowadząc badania z rtęcią w Przedsiębiorstwie Rozwojowo-Badawczym odkryłem iż rtęć praktycznie nie paruje w normalnych warunkach. Nie jest też szkodliwa w żaden istotny sposób. Pracowałem z rtęcia około 2 lat, nie używałem żadnych zabezpieczeń, nikt z pracowników nie miał żadnych objawów zatrucia. Wszelkie informacje o szkodliwości rtęci są wymyśloną bzdurą. Np. 10g rtęci pozostawiony w pomieszczeniu na okres 1 roku nie odparował w żadnej mierzalnej ilości. Rtęć do parowania potrzebuje wody, bez wody nie paruje wcale.

 

Odradzam zabawy z rtęcią, można się napromieniować, bardzo szkodliwe jest również zanieczyszczenie rtęcia np. gleby, wtedy ujawnia się toksyczność rtęci i tworzenie się trujących dioksyn w zetknięciu z bakteriami glebowymi. Do takich prac wymagane są odpowiednie zabezpieczenia, praca w pomieszczeniach o odpowiednio zabezpieczonej podłodze itp.

 

Wkrótce napiszę coś więcej, czekam na Wasze uwagi i przypomnę że wszystko to tutaj napisałem to tylko hipoteza, pozwala jednak posunąć się kawałek dalej w analizie tychże przypadków. Opiszę również inne właściwości rtęci, jedną z nich jest bardzo prosta możliwość wykonania zamachu terrorystycznego za pomocą niewielkiej ilości rtęci, myślę że to również jeden z powodów tego iż władze chcą aby rtęć zniknęła z rynku.#4 charlie2tango

charlie2tango

  Zaangażowany Infranin

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 344 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 09:50

Czy my tutaj zmierzamy w stronę VRILL, Hannebu etc? Post generalnie bardzo ciekawy, chociaż zastanawiające są dla mnie te uwagi dotyczące toksyczności rtęci.


Użytkownik charlie2tango edytował ten post 18 lutego 2018 - 09:51