Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Niezidentyfikowane obiekty latające nad francuskimi elektrowniami jądrowymi.

NOL Dron UFO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 31 październik 2014 - 17:32

News krążący od kilku dni po sieci :

http://nt.interia.pl...265#pst81213396

Zwracam uwagę na sformułowanie "podobne do samolotów bezzałogowych obiekty latające". To rzeczywiście mogą być drony, może nawet podobne do tych, które stosuje GRU do rozpoznawania jednostek wojskowych na terenie Polski (tzn. rozmiaru mniej więcej młynka do kawy), i być może jest rosyjska próba udowodnienia że francuskie elektrownie atomowe nie są bezpieczne, dlaczego by więc nie zacząć wygaszać ich jak niemieckich, i przechodzić na gaz ziemny. Mogą to też być próby terrorrystycznego zwiadu (jeśli tak - to na wyjątkowo zaawansowanym poziomie). Ja natomiast chciałbym zapytać o waszą opinię przede wszystkim w kontekście UFO - jeśli przyjmiemy założenie że są to pojazdy niewytworzone przez człowieka, to czy może to świadczyć o np. zbliżającej się katastrofie atomowej, ewentualnie (w kontekście naszej fali latających trójkątów) czy świadczyć to może o bardzo mocnym zaostrzeniu się sytuacji międzynarodowej i powstaniu jakiegoś zagrożenia dla reaktorów? Czy może jest inne ziemskie, albo nieziemskie wyjaśnienie tej sprawy?

Użytkownik charlie2tango edytował ten post 31 październik 2014 - 17:33

#2 dragon240994

dragon240994

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 31 październik 2014 - 18:52

Może te loty w pobliżu elektrowni atomowych to taki rodzaj sprawdzianu? Może obserwują i czekają aż przejdziemy z energii atomowej na lepsze, bardziej wydajne źródla energii lub sprawdzają czy nie zaczynamy stanowić dla nich jakiegoś rodzaju zagrożenia od strony energii atomowej? Możliwe że gdy zajdziemy za daleko lub zrezygnyjemy z atomu na rzecz czegoś innego to może oni wykonają swój ruch w naszym kierunku (tylko pytanie czy przypadkiem my lub oni tego nie pożalują/-emy na dluższą metę)

Użytkownik dragon240994 edytował ten post 31 październik 2014 - 18:53

#3 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 31 październik 2014 - 20:12

W Stanach ochrona przybiera paranoidalne wręcz rozmiary (np. zespoły snajperskie Departamentu Energertyki regularnie wygrywają zawody z Deltą czy SEAL-sami - co jest cholernie trudne), nie wiem jak w Europie. To co mnie zastanawia, to to że od najbardziej zewnętrznego pierścienia ochrony do samych budynków reaktorów może być nawet kilka kilometrów, więc i dron musi być raczej z górnej półki.  W necie też była informacja o przelocie takiego obiektu nad budynkiem komisji zajmującej się nadzorem nad elektrowniami, więc może to jednak jacyś "zakręceni" ekolodzy?

#4 Ronin

Ronin

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 00:05

Nie wiem jak to jest z tą ochroną strefy powietrznej nad elektrowniami atomowymi we Francji, ale myślę, że jest raczej słabo. Kilka lat temu byłem służbowo we Francji w pewnym niewielkim miasteczku leżącym nad rzeką Mozel w Lotaryngii (bywam tam dwa-trzy razy w roku od kilku lat). Mieszkaliśmy wtedy w hotelu, który posiadał restaurację ulokowaną na 13 piętrze w wieżowcu (był to chyba najwyższy budynek w tym miasteczku), restauracja ta miała dwa tarasy z których rozpościerał się piękny widok na samo miasteczko i najbliższą okolicę. Z tego tarasu doskonale było widać elektronie atomową, a głównie jej "kominy"... Podczas jednej z rozmów Francuzi tłumaczyli nam jak to pilnowany jest cały teren wokół elektrowni i przestrzeń powietrzna nad nią. Niestety nijak się to miało do rzeczywistości, ponieważ często widywałem przelatujące nad tą elektrownią różne samoloty (coś w rodzaju awionetek) może akurat te samoloty miały pozwoleni na takie przeloty, ale po jakimś czasie sami Francuzi przyznali (na moje pytanie a co to tam akurat leci), że było kilka incydentów o których pisała lokalna prasa związanych z "nieupilnowaniem" przestrzeni powietrznej nad elektrowniami, podobno kiedyś coś się nawet rozbiło w pobliżu...

#5 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 01:38

Dzięki za info.

#6 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 02:05

W Niemczech także nad a-elektrowniami zarejestrowano nieznane obiekty. Gerhard G.  członek MUFONu  zbudował aparaturę do rejestracji obiektów . jak dobrze pamiętam to on  też mieszka niedaleko takiej elektrowni i jego aparatura zarejestowała  przelot jak i zaburzenia w grawitacji. Te zaburzenia muszą  być bo  na podstwie tego  jego kamera włącza się  i monitoruje okolicę. Zdjęcia   pokazują jasne kule dokładnie wtedy gdy czujnik mówi że coś się dzieje. Czy to przypadek?,  chyba nie, 

#7 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 10:46

Tak Arku Gerhard zrobił tam doskonałą robotę a pojawienie się zjawiska charakteryzowało silne skoki w polu grawitacyjnym i magnetycznym, nawet jak pamiętam udało się obliczyć ''energię'' tego zjawiska jakie generowało pole grawitacyjne. Na Słowacji nad jedną elektrownią jest podobnie opisałem to na moim blogu, gdzie okoliczne osoby plus pracownicy obserwowali obiekty nad zakazaną strefą.

#8 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 00:48

Wierz mi  Czakra, w Niemczech jest  wielu ufologów którzy tylko  czekają  na interesujące  przypadki żeby na swych  blogach o tym pisać. Wiarygodne podsumowanie co  się działo nad  lotniskiem mogę  polecić tutaj:  http://www.exopoliti...-ganze-wahrheit ale nadal to tylko  raport  bez  filmów, zdjęć i nie można wykluczyć że to nie mógł być dron-zabawka.  Można by powiedzieć  że widziano to tu i tam więc nie mógł być to dron  bo  takich  odległości nie przeleci ale to  meldunki które  ukazały się w sieci póżniej  i trudno je zweryfikować czy to prawda albo  znów wyśmiewacze nabijają  się i  dezorientują badaczy. Ufolodzy nie chcą  się dać nabić w butelkę i nie ryzykują wypowiedzi które na 100% nie mogą potwierdzić.

#9 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 10:46

Czy będą do tego strzelać przy najbliższej okazji??

Sprzedam francuski karabin z 1940 roku, nieużywany, raz upuszczony na ziemię :)

#10 flying humanoid

flying humanoid

Infrańczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 13:59

Sprzedam francuski karabin z 1940 roku, nieużywany, raz upuszczony na ziemię :)

ha hah, dobre ;D

Przy okazji, zaintrygowały mnie Twoje dwie wypowiedzi. Czy mógł byś bardziej sprecyzować, lub ewentualnie podać jakieś źródła do materiałów dotyczących:

drony, może nawet podobne do tych, które stosuje GRU do rozpoznawania jednostek wojskowych na terenie Polski (tzn. rozmiaru mniej więcej młynka do kawy

oraz:

np. zespoły snajperskie Departamentu Energertyki regularnie wygrywają zawody z Deltą czy SEAL-sami - co jest cholernie trudne

Sprawa dronów wykorzystywania przez GRU nad terytorium brzmi ciekawie, szczególnie ich "miniaturyzacja".

Dzięki! 

#11 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 14:33

Przy okazji, zaintrygowały mnie Twoje dwie wypowiedzi. Czy mógł byś bardziej sprecyzować, lub ewentualnie podać jakieś źródła do materiałów dotyczących:

Jeśli chodzi o snajperów - źródła tak naprawdę nie pamiętam - to mógł być wywiad z Chrisem Kylem, Jackiem Coughlinem,  artykuł Brandona Webba, ewentulnie któraś z książek nt. Navy Seals np. SEAL Team Six Wasdina.

O małych dronach wykorzystywanych przez GRU na terenie Polski wspomina zaś "Wprost" w nr 43. art. "Polscy szpiedzy Kremla". Ta informacja ma charakter przecieku kontrolowanego przeznaczonego dla rezydentury GRU w Warszawie, ale mi wydaje się wiarygodna - oczywistym kierunkiem działania GRU są jednostki wojskowe, w samych dronach (artykuł wspomina o maszynie wielkości młynka do pieprzu, a nie do kawy jak wspomniałem wcześniej) też nie ma nic nadzwyczajnego (jak na mocarstwo będące lotniczą i kosmiczną potęgą).

#12 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 00:12

W necie znalazłem  informacje gdzie  i kiedy doszło w Francji  do  incydentów i tak:

5-tego pażdziernika nad elektrownią w Creys-Malville

13-tego pażdziernika strażnicy nocą zauważyli obiekt nad  Baylais przy Bordeaux oraz nad inną elektrownią Nogent-sur-Seine, z tej nocy istnieje też zapis przelotu

14-tego pażdziernika nad Cattenom

19-tego pażdziernika nad elektrowniami w  Chooz, Gravelines, Bugey i znowu nad Nogent-sur-Seine, 

20-tego pażdziernika Bugey

ostatnia obserwacja miała miejsce w nocy 31 nad Golfech  i Penly .

To nie mało w świetle ataków tarrorystycznych a oficjalnie  rząd  mówi:

loty nie miały "żadnego wpływu na bezpieczne funkcjonowanie elektrowni".  

:kekeke:  :kekeke:  :kekeke:  :kekeke:  :kekeke:  :kekeke:

Ale co  ten minister miał innego powiedzieć?,  partia rządząca  uspokaja zawsze  że wszystko jest ok i nie ma niebezpieczeństwa w ten sposób chce pokazać że wszystko jest pod kontrolą. Jestem już przyzwyczajony  że tacy kolesie zawsze  nas uspokajają  i że wszystko jest w porządku. Byłoby dziwne  jakby  pewnego  razu  taki minister powiedział  przed kamerami " ludzie , mamy problem, nie potrafimy sobie poradzić  z niezidentyfikowanymi obiektami" tu zacząłbym się obawiać.

Stwierdzenie  powyżej jest  obłudne ponieważ najszybsze myśliwce i najlepsze załogi  nie byłyby w stanie coś  zrobić jakby powiedzmy terroryści znajdowali się już nad elektrownią.

Ciekawe czy  kiedyś udostępnią nam te zapisy?

A w Niemczech na pewno tak  samo  istnieją  zapisy na radarach ale jak je  uzyskać?, dobrowolnie nikt ich  nie wyda  a pracownicy  bez zezwolenia  takich nie mogą przekazywać w cudze  ręce. Nie ma szans. Zapisy  muszą  być bo to przecież niemożliwe  że taki  sobie  ufo-badacz kieruje kamery w kierunku elektrowni i wcale nie musi czekać latami , nie, w stosunkowo krótkim czasie jego czujnik rejestruje  zmianę  pola grawitacji, czujnik włącza kamery i na ekranie widzimy jasną kulę, przypadek? myślę że nie. Szczęściem dla nas  że on nie pracujegdzieś tam dla  kogoś  i nie musi pytać się przełożonego o  pozwolenie,  swoje materiały są  w necie, np: na jutubie jego  film o elektrowni Neckarwestheim:

i jeszcze jeden,  tutaj  pod koniec widać jak  z  jasnej kuli robi  się ciemna  kula, ta chmura  to para  z  komina   i ona rzuca cień

#13 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 00:45

Odpowiednie służby byłyby sobie w stanie poradzić ze wszystkim, włącznie z terrorystami, ale, że z NOLami poradzić sobie nie potrafią, to wiedzą wszyscy i oni nie muszą tego ogłaszać :)

Z tego, co się zorientowałem to u nas służby mają różne, świetne nagrania ale nic z tego nie wynika, bo nie wiedzą z czym mają do czynienia. W zasadzie wiedzą tyle co my albo i mniej.

#14 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 11:01

Francuzi mówią, że to drony być może i jakiś się tam zaplątał, ale co mają powiedzieć jak było to ufo zjawisko ? Teraz wszystko będą wyjaśniać dronami a skoro tak, one też mogą powodować duże zagrożenie pomimo małych rozmiarów, no ale jak pisał Arek rząd uspokaja ''nic się nie stało'' ;) Ciekawe, że obiekty pojawiły się nad kilkoma elektrowniami w krótkim czasie, więc nie był to przypadek lecz zamierzony cel.

Czy istnieją jakieś precyzyjne informacje jak te obiekty wyglądały ?

#15 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 16:41

Jeżeli  drony  to  nie  przypadkowo i akcja na większą  skalę z większą liczbą ludzi niż  jeden. Ostatnia obserwacja to dwie elektrownie , jedna na południu ,  druga na północy kraju.  Obserwacja z 19-tego  to podczas jednego dnia albo nocy  4 elektrownie  , więc jeśli  to ludzie  to musi ich być więcej, ja bym stawiał na zielonych, ale  oni mówią  że nie.

Czy istnieją jakieś precyzyjne informacje jak te obiekty wyglądały ?

nigdzie nie wyczytałem , na francuskie strony  nie wchodziłem

#16 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 17:05

W Francji  trwa debata o bezpieczeństwo,,,,,,źandarmi  dostali dalsze uprawnienia  i mogą mniemane drony zestrzelić  jeśli  zajdzie taka potrzeba. MSW oświadczył : "w  tej sprawie, zrobimy najepsze postępy  jeśli nie mówimy, co robimy" http://www.rtl.fr/ac...-rtl-7775148635

Dołączona grafika

Na mapce  zaznaczono elektrownie nad którymi  doszło  w ostatnich dniach do  obserwacji.

#17 charlie2tango

charlie2tango

Zaangażowany Infranin

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 17:14

Ta mapka nie wygląda dobrze.

#18 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 17:20

O ile dobrze pamiętam oni mają 23 aktywnych elektrowni atomowych

#19 Przemekkk666

Przemekkk666

Weteran Infranin

• Moderatorzy globalni
  • 1418 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 23:27

Tyle gadania o jakichś obiektach "podobnych do samolotów bezzałogowych" ale jakoś nikt do tej pory opisał tych obiektów.

#20 Ronin

Ronin

Dobroczyńca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 00:40

Swoją drogą to ciekawe są obserwacje noli nad elektrowniami, dają do myślenia. Myślę, że występowały one także wcześniej, ale z jakiś powodów nie ujawniano tego. Teraz ujawniono tak więc, albo france przygotowują swoje społeczeństwo do czegoś większego, albo odwracają uwagę od istotnych spraw. Idąc dalej w dywagacje można zapytać dlaczego, często nole obserwowane są w pobliżu elektrowni ( i to zdaje się nie tylko atomowych) ? Może rozbicie atomu niesie za sobą konsekwencje o których nie mamy pojęcia (np. przebicie dziury między wymiarami), albo pole elektromagnetyczne jako takie ma tu znaczenie...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NOL, Dron, UFO