Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Obserwacja, Gdynia 17.06.2011 (nie moja)

ufo nol obserwacja gdynia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dragon240994

dragon240994

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 15:38

Witam. Dawno nie pisałem na forum, dość dawno nie miałem do czynienia z obserwacjami NOL :)

Mam do przedstawienia na prośbę świadka, który chciałby pozostać anonimowy (mam nadzieję, że nie zmniejsza to wiarygodności całego zdarzenia), obserwację z dnia 17 czerwca 2011 roku w Gdyni.

Postaram sie w miarę szczegółowo opisać co świadek widział, niestety nie mogę podać dokładnej lokalizacji w postaci adresu, pozostaje widok ogólny na mapie.

Opis na podstawie odpowiedzi świadka:

Na początek zdjęcia, rysunek i mapka:

Pierwsze wykonane według świadka wieczorem, na zdjęciach niebo jest niestety ciemniejsze niż w rzeczywistości:

http://x3.cdn03.imgw...WtKbT62h7lr.jpg

W przybliżeniu na same obiekty:

http://x3.cdn03.imgw...6MGBPa6ETRK.jpg

Miejsce obserwacji za dnia:

http://x3.cdn03.imgw...HuuQuVolxc0.jpg

Rysunek świadka:

http://x3.cdn03.imgw...npUo3w2syN8.jpg

Mapa podglądowa z pokazanym kierunkiem i naniesionymi obiektami z rysunku (nie wszystkimi):

http://x3.cdn03.imgw...LuGj8yLvjHt.jpg

Czarne oko ze strzałką pokazuje w którym kierunku patrzył świadek.

I przejdźmy do opisu:

Dnia 17.06.2011 w Gdyni świadek siedząc przed domem razem z drugim świadkiem zauważyli w oddali od strony morza (Sopotu, z kierunku Redłowa według świadka) ok. 20 obiektów świecących intensywnym, stałym, ciemno pomarańczowym światłem. Obiekty poruszały się w losowym szyku z południowego wschodu na północny zachód (obiekty leciały z prawej strony od strony lasu w lewo, w stronę budynku na zdjęciu z miejsca obserwacji). Sam przelot miał trwać podobno 7 minut (sprawdzane na zegarku). Według świadka opisującego ich przelot: "Jedne znikały za budynkiem, drugie nadlatywały z nad lasu. Każdy pojedyńczy (obiekt) zachowywał swoją wysokość".

Same obiekty były wielkości mocno świecącej gwiazdy, "może ciut ciut większe". Podczas zdarzenia nie było słychać żadnych dźwięków od strony obiektów.

W kwesti mapki, światła prawdopodobnie znajdowały się dalej, nie wykluczone że nad morzem.

Obiekty nie zmieniały kierunku, leciały stałym, jednakowym lotem w kierunku północno zachodnim poruszając się wg. świadka dość szybko. Nie były widoczne wszystkie naraz na niebie, pojawiały się stopniowo. Świadek wykluczył lampiony, ja w sumie też, nie pasuje mi tutaj w kwesti lampionów stały lot świateł w szyku oraz ich stałe, niezmienne światło. Jedynie kolor pasuje. Padła też opcja z balonami, podczas obserwacji był wieczór, może światło słoneczne odbite od balonów, ale czy wtedy obiekty nie połyskiwały by w świetle Słońca? Pozostaje opcja flar lub NOL, tylko czy wtedy mogły odbywać się jakieś manewry na morzu? I czy flary zachowują się w ten sposób?

I teraz pytanie, czy ktoś widział coś podobnego w rejonie zaznaczonym na mapie? Konkretnie w Gdyni dnia 17 czerwca 2011 od strony morza? 

Użytkownik dragon240994 edytował ten post 07 czerwiec 2015 - 15:40

#2 azor

azor

King of Podkarpacie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3083 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 21:36

Wszystkie okoliczności przemawiają za opcją lampionów - dlaczego świadek wykluczył lampiony jak to argumentował, bo stały szyk, kolor prędkość właśnie paradoksalnie wskazuje na możliwość lampionów. w Władysławowie będąc na wakacjach co wieczór widywałem podobne kule.

#3 dragon240994

dragon240994

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 09:17

Wszystkie okoliczności przemawiają za opcją lampionów - dlaczego świadek wykluczył lampiony jak to argumentował, bo stały szyk, kolor prędkość właśnie paradoksalnie wskazuje na możliwość lampionów. w Władysławowie będąc na wakacjach co wieczór widywałem podobne kule.

Czyli to pewnie były lampiony.

Takie pytanie, chinski lampion to papierowa czasza z płomieniem na dole. Taki lampion nie mrugałby podczas lotu? Czy może z tak dużej odległości nie byłoby to zbytnio widoczne i świadek widziałby wtedy jedynie stałe światło?

#4 dragon240994

dragon240994

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 16:17

Jednak to były lampiony, prawdopodobnie z Sopotu według tego co świadek napisał.

Użytkownik dragon240994 edytował ten post 11 czerwiec 2015 - 18:00

#5 Arek 1973

Arek 1973

Homo Infranius Alfa

• Moderatorzy globalni
  • 3642 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 15:11

Oświetlenie lampionu  to światło  z  świeczki, jeżeli podmuch wiatru zakłóci płomień to zamigocze  i  cały lampion.

Chyba że  z tym migotaniem masz na myśli  coś innego?

#6 dragon240994

dragon240994

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 14 czerwiec 2015 - 13:25

O to mi chodziło z tym migotaniem.

#7 SPndstorm

SPndstorm

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • GG: Claire

Napisano 02 wrzesień 2015 - 05:56

Podobno Ruslan Salei nie leciał tym samolotem, bo był już w Mińsku.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ufo, nol, obserwacja, gdynia