Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ivellios

Ivellios

  Full Active

 • ROOT Admin
 • 643 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 04:58

Dziś podyskutujemy o historii, która budzi przestrach, zdumienie i szok. Wydarzenia na Przełęczy Diatłowa do dziś otacza mrok tajemnicy. Co się tam wydarzyło i w jaki sposób zginęło 9 młodych ludzi? Czy kryje się za tym... UFO? Na początek powiedzmy o tym, kim byli tzw. "Diatłowowcy". I dlaczego ta historia budzi tak wielkie emocje?

Góra Cholatczachl na której zaginęli otoczona jest wieloma legendami. Wiele z nich wiążę się z rzekomymi podobnymi tragediami, jakie miały sie tam rozegrać. Czy sugerują one, co zabiło grupę studentów?

Czy możliwe jest, by zginęli od lawiny - jak mówi otrzaskana i promowana przez sceptyków teoria? Jak wyglądały ich ostatnie chwile? I co właściwie było przyczyną ich śmierci?

W relacjach o śmierci studentów pojawia się wątek tajemniczych "świetlnych kul", które mieli widzieć ludzie znajdujący się nieopodal. Czy było to UFO? A może - jak sugeruje inna teoria - młodzi Rosjanie znaleźli sie w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze i padli ofiarą wojskowych testów?

Człowiek śniegu - to według wielu istota odpowiedzialna za tragedię na Przełęczy Diatłowa. Ostatnio pojawia sie na ten temat wiele spekulacji w związku z pewnym dokumentem telewizyjnym. Czy jest możliwe, by to małpolud - legendarna kryptyda, odpowiadała za ich zgon?

Czy to prawda, że ciała ofiar z Przełęczy Diatłowa były napromieniowane? Jeśli to prawda, zmienia to dyskusję nad ich przypadkiem. Tylko czy radioaktywność na Cholatczachlu to prawda, czy mit?

Co sądzicie o mordzie rytualnym? To też jedna z hipotez, jaka się w tej sprawie pojawia.

Jakiś czas temu w Nieznanym Świecie pojawiła się bardzo ciekawa relacja. W dużym skrócie: pewien pan przechodził w miejscu, gdzie zauważył coś, co być może było... hologramem. Wysnuł teorię, iż są na świecie miejsca, do których człowiek nie powinien mieć dostępu. Jak podchodzić do tej koncepcji? I kto może ich przed nami strzec?

W debacie udział wzięli:
Arkadiusz Kocik, Warmińsko-Mazurska Grupa Ufologiczna
Przemysław Nowakowski, publicysta, współpracownik Nieznanego Świata
Marek Żelkowski, publicysta i pisarz science-fiction, współpracownik Nieznanego Świata
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat i Portal Infra
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty

W trakcie debaty padł kolejny rekord słuchalności Radia Paranormalium, w szczytowym momencie audycji słuchało 251 osób. Dziękujemy!

#2 Maria

Maria

  TU I TERAZ NIE ISTNIEJE

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1 839 postów
 • GG: 11799180

Napisano 14 sierpnia 2016 - 22:32

https://www.youtube....h?v=SfsL9Y0psL0