Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Nieznane światło na zdjęciu

światło zdjęcie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ravsos

Ravsos

  Początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Napisano 15 czerwca 2017 - 14:08

Witam dziś przytrafiła mi się historia z pogranicza tych.. niezrozumiałych. Z powodu wolnego dnia wybrałem się na spacer po obrzeżach centrum Sosnowca (mieszkam w centrum). Na jednej z ulic (Ludwika Mierosławskiego), przy samej ulicy istnieją nazwijmy to komórki a raczej ich resztki wypełnione rożnego rodzaju śmieciem. Syf, kiła i mogiła. Jako że drażni mnie taki widok postanowiłem go uwiecznić. Wykonałem zdjęcie smartfonem i od razu przeszedłem do trybu podglądu by sprawdzić jak wyszło. Ano wyszło coś więcej niż się spodziewałem a czego nie było widać w chwili robienia zdjęcia: doskonale widoczna kulka białego, intensywnego światła. Że miało to charakter jak najbardziej realny dla oka kamery świadczą chyba pionowe odblaski czy poblaski. Co więcej; wciąż stojąc w  tym samym miejscu bo prawie w szoku, patrzę włąsnym wzrokiem na to miejsce (przypomnę biały dzień i wszystko widoczne gołym okiem) - i widzę tylko i wyłącznie normalną ceglaną ścianę walącej się rudery zasypanej śmieciami z której czuć co najwyżej zgnilizną czy wilgocią (nie wiem jak to określić) i nic więcej. 

 

http://zapisz.net/im...1016_hdr_2_.jpg

132_20170615_081016_hdr_2_.jpg

 

Wracam do domu robiąc po drodze kontrolnie inne zdjęcia w rożnych warunkach - pod słońce, z słońcem, z boku, na dół, ku górze i.. nic, aparat w smartfonie wykonuje piękne, ostre zdjęcia bez refleksów w każdych warunkach. W końcu postanowiłem się tą sprawą podzielić z kimś kto może coś powiedzieć na ten temat z czym miałem do czynienia na tym forum. Czymś niewidocznym gołym okiem ale widocznym dla obiektywu?  Wiem zgapiłem się i teraz żałuję że nie zrobiłem więcej zdjęć tego miejsca bo może było by jeszcze ciekawiej. 

 

Niestety oryginalnego pliku nie można z jakiegoś powodu wgrać do załącznika: Błąd Serwer zwrócił błąd podczas wysyłania.

 

Każdej zainteresowanej osobie mogę podesłać oryginalne zdjęcie  ( z zapisanymi w nim danymi EXIF) do oceny.


Użytkownik Ravsos edytował ten post 15 czerwca 2017 - 14:16


#2 arek

arek

  WETERAN

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2 946 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 08:12

sprawdź w EXIFe czy była uruchomiona lampa błyskowa . Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie jest takie że,  smartfon użył lampy w celu doświetlenia zdjęcia , a w zaprawie murarskiej było  szkło ,błyszczący kamień czy metal .Byłoby to zatem odbicie światła lampy błyskowej ,blik .Lampa błyskowa tryb auto .Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: światło, zdjęcie