Hieroglif egipski z Abydos

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: matino3 »

[quote name='Dreamer' post='36760' date='pią, 18 lip 2008 - 15:25']bo niby co wspaniałego jest we współczesnych śmigłowcach i samolotach[/quote]



Dla nas - nic, dla starożytnych Egipcjan z pewnością gdyby zobaczyli na niebie lecący śmigłowiec. hmmm...zdziwiliby się ^^ bardzo.
:)

Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: M4K »

Wydaje mi się, że jest to fake.
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
Adrian744
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:26 pm
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: Adrian744 »

Ten helikopter wypuszcza bombę?

Ten sterowiec też jakby wypuszcza bombę, na jakieś budynki/schorny.

A tam dalej jakby efekty wybuchu.

Te zdjęcia pochodzą z grobowca? Bo jeżeli tak to kto miałby je odnawiac? Z tego co mi wiadomo grobowce po śmierci były zamykane.

I mało możliwe by to było spowodowane przez ten proces.

Rozumiem gdyby przez owy proces powstał sterowiec, ale tutaj wyraźnie widac sterowiec/statek kosmiczny, helikopter i tą łódź podwodną. Zbyt dużo szczegółów by mogło to się zrobic przypadkiem.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: Lazy »

Pantanal
Nie bierzmy wszystkiego tak dosłownie (...) Twórcy wiman i historii o bogach i wojnach niekoniecznie odzwierciedlali fakty.(...)
A wojny atomowe w starożytności? Pewnie też wytwór ich fantazji.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ANNU
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 28, 2012 7:01 pm
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: ANNU »

dokonano nadpisania, na stare znaki.



Przepraszam bardzo, ale jak można nadpisać na kamieniu? bo praktyki egipcjan w 100% są pod-pisywaniem czyli skuciem istjejącej warstwy i pod nią napisaniem nowej !

Trochę logiki proszę,bo to tak jak z optyką: żadna lornetka, luneta, teleskop, nie przybiża nam obserwowanego obiektu tylko

powiększa istniejący obraz!



życzę powodzenia w dochodzeniu do prawdy
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: ADAX »

Annu fajnie jakbyś wysilił się i napisał do kogo ten cytat należy, a po drugie to wypowiedź dotyczy roku 2008 ! Jak pamiętam Revolt dość dawno się tu nie udziela.


Przepraszam bardzo, ale jak można nadpisać na kamieniu? bo praktyki egipcjan w 100% są pod-pisywaniem czyli skuciem istjejącej warstwy i pod nią napisaniem nowej !
A może zostało to inaczej ubrane w słowa, a chodzi o to samo ?


Trochę logiki proszę,bo to tak jak z optyką: żadna lornetka, luneta, teleskop, nie przybiża nam obserwowanego obiektu tylko

powiększa istniejący obraz!
Na logikę to i też przybliża obraz...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Hieroglif egipski z Abydos

Post autor: Arek 1973 »

Niestety nie dotarłem do Abydos, nasza wycieczka nie przewidywała tego, mieliśmy na statku przewodnika który chwalił się tytułem "egyptologa" ( nie sprawdziłem kwalifikacji więc nie będę drążył ;) ) . W każdym bądż razie jak byliśmy a Luksorze sam zaczął gadkę o tym co Deniken pisze w swoich książkach, mianowicie że w w świątyni w Abydos są te znaki na ścianie pokazujące samolot , helikopter , ubot.

Zaczął śmiać się z Denikena, zapytałem tylko dlatego że Szwajcara lubię

--Pan to wiedział na żywo , ja nie. Czy to nie wygląda jak helikopter?--

--Wygląda , owszem , ale wykonawca na pewno nie miał helikotera na myśli--

--Owszem, przecież bogowie nie potrzebowali by helikopterów--



Egipcjanie nie bie byli tacy nieomylni w rysunkach i innych sprawach jak by się wydawało, jeżeli coś wyszło nie tak to poprawiano, szpachtlowano albo rysowano obok poprawnie, to fakt, jeden z obelisków który oglądaliśmy nie był poprawnie postawiony na wyznaczonym mu miejscu. A sumą wszystkiego trzeba powiedzieć : propaganda i tylko propaganda. Wszędzie tylko opisy wielkich czynów faraonów, o porażkach ich z heroglifów nic nie wiadomo, te informacje pochodzą z innych źródeł.....skąd my to znamy :kekeke:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”