Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: Newsman »

Uczeni coraz częściej przyznają, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Niestety, niebiosa uporczywie milczą. Odpowiedzią na to może być powstała w latach 70-tych ?hipoteza zoo?, która zakłada, że obcy mogą z zasady nie ingerować w naturalny rozwój mniej zaawansowanych cywilizacji. Mity wielu starożytnych ludów wskazują jednak, że rozsadnikami rozwoju byli właśnie przybywający z nieba ?bogowie??



więcej...
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2012 9:25 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
iteratorzx81
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 29, 2010 9:43 pm
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: iteratorzx81 »

Moim zdaniem jesteśmy już prawie gotowi na kontakt. Możliwe że kosmici dawno by się skontaktowali, gdyby mieli pewność że nie wywoła to powszechnej paniki (jakieś ogniska tejże zawsze będą, nigdy nie będziemy w 100% gotowi - gra toczy się o to aby to zminimalizować), jak np. przy słynnej w ufologicznych kręgach audycji z roku 1939...



Ale zobaczymy.
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2012 5:44 am przez iteratorzx81, łącznie zmieniany 1 raz.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: Elowen »

Wcale nie jestesmy gotowi na kontakt. Gorzej, im bardziej nasza cywilizacja, ktorej rozwoj dotyczy wlasciwie tylko technologii, idzie naprzod, tym bardziej zmniejszamy nasze szanse na otwarte, "pokojowe" relacje z obcymi. Jestesmy glupi i agresywni, a wiec bardzo niebezpieczni i nic nie wskazuje na to, ze sie szybko zmienimy "na lepsze" :(
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
pintapalec
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 8:48 pm
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: pintapalec »

Zgadzam się z wypowiedzią ; Elowen". Ziemianie nie są i jeszcze długo nie będą gotowi na spotkanie z pozaziemską cywilizacją z punktu widzenia tej wyższej technicznie cywilizacji.Oni muszą być panicznie przerażeni rozwojem psychicznym i technicznym cywilizacji ziemskiej. :(
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: esco_bar »

Jeśli istnieją inne cywilizacje a jestem pewien że tak, to już na naszym poziomie wiedzy o fizyce można się domyślać że są tak do przodu z techniką że hoho - albo idalej...

Skoro podróżują "lekką ręką" po galaktykach to znaczy że potrafią oszukać czas - praktycznie go omijąją.

Bogowie znają przeca tajemnicę nieśmiertelności.

A my nie potrafimy sobie na razie z rakiem poradzić.

Myślę że wiedzą kto naszą planetę zamieszkuje i raczej im to wisi czy nas odwiedzą czy nie.

Musimy sami dorosnąć do czegoś takiego jak spotkanie z obcą cywilizacją.
radamel
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 11:53 am
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: radamel »

Zgadzam się, ludzie nie są gotowi, a władze wszystko ukrywają. Poza tym, jak powiedział ostatnio von Däniken, my nie nawiązujemy stosunków dyplomatycznych z kurami.
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2012 4:01 pm przez radamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: Newsman »

Nota admina



Pozwolę sobie zabrać głos w kwestii regulaminowej:



Radamel - ustawianie bannerów reklamowych w swoich profilach jest możliwe tylko po konsultacji z administracją. A że to już któraś twoja próba przemycenia tego typu reklamy, otrzymujesz pierwsze upomnienie.



A jeśli już mogę ocenić poziom reklamowanej strony, to chcę zwrócić uwagę, że nazywanie twórczości Davida Icke'a "paleoastronautyką" świadczy o ogromnej ignorancji, tak jak robienie gwiazdy z Giorgio Tsoukalosa. Tak więc, jeśli chcesz kolego przekazywać informacje z Ancient Aliens a nie masz do nich, że tak powiem, podbudowy materiałowej, jest to co najmniej żałosne i raczej szkodliwe.
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2012 4:07 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
radamel
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 11:53 am
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: radamel »

Pozwolę sobie odpowiedzieć.



[quote name='Yan Polskee' post='100091' date='27 sierpień 2012 - 20:03']ustawianie bannerów reklamowych w swoich profilach jest możliwe tylko po konsultacji z administracją[/quote]



Nie wiedziałem.



[quote name='Yan Polskee' post='100091' date='27 sierpień 2012 - 20:03']chcę zwrócić uwagę, że nazywanie twórczości Davida Icke'a "paleoastronautyką" świadczy o ogromnej ignorancji[/quote]



W którym miejscu jest napisane, że Icke się tym zajmuje?



[quote name='Yan Polskee' post='100091' date='27 sierpień 2012 - 20:03']tak jak robienie gwiazdy z Giorgio Tsoukalosa[/quote]



Kto robi z niego gwiazdę? Gdzie i jak?



[quote name='Yan Polskee' post='100091' date='27 sierpień 2012 - 20:03']Tak więc, jeśli chcesz kolego przekazywać informacje z Ancient Aliens a nie masz do nich, że tak powiem, podbudowy materiałowej, jest to co najmniej żałosne i raczej szkodliwe.[/quote]



Dla mnie żadne źródło to prawda ostateczna, a tylko punkt wyjścia do rozważań. Skąd wiesz, co chcę przekazywać?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: ADAX »

Jeśli mieli by się z nami kontaktować to by to już dawno zrobili i robili nadal. Widać mają swoje problemy, lub jesteśmy im zwisem. Co jeśli nie są to stworzenia nazywane obcymi a sworzenia z innego wymiaru ? Możliwe, że wyglądają tak abstrakcyjnie, że nie jesteśmy w stanie nawiazać z nimi jakiekolwiek relacje, bez odpowiedniego przygotowania. Wiele pytań, mało odpowiedzi.



----



Radamel z pewnością przeczytałeś regulamin gdy się rejestrowałeś (?)...
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2012 11:48 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Paleokontakt i „hipoteza żłobka”

Post autor: Arek 1973 »

Poza tym, jak powiedział ostatnio von Däniken, my nie nawiązujemy stosunków dyplomatycznych z kurami
Oglądałem to....i ma rację.



Pytanie może być

Czy chcą nam pomóc?

lub

Czy chcą współpracować?

Jeżeli chcieli by współpracować to nie mamy wiele do zaoferowania, chyba że na naszej planecie jest coś co ich interesuje, pierwiastki, albo złoto.... w legendach indian południowoamerykańskich złoto jest opisywane jako "brud bogów".....

Chyba że chcą pomagać ale zezwalają na normalną ewolucją a ingerują tylko wtedy kiedy to potrzebne???
Ostatnio zmieniony pt wrz 07, 2012 11:45 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”