Zagadka wymierających pszczół rozwiązana

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
hoo
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:10 pm
Lokalizacja: edekgogo@o2.pl
Kontakt:

Zagadka wymierających pszczół rozwiązana

Post autor: hoo »

[ external image ]



Jak to bywa, wszystko ma prostsze rozwiązanie niż moglibyśmy się spodziewać, tak jest tym razem i z pszczołami. Przez około dekadę, naukowcy nie wiedzieli co powoduje wymieranie pszczół, wielu ludzi snuło wiele śmiesznych domysłów

Jak już wiadomo winne są temu pestycydy produkowane przez Bayer. Pestycydy absorbowane są przez rośliny i przechodzą na pszczoły poprzez układ nerwowy.



źródło: http://blogs.reuters.com/great-debate/2012...ng-bees-solved/
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2012 8:01 pm przez hoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczyszczaliście umysł, ale to, co zrobiliście, jest trochę niepoprawne - niezgodne z właściwą wiedzą i poglądami. (..) Jeśli wasza wiedza i poglądy są w najmniejszym stopniu niepoprawne, zostaniecie opanowani przez wypaczone poglądy.

Ignorancja nie pozwala wam osiągnąć zrozumienia i nie znacie niczego poza miłością

SUTRA SURANGAMA





"Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na ciebie"

Friedrich Nietzsche



"Bywają prawdy, które najlepiej przyswajają sobie mierne głowy, gdyż są dla nich najodpowiedniejsze, bywają prawdy, co tylko dla miernych duchów posiadają urok i ponętę"

Friedrich Nietzsche



"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Stanisław Lem
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Zagadka wymierających pszczół rozwiązana

Post autor: ADAX »

Jak to bywa, wszystko ma prostsze rozwiązanie niż moglibyśmy się spodziewać
Hmm,nie sądze. Nie każdy stosuje produkty firmy bayern, a pszczoły jak padały tak padają nadal. Problem wymierania pszczół to nie tylko problem ot co oprysku, to szersze zagadnienie. Tak więc trochę za wcześnie na hurra. Z pewnością produkty bayern to jeden wielki syf i na pewno one też gdzieś tam gdzie były stosowane mogły się przyczynic do depopulacji pszczół.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zagadka wymierających pszczół rozwiązana

Post autor: Elowen »

Do Bayeru, mozna dorzucic Monsato i GMO.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”