Bośniacka Dolina Piramid

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: Newsman »

[ external image ]Kilka lat temu archeolog amator, pisarz i „badacz" piramid, Semir Osmanagić, ogłosił światu, że w sercu Bośni znajdują się liczące sobie co najmniej 12.000 lat budowle wchodzące w skład największego na świecie kompleksu piramid. Ich twórcami miał być enigmatyczny lud starożytnych Europejczyków. Jednakże odkrycie stało się wkrótce źródłem wielu wynaturzeń i nie omieszkano wykorzystać go do walki politycznej. Każdy, kto wątpił w prawdziwość piramid, nazywany był „wrogiem Bośni". Czy wzgórza w okolicy Visoko to rzeczywiście piramidy stanowiące dowód na to, że serce kultury europejskiej zabiło po raz pierwszy w tamtym rejonie?



Więcej!
Ostatnio zmieniony sob gru 12, 2009 5:21 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
ZooM
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 10, 2008 8:57 am
Kontakt:

Re: Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: ZooM »

- Za 10 lat nikt nie będzie pamiętał o moich krytykach, a miliony ludzi będą przybywać, aby patrzeć, na to co mamy.
Widać, jest świadomy swego "biznesu", wie co zrobić a co przeczekać. Zarówno z zasług jak i z ośmieszenia, po długim czasie pozostanie "sława"
Ostatnio zmieniony ndz gru 13, 2009 4:18 pm przez ZooM, łącznie zmieniany 1 raz.
fool me once shame on you, fool me twice and I put you in the ground
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: Andrzej 58 »

No tak ,skąd my to znamy.Poraniona duma ludzi- powinni na to wpaść a nie wpadli.Hawasizm w kręgach naukowych ,jak widać ma się dobrze.Leży przede mną 51 nr Wprost.Na stronie52 pod tytułem:Europa przed Egiptem znajduje się zdjęcie odkrytego w Warnie grobu datowanego na 4500 lat pne.Podpis:"To nie Mezopotamia i Egipt były pierwszymi cywilizacjami świata.Lepiej rozwinięta cywilizacja istniała w 4500r pne na terenie dzisiejszych Bałkanów".Może takie stwierdzenie jest troszeczkę na wyrost ale Platon relacjonując wyprawę Solona do Egiptu mówi ,że cywilizacja grecka starsza jest od egipskiej.Wierzyć Platonowi? W końcu mógł być greckim nacjonalistą.A tak poważnie,to ciekawi mnie z czego wykonano branzoletę z lewego przedramienia.Srebrna powinna być czarna.Berło i jego konstrukcja a zwłaszcza element znajdujący się między kciukiem i palcem wskazującym-kryształ górski czy szkło?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: Andrzej 58 »

Pantanalu -rzeczywiście chodzi o Vinca(w Serbii),ale nie tylko.Mamy tu z klasycznym ignorowaniem faktów.To,że stanowiska archeologiczne w Europie w Rumunii,Węgrzech,Bułgarii ,Serbii czy Bośni(?)datowane są na sześć tysięcy lat wstecz to wcale nie znaczy ,że nie istnieją starsze stanowiska.Nie chodzi zapewnie o licytowanie się kto był pierwszy stworzył cywilizację i wykorzystywanie tego do partykularnych celów.Swiat nauki stworzył oficjalną wersję historii i trzyma się mocno swego stanowiska.Nie będzie im jakiś amator mięszał w garnkach.Najprościej ograniczyć zapaleńcom pole manewru powiększając strefę ochronną zamku na piramidzie(?)i po sprawie.Nie kopać ,nie myśleć-przyjmować na wiarę stanowisko oficjalne.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: Rysiek23 »

Piramidy w Bośni: Faza druga



[ external image ]<i>Dla części specjalistów istnienie ruin piramid niedaleko miasta Visoko to już zamknięty rozdział. Inni nadal szukają dowodów na zapomnianą cywilizację „Starej Europy” i analizują tamtejsze znaleziska, których przybywa. Jest ich na tyle dużo, aby wreszcie zainteresowała się nimi nauka. Wyjaśnianie niezrozumiałych spraw to przecież jej cel. Na miejsce udał się Philip Coppens.



Więcej!
iteratorzx81
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 29, 2010 9:43 pm
Kontakt:

Re: Bośniacka Dolina Piramid

Post autor: iteratorzx81 »

Co prawda, wcześniej myślałem że te piramidy to podpucha dla biznesu, jednak po przeczytaniu artykułu z linku powyżej moja opinia się zmieniła. Jednak ponieważ nie mam dostępu do znalezisk, mogę co najwyżej pogdybać - potrzebne są dokładne i wiarygodne (czyli nie przeprowadzone ani przez entuzjastów owych piramid ani przez "sceptoli", a ludzi nie mających wyrobionej opinii w temacie) badania, by określić czy to są naprawdę wytwory ludzi czy naturalne formacje. A w przypadku gdy tam znaleziono figurki czy inne przedmioty wykonane ludzką ręką, określić ich wiek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”