UFO nad Białymstokiem

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Zeppelin
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 31, 2012 8:28 am
Kontakt:

UFO nad Białymstokiem

Post autor: Zeppelin »

Zdarzenie miało miejsce 3-3,5 roku temu w Białymstoku a konkretniej na jego obrzeżach. Wraz z kolegą jechaliśmy rowerami do domu przez las i zrobiliśmy postój na żwirowej górce nieopodal Białegostoku. Górka ta jest mniej więcej wielkości 5-6 pięter. Będąc na jej szczycie pięknie widać panoramę miasta. Wrześniowe późne popołudnie, słońce chylące się ku zachodowi. Podczas postoju zaobserwowaliśmy coś czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Ciemny, nieodbijający światła obiekt o podłużnym kształcie na końcu lekko zaokrąglonym lub lekko spiczastym. (Długość i grubość obiektu oceniam na podstawie porównania do samolotów przelatujących z dużym natężenie nad tym terenem. Bardzo często odwiedzam to wzniesienie i obserwuje niebo.)

Długość obiektu -oceniam na cztery do pięciu długości standardowego samolotu pasażerskiego oraz grubość - dwóch samolotów "postawionych obok siebie" uwzględniając rozpiętość skrzydeł. Obiekt poruszał się z dużą prędkością. Od chwili zauważenia do całkowitego zniknięcia z oczu zajęło mu to nie więcej niż 20s. Obiekt nie pozostawiał po sobie żadnej smugi. Poruszał się na większej wysokości niż przelatujące samoloty.



Zawczasu odpowiem na serie durnych pytań.

a) To nie jest fejk czy jakaś inna forma prowokacji. Chce się dowiedzieć co to było, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co to mogło być.

b) Nie, nie mam żadnych fotek ani filmiku ,gdyż rzecz działa się zbyt szybko a ja byłem wmurowany tym co widziałem.

c) Obiekt widziałem bardzo dobrze ,gdyż przelatywał idealnie nad nami.

d) Bardzo często obserwuje niebo oraz mam jako takie pojęci o samolotach chmurach i ich wysokości.

e) Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem tutaj nowy.
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2012 10:16 am przez Zeppelin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: arek »

To nie jest fejk czy jakaś inna forma prowokacji. Chce się dowiedzieć co to było, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co to mogło być.


hmmm
Zdarzenie miało miejsce 3-3,5 roku temu


co 3 miesiące zmienia się u nas pora roku więc 3-3,5 roku jakoś dziwne mi tu nie pasuje

Nie wiem czego się spodziewałeś ,ale kto ma ci powiedzieć co to było ,skoro ty to widziałeś .

Weź kamerkę nagraj materiał pokaż ,nagraj wypowiedź kolegi .Y.T jest dla ludzi ,dodaj link .

Jak określisz datę i miejsce ,godzinę ,wtedy możemy z tym coś więcej zrobić ,jak na razie to piszesz nieweryfikowalne treści .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: Rysiek23 »

Rzeczywiście trudno cokolwiek na ten temat wnioskować. Z opisu wynika, że był ogromny. Jednak nie przypominam sobie żadnej relacji z tego okresu mówiącej o czymś podobnym. Oczywiście opis przypomina nieco niektóre relacje otrzymane przez Arka Miazgę albo przez nas, choć tu zdumiewa mnie szacowany rozmiar latającego obiektu. Warto to odnotować.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: azor »

Często jest tak, że świadkowie określają wielkość obiektu orientacyjnie w czasie wizji okazuje sie, że z obiektu który miał mieć 50 metrów pozostało 5 ;) Najlepiej aby świadek zrobił to z podziałką cm np. linijka/ekierka na wyciągnięcie ręki to stary, ale dobry sposób do ewentualnego wyliczenia wielkości. Nie wiadomo również jak daleko/wysoko był obiekt od świadka - o jakie samoloty Ci chodzi typu awioneki czy pasażerskie ?
Zeppelin
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 31, 2012 8:28 am
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: Zeppelin »

Parę sprostowań:

[quote name='arek' post='101246' date='01 listopad 2012 - 16:14']hmmm

co 3 miesiące zmienia się u nas pora roku więc 3-3,5 roku jakoś dziwne mi tu nie pasuje

Nie wiem czego się spodziewałeś ,ale kto ma ci powiedzieć co to było ,skoro ty to widziałeś .

Weź kamerkę nagraj materiał pokaż ,nagraj wypowiedź kolegi .Y.T jest dla ludzi ,dodaj link .

Jak określisz datę i miejsce ,godzinę ,wtedy możemy z tym coś więcej zrobić ,jak na razie to piszesz nieweryfikowalne treści .[/quote]

- Wrzesień , 3lata temu

- Co ja Ci mam nagrać? Tak jak napisałem wyżej, nie było czasu na nagrywanie tego.

- Wypowiedz kolegi na YT?- nie rozumiem tego.

- Bliższej daty nie jestem wstanie określić ,gdyż było to dosyć dawno.

- Nie, "nieweryfikowalne treści" tylko opis tego co widziałem.



[quote name='azor' post='101249' date='01 listopad 2012 - 20:10']Często jest tak, że świadkowie określają wielkość obiektu orientacyjnie w czasie wizji okazuje sie, że z obiektu który miał mieć 50 metrów pozostało 5 [ external image ] Najlepiej aby świadek zrobił to z podziałką cm np. linijka/ekierka na wyciągnięcie ręki to stary, ale dobry sposób do ewentualnego wyliczenia wielkości. Nie wiadomo również jak daleko/wysoko był obiekt od świadka - o jakie samoloty Ci chodzi typu awioneki czy pasażerskie ?[/quote]



- Oczywiście ,że pasażerskie.

- Co do wysokości to jestem pewien ,że był wyżej gdyż miałem porównanie z lecącym samolotem i chmurami a tym dziwnym czymś.

- Co do wielkości to tak jak napisałem. Tyle ,że w tym przypadku nie mam takiej pewności jak z wysokością.



Ten Obiekt był naprawdę duży. Pierwsze skojarzenie jakie miałem to rakieta a ,że leciała ze wschodu to pewnie ruska. Od razu zacząłem szukać jakiś informacji na temat podobnych relacji ale nic nie znalazłem. Szukałem informacji przez pewien czas ale bezskutecznie. Temat poszedł w zapomnienie. Ostatnio natrafiłem na te forum więc postanowiłem podzielić się tym co widziałem.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: arek »

Wiem ,że nie cofniesz czasu i ,że nie nagrałeś nic wówczas .

Chodzi mi o to by nagrac teraz ,wystarczy stanac w tym miejscu co poprzednio pokazac palcem i przez owo 20 sekund prowadzic . I jakby mógł ten kolega z którym jechałeś coś nt. powiedziec .

Widzisz jak ci się przypomniało ,wrzesień 2009 roku obiekt nadleciał ze wschodu ,wcześniej o tym nie napisałeś .

Gdzie szukałeś informacji na temat tego obiektu ?
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2012 3:45 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Białymstokiem

Post autor: azor »

Hmmm pasażerskie poruszają się na dużych wysokościach 10-11 tysiecy metrów wzrokowo praktycznie są mało widoczne Ty piszesz, że poruszał sie wyżej ? Niestety nie masz podstaw uważając, że tak było istotnie mógł być wyżej, ale zarówno i niżej chyba, że wzrokowo potrafisz co do metra precyzyjnie określać odległość to czapka z głowy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”