Bułgarskie tunele

Na naszej planecie istnieją rzekome miejsca koncentracji zjawisk niezwykłych. Czym są?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Bułgarskie tunele

Post autor: arek »

Może najpierw caly artykuł



Zagadkowe tunele w Bułgarii

onet.pl



Unikatowe skały z okolic Bełogradcziku, miasteczka na północnym zachodzie Bułgarii, znanego z ciągnących się w jego rejonie formacji skalnych o dziwnych kształtach, wciąż kryją zagadki. Niedawno odkryto tam wąskie tunele, wyłożone twardym czarnym materiałem.



Znaleziono je w skałach w miejscowości Płaninica, oddalonej około 2 km na wschód od miasta. Tuneli jest kilkaset, ciągną się na powierzchni około 2 km. Znajdują się wyłącznie w skałach z białego piaskowca. Nie ma ich w różowym wapieniu, z którego składa się większość skał.



Mają średnicę od 30 do 60 cm i wyjątkowo prawidłowy kształt o przekroju koła. Niektóre tworzą dziwne labirynty. Jest ich kilkaset. Materiał, którym są wyłożone wyjątkowo równomiernie, jest twardszy i zimniejszy od skały.

W regionie oddalonym zaledwie o kilka kilometrów od jaskini Magura z jej prehistorycznymi malowidłami naskalnymi, datowanymi na ok. 12 tys. lat p.n.e., od razu nasuwa się pytanie, czy tajemnicze tunele są dziełem ludzkich rąk.



Wyglądają zadziwiająco prawidłowo i według Kiriła Kiriłowa, mieszkańca Bełogradcziku, który opisuje tunele w miesięczniku "Osem", są dziełem człowieka. Analizy wskazują jednak, że tunele są na to zbyt stare, mniej więcej w wieku skał, a te pochodzą sprzed 230 milionów lat.



Docent Michaił Maleew z sofijskiego muzeum przyrodniczego mówi, że materiał na ścianach tuneli to kryształ kwarcu przetopiony przed milionami lat i twardszy od żelaza.



Cały masyw kilkusetmetrowych skał koło Bełogradcziku, o absolutnie fantastycznych kształtach, a także jaskinia Magura, w której dojrzewa doskonałe miejscowe czerwone wino gamza, przyciągają turystów, chociaż dojazd nie jest łatwy z uwagi na złe drogi.



(TSz)



Czyzby dowód na istnienie cywilizacji nieludzkiej sprzed 250 mln lat ?
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2012 12:53 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bułgarskie tunele

Post autor: ADAX »

Czytałem włąsnie o tych tunelach. Nie wiele opis z onetu mówi na ich temat. O ile sugestia na końcu nie bedzie prawdziwa, to mamy kolejny hit o podziemnych tunelach w Europie... i nie tylko.


Czyzby dowód na istnienie cywilizacji nieludzkiej sprzed 250 mln lat ?


Jeden z dowodów zapewne. Tylko teraz pytanie, czy grono naukowe przyjmie wreszcie do swej wiadomości, to ,że człowiek żył dużo dużo wcześniej , oraz to, że nie był wcale "głupi". Ciekaw jestem prawdziwej rolii tych tuneli. Niektórzy twierdza, że mogły służyć jako bezpieczne przejścia. Ciekawe czy czasem nie było tak, iż coś co z nich korzystało, nie bało się czasem wychodzić na powierzchnię, by nie dać się zjeśc, przez wielkie gady...
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Bułgarskie tunele

Post autor: RickDangerous »

Tak, z dziwnego 'czegoś' ale koloru chyba nie podawał nikt. Jedyne co wiadomo to, to że ściany tuneli spod Babiej Góry były szkliste, jakby stopione wiertłem termicznym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STREFY ANOMALNE”