Tradycja - sprawdzona wartosc czy zrodlo zla?

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Awatar użytkownika
Konstantina
Infrzak
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 22, 2011 8:33 pm
Kontakt:

Re: Tradycja - sprawdzona wartosc czy zrodlo zla?

Post autor: Konstantina »

Benedykt XVI ogłosił ostatnio, że bożonarodzeniowe tradycje to porażka i pomyłka, i w ogóle o coś innego w tym wszystkim chodzi. Wydaje mi się, że naraził się tym sporej rzeszy wiernych, szczególnie w Polsce. Choć widać, że jego pontyfikat to jeden z gorszych, wypełnionych bezradnością i aferami.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tradycja - sprawdzona wartosc czy zrodlo zla?

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="102135" data-time="1356001174">Mówiąc szczerze, gdyby nie tradycja, obchody świąt, takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, ograniczyłyby się do maleńkiego odsetka fanatyków. Szczerze mówiąc uważam, że te dwa święta są w człowieku zachodu zakodowane archetypicznie, jeszcze od czasów prehistorycznych, a ich dzisiejsza wersja to tylko chrześcijańska otoczka do uroczystości związanych z przesileniem zimowym i równonocą wiosenną.</blockquote>Ja nigdy nie lubilam Wielkanocy, nawet w czasach, gdy bylam pokorna katoliczka. Natomiast w Bozym Narodzeniu odnajduje czar dzieki snieznej zimie, choince, prezentom i kolorowym swiatelkom. Jednak, mimo, ze nawet koledy mi sie podobaja, traktuje wszystko w kategoriach urokliwej basni, do ktorej moge na chwilke zajrzec. Czas Bozego Narodzena to dla mnie nic wiecej jak folklor, ale bardzo barwny i ktory warto pielegnowac :)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”