"Cząsteczka Boga" - czyli kontrowersje wokół bozonu Higgsa

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: "Cząsteczka Boga" - czyli kontrowersje wokół bozonu Higgsa

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TrueLobo" data-cid="103096" data-time="1359933925">Zastanawia mnie jak naukowcy widzą podróż w czasie w przeszłość. Skoro czas postrzega się jako tempo procesów czy oscylacji atomów czy czym go tam badają. To o ile rozumiem, że te procesy mogą zwalniać przyśpieszać lub nawet się zatrzymać. I wszystko pięknie ale to nie zmienia strzałki czasu. W jaki sposób jakiś obiekt miałby nagle zacząć przyjmować swoje poprzednie stany(położenie, stan energetyczny itd.) i to w określonej kolejności i to powiedzmy razy np. miliard atomów, które zawiera.  Do tego teorie tą snuje gość na podstawie teorii strun, która rozwija się od kilkudziesięciu lat i jakoś rozwinąć się nie może. I oczywiście jest niesprawdzalna bo dodatkowe wymiary są dla wygody mniejsze od stałej Planka.</blockquote> Nie wiadomo jak naukowcy to widzą. Ja wiem, że widziałam i do tyłu (w NRD) i do przodu (w ZSRR). Co spowodowało to widzenie?

Nie wiem. Wiem jedno, że dopuki "naukowiec" tego nie doświadczy będzie nadal "głupi". Mało tego, kiedy dzieki łasce tego doświadczy, to będzie postrzegany przez innych "naukowców" jako psychol, co to mu się od wiedzy pomieszało. Ci nabuzowani od szwadronów Higsa ze strachu o wlasną reputację, a może i życie nigdy nie ogłoszą tego co naprawdę zaobserwowali.A prawda jest m.in. tutaj;    "A może ma- bo wszyscy obawiają się odkrycia dzięki tym obserwacjom prawdy? Takiej, że może zadrgać świadomościami aż po obalenie starych mitów i to z przeróżnych dziedzin? Może to dlatego stara się te nowe odkrycia wykorzystać kto tylko może i przekręcać ich znaczenie, upychając je w te swoje stare widzenia świata?".Ale proszę wziąć poprawkę, że to tylko moje skromne zdanie.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Cząsteczka Boga" - czyli kontrowersje wokół bozonu Higgsa

Post autor: danut »

Czakrawartin moje nie są szyte grubymi nićmi, zapewniam, bo nie mam w tym korzyści, ani  żadnych ukrytych celów. :) Zresztą ja nie za bardzo umiem szyć.. haha Dlatego nie są nic kombinowane, ani dopasowywane. Co zresztą można sprawdzić, co było mówione zanim przystąpiono do zainteresowań fizyką kwantową, co ja mówiłam, i napisałam wtedy. Trudno jest jednak o tym nie pisać, gdy się dostrzeże się i zauważy coś tak bardzo istotnego.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: "Cząsteczka Boga" - czyli kontrowersje wokół bozonu Higgsa

Post autor: TrueLobo »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Ci nabuzowani od szwadronów Higsa ze strachu o wlasną reputację, a może i życie nigdy nie ogłoszą tego co naprawdę zaobserwowali.</blockquote>Spiskowa teoria dziejów naprawdę? Poza tym nie psioczył bym tak bardzo na LHC i CERN. W końcu wymyślili dla ciebie Word Wide Web żebyś mogła się w nim udzielać. Ja mówiłem o czysto fizycznym aspekcie tego co nazywają podróżą w czasie. Nie będę rozpatrywał co przeżyłaś lub nie przeżyłaś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”