3 godzinna obserwacja UFO na Zamojszczyźnie (1982)

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: 3 godzinna obserwacja UFO na Zamojszczyźnie (1982)

Post autor: observator »

Nawet jeśli było to centrum wyżu nad tym rejonem Niemiec, to trudno przyjąć by nie wiało tam dość silnie żeby ewntualny balon przenieśc daleko poza rejon miasta. Tak długi czas zawisu w rejonie miasta jest bardziej zagadkowy niż jego wygląd. Jak sprawdziłem w sieci wspomniane aobserwatorium dysponowało wówczas porządną lunetą z obiektywem apochromatycznym o średnicy 175mm. o zdolności rozdzielczej ok. 0,7" sek. łuku. Użyte powiększenie do obserwacji obiektu = 150x w zupełności wykorzystywało możliwości telskopu. W Niemczech zawsze było wielu pasjonatów obserwacji astronomicznych dysponujacych sprzętem optycznym i wierzę że niejeden z nich takie obserwacje wykonał i zapisał ku pamięci. Czasu mieli aż nadto.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2013 6:32 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: 3 godzinna obserwacja UFO na Zamojszczyźnie (1982)

Post autor: azor »

Sprawę z oczywistych względów wyciszono - podobnie jak w Polsce w kilku zdarzeniach.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: 3 godzinna obserwacja UFO na Zamojszczyźnie (1982)

Post autor: Arek 1973 »

Trzeba powiedzieć  że art. wyszedł  spod pióra Wernera Waltera szefa grupy CENAP. To nałogowy wyśmiewacz, dla niego  coś takiego  jak prawdziwe ufo nie istnieje, zawsze szuka czegoś co pasuje do jego teorii o lampionach, flarach, gwiazdach itd.,  a jeżeli nie znajdzie albo świadkowie opowiadają o spotkaniach  z ufitami to używa ostatecznej możliwości  czyli halucynacje.Myślałem że w necie znajdę inne informacje  o tym przypadku, interesowało mnie co inni o tym myślą a przede wszystkim   ich materiały, czyli MUFON, DEGUFO ale nie znalazłem jakichkolwiek wzmianek o tym zjawisku.A jeżeli już  rozmowa  o takich przezroczystych cosik to pamiętam że w tamtym roku przynajmniej  2 różnych świadków w USA zaobserwowało coś podobnego:  jeden  z świadków to nauczyciel  który przystawił aparat do teleskopu i zrobił tak fotki  a nawet filmhttp://www.earthfiles.com/news.php?ID=2028&category=Environment
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”