Czat Infra: o Emanuelu Swedenborgu

Zapraszamy na Czat
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Czat Infra: o Emanuelu Swedenborgu

Post autor: Rysiek23 »

Zapis spotkania poświęconego zagadce Emanuela Swedenborga, które odbyło się na czacie głosowym Portalu Infra 10 lutego 2013 r. Kim był urodzony 325 lat temu mistyk i okultysta? Jak opisywał inne światy i życie po życiu? Co mówił o życiu w kosmosie? I dlaczego wciąż fascynuje? Na pytania odpowiadał współtwórca Infry, Piotr Cielebiaś http://rysiekinfra.wrzuta.pl/audio/9OfZ7Hu2cJY/czat_infry_-_emanuel_swedenborg_-_na_pytania_odpowiada_piotr_cielebias][ external image ][/url]
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Czat Infra: o Emanuelu Swedenborgu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="RysiekINFRA" data-cid="103233" data-time="1360580954">Zapis spotkania poświęconego zagadce Emanuela Swedenborga, które odbyło się na czacie głosowym Portalu Infra 10 lutego 2013 r. Kim był urodzony 325 lat temu mistyk i okultysta? Jak opisywał inne światy i życie po życiu? Co mówił o życiu w kosmosie? I dlaczego wciąż fascynuje? Na pytania odpowiadał współtwórca Infry, Piotr Cielebiaś [ external image ]Audycja doskooonała. Posłuchajcie.</blockquote>
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Czat Infra: o Emanuelu Swedenborgu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="103359" data-time="1360929983">Rzeczywiście ciekawe. O Swedenborgu dużo pisano, głównie w ramach jego przeżyć duchowych, ale o wielu sprawach rzeczywiście nie słyszałem.</blockquote>Wiesz.., ja tego Swedenborga przanalizowałam, ale niestety niezbyt dokładnie (bo tylko z internetu) i nie bardzo już kumam w angielskim języku. Rzuciło mi się jednak jego podejście do śmierci. Twierdzi on, że taka nie istnieje i tu kłaniam się Danut.

Jeszcze jedno; bo coś gadał o lustrach - nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale widywał  postacie, które tylko w lustrze wyglądały na te same z którymi rozmawiał. Natomiast kiedy patrzył im twarz w twarz to zmienialy swoje oblicze. Dokładnie taki sam horror jaki opisywała Danut. Cytuję  może niezbyt dokładnie; "wyglądał inaczej, tylko lustro pokazywało jego prawdziwe oblicze"Danusiu, jeśli coś przekłamałam to mnie popraw.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czat Infra: o Emanuelu Swedenborgu

Post autor: danut »

Kasiu- nic nie przekłamałaś, tak, właśnie było, a nie odwrotnie jak czasem podają "obłąkani" co to w lustrach widzą np. siebie innymi niż są w rzeczywistości i podają, jakby te informacje odwrotne do tego, co ja zaobserwowałam. Cech wspólnych z widzeniem Swedenborga i obserwacji po kilka bardzo trafnych wniosków z moimi jest dużo więcej, ale o tym już pisałam w moim temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OFICJALNY CZAT INFRA”