Zmarłe dziecko prosi o wodę

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Newsman »

Oto rzecz z Gabinetu Niezwykłości!



Zmarłe dziecko prosi o wode, po czym umiera

[url="http://gawker.com/5916549/dead-toddler- ... ight":1262}"]Gawker.com[/url]



Brazylijskie agencje prasowe donoszą o dziwnym zdarzeniu z miasta Belem na północny kraju, gdzie dziecko, które uznano za zmarłe, ocknęło się tuż przed pogrzebem i poprosiło ojca o wodę.

Dwuletni Kelvin Santos zmarł w szpitalu Abelardo Santosa na zapalenie płuc. Chłopca umieszczono w otwartej trumnie. Na ok. godzinę przed pochówkiem ocknął się on jednak, usiał i zapytał ojca, czy mógłby dostać "trochę wody".

- Wszyscy zaczęli krzyczeć - mówi Antonio Santos - ojciec dziecka. - Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Wtedy myśleliśmy, że stał się cud i dzieco wróciło do życia.

Niestety, w przeciwieństwie do opowieści o radosnym finale, historia Kelvina okazała się mieć smutne zakończenie.

- Następnie Kelvin znowu się położył. Nie mogliśmy go dobudzić. Znowu nie żył - mówi ojciec.

Ciało zostało z powrotem przewiezione do szpitala, jednak lekarze nie potrafili wyjaśnić zajścia. Pogrzeb został odłożony w nadziei, że dziecko wróci do życia.

- Zmarli nie wstają i nie mówią - mówi pan Santos. - Dlatego chcę dowiedzieć się prawdy.

Policja rozpoczęła już w tej sprawie dochodzenie.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 2:50 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Zbyszek »

E zaraz policje, lepiej hydraulika. Ten by napewno zaradzi, znajdujac wyjasnieniel!!
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2012 8:10 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Sandra »

To tak jak w opowiadaniu historycznym pochodzącym ze Śrimad-Bhagavatam, gdzie syn króla Citraketu, którego otruły zazdrosne żony króla, po swojej śmierci na moment ożył wygłosił nauki dotyczące duszy i z powrotem był umarł na zawsze.





Akurat czytałam ostatnio i tak mi się przypomniało. :D
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: valdemar99 »

Pośmiertne zmiany gnilne powodują powstanie gazów wewnątrz np . jamy brzusznej powoduja nacisk na płuca a tam wylatujące powietrze przez krtań wywołuje dzwieki co spanikowni ludzie mogli wziąć za słowa....to takie uczone wyjaśnienie ..

Ale ja wolałbym bardziej metafizyczne wyjaśnienie sprawy....;)
MalyLolo
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 12:31 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: MalyLolo »

[quote name='valdemar99' post='98085' date='14 czerwiec 2012 - 17:43']Pośmiertne zmiany gnilne powodują powstanie gazów wewnątrz np . jamy brzusznej powoduja nacisk na płuca a tam wylatujące powietrze przez krtań wywołuje dzwieki co spanikowni ludzie mogli wziąć za słowa....to takie uczone wyjaśnienie ..

Ale ja wolałbym bardziej metafizyczne wyjaśnienie sprawy....;)[/quote]

W sumie racja , ale jak wyjaśnić że usiadł w trumnie ?
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: valdemar99 »

Niewielkie skurcze mięśni zdarzają się po śmierci ale cały siad raczej nie chyba że znowu niewielki ruch dłoni , nogi przerażeni świadkowie wyolbrzymili do pozycji siedzącej....chociaż kolega mający na swoim kącie setki sekcji zwłok opowiadał że raz zwłoki zgieły sie samoistnie będąc w pozycji bocznej ale tu nie było mowy o żadnym cudownym zjawisku...
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2012 12:16 pm przez valdemar99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='valdemar99' post='98085' date='14 czerwiec 2012 - 17:43']Pośmiertne zmiany gnilne powodują powstanie gazów wewnątrz np . jamy brzusznej powoduja nacisk na płuca a tam wylatujące powietrze przez krtań wywołuje dzwieki co spanikowni ludzie mogli wziąć za słowa....to takie uczone wyjaśnienie ..

Ale ja wolałbym bardziej metafizyczne wyjaśnienie sprawy.... ;)[/quote]

Umrzeć na zapalenie płuc w takim ciepłym kraju jak Brazylia to ewenement. Metafizyczne wyjaśnienie, to takie, że dzieciak pokazał swoim rodzicom, którzy go nie dopilnowali, a może jedno z nich nawet chciało żeby umarł, że on i tak dalej żyje sobie gdzieś indziej. Bez "śmiechawki" bo to możliwe. ;)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Aylard
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 4:18 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Aylard »

Ale dostał tę wodę, czy nie?^^
Awatar użytkownika
Sniper85
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 18, 2013 2:08 pm

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Sniper85 »

No właśnie, dostał tą wode ?.  Może jakby dostał to był żył.  I w sumie to mi coś przypomnialo, kiedyś  będąc na cmentarzu, to bylo kilka dni po wszystkich świętych. Wracajac już do domu, alejkami zaczepiła mnie kobieta, tak na oko miała z 24 lata, była dość  dziwnie ubrana, tzn. nie jak na nasze czasy ale nie zwróciłem na to za bardzo uwagi. Poprosiła mnie o to, żebym nalał jej wody do pojemnika i zaniósł na grób.  Nie chcialo mi się ale zrobiłem to,ona podziękowała mi i tu zagadka, odwróciłem wzrok (na 4 minuty)  jak odchodziłem i kiedy spojrzałem w jej strone, jej już nie było.  Nie moźliwe zeby tak szybko odeszła, tym bardziej  że  obeszłem cmentarz i nie bylo jej, rozpłyneła się w powietrzu. Dopiero na drugi dzien zajarzyłem i poszedłem na ten sam grób,  na który zaniosłem wode..Miała   na  imie  Agnieszka Zarzecka i zmarła mając 26  lat. I tak sobie pomyślałem wtedy, że to moze tacy ''ludzie'' w pewien sposób odkupują swoje grzechy. Może kiedys ona nie dala komuś wody, kto tego potrzebował. Takie moje przemyslenie.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zmarłe dziecko prosi o wodę

Post autor: Katarzyna_1 »

Wody mu pewnie nie dali, bo zaczęli krzyczeć...tuumany..., a teraz  pewnie siedzą w jakmś wariatkowie. :D a dzieciak sobie nadał żyje i o nich nie pamięta. :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”